Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Hodowcy trzody na minusie

galeria
Świnie

odsadzam przeważnie na 3 tydzień bo im dłużej to maciore zamęczą;), w najbliższym czasie bedą tylko same danbredki, gdyż czekam na ostatnie porody pbz i nie chce tego widzieć, co do zachowania świnek, nie widzialem spokojniejszych, nie zdażyło mi sie wcale zeby na tuczarni sie gryzły czy męczyły. okres tuczu od wejscia na tuczarnie do sprzedaży 76 dni. teraz musze zainwestowac w wage, pasze sami robimy koncentrat z de heus choć na początek jak wynajeliśmy tuczarnie to kupywaliśmy gotowa.teraz sie zbyt nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

a maciorą jak Dajesz koncentrat jak można wiedzieć 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Przy dzisiejszych cenach bilans zawsze wyjdzie ujemy, ale to zrozumieją tylko Ci, co znają podstawy ekonomii. Nie mówię, bo ktoś może wygenerować jakiś zysk, ale to przy wielkiej obsadzie, swoich prosiakach, taniej paszy, i ogólnym minimalnym nakładzie kosztów, może ktoś by zarobił 5zł na sztuce. Cena minimalna dla Polskiego rolnika to 5zł +, każdy kto twierdzi inaczej, albo liczy tylko koszta jak pasza i prosiak, ale w ogóle nie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

jak staropolskie przysłowie glosi,  'kto chowa swinie, ten nigdy nie zginie ' wiec nie martwcie się panie i panowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

odsadzam przeważnie na 3 tydzień bo im dłużej to maciore zamęczą ;), w najbliższym czasie bedą tylko same danbredki, gdyż czekam na ostatnie porody pbz i nie chce tego widzieć, co do zachowania świnek, nie widzialem spokojniejszych, nie zdażyło mi sie wcale zeby na tuczarni sie gryzły czy męczyły. okres tuczu od wejscia na tuczarnie do sprzedaży 76 dni. teraz musze zainwestowac w wage, pasze sami robimy koncentrat z de heus choć na początek jak wynajeliśmy tuczarnie to kupywaliśmy gotowa.teraz sie zbyt nie opłaca.

 

A co takiego ma Danbred czego nie ma PBZ Jak Wstawisz 30 kg to i PbZ w tym czasie urośnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak jestem innego zdania. I go nie zmienie. Pbz a danbred to calkiem inne maciory. A twierdze tak gdyz mam to i to. A jesli gospodarka ma sie rozwijac trzeba byc coraz lepszym. I posiadac coraz lepszy material hodowlany. I tak jak wczesniej pisalem nie mam zamiaru nikogo obrazac ani krytykowac innych pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Prawda jest taka że świnie z biedy wyciągną ale i w nią wpedzą ... a przy tych cenach to cała produkcja jest nie opłacalna


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja jednak jestem innego zdania. I go nie zmienie. Pbz a danbred to calkiem inne maciory. A twierdze tak gdyz mam to i to. A jesli gospodarka ma sie rozwijac trzeba byc coraz lepszym. I posiadac coraz lepszy material hodowlany. I tak jak wczesniej pisalem nie mam zamiaru nikogo obrazac ani krytykowac innych pracy.

 

Ok rozumiem że inne nigdy Danbreda nie miałem ale na czym ta inność polega możesz wytłumaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

posiadając około 60 loch pbz( około-raz ponad 60 raz mniej) byłem wstanie utuczyć każde zwierze i je sprzedać w tych budynkach które mam , teraz kiedy jest około 60 danbredek, musiałem wynająć tuczarnie na około 300 sztuk. następnie, poprawił mi sie % pokrytych macior, zmiejszyła mi sie liczba przygnieconych prosiąt i to bardzo! większa liczba żywo urodzonych prosiąt, z tym sie wiąze większa liczba odsadzonych prosiąt. w naszej produkcji popełnianych jest oczywiście kilka błędów , ale mam nadzieje ze uda sie je naprawić.ale chciałbym dodać ze warto spróbowac z tą rasą świni bo warto. chyba z grubsza ci to wytłumaczyłem, jeśli nie pytaj postaram sie odpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ceny średnie na ten rok maiom wynosić chyba jakieś 3.70 do 4.20 należyci będzie od regionu niewiadomo co przyniesie embargo bo paru państwom iusz znieśli może to wpłynie odrobinę na cenę tłucznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu19989    0

Witam. :) Mam pytanie otóż mój tata prowadzi własną działalność (nie rolniczą) mamy też 13 ha ziemi która jest oddana narazie w dzierżawę. Zastanawiam się czy warto było by wpuścić świnie i traktować to jako dodatkowe źródło utrzymania dopóki ja nie skończę szkoły i nie zaczne się tym zajmować. Proszę przedstwcie swoje opinie na ten temat. Z góry dziękuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jesli kupisz tanio warchlaki i dasz im dobra pasze to mozna sprobowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hefalump    1

To co teraz napisze wielu uzna za bzdurę i herezje ale to prawda. Miesiąc temu sprzedałem świnki i na sztuce zarobiłem ok 140 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jasne - jak tata wyhodował , a Ty sprzedałeś .Dziwne że nie więcej , pewnie prosaki były Twoje . :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To co teraz napisze wielu uzna za bzdurę i herezje ale to prawda. Miesiąc temu sprzedałem świnki i na sztuce zarobiłem ok 140 zł :)

 

Na ministra rolnictwa powinieneś iść on też takie bajki potrafi opowiadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzpru    1

Niskie ceny zboża i soi robią swoje. Do tego jeszcze prosię kupił w dobrej cenie i samo wychodzi, wystarczy policzyć. Myślę, że niektórym przy dobrych wiatrach mogło nawet ździebko więcej wyjść. Musicie się oduczyć uzależniania opłacalności wyłącznie od ceny żywca.

Edytowano przez grzpru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    221

u nas w okolicy zboże praktycznie każde idzie kupić do 60 a nawet i niżej gdzie w tamtym roku pszenica było po 70/80 a jęczmień po 70 a nawet się zdarzało drożej i co  z tego że były świnie po ponad 5 zł jak prosiak chodził po ponad 200 zł rynkowy i ciężko było kupić moim zdaniem jeśli ma ktoś sporo ha i do tego swoje loszki to jak na razie to jest dobra cena 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Opłaca się, wczoraj był u mnie klient na opryskiwacz który hoduje świnie i mówi że jest dobrze. Ma z bratem gospodarstwo o pow 10ha i ma 50 macior, cykl zamknięty. Miesięcznie odstawia 120szt tucznika, inwestuje w sprzęty, budynki, niedawno pobudował nowa chlewnię, a teraz buduje dom. Zboża zawsze dokupuje, zboże kupuje po niższej cenie, bo tym co sprzedają mu zboże zawsze daje gnojowicę. Z zawodu jest elektrykiem i miał dobrą fuchę w Niemczech. Nie żałuje że nie został na stałe "murzynem" w Niemczech. Teraz się rozwija i nastawia się na powiększanie chlewni, bo jak mówi że ma kupić 4ha za 200 tyś to woli te 200 tys wpakować w chlewnię i mu się to o wiele szybciej zwróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    221

o i z tym się zgodzę przy cenie ok 50/40 tyś za hektar to nie ma po co kupować bo trzeba ok 40/50 lat robić żeby się hektar zwrócił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
    • Przez KrzysztofKrojniak
      Witam pytanie do rolników którzy mieli już kontrole wedle ASF. jak tam sprawa z siatkami na okna jaskółkami i wróblami. przecież są pod ochroną gniazd nie rozwale a co podczas kontroli. kujawsko pomorskie 
    • Przez gutfi888
      Czy opłaca się hodować 15 sztuk rasy limousine i sprzedawać je na ubuj?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj