Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca się hodować świnie?

1735 odpowiedzi na ten temat

#1141 Share jaceko

jaceko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 19:52

Czy opłaca się hodować świnie? Czy soja w cenie 2080 netto to dobra cena??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy opłaca się hodować świnie? Dzisiaj, 07:06
  •  

#1142 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 20:12

Czy opłaca się hodować świnie? ile ma białka? tej słabszej bym n ie brał bo jest zawsze dużo dużo gorsza

#1143 Share jaceko

jaceko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 20:38

Czy opłaca się hodować świnie? że to ma mieć min 46%

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1144 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 21:22

Czy opłaca się hodować świnie? ja np.zawsze biorę hi pro 47%białka.Nie interesuje mnie skąd ją kupujesz ale nie bierz z niewiadomego pochodzenia bo to za duże ryzyko a dziś każdy czeka na głupszych.

#1145 Share jaceko

jaceko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 22:03

Czy opłaca się hodować świnie? źródło mniej więcej znam. ale jaka jest wasza opinia co do ceny?? czy jest dobra czy nie??

#1146 Share maciej9911

maciej9911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Pasjonat rolnictwa

Napisany 03 czerwiec 2013 - 08:05

Czy opłaca się hodować świnie? Zależy jaka ilość i w jakiej formie opakowania. Jeżeli to cena przy jednej tonie w 25kg workach to niezła cena. W lipcu soja będzie kosztować około 2300zł netto....

Edytowany przez maciej9911, 03 czerwiec 2013 - 08:06.

#1147 Share LukaszBONQ

LukaszBONQ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, sport

Napisany 03 czerwiec 2013 - 08:16

Czy opłaca się hodować świnie? badanie na białko kosztuje niecałą stówkę, więc weź próbkę jak możesz i po południu masz wynik

#1148 Share Iwonka23

Iwonka23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 15:45

Czy opłaca się hodować świnie? Witam czy warto rozpoczynac hodowle macior i sprzedawac od nich prosieta majac 7ha ziemi kl.3-5,posiadajac budynki. Czy dam rade wyzywic ok.20macior

#1149 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 16:04

Czy opłaca się hodować świnie? Pewnie że warto.3-5 kl to są dobre ziemie.Ja w 12r z 6 kl zebrałem 5t jęczmienia z ha.

#1150 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 17:57

Czy opłaca się hodować świnie? Albo taka 6 klasa, albo takie tony albo takie hektary :D

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1151 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 07 czerwiec 2013 - 23:49

Czy opłaca się hodować świnie? kolege @ jurmiczek dosc poznalem wiec dalej przekonuje sie ze nie warto brac powaznie wszystkich jego opini aczkolwiek zabronic pisania mu nie moge
kolezanko @iwonka zeby wyzywic obojetnie ile trzody nie trzeba miec ha bo oplacalnosc liczy sie na podstawie kosztow paszy i innych skadowych do wyprodukowania prosiaka czu tucznika wiec nie wazne czy masz zboze wlasne czy z zakupu ale to jest najmniejszy problem gorsza jest biurokracja czyli zagospodarowywanie odchodow pozwolenia na budowe chlewni zbiornikow oraz weterynaria
ale ja wiem jedno na pewno ze bez wiekszej skali i robienia tego jak najbardziej profesjonalnie oplacalnosci nie bedzie

#1152 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 13:19

Czy opłaca się hodować świnie? Nie wiem co o to można pomysleć?!Dlaczego tobie ma się opłacać a jej nie?piszesz jakbyś wszystkie rozumy pozjadał a z czytając twoje posty widać że jesteś ignorant jak nikt.Piszesz o wczasach i słońcu tureckim jak wszędzie jest go pełno o tej porze roku. Ja na twoim miejscu wstydziłbym się coś takiego pisać.Dużo mnie różni od ciebie bo ciebie duma rozpiera z tego co mnie zawstydza.

Nie wiem co o tobie można pomysleć?!Dlaczego tobie ma się opłacać a jej nie?piszesz jakbyś wszystkie rozumy pozjadał a z czytając twoje posty widać że jesteś ignorant jak nikt.Piszesz o wczasach i słońcu tureckim jak wszędzie jest go pełno o tej porze roku. Ja na twoim miejscu wstydziłbym się coś takiego pisać.Dużo mnie różni od ciebie bo ciebie duma rozpiera z tego co mnie zawstydza.

#1153 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 08 czerwiec 2013 - 23:27

Czy opłaca się hodować świnie? czytaj ze zrozumieniem nigdzie nie napisalem ze kolezance nie bedzie sie oplacac a mi tak za to doskonale pamietam twoj perfidny post ze nie mozna sie bardziej znizyc niz hodujac swinie wiec dalej nie rozumiem co ty tu robisz jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to sobie daruj choc nie zabraniam
co do mojego urlopu nic ci do tego tez jedz wypocznij jezeli masz od czego zazywaj slonca gdziekolwiek chcesz i nie wstydz sie bo widac jakies wychodza od ciebie kompleksy daj moze tate do komputera to moze sprowadzimy cie na ziemie
zadna duma mnie nie rozpiera bo ja niczego nie robie na pokaz tylko dla mojej rodziny i dobrego standartu zycia i mam nadzieje to miec wlasnie z hodowli swin czego nie potrafisz zrozumiec

#1154 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 09:22

Czy opłaca się hodować świnie? maxiben
to ile rocznie hodujesz tych swini ze jestes taki profesjonalista ?

#1155 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 09 czerwiec 2013 - 10:42

Czy opłaca się hodować świnie? nie nazywam sie profesjonalista tyko staram sie prowadzic hodowle czy cale gospodarstwo jak najbardziej profesjonalnie oraz wyznaje zasady "zeby wyjac trzeba wlozyc " a czytajac czy sluchajac ludzi czesto wnioskuje ze kazdy chcialby duzo miec lekkim kosztem po drugie "wiedza chec praca " aby wyniki byly maksymalne to trzeba zdobywac nieustannie wiedze dogladac nigdy nie odpuszczac wszystkon musi byc na czas a to jest trudne oraz checi do pracy tak wiec staram sie to wszystko robic ale nie zawsze wychodzi komputery i roboty tez sie myla
czuje ze w tym temacie mam kilku oponentow ale mi nie chodzi mi kto jest lepszy wiekszy tylko o pokazanie i zdobywania kolejnych doswiadczen by oplacalnosc z hodowli swin byla jak najwieksza tak aby godnie rodzina mogla zyc bo ja do pracy za 2 tys nie chce isc tym bardziej z moim charakterem
gospodarstwo prowadze samodzielnie bo ojciec juz nie zyje 16 lat zaczynalem od 10 loch i z nich zylem jako jeszcze kawaler powiekszylem do 20 po zalozeniu rodziny dobudowalem chlewnie i mialem loch 40 i caly czas swinie byly glownym zrodlem inwestowania i zycia od zeszlego roku kolejny raz przebydowalem i dobudowalem chlewnie na 80 loch i to uwazam profesjonalnie bo doradzalem sie fachowcow z holandi i niemiec i zeby nie bylo ze polacy sa tepi tylko zadnej firmy tak doradzajacej nie spotkalem a mnie nie stac na kupowanie byle czego bo jestem za biedny by robic dwa razy tym tanim sie juz najadlem bo ile przez to stracilem nie chce myslec np kilkuletnie porodowki leza na zlomie tania wentylacja gorsze przyrosty wieksze zuzycie paszy choroby i smrod pytam kto to liczy? a w efekcie koncowym to te niuanse oraz oczywiscie wg mnie najwazniejsze 4 punkty w nowoczesnej hodowli genetyka ,zywienie ,zdrowotnosc dobrostan oraz tez bardzo wazna dokadnie na biezaco prowadzona dokumentacja maja ogromne przelozenie na oplacalnosc jest potencjal trzeba go umiec wykorzystac
pozdrawiam i zapraszam do rzeczowej dyskusji

#1156 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 09 czerwiec 2013 - 12:27

Czy opłaca się hodować świnie? To ile jest zarobku na sztuce w tej nowoczesności? Bo jak 50 zł to ja bym nie wyżył ze świń.

#1157 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 12:47

Czy opłaca się hodować świnie? Ja bym był bardzo zadowolony jak bym miał 50 zł na sztuce i 150 loch na chlewni

#1158 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 09 czerwiec 2013 - 13:16

Czy opłaca się hodować świnie? Ja u siebie sezon liczę od 20 sierpnia do 20 sierpnia, bo to już po żniwach i wiadono co i jak. W tym sezonie za zboże i ziemniaki miałbym x zł, za swinie co sprzedałem i jeszcze sprzedam do 20 sierpnia jak cena nie spadnie będę miał xy zł minus wysłodki, koncentrat, czyszczenie,odrobaczanie, zapłodnienie (nic nie zachorowało, ani zdechło). Różnicę między pieniądze za świnie a zboże i ziemniaki podzielić na ilość sprzedanych świń będę miał 153zł 24gr zysku na sztuce+obornik na pole. Karmienie starodawnie ziemniak, wysłodki, śruta, koncentrat dla zapachu, siano, trawa.

#1159 Share wozak

wozak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 14:08

Czy opłaca się hodować świnie? Czyli kloega rolnik 1973,karmi na mokro jak to się mówi,mozliwe że i może jakoś na tym wychodzisz ale ile ta świnia u Ciebie rosnie po odstawieniu od maciory,kiedyś też chodowlą świń zajmowałam się obecnie już nie bo konentraty i te wszystkie dodatki weterynarz inne rzeczy które nakładają się z chodowlą poszły w górę,przy dużej ilości napewno coś zostanie ale przy małej dokłada się.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1160 Share mtz82r96

mtz82r96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 14:13

Czy opłaca się hodować świnie? A gdzie koszt paliwa, nawozów, oprysków, amortyzacji maszyn? Jeżeli liczysz dochód z całego gospodarstwa, to powinieneś to policzyć. Ale i tak to nie będzie twój dochód ze świń, tylko z gospodarstwa.