Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca się hodować świnie?

1735 odpowiedzi na ten temat

#1101 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 28 maj 2013 - 18:25

no to jak jest Panowie z ta opłacalnoscia na dzien dzisiejszy ?
tucznik ok 20kg - 180zł
300kg zboza - 270zł
to juz mamy 450zł
do tego lekarstwa i jakies dodatki żywieniowe
to ile zostaje na sztuce? 20zł ?

dobra kalkulacja tylko przydałoby się dorzucić jeszcze jakiś koncentrat ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy opłaca się hodować świnie? Dzisiaj, 09:00
  •  

#1102 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 28 maj 2013 - 20:41

Czy opłaca się hodować świnie? chyba lepiej na dzien dzisiejszy zboze sprzedac niz swiniakom dawac :)

#1103 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 28 maj 2013 - 21:32

Czy opłaca się hodować świnie? jęczmien juz po 750, pszenica 850, kuku 800,żyto to chyba z 600 tucznik 7-7.20 WBC z haka to zboże już też nie tak słodko wychodzi..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1104 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 28 maj 2013 - 23:19

Czy opłaca się hodować świnie? jak sie ma super ziemie i duzo to mozna z tego wyzyc u mnie bez trzody musialbym isc do roboty by rodzine utrzymac oczywiscie jak tanieje zboze to zupelnie inaczej wychodzi kalkulacja a po gnojowicy to na moich polach dokladnie widac gdzie byla wylewana i tez osczednosc w postaci nawozu jest

#1105 Share speeeder

speeeder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 29 maj 2013 - 08:23

no to jak jest Panowie z ta opłacalnoscia na dzien dzisiejszy ?
tucznik ok 20kg - 180zł
300kg zboza - 270zł
to juz mamy 450zł
do tego lekarstwa i jakies dodatki żywieniowe
to ile zostaje na sztuce? 20zł ?

Twoja kalkulacja nawet z grubsza ma się nijak do rzeczywistości 450zł za jakiego??? 120kg??? jeśli tak to ja wchodzę w ten biznes.
teraz przy minimalnych zyskach nawet drobne szczegóły mają ogromne znaczenie dla zysku w tej branży..
m.in. liczba szt. w chowie, jaka pasza, zużycie, status zdrowotny, cykl otwarty/zamknięty, metoda chowu, wybojowość,mięsność, amortyzacja, VAT czy ryczałt, koniunktura cenowa itd.,itd mogę jeszcze wyliczyć parę czynników.

Po tym wszystkim możesz sobie odpowiedzieć na pytanie dot. opłacalności chowania świń.
Najlepszym sposobem na tego typu informacje, to zebrać dane od zaprzyjaźnionych chodowców, którzy chowaja w różnych systemach, przeanalizować te dane i zaadoptować je do swoich warunków.
A jeśli nie da się tego zrobić.... To z czystym sumieniem możemy sobie dać z tym spokój

#1106 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 29 maj 2013 - 18:50

Czy opłaca się hodować świnie? speeeder
w takim razie przedstaw własne wyliczenia, ja sie na tym nie znam, napisałem to co wiedziałem, byc moze nic nie wiem :), nie hoduje swinek

#1107 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 29 maj 2013 - 21:45

Czy opłaca się hodować świnie? to po co sie wypowiadac jak sie nie nie hoduje a tym bardziej nie zna

#1108 Share maciej9911

maciej9911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Pasjonat rolnictwa

Napisany 29 maj 2013 - 22:12

Czy opłaca się hodować świnie? Właśnie dziś jeden znajomy rolnik oznajmił mi że zakończył produkcję, sprzedał ostatnie tuczniki i będzie żył tylko z pola. Rocznie odstawiał około 600 tuczników....

#1109 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 29 maj 2013 - 22:34

Czy opłaca się hodować świnie? Nie on pierwszy przestał produkcji i nie ostatni.Nie tylko ze swinek można zyć i to na przyzwoitym poziomie.Teraz każdy czeka na cene,niektórzy wyprzedają prosiaka.warchlaka ratując się jak tylko można.Ci co kupują warchlaka po 10 zł robią duży błąd.

#1110 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 30 maj 2013 - 06:52

Czy opłaca się hodować świnie? A znajdziesz gdzieś taniej, po szczeieniach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1111 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 30 maj 2013 - 08:01

Czy opłaca się hodować świnie? @ jurmiczek ty znowu tu nie znizaj sie do naszego poziomu hodowcow swin mam nadzieje ze twoich rad nikt nie bierze powaznie bo jak ktos zle prowadzi produkcje to jak nawet by kupil prosiaka za pol ceny to mu sie nie oplaci i w jednym
sie z toba zgodze ze jeszcze sporo zaprzestanie produkci trzody ale to ze ja sprzedaje warchlaka po 10 zl i to 25 kg i kupujacy dobrzy rolnicy dzwonia kiedy beda nastepne to o czyms swiadczy czego nie potrafisz zrozumiec
ja glownie inwestuje i nawet dobrze sobie zyje z trzody i wielu innych moich znajomych ale tylko ci ktorzy tego naprawde pilnuja i robia to na wieksza skale pozostana najlepsi!
dzisiaj wyjezdam do turcji na zapracowane wakacje wiec odpoczne od swin by po powrocie zajac sie nimi jeszcze lepiej by zarobily na nastepne wyjazdy a po powrocie pewnie nazbiera sie troche do czytania na agrofoto zycze rzeczowej dyskusji pozdrawiam

#1112 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 30 maj 2013 - 09:35

Czy opłaca się hodować świnie? Z trzodą jest tak jak z każdą inną gałęzią produkcji, żeby był zysk muszą być wyniki.

Niejedni kasują krowy bo się nie opłaci i wydzierżawiają budynek aby sąsiad trzymał krowy w ich budynku (przykład z sąsiedniej wioski), lub ziemię puszczają w dzierżawę bo im się nie opłaci a obrabiającemu się opłaci oddać dopłatę i jeszcze 8q pszenicy i jeszcze musi pozostać zysk dla obrabiającego.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#1113 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 30 maj 2013 - 09:43

to po co sie wypowiadac jak sie nie nie hoduje a tym bardziej nie zna

po to zeby wywołac dyskusje

#1114 Share maciej9911

maciej9911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Pasjonat rolnictwa

Napisany 30 maj 2013 - 22:03

Czy opłaca się hodować świnie? Oczywiście że wielu zaprzestanie hodowli i przejdzie na produkcję roślinną, tylko jak spojrzymy na naszym forum na temat 'ceny zbóż' to producenci zbóż już zaczynają narzekać w tym temacie że po żniwach będą tragiczne ceny(przynajmniej takie są zapowiedzi) zatem zboże będzie tańsze dla hodowców zacznie się opłacalność i kilku z nich znowu powróci do przepuszczania zboża przez świńskie żołądki....

#1115 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 08:32

Czy opłaca się hodować świnie? W dzisiejszych czasach tucz trzody jest tak prosty jak kij cepa.Każdy wszystko ma na wyciągnięcie ręki,nawet lekarza jak zajdzie potrzeba nie mówiąc już o paszy której można zasypać na dłuższy czas i nic cię nie obchodzi..@maxiBEN masz coś do mnie że pisze i wyrażam swoje zdanie?

#1116 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 08:38

Czy opłaca się hodować świnie? No Ci dla których jest wszystko tak proste zaczynają zarabiać powyżej 5,5 albo na swoim zbożu. Na zakupionym przestaje im się opłacać.

#1117 Share LonelySoul

LonelySoul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 09:45

Czy opłaca się hodować świnie? gadasz bzdury kolego PawelWlkp. ja praktycznie 70 % zboża kupuję i na opłacalność nie narzekam.

#1118 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 13:04

Czy opłaca się hodować świnie? jak wam sie moze opłacac hodowla na zakupionym zbozu?
wytłumaczy mi ktos ?
prosiak 20kg kosztuje 200zł, (ostatnio sprawdzałem ceny)
300kg zboza, tylko po 800zł/t to jest 240zł (czy napewno wystarczy te 300kg aby kazda sztuka doszła z 20kg do 100-110 ? nie sadze)
to juz mamy kosztów 440zł do tego koncentraty, lekarstwa itd
na swoim zbozu to co innego

#1119 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1711 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 13:39

Czy opłaca się hodować świnie? a co to za różnica czy na swoim czy na kupnym zbożu? przecież jak masz swoje zboże to możesz je sprzedać i bierzesz pieniądze i nie musisz hodować świń. przecież "swoje zboże" też kosztuje
ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1120 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 13:50

gadasz bzdury kolego PawelWlkp. ja praktycznie 70 % zboża kupuję i na opłacalność nie narzekam.

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem, pomysl i napisz jeszcze raz. Odpowiadałem jurmiczkowi na posta że hodowla jest prosta jak cep. Hodowla może i prosta, ale żeby zarabiać trzeba już dobrze kombinować. Ja też kupuje dużo i mi się opłaca. Ale wszystko przemyślane, zaplanowane, straty minimalizowane. Jak komuś 300 kg zboża potrzeba albo nawet zabraknie na jedną szt i to 110 kg to niech da sobie spokój dopiero na dużo tańszym zbożu mu się opłaci.