Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca się hodować świnie?

1735 odpowiedzi na ten temat

#1081 Share maciej9911

maciej9911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Pasjonat rolnictwa

Napisany 14 maj 2013 - 09:10

Czy opłaca się hodować świnie? karol19 dokładnie, jak byś miał dokładać do interesu to domyślam się że nie budował byś w zeszłym roku nowej tuczarni bo po co żeby dokładać jeszcze więcej. Wczoraj wieczorem miałem rozmowę z pewnym rolnikiem który mówił że likwiduje stado bo świnie się nie opłacają i po co ma dokładać do interesu, usiadłem z kalkulatorem i zaczęliśmy liczyć, ciągnełem go za język jakie ma koszty itp. i po dwóch godzinach skrupulatnego liczenia sam się zdziwił że jednak mu zostaje trochę waluty.... Po prostu nie każdy rolnik jest świadomy kalkulatora i boi się go użyć.... Kwestia charakteru.... Temat rzeka....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy opłaca się hodować świnie? Dzisiaj, 16:21
  •  

#1082 Share bezbarwny

bezbarwny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 14 maj 2013 - 16:40

bylem na przestrzeni kilkunastu lat a pierwszy raz to 22 lata temu w danii pozniej holandii i niemczech co kilka lat tak wiec mam wyrobiony poglad na temat tych hodowi i nie ze cos tam gdzies slyszalem i obserwuje jak tam bardzo szybko ewoluuje gospodarstwa do 100 loch praktycznie nie istnieja gdzie 20 lat temu mialy sie calkiem dobrze my jako kraj jestesmy gzdzies ze 30 lat za nimi i musimy zaczac ich gonic bo inaczej bedzie po hodowli wiec przestancie biadolic tylko modernizowac jak nie idzie od razu nowych chlewni budowac to dobudowywac do istniejacych wprowadzic organizacje utrzymania zainwestowac w dobra genetyke zywienie i profilaktyke i to musza robic ludzie z pasja nie z musu mlodzi chetni swojego rozwoju zdobywania wiedzy i produkowac a nie tylko tuczyc bo wiekszosc nie hoduje tylko chowa swinie tylko przed kim i co z tego ma ?

Być może rzeczywiście byłeś w tych krajach...tylko co z tego , skoro nie rozumiesz dlaczego ich sytuacja jest taka a nie inna. Musisz wiedzieć , że rolnik duński ma ogromne wsparcie ze strony państwa , łatwo dostępne i nisko oprocentowane kredyty i co niebagatelne , profesjonalne i na bardzo wysokim poziomie służby doradcze. Dania producentów trzody i samą trzodę , traktuje jak swego rodzaju bogactwo naturalne .Ubojnie są w rękach rolników. Porównywanie Polski do Dani , jest pozbawione jakiegokolwiek sensu.

nie bede sie znizal do twojego toku myslenia wiec powiem tak czytaj ze zrozumieniem .......

Rozumiem , że jak się jest właścicielem ''pierwszej w Polsce porodówki w systemie wannowym'' to duma człowieka rozpierać może.
Nie jest to jednak powód , żeby innych traktować z góry.
To jest forum dyskusyjne i każdy ma prawo wyrazić swoją opinię na dany temat.
Pozdrawiam :)

Edytowany przez bezbarwny, 14 maj 2013 - 16:41.

You Shook Me All Night Long

#1083 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 14 maj 2013 - 17:30

Czy opłaca się hodować świnie? a jednak nie rozumiesz bardzo dobrze znam realia zachodniego rynku a tym bardziej danii
temat jest o oplacalnosci swin i ja pisze na przykladzie wlasnego gospodarstwa ze mi sie oplaca tobie nie musi rozumiem i nikogo nie traktuje z gory a jedynie moge sie podzielic swoim dosc dlugim doswiadczeniem w chodowli swin i zadna duma mnie nie rozpiera choc moja porodowka jest dla moich swin super ja nie kaze nikomu takiej budowac mozecie wszyscy robic po staremu wasza wola rowniez zycze powodzenia

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1084 Share Bolo21

Bolo21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 15 maj 2013 - 11:36

Czy opłaca się hodować świnie? Mój kolega inwestuje. Ma mięsność ok 80 procent z własnych macior prosiaki, z zachodu nie ściąga. Z vatem zakłady płacą mu 5,60 i nie ma zamiaru likwidować

#1085 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 15 maj 2013 - 11:55

Czy opłaca się hodować świnie? Hahaha mięsność 80% padłem :D

#1086 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 15 maj 2013 - 12:51

Czy opłaca się hodować świnie? maxiben muszę ci odp. kilka zdań bo to nie było by w moim stylu tak to zostawić.Po pierwsze ty już nie musisz do niczego się zniżać bo zeszłeś najniżej jak można ze względu na hodowanie świń.Po drugie czy ty myślisz że ktoś tu z nas nie wie że hodowla świń była najbardziej dochodowym zajęciem chłopa?.każdy z nas wie że czasami zostawało z tucznika 200 zł a to już kolosalne pieniądze pomnożyć przez tysiące.Chwalisz się swoją wiedzą zachodnią ale cóż po niej skoro ty jesteś sam jak kołek pozostawiony na pastwę losu.Pozdrawiam i życzę zadowolenia z pracy.

#1087 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 16 maj 2013 - 06:41

Czy opłaca się hodować świnie? zadowolenie z pracy mam dziekuje wiecej mi juz nie odpisuj znajdz sobie inny temat niz trzoda bo sie znizysz do naszego poziomu hodowcow swin

#1088 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 16 maj 2013 - 08:03

Mój kolega inwestuje. Ma mięsność ok 80 procent z własnych macior prosiaki, z zachodu nie ściąga. Z vatem zakłady płacą mu 5,60 i nie ma zamiaru likwidować

Witam piękny post pozazdrościć fantazji
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#1089 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 16 maj 2013 - 21:07

Czy opłaca się hodować świnie? Może koledze chodziło o tzw. "wybicie".

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#1090 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 17 maj 2013 - 10:55

Czy opłaca się hodować świnie? Po wczorajszej obniżce o 30gr do 4.2 będą dostawać więcej trawy i dalej będę na swoim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1091 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 18 maj 2013 - 08:27

Czy opłaca się hodować świnie? Ja słyszałem o lepszej propozycji:
pootwierać okna ,nie wchodzić do chlewni bo bardzo wyją ryje na widok oprzątającego i walić przez okna pokrzywy- jeden wypraktował jak nie miał co na śrute zmielić pewnego roku przed żniwami i nie narzekał że nie rosną :D
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#1092 Share speeeder

speeeder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 20 maj 2013 - 07:48

Po wczorajszej obniżce o 30gr do 4.2 będą dostawać więcej trawy i dalej będę na swoim.

W tym roku szczaw jest modny i ulęgałki, polecane prze naczelnego entomologa Niesiołowskiego.
Świnie też zasmakują i przyrosty ruszą z kopyta :D

#1093 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 20 maj 2013 - 08:24

Czy opłaca się hodować świnie? Śmiej się śmiej, a mi zboża zostało jeszcze na pół roku, a świnie wyhodowane te co zaplanowałem, tylko cena samo spadła.

#1094 Share speeeder

speeeder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 20 maj 2013 - 16:09

Czy opłaca się hodować świnie? Moze nie będzie tak źle, dzisiaj od rana miałem 2 tel. o świnie i z tego co widzę to w tym tyg. zaczyna sie na rynku ssanie a cena zaczyna iść górę :)

#1095 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 26 maj 2013 - 16:20

Czy opłaca się hodować świnie? ile potrzeba zboza aby prosiaka 20kg utuczyc do 100-110kg ?
300kg wystarczy ?

#1096 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 26 maj 2013 - 18:19

Czy opłaca się hodować świnie? OK 280kg paszy

#1097 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 27 maj 2013 - 13:19

Czy opłaca się hodować świnie? a jakie zboze najlepsze dla tuczników ? pszenzyto moze byc ?

#1098 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 27 maj 2013 - 15:23

Czy opłaca się hodować świnie? Ja osobiście daje to co mam, ale dla tucznika to pszenżyto, jęczmień :)

#1099 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 28 maj 2013 - 17:55

Czy opłaca się hodować świnie? no to jak jest Panowie z ta opłacalnoscia na dzien dzisiejszy ?
tucznik ok 20kg - 180zł
300kg zboza - 270zł
to juz mamy 450zł
do tego lekarstwa i jakies dodatki żywieniowe
to ile zostaje na sztuce? 20zł ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1100 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 28 maj 2013 - 18:18

Czy opłaca się hodować świnie? Jak zostanie to będzie dobrze :D
Raz lepiej raz gorzej, duże gospodarstwa zawsze wyjdą na swoim, te małe raz lepiej raz gorzej :D