Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca się hodować świnie?

1735 odpowiedzi na ten temat

#961 Share speeeder

speeeder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 19:48

Czy opłaca się hodować świnie? Maverick dodaj jeszcze koninę, bo podobno ostatnio to modne i chyba dobre, bo wszystkie media o tym trąbia :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy opłaca się hodować świnie? Dzisiaj, 07:21
  •  

#962 Share ageimuk

ageimuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 22:26

Czy opłaca się hodować świnie? Kolego wolowina dodana do miesa swini to jest nie do jedzenia wedlug mnie bo to sie normalnie klei ten loj wolowiny takie cos to mozesz sprzedac ludziom z miasta a ja juz prubowalem cielecine dolozyc ze wzgledu na dzieci ale terz lepsza kielbasa z samej swini

#963 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 07 marzec 2013 - 22:46

Czy opłaca się hodować świnie? sam jestes dziecko i cieleciny do swini nie mozna dolozyc
trzymajmy sie tematu zboze tanieje swinie drozeja mi sie oplaca

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#964 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 17:27

Czy opłaca się hodować świnie? maxiben skoro tak ci się opłaca to dlaczego nie jesteś konkurencyjny do LuKaczMarek?! on sprzedaje po 8 zł kg prosiaka a ty po 10+ a nie lepiej jakbyś sprzedał po 12zł jak inni hodowcy?

#965 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 09 marzec 2013 - 07:56

Czy opłaca się hodować świnie? o co ci chodzi? ty sprzedajesz czy kupujesz? bo kazdemu transakcja musi sie oplacac ja sprzedajac chcialbym jak najwiecej a kupujacy dac jak najmniej a po 12 zl moge ci sprzedac razy 25kg dasz 300 za szt chetnie wszystkie oddam

#966 Share janekbender6930P

janekbender6930P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 11:38

Czy opłaca się hodować świnie? kolega maxiben ma racje, wszyscy kupuje z zachodu prosiaka i nie marudzą ze około 300 zł a jak już polak chce sprzedac koło 12 zł za kilogram to juz jakiś inny jest bo ceni jak za złoto.

#967 Share gibos95

gibos95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 21:39

Czy opłaca się hodować świnie? mam 15 ha ornej ziemi ile z tego dam radę wychowac tuczników ? I czy jest jakaś norma ile macior/ha?

Edytowany przez gibos95, 19 marzec 2013 - 21:40.

Witam, prowadzę wraz z rodzicami ok 20 hektarowe gospodarstwo rolne nastawione głównie na hodowle opasów i trzody chlewnej. Siejemy zboża i kukurydzę. Mieszkam w woj. kuj-pom w pobliżu Nakła nad Notecią

#968 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 09:25

Czy opłaca się hodować świnie? Nie ma normy. Ja na 13 ha mam 50 loch.

#969 Share gibos95

gibos95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 16:55

Czy opłaca się hodować świnie?

Nie ma normy. Ja na 13 ha mam 50 loch.

ale zboże dokupujesz ? :P
Witam, prowadzę wraz z rodzicami ok 20 hektarowe gospodarstwo rolne nastawione głównie na hodowle opasów i trzody chlewnej. Siejemy zboża i kukurydzę. Mieszkam w woj. kuj-pom w pobliżu Nakła nad Notecią

#970 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 16:58

Czy opłaca się hodować świnie? A no tak.
Nie da się odpowiedzieć na twoje pytanie bo nie wiem czy masz ziemie klasy I czy VI, czy masz plon 3 tony z ha czy 10.
Nie wiem czy bedziesz miał zużycie paszy na kg przyrostu 2,7 czy 4 kg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#971 Share gibos95

gibos95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 19:22

Czy opłaca się hodować świnie? klasa ziemi III i IV :) koncentraty wg wytycznych sano :) No ale tak żeby nie dokupywac zboża to dałbym radę te 6-7 macior z prosietami utrzymac ?

Edytowany przez gibos95, 20 marzec 2013 - 19:22.

#972 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 19:27

Czy opłaca się hodować świnie? Myśle, że 6 dasz radę, z 7 może być problem.

#973 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 20 marzec 2013 - 22:25

Czy opłaca się hodować świnie? spokojnie 7 -8 loch z odchowem do tucznika powinienes dac rade oczywiscie robiac to fachowo

#974 Share tjun

tjun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 12:04

Czy opłaca się hodować świnie? Nie spróbujesz nie będziesz wiedział :-) Tak dla porównania, mam ok 22ha ziemi V, VI klasa i spokojnie mi starcza na 9 loch. Ale też w dużej mierze zależy właśnie jaki plon wyda dany rok. Jeszcze dla porównania w moich okolicach. ROlnik 40 ha 30 loch na dzień dzisiejszy ok 15 ton zostało mu zboża, jeszcze inny 180 loch 50 ha zboże dokupuje. Tak czy inaczej czy opłaca się hodować świnie?... Jakoś ludzie co maja ponad te 30 , 40 loch i własne zboże dawają radę. Wg mnie opłacalność chowu oscyluje przy min 100 lochach... To tylko moje zdanie... Jest to temat tak szeroki, że ja malutki rolnik w porównaniu do innych wielkich producentów podziwiam ich i wcale nie zazdroszczę, bo wiem ile wkładu pracy to kosztuje. A najciekawsze powiedzonka ludzi "skąd on tyle ma" , "kombinuje, kradnie" ... są po prostu żenujące... niech spróbuje i niech wie ile wyrzeczeń, czasu i wysiłku w to idzie ...

#975 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 05 kwiecień 2013 - 13:19

Czy opłaca się hodować świnie? ostatnie dwa zdania sa bardzo prawdziwe czy ja komu bronie aby mogl chodowac duzo i dobrze i mial z tego dochod ? bo gro rolnikow wychodz z zalozenia z automatu ze sie swin hodowac nie oplaca wola chowac ale przed kim? nie probujac nawet najmniejszych zmian w swoim gospodarstwie bo po co zakupic porzadna loszke zainseminowac dobrym knurem lepiej im zostawic swoje wszyscy chca wyciagac a niewielu wkladac w hodowle a to trzeba troche zainwestowac miec pomysl by cos zmodernizowac i budowac aby stworzyc dobre warunki miec dobra genetyke zdrowotnosc i zywienie oraz ilosc to da sie z tego godnie zyc nie jestesmy skazani na import z zachodu wezmy sie do roboty by nie zginac na rynku trzody

#976 Share bozydar1989

bozydar1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 19:17

Czy opłaca się hodować świnie? Witam
Jestem poczatkujacym , ze tak powiem "rolnikiem". Na dzien dzisiejszy moim planem na zycie jest hodowla trzody chlewnej. Jak narazie jestem na etapie remontu starej chlewni w celu doprowadzenia jej do stanu uzywalnosci(calkowita przebudowa). Na sam poczatek chce wystartowac ze 100 sztukami zakupionych warchlakow pochadzacych z importu(Dania).
Wiec tak jak wyzej napisalem posiadam bydynek, jezeli chodzi o pola to szkopul tkwi w tym iz takowych nie posiadam. Pytanie brzmi: Czy biorac pod uwage dzisiejsza sytuacje na rynku, czy oplaca sie karmic swinki gotowa pasza? Oczywiscie wielu powie, ze lepiej zrobic wlasna nawet kupujac zboze ale niestety nie jestem az takim fachowcem i wolal bym tego uniknac ze wzgledu na stosunkowo niska wiedze w tym zakresie. Jezeli chodzi o ilosc to ostatecznie chce chodowac ok 500 szt. w systemie otwartym. Dodam jeszcze ze juz posiadam nowe silosy (2 x 8t) na pasze lub ew. zboze. Czy moze ktos z was podpowiedzialby mi jakie jest zuzycie takiej wlasnie gotowej paszy? Ile paszy potrzeba na utuczenie jednej swinki z 25 kg do ok 110kg?

Połączony

Edytowany przez MAT912, 14 kwiecień 2013 - 20:29.

#977 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 19:43

Czy opłaca się hodować świnie? Jak ja bym miał brać duńczyki po 300 za sztukę, i gotową paszę, to raczej musiałbym dopłacić do tego biznesu jakieś 30zł/sztuka

#978 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 kwiecień 2013 - 20:11

Czy opłaca się hodować świnie? Na utuczenie świni od MAŁEGO PROSIAKA do 125kg potrzeba worek mieszanki (obecnie 65zł) i 1/3 tony czyli ok. 330kg. Jeśli chcesz kupywać małe prosiaki i zboże to nie masz się po co za to brać bo nie wyrobisz na spłatę kredytów.. Lepiej zacznij od małej ilości świnek, wyhoduj kilka macior, i sam je zapładniaj sztucznym nasieniem (Pamiętaj knury to roznosiciele choróB)
Więc podsumowując, jeśli nie masz areału to się za to nie bierz.

#979 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 14 kwiecień 2013 - 20:25

Czy opłaca się hodować świnie? kolega wyżej ma rację. Ja mam 15 ha, lekko ponad 100 szt świnek i zamierzam zrezygnować

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#980 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 20:52

Czy opłaca się hodować świnie? No rozpoczynanie hodowli i naukę to nie najlepszy moment teraz jest. Obawiam się że przy tak małym doświadczeniu i skali nie zarobisz nic.