Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukaczmarek    277

Jurmiczek widze że jesteś niezorientowany więc ci wytłumaczę.

po pierwsze kolega pisał że 300 kg zboża od prosiaka 20 kg do wagi średnio 105 kg co daje 85 kg przyrostu

Zboże stanowi zwykle 70% udziału w paszy. czyli z 300 kg zboża zrobi się prawie 390 kg paszy

Czyli na 85 kg przyrostu tucznika zużyje prawie 390 kg paszy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej9911    22

Tucznik na dobrej paszy urośnie od 30 do 120 kg zjadając 260kg paszy czyli zboża wyjdzie znacznie poniżej 230kg.... Kiedyś ktoś palnął że trzeba liczyć 300kg i tak się przyjęło co już dawno jest nie prawdą bo w dzisiejszych czasach przy tej genetyce i przy tych komponentach paszowych jest to tylko wspomnienie, chociaż u niektórych nadal wychodzi te 300kg i wtedy sieją fanaberie że się nie opłaca....

Edytowano przez maciej9911

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

300 kg jest poprawne pod warunkiem że liczymy gotową paszę a nie zboże tylko wtedy cenę trzeba uśrednić.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Kiedyś panie Macieju relacja cenowa 100 kg tucznika była równowartość 800 kg żyta i to standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Mi nawet i jak zje 500kg własnego zboża to i tak się opłaci, bo zboże 400 zł cena rynkowa, a wartość zboża ze 200zł, do tego garść prowitu to duża flaszka a tucznik 650zł. To i tak super + gnój to fest interes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Ostatnio karmię do 130-135 po cenie 4.5+vat, ale idzie na wbc to +0.20zł więcej wychodzi. Ostatnio wyszło śr 668 zł za szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej9911    22

Sadek ale 300kg gotowej paszy to tak i tak za dużo.... No chyba że ktoś trzyma tłuściochy do grubo ponad 130kg.

Jurmiczek to fakt na dzień dzisiejszy relacja 100kg tucznik ma wartość nieco ponad 700kg żyta.

Rolnik1973 ciebie wyprodukowanie 500kg zboża kosztuje 200zł? Jak by na tonie zboża był zarobek 400zł(chociaż nie wiem może tyle jest normalnie bo na uprawach się nie znam) to bym się nie zastanawiał nawet nad świniami tylko zboże prosto na skup.

Edytowano przez maciej9911

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

A ile ma kosztować wyprodukowanie t zboża. Materiał swój, traktor oszczędny, garść nawozu i oprysk. Ja tam robię po dawniejszemu i mam na tym zysk, a nie pasę darmozjadów co na chłopie rzerują, by mieć tonę więcej na której już nie zarabiasz. Ja mam małe gospodarstwo (14 ha ) i tylko z tego żyję więc trzeba kalkulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
___Jezyk___    11

Siemka, No ale jak dasz "garść nawozu i oprysk" to ile dostajesz z hektara, bo jak tylko tyle dajesz to zbiorów raczej dużych nie masz. Nie ważne czy to małe czy duże gospodarstwo z każdego można max wyciągnąć zboża. Dużo jeszcze zależy od klasy gleby, no ale w tych czasach to nawet ze słabej gleby można wyciągnąć dużo więcej niż dawniej. To z tych 14 ha i "Materiał swój, traktor oszczędny, garść nawozu i oprysk" jaka masz dużą hodowle ? :P

 

Nie cytuj poprzedniego posta.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Sadek ale 300kg gotowej paszy to tak i tak za dużo.... No chyba że ktoś trzyma tłuściochy do grubo ponad 130kg.

 

 

Poczynając od paszy odsadzeniowej na finiszerze kończąc do średniej wagi 115 kg.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej9911    22

Z tym że pisaliśmy o tuczniku czyli o tuczu teoretycznie od warchlaka ale przyznaje ci racje że z odsadzeniówką się zakręci pod 300kg. Zwracam honor, małe nieporozumienie.

Edytowano przez maciej9911

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nie ma problemu nie napisałem konkretnie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

ja np.zawsze biorę hi pro 47%białka.Nie interesuje mnie skąd ją kupujesz ale nie bierz z niewiadomego pochodzenia bo to za duże ryzyko a dziś każdy czeka na głupszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaceko    4

źródło mniej więcej znam. ale jaka jest wasza opinia co do ceny?? czy jest dobra czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej9911    22

Zależy jaka ilość i w jakiej formie opakowania. Jeżeli to cena przy jednej tonie w 25kg workach to niezła cena. W lipcu soja będzie kosztować około 2300zł netto....

Edytowano przez maciej9911

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBONQ    34

badanie na białko kosztuje niecałą stówkę, więc weź próbkę jak możesz i po południu masz wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonka23    3

Witam czy warto rozpoczynac hodowle macior i sprzedawac od nich prosieta majac 7ha ziemi kl.3-5,posiadajac budynki. Czy dam rade wyzywic ok.20macior

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo taka 6 klasa, albo takie tony albo takie hektary :D


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

kolege @ jurmiczek dosc poznalem wiec dalej przekonuje sie ze nie warto brac powaznie wszystkich jego opini aczkolwiek zabronic pisania mu nie moge

kolezanko @iwonka zeby wyzywic obojetnie ile trzody nie trzeba miec ha bo oplacalnosc liczy sie na podstawie kosztow paszy i innych skadowych do wyprodukowania prosiaka czu tucznika wiec nie wazne czy masz zboze wlasne czy z zakupu ale to jest najmniejszy problem gorsza jest biurokracja czyli zagospodarowywanie odchodow pozwolenia na budowe chlewni zbiornikow oraz weterynaria

ale ja wiem jedno na pewno ze bez wiekszej skali i robienia tego jak najbardziej profesjonalnie oplacalnosci nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
    • Przez KrzysztofKrojniak
      Witam pytanie do rolników którzy mieli już kontrole wedle ASF. jak tam sprawa z siatkami na okna jaskółkami i wróblami. przecież są pod ochroną gniazd nie rozwale a co podczas kontroli. kujawsko pomorskie 
    • Przez gutfi888
      Czy opłaca się hodować 15 sztuk rasy limousine i sprzedawać je na ubuj?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj