Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca się hodować świnie?

1735 odpowiedzi na ten temat

#881 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 09 luty 2013 - 18:07

Czy opłaca się hodować świnie? West - po żniwach pakuję się i jadę.
Do mnie Mołdawcy po ziemniaki przyjeżdżali to też mówili że u nas raj. Jak my do Niemiec jedziemy to też mówimy że tam raj. Teraz rajem są Chiny, wystarczy spojrzeć na miasta...
Obecnie zachód też ma problem. Bezrobocie.
Taka mała kalkulacja: z 500 ha utrzymać się może na przyzwoitym poziomie ok 20 rodzin. (25hax20) Jeśli właścicielem będzie jedna osoba ilu pracowników zatrudni? Już nie będę wspominał o gospodarstwach 3-5 tys ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy opłaca się hodować świnie? Dzisiaj, 04:07
  •  

#882 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 09 luty 2013 - 18:25

Sprzedaj te swoje 10 ha i dom pojedziesz na Białoruś będziesz bogacz kupisz za to tam ze 200ha a może nawet cały kołchoz, białorusinki są ładne wyhaczysz jedną weźmiesz ślub to dadzą Ci obywatelstwo. Będziesz miał ceny na produkty ustalane urzędowo, tanie paliwo, wszystkie ulgi i przywileje. My u będziemy ziemie gryść a Ty będziesz tam leżał bykiem i chwalil swojego prezydenta po wszystkich odpustach.

my polacy obecnie to nie pasujemy ani do zachodu ani do wschodu
dla zachodu to jestesmy kolonia polska
na wschodzie nas nie lubia bo sami sobie na to zapracowalismy, i to jest nasz duzy bład, bo z ruskimi powinnismy robic duzo wiecej interesów niz to jest teraz, od nich tez moglibysmy skorzystac sporo jezeli chodzi o gaz, paliwa itd, poza tym powinnismy byc łacznikiem miedzy zachodem a wschodem, a jestesmy przeszkoda

#883 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 luty 2013 - 18:40

Czy opłaca się hodować świnie? Coś mi się zdaje, że wszyscy zapomnieli jaki to jest temat i zaczynają pisać byle tylko pisać. Wszystkie posty od tego nie na temat nagradzane będą punktami ostrzeżeń.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#884 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 09 luty 2013 - 18:50

Czy opłaca się hodować świnie? nie badź taki nadgorliwy.dyskusja jest jak najbardziej w temacie tyle że z bajkopisarstwa zaczeła sie poważna dyskusja o stanie polskiego rolnictwa i hodowli
najgorsze jest to ze oprócz tego ze rolnik nie ma poszanowania u innych zawodów to jeszcze miedzy nami robi sie podział na panów i małorolnych.

To jest według Ciebie post o opłacalności hodowli świń? jak chcesz sobie pogadać o stanie polskiego rolnictwa, to są inne tematy.
+1 punkt ostrzeżeń

Edytowany przez MAT912, 09 luty 2013 - 19:14.

#885 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 09 luty 2013 - 19:45

Czy opłaca się hodować świnie? Mat912 napisz czy opłaca się hodować świnie ?? Twój post o18.40 na czerwono też wniósł wiele do tematu..

A mi się opłaca hodować i rób co chcesz :)

Takie uwagi zachowaj dla siebie !!!!!!

Edytowany przez MAT912, 09 luty 2013 - 23:17.

wschodni koniec mazowsza.

#886 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 09 luty 2013 - 20:29

Czy opłaca się hodować świnie? @vicia1223 chyba specjalnie napisał żeby powrócić do tematu.
Każdy mówi że się nie opłaca itd. , ale dlaczego hodują? Mój tato chce wejść w ten biznes ale jeszcze nie wiadomo czy np hodowla macior i sprzedarz prosiaków takich po 25-30 kg czy może sprzedzarz tuczników

#887 Share ilnicki96

ilnicki96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 09 luty 2013 - 22:24

Czy opłaca się hodować świnie? ja tam tez wchodze glebiej w ten biznes narazie ma 3 maciorki ale chce sie przestawic na kupno prosiaków i sprzedasz duczników rocznie mam zamiar odstawiac okolo 200
sztuk zawsze jakas kasa z tego jest

#888 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 09 luty 2013 - 23:03

Czy opłaca się hodować świnie? W jakich grupach masz ich sprzedawać?jesli po 20 to już ci odradzam bo będą żyli z ciebie tylko handlarze tzn.pośrednicy

#889 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 10 luty 2013 - 00:40

ja tam tez wchodze glebiej w ten biznes narazie ma 3 maciorki ale chce sie przestawic na kupno prosiaków i sprzedasz duczników rocznie mam zamiar odstawiac okolo 200
sztuk zawsze jakas kasa z tego jest

Zawsze? Pewny jesteś że "zawsze" wyjdziesz na plus? Z 200 sztuk kasa jest tylko nie zawsze 100% tego co wsadziłeś o zyskach nie wspominając.

#890 Share ilnicki96

ilnicki96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 10 luty 2013 - 14:52

Czy opłaca się hodować świnie? wiesz jak by nie wychodzili niekturzy na + to mysilisz ze by hodowali zawsze jest jakis zysk bo jak nie ma to z czego mamy dolozyc ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#891 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 10 luty 2013 - 19:02

Czy opłaca się hodować świnie? Siądź i policz koszty a potem pogadamy. Gdyby wszyscy zawsze wychodzili na + to nikt by hodowli nie likwidował a to co się dzieje przeraża... Musisz pojąć że nie zawsze jest zysk. Często trzeba grubo dołożyć do świnek. Choćby teraz - świnia zeżre 350kg paszy x 120zł = 420zł Dodaj do tego koszt zakupu prosięcia, opieka weterynaryjna, słoma i zobaczysz ile zostanie

#892 Share mbanach

mbanach

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 10 luty 2013 - 19:13

Czy opłaca się hodować świnie? mam do kupienie prosiaki średnia waga to 15 kg za 120-160 zł Polskie
oraz warchlaki waga 30 kg po 277 zł Duńskie
które się bardzie opłaca i mógłbym jeszcze prosić o jakąś kalkulacje ?
Czy to prawda ze za duńskie świnie płacą w skupie 0,40 groszy więcej niż polskie ?

#893 Share Rapcio14

Rapcio14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 10 luty 2013 - 19:37

Czy opłaca się hodować świnie? Ja mam swoje prosiaki
Ale zawsze jakis tam grosz wpadnie!

#894 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2885 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 10 luty 2013 - 19:53

Czy opłaca się hodować świnie? Cały problem to w paszy, jeśli karmisz gotową, albo sypiesz tyle co pisze na worku to prawda jest taka że tuczysz ale kieszenie koncernów paszowych. A ja jadę na zamiennikach i to z podróbki i mi zostaje sporo. Ziemniaka i wysłodki granulat w parnik to zagotować i jak napuchnie to masa żarcia, dotego trochę śruty z lubinem i naparstek strąga do zapachu i tanie żarcie że hej.

#895 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 10 luty 2013 - 19:58

Czy opłaca się hodować świnie? to nie o to chodzi że się dokłada do każdej świni tylko o to że na sztuce zostaje 20-50zł zysku. A jak sprzeda zboże które świnia zje będzie 100zł zysku. Dlatego ludzie likwidują hodowlę. Ale jak zboże będzie można sprzedać tylko po kosztach produkcji wtedy hodowla się odbuduje.

#896 Share Rapcio14

Rapcio14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 10 luty 2013 - 20:12

Czy opłaca się hodować świnie? Ja mam swoje prosiaki zboże ziemniaki słome itp
I coś tam jest zawsze grosza

#897 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 10 luty 2013 - 20:12

Czy opłaca się hodować świnie? Przy cenie paszy 1000zł i cenie tucznika 3,5 zł ludzie moczyli kasę.
Zboże drogie więc bez sensu próbować zwinąć 20zł na sztuce - za duże ryzyko.
Rolnik1973 - u Ciebie świnie powietrzem się pasą. Jakbyś mógł sporządzić kalkulację kosztów - będę wdzięczny.

#898 Share maciej9911

maciej9911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Pasjonat rolnictwa

Napisany 10 luty 2013 - 23:06

Czy opłaca się hodować świnie? Jak karmicie ziemniakami to się nie dziwcie że nie udaje wam się zarobić....

#899 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 11 luty 2013 - 05:55

Czy opłaca się hodować świnie? świnia ma jeść tanio. 3 kg ziemniaka po 10-15 groszy to mniej niż 1 kg zboża po 0,73grosze(średnia z agro ceny a jest raczej wyższa). Koszt parowania podobny do kosztu śrutowania. Przy odpowiednim zbilansowaniu rośnie tak samo jak na paszy.
Już samo moczenie suchej paszy w zwykłej wodzie obniża zużycie paszy o 20kg podczas 3 miesięcznego tuczu. Wiec albo jest wygodnie albo jest bardziej dochodowo

Edytowany przez saszeta, 11 luty 2013 - 05:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#900 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2885 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 11 luty 2013 - 07:22

Czy opłaca się hodować świnie? A moczonej ile mniej zmarnuje, bo się nie gubi jak mlaska.