Polecane posty

west    46

faktycznie 30 lat to przesada, myślę że jest to jakieś 50-60 lat i nawet jakbyśmy na uszach stawali już ich nie dogonimy. Prawda jest taka że straciliśmy szansę gdy przejeli nasze zakłady mięsne, mieszalnie pasz, rynki zbytu.

Niektórzy jeszcze się poszarpią kilka lat ale tak naprawdę szkoda zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nufel5    0

Czy jak budowa chlewnie/tuczarnie, to tylko na system zamknity? O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

Piszesz tak jakbyś wszystkie rozumy pozjadał!Zastanów sie jak masz coś takiego napisać że my jesteśmy 30 lat za nimi???!!!Co przez to rozumiesz???!ŻE DOGONISZ NIEMCÓW W DOTACJI???!ja znam hodowców na dużo wyższym poziomie niż w UNI ale mimo to nie chwalą się takimi bajkami jak ty. Zatańczysz tak jak ci niemcy zagrają a to przechodziliśmy kilka lat temu!Jak będą chcieli to cie zniszczą w ciągu kilku lat a to twoje liczenie to zostanie dla prawnuków.

 

W niemczech też był taki sam bum na budowanie chlewni jak obecnie było do tego roku w Polsce i co?a to że dużo stoi ich pustych.

nie bede sie znizal do twojego toku myslenia wiec powiem tak czytaj ze zrozumieniem byles w tych krajach co ja bo raczej nie ! dynajmniej w gospodarstwach hodujacych trzode ? wiec daruj sobie wypowiedzi ze cos tam znasz kilku a reszta ?

tylko w jednym sie zgodze ze duzo chlewni stoi pustych ale tylko tych co biadolili i ze sie nie oplaca i mieli slabe wyniki produkcyjne oraz male ilosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jedni będą hodować i inwestować a inni bankrutować. Tak jest w każdej branży, nie tylko w rolnictwie. Nie ma się co spierać ile jesteśmy za duńczykami, ale patrząc po wynikach na pewno daleko. Nasi najlepsi hodowcy ledwo wyciągają średnią duńską, skala zupełnie inna.Ale i warunki w jakich przyszło nam pracować o wiele gorsze. Brak nam związku który dbał by o nasze interesy. Zobaczcie jak plantatorzy buraka się zorganizowali i nie pozwalają sobie w kasze dmuchać. W większości kraju są skazani na zachodnie koncerny, ale twardo negocjują i rząd się z ich zdaniem liczy. A my nawet w gronie hodowców wiecznie się spieramy, mamy żaden wpływ na cene a handlarze i zakłady robią z cenami co chcą. Teraz niby ceny w dół, tucznikow w brud, ale telefon do zakładu że się ma 200 szt dobrej mięsności i jutro stoją pod bramą. Taką mają nadpodaż tucznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

też jestem hodowcą świnek i powiem tak, jak komuś się nie opłaca to niech nie hoduje, u mnie raz lepiej raz gorzej ale zawsze ileś tam się zarobi bo gdyby tak nie było to już dawno bym zrezygnował z hodowli, a wszystko co udało nam się w gospodarstwie stworzyć to właściwie dzięki hodowli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej9911    22

karol19 dokładnie, jak byś miał dokładać do interesu to domyślam się że nie budował byś w zeszłym roku nowej tuczarni bo po co żeby dokładać jeszcze więcej. Wczoraj wieczorem miałem rozmowę z pewnym rolnikiem który mówił że likwiduje stado bo świnie się nie opłacają i po co ma dokładać do interesu, usiadłem z kalkulatorem i zaczęliśmy liczyć, ciągnełem go za język jakie ma koszty itp. i po dwóch godzinach skrupulatnego liczenia sam się zdziwił że jednak mu zostaje trochę waluty.... Po prostu nie każdy rolnik jest świadomy kalkulatora i boi się go użyć.... Kwestia charakteru.... Temat rzeka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1264
Napisano (edytowany)

bylem na przestrzeni kilkunastu lat a pierwszy raz to 22 lata temu w danii pozniej holandii i niemczech co kilka lat tak wiec mam wyrobiony poglad na temat tych hodowi i nie ze cos tam gdzies slyszalem i obserwuje jak tam bardzo szybko ewoluuje gospodarstwa do 100 loch praktycznie nie istnieja gdzie 20 lat temu mialy sie calkiem dobrze my jako kraj jestesmy gzdzies ze 30 lat za nimi i musimy zaczac ich gonic bo inaczej bedzie po hodowli wiec przestancie biadolic tylko modernizowac jak nie idzie od razu nowych chlewni budowac to dobudowywac do istniejacych wprowadzic organizacje utrzymania zainwestowac w dobra genetyke zywienie i profilaktyke i to musza robic ludzie z pasja nie z musu mlodzi chetni swojego rozwoju zdobywania wiedzy i produkowac a nie tylko tuczyc bo wiekszosc nie hoduje tylko chowa swinie tylko przed kim i co z tego ma ?

Być może rzeczywiście byłeś w tych krajach...tylko co z tego , skoro nie rozumiesz dlaczego ich sytuacja jest taka a nie inna. Musisz wiedzieć , że rolnik duński ma ogromne wsparcie ze strony państwa , łatwo dostępne i nisko oprocentowane kredyty i co niebagatelne , profesjonalne i na bardzo wysokim poziomie służby doradcze. Dania producentów trzody i samą trzodę , traktuje jak swego rodzaju bogactwo naturalne .Ubojnie są w rękach rolników. Porównywanie Polski do Dani , jest pozbawione jakiegokolwiek sensu.

 

nie bede sie znizal do twojego toku myslenia wiec powiem tak czytaj ze zrozumieniem .......

Rozumiem , że jak się jest właścicielem ''pierwszej w Polsce porodówki w systemie wannowym'' to duma człowieka rozpierać może.

Nie jest to jednak powód , żeby innych traktować z góry.

To jest forum dyskusyjne i każdy ma prawo wyrazić swoją opinię na dany temat.

Pozdrawiam :)

Edytowano przez bezbarwny

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

a jednak nie rozumiesz bardzo dobrze znam realia zachodniego rynku a tym bardziej danii

temat jest o oplacalnosci swin i ja pisze na przykladzie wlasnego gospodarstwa ze mi sie oplaca tobie nie musi rozumiem i nikogo nie traktuje z gory a jedynie moge sie podzielic swoim dosc dlugim doswiadczeniem w chodowli swin i zadna duma mnie nie rozpiera choc moja porodowka jest dla moich swin super ja nie kaze nikomu takiej budowac mozecie wszyscy robic po staremu wasza wola rowniez zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

maxiben muszę ci odp. kilka zdań bo to nie było by w moim stylu tak to zostawić.Po pierwsze ty już nie musisz do niczego się zniżać bo zeszłeś najniżej jak można ze względu na hodowanie świń.Po drugie czy ty myślisz że ktoś tu z nas nie wie że hodowla świń była najbardziej dochodowym zajęciem chłopa?.każdy z nas wie że czasami zostawało z tucznika 200 zł a to już kolosalne pieniądze pomnożyć przez tysiące.Chwalisz się swoją wiedzą zachodnią ale cóż po niej skoro ty jesteś sam jak kołek pozostawiony na pastwę losu.Pozdrawiam i życzę zadowolenia z pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

zadowolenie z pracy mam dziekuje wiecej mi juz nie odpisuj znajdz sobie inny temat niz trzoda bo sie znizysz do naszego poziomu hodowcow swin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Mój kolega inwestuje. Ma mięsność ok 80 procent z własnych macior prosiaki, z zachodu nie ściąga. Z vatem zakłady płacą mu 5,60 i nie ma zamiaru likwidować

Witam piękny post pozazdrościć fantazji


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Może koledze chodziło o tzw. "wybicie".


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Po wczorajszej obniżce o 30gr do 4.2 będą dostawać więcej trawy i dalej będę na swoim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Ja słyszałem o lepszej propozycji:

pootwierać okna ,nie wchodzić do chlewni bo bardzo wyją ryje na widok oprzątającego i walić przez okna pokrzywy- jeden wypraktował jak nie miał co na śrute zmielić pewnego roku przed żniwami i nie narzekał że nie rosną :D


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
speeeder    32

Po wczorajszej obniżce o 30gr do 4.2 będą dostawać więcej trawy i dalej będę na swoim.

 

W tym roku szczaw jest modny i ulęgałki, polecane prze naczelnego entomologa Niesiołowskiego.

Świnie też zasmakują i przyrosty ruszą z kopyta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Śmiej się śmiej, a mi zboża zostało jeszcze na pół roku, a świnie wyhodowane te co zaplanowałem, tylko cena samo spadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
speeeder    32

Moze nie będzie tak źle, dzisiaj od rana miałem 2 tel. o świnie i z tego co widzę to w tym tyg. zaczyna sie na rynku ssanie a cena zaczyna iść górę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

ile potrzeba zboza aby prosiaka 20kg utuczyc do 100-110kg ?

300kg wystarczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

a jakie zboze najlepsze dla tuczników ? pszenzyto moze byc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Ja osobiście daje to co mam, ale dla tucznika to pszenżyto, jęczmień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

no to jak jest Panowie z ta opłacalnoscia na dzien dzisiejszy ?

tucznik ok 20kg - 180zł

300kg zboza - 270zł

to juz mamy 450zł

do tego lekarstwa i jakies dodatki żywieniowe

to ile zostaje na sztuce? 20zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Jak zostanie to będzie dobrze :D

Raz lepiej raz gorzej, duże gospodarstwa zawsze wyjdą na swoim, te małe raz lepiej raz gorzej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to jak jest Panowie z ta opłacalnoscia na dzien dzisiejszy ?

tucznik ok 20kg - 180zł

300kg zboza - 270zł

to juz mamy 450zł

do tego lekarstwa i jakies dodatki żywieniowe

to ile zostaje na sztuce? 20zł ?

 

dobra kalkulacja tylko przydałoby się dorzucić jeszcze jakiś koncentrat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
    • Przez KrzysztofKrojniak
      Witam pytanie do rolników którzy mieli już kontrole wedle ASF. jak tam sprawa z siatkami na okna jaskółkami i wróblami. przecież są pod ochroną gniazd nie rozwale a co podczas kontroli. kujawsko pomorskie 
    • Przez gutfi888
      Czy opłaca się hodować 15 sztuk rasy limousine i sprzedawać je na ubuj?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj