Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca się hodować świnie?

1735 odpowiedzi na ten temat

#821 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 08 luty 2013 - 18:04

Czy opłaca się hodować świnie? u mnie wyliczyłem tamten rok jadę tylko na łubinie wcześniej mieszałem 50/50 wyszło ze ze sztuki zostaje 130 pln no ale zostaje kwestia prosięcia jak by trzeba kupić to jest na zero a wyprodukowanie to nic nie kosztuje? chodzi sie koło tego za darmo a jak by je sprzedał to był by interes i słomę można było by opchnąć albo zrobić brykiet :) przy tej opłacalności to tylko utrzymujemy stado zeby coś było ale na siłe nie ma co inwestowac w posredników :-).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy opłaca się hodować świnie? Dzisiaj, 23:12
  •  

#822 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 08 luty 2013 - 18:17

Czy opłaca się hodować świnie? No ale jakbym sprzedał zboże to bym miał 24tyś, a jak przepuszczę przez świnie to mam 60 tyś no minus 24 minus 10 na dodatki to zostaje 26tys i gnój i na nawozie zaoszczędzam z dobre 5tys. A pole bez gnoju dziczeje. To wychodzi wraz 30 tyś więcej niż za zboże. A robić coś trzeba. Najlepiej się połóżcie i płaczcie. Mi tam się opłaci puki co. Bez odbioru.

#823 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 08 luty 2013 - 19:14

Czy opłaca się hodować świnie? Jeśli Ty na oborniku od 100 sztuk zaoszczędzisz 5tyś zł to na prawdę Twoje świnie mają zajefajną przepustowość . Obornika raptem z 15ton zostanie po przefermentowaniu na płycie a wielkie zamieszanie Pan sieje z tym nawozem ... Żenada..

To wylicz mi zużycie ciągnika po 2 dniach pracy w ładowaczu , plus zużycie przyczepy 2-osiowej o ładowności 5 ton..

Edytowany przez vicia1223, 08 luty 2013 - 19:11.

wschodni koniec mazowsza.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#824 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 08 luty 2013 - 19:19

u mnie wyliczyłem tamten rok jadę tylko na łubinie wcześniej mieszałem 50/50 wyszło ze ze sztuki zostaje 130 pln no ale zostaje kwestia prosięcia jak by trzeba kupić to jest na zero a wyprodukowanie to nic nie kosztuje? chodzi sie koło tego za darmo a jak by je sprzedał to był by interes i słomę można było by opchnąć albo zrobić brykiet :) przy tej opłacalności to tylko utrzymujemy stado zeby coś było ale na siłe nie ma co inwestowac w posredników :-).

na szczęście większość nie wierzy w łubin i dlatego jest on o połowę tańszy od soi. Średnio liczyłem że mi wychodzi 8 kilo więcej niż musiałbym dać koncentratu w ogólnej dawce. W finale jakieś 50-60 zł w kieszeni zostaje na jednej świni

#825 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 08 luty 2013 - 19:22

Czy opłaca się hodować świnie? gdyby sprzedał zboze, które najpierw musi wyprodukowac, to na czysto zostałoby mu ok 12tys, a tak ma powiedzmy ok 20 tys czystego zysku i do tego obornik, nie potraficie liczyc ?
prosiaki ma od swoich macior,wiec te 20 tys jest całkiem realne

#826 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 08 luty 2013 - 19:29

Czy opłaca się hodować świnie? Nie jest tak jak piszesz!Nigdy nie podwoisz zysku bo jakby tak było to bylibyśmy w większości milionerami.Z tym obornikiem to też się wygłupiłeś.Ja jestem pewny ze do obornika się dokłada a nie liczy z niego zysk.Choć dziś różne cyrki się dzieją to może i u ciebie świnki same chodzą się załatwiać na pole.

#827 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 08 luty 2013 - 19:46

Czy opłaca się hodować świnie? obornik to nie jest zysk a już na pewno nie 5 tyś na 100 sztuk :D
Bo najpierw słomę musisz sprasować, zwieźć, zmagazynować, rozścielić, obornik usunąć, zmagazynować na płycie i wywieźć ponownie na pole. Koszty które są na to potrzebne zapewne są wyższe niż jego wartość nawozowa a ty tu jeszcze liczysz że poza tymi kosztami jesteś 5 tyś do przodu.

Wg waszych wyliczeń to powinno zostawać 200 zł na sztuce. powodzenia :)

Edytowany przez lukaczmarek, 08 luty 2013 - 19:48.

#828 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 08 luty 2013 - 20:03

Czy opłaca się hodować świnie? tak czytam te co niektórych wyliczenia i zastanawiam sie kto mi podpier**lił pieniądze zarobione na swiniach :blink:

#829 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 08 luty 2013 - 20:08

Czy opłaca się hodować świnie? Mam dużą oborę i jest wykorzystana w 40% i jest na głębokiej ściółce i obornik wywalam 3x w roku wiosna - pod oziminy i przed zimą widły na taśmociągiąg na rozrzutnik i na pole, także tu nie ma kosztu przewalania i magazynowania, a nawozu prawie nie kupuję, łubin na poplon do przyorania co 2 rok i pruchnica jest.

#830 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 08 luty 2013 - 20:14

obornik to nie jest zysk a już na pewno nie 5 tyś na 100 sztuk :D
Bo najpierw słomę musisz sprasować, zwieźć, zmagazynować, rozścielić, obornik usunąć, zmagazynować na płycie i wywieźć ponownie na pole. Koszty które są na to potrzebne zapewne są wyższe niż jego wartość nawozowa a ty tu jeszcze liczysz że poza tymi kosztami jesteś 5 tyś do przodu.

Wg waszych wyliczeń to powinno zostawać 200 zł na sztuce. powodzenia :)

to powiedz mi jaki maja zysk ci co płaca po 280zł za małe skoro według ciebie na swiniakach od swoich macior nie idzie zarobic ? skad ciagle biora pieniadze na to zeby dokładac do interesu ? drukuja ?

Edytowany przez koma666, 08 luty 2013 - 20:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#831 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 08 luty 2013 - 20:23

Czy opłaca się hodować świnie? policz najpierw ile kosztuje wychowanie własnego prosiaka bo one z sufitu nie spadają. Miło się czyta te niektóre wyliczenia jak to po 200 złotych na sztuce zostaje tylko uważajcie bo przeczytaja to właściciele zakładów mięsnych i ubojni i od jutra będą płacić po 3zł/kg B)

#832 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 08 luty 2013 - 20:25

Czy opłaca się hodować świnie? No właśnie , na jednym rzucie zarobią , na drugim nie stracą i tak leci .

Koszt wyprodukowania prosiaka 18-20kg na dzień dzisiejszy wynosi ok 150 zł , nie biorę tego z kosmosu tylko akurat zapamiętałem część wypowiedzi przedstawiciela na spotkaniu branżowym , ile w tym prawdy to nie wiem , miał tam wszystko rozpisane elegancko...

Edytowany przez vicia1223, 08 luty 2013 - 20:29.

#833 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 08 luty 2013 - 20:34

Czy opłaca się hodować świnie? Ci co kupują po 280 to są starzy wyjadacze i byle kto się z nimi nie zrówna.Dziś i oni nie mają zysku bo jest tucz poniżej opłacalności tzn.poniżej 5.40

#834 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 08 luty 2013 - 20:44

Czy opłaca się hodować świnie? to starzy wyjadacze maja drukarnie pieniedzy i jak im zabraknie to sobie drukuja ? :)
ja wiem ze na tucznikach teraz nie ma interesu ale ludzie je choduja i jakos zyja, wiec cos tam zostaje chyba
ja ich nie choduje to nie bede sie kłócił czy to sie opłaca czy nie

a poza tym to czy mleko sie opłaca jezeli wszystko policzysz?
a jednak ludzie buduja obory za 1mln i wiecej
kiedy to sie zwróci ?

Edytowany przez koma666, 08 luty 2013 - 20:50.

#835 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 08 luty 2013 - 20:50

Czy opłaca się hodować świnie? Właśnie tacy jak ty mają zawsze najwięcej do powiedzenia!bo jak im może się opłacać jak to jest niemożliwe.

#836 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 08 luty 2013 - 20:52

to powiedz mi jaki maja zysk ci co płaca po 280zł za małe skoro według ciebie na swiniakach od swoich macior nie idzie zarobic ? skad ciagle biora pieniadze na to zeby dokładac do interesu ? drukuja ?

Zacytuj proszę post w którym napisałem że się nie opłaca to dopiero dalej będziemy rozmawiać.
Świnie się opłaca hodować ale na dzień dzisiejszy ci którzy kupują prosiaka są na niewielkim minusie, natomiast ci którzy produkują własnego prosiaka są może 40-50 zł do przodu.

Po prostu śmieszą mnie wyliczenia w których cały koszt to tylko pasza i prosiak i 200 zł zysku na sztuce.

#837 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 08 luty 2013 - 20:53

Czy opłaca się hodować świnie? @jurmiczek

to powiedz w takim razie co sie opłaca robic na wsi według ciebie

@lukaczmarek

jezeli rzeczywiscie zostaje 50zł na sztuce to 100x50zł=5tys=lipa

Edytowany przez koma666, 08 luty 2013 - 20:58.

#838 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 08 luty 2013 - 20:56

Czy opłaca się hodować świnie? Pojmijcie w końcu ze opłacalność produkcji świń nie należy liczyć na daną chwilę tylko na rok lub nawet 2 lata. Niestety taka to branża kto tego nie zrozumie wypada z gry...

#839 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 08 luty 2013 - 20:57

Czy opłaca się hodować świnie? Truskawki i wszelkie inne owoce...

Ja napisałem opłacalność na 3 rzutach .. tucznik średnio 701zł, prosię 270zł /30kg. Dalej każdy doliczy..

Edytowany przez vicia1223, 08 luty 2013 - 20:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#840 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów

Napisany 08 luty 2013 - 20:58

Czy opłaca się hodować świnie? Jak na samych koncentratach pasą to na pewno mało zostaje, a jak swoje zboże i 2-5% koncentratu dla zapachu to już jest oszczędność, a i tak nim urośnie musi swoje odstać. Choćbyście samym koncentratem karmili to i tak w tydzień nie urośnie. Mi rosną 7 miechy na kartoflach, zbożu, w zimie w obiad siano by mieli co memlać, latem zielonka i kaska zostaje. Gdyby mi zostawało 50 zl na sztuce dawno bym zrezygnował, a puki co interes idzie lepiej jak na bykach. Co z tego że za byka weźmiesz 7tys i wariata paś 1.5 roku, jak za 12 świń w 7 miechy to samo.