Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca się hodować świnie?

1735 odpowiedzi na ten temat

#61 Share tyj123

tyj123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 24 styczeń 2008 - 18:39

Czy opłaca się hodować świnie? sam jestem ciekawy co zrobią bo mam 40 tuczników po 110-120kg i juz dłużej niemoge czekać jutro napisze po ile dostałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy opłaca się hodować świnie? Dzisiaj, 03:26
  •  

#62 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 24 styczeń 2008 - 20:33

Czy opłaca się hodować świnie? Witam co tu duzo pisac ni w ch..j sie nie opłaca ale co zrobic jak sa swinie wszopie co wygnac na pole umie zboze juz sie konczy i do zniw bede musial kila dziesiad ton zboza :angry:
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#63 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 24 styczeń 2008 - 20:42

Czy opłaca się hodować świnie? w chwili obecnej to chyba nie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 24 styczeń 2008 - 20:46

Czy opłaca się hodować świnie? na dzień dzisiejszy nie opłaca sie hodować swin :P ale nie wiemy jak sie cena zmieni w przyszłosci.
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#65 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 25 styczeń 2008 - 12:27

U nas kiedyś to na wadze obcięli nam na 4 świniach po 4-5 kg na każdej. To weźcie sobie policzcie jak świnki były po 4,10 ....

Podobno Duda opierd@la bardzo na wadze, kto z was do tego złodzieja odstawia?? :angry:

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#66 Share adaskupodkarpacie

adaskupodkarpacie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 13:24

Czy opłaca się hodować świnie? przygladam sie waszym wypowiedziom i wszysycy krzycza wysoka cena zboża . hodowla nie opłacalna a wróccie sie do pare lat wstecz jaka była cena zbóz ?? tez tak chętnie sprzedawaliście?? w rolnictwie nie jest tak jak np w firmie nie można zrobić bilansu jednorocznego zeby wszystkie wydatki i koszty były wkalkulowane . Trzeba patrzec tak ze raz jest gorzej raz lepiej czasami złe czasy trzbea przewegetowac pamietam raz kumple sprzedawał pszenice po 300zł tone i co wtedy majatek był z produkcji roślinnej?? poczekajcie jak na zachodzie sie urodzi zboże zobaczycie jaka bedziecie miali cene
\

#67 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 13:46

przygladam sie waszym wypowiedziom i wszysycy krzycza wysoka cena zboża . hodowla nie opłacalna a wróccie sie do pare lat wstecz jaka była cena zbóz ?? tez tak chętnie sprzedawaliście?? w rolnictwie nie jest tak jak np w firmie nie można zrobić bilansu jednorocznego zeby wszystkie wydatki i koszty były wkalkulowane . Trzeba patrzec tak ze raz jest gorzej raz lepiej czasami złe czasy trzbea przewegetowac pamietam raz kumple sprzedawał pszenice po 300zł tone i co wtedy majatek był z produkcji roślinnej?? poczekajcie jak na zachodzie sie urodzi zboże zobaczycie jaka bedziecie miali cene

No właśnie na zachodzie w tym roku była większa susza niż u nas teraz. Z tym kalkulowaniem to też muszę sie zgodzić bo to już taki jest zawód i nic się nie poradzi raz lepiej raz gorzej ....
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#68 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 15:00

Czy opłaca się hodować świnie? Ale na Boga ile można n@pierdalać za darmo świnie tym złodziejom z zakładów mięsnych???? :angry:
Nie można sobie cały czas wkręcać, że jak jesteś rolnikiem to będzie cały czas lepiej albo gorzej, MY CHCEMY GODNIE ŻYĆ!!!

#69 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 16:24

Ale na Boga ile można n@pierdalać za darmo świnie tym złodziejom z zakładów mięsnych???? :angry:
Nie można sobie cały czas wkręcać, że jak jesteś rolnikiem to będzie cały czas lepiej albo gorzej, MY CHCEMY GODNIE ŻYĆ!!!

Witam krolikNH bardzo madrze piszesz juz mie tesz denerwuje takie głupie pisanie trzeba przeczekac chyba nie wiecie ile kilo swini kosztuje takie rady to mozna sobie w sadzic 2 rok pracy po kosztach mozna powiedzec ze 3ale w 2005 bynajmiej zboze bylo po 400 a teraz jeczmien 900 i co tu ku...w a kazdy tylko sie z swiniazy teraz smieje w 2001 roku trzoda kosztowała 4.4 a teraz 2.8 :angry:

#70 Share tyj123

tyj123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 16:27

Czy opłaca się hodować świnie? witam byli umnie po świnie i dali po 3.10+vat ale mówią ze idą w góre 10 gr na kg to i tak bardzo duzo sprzedałem 40 szt to 400zł jestem do tyłu zobaczymy co dalej teraz następne sprzedaje za 3 tygodnie może cena pójdzie w gore a ma moze ktoś z was zboze do sprzedania??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 16:42

Czy opłaca się hodować świnie? U mnie zboża baaardzo mało :) Zobaczymy czy starczy... :P

#72 Share sameSILVER130

sameSILVER130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 17:50

Czy opłaca się hodować świnie? w moich stronach jeden gość, co chowa świnie, ma okolo 1 milion w banku i już zaczyna jechać na kupnym zbożu. W sumie to nieciekawie sie mu zapowiada, ale co takie życie :P

#73 Share tyj123

tyj123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 18:12

Czy opłaca się hodować świnie? ja naszczęscie w banku niemam za duzo juz ale musze skads zboze skombinowac

#74 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 25 styczeń 2008 - 20:29

Czy opłaca się hodować świnie? krolikNH i jan2130 mają racje my chcemy godnie żyć a zboże kiedys niebyło takie dorgie a teraz co świnie za symboliczną kase a zboże na wagę złota haha ale mi interes a co do tych kalkulacji to wam powiem o tak mam 150 sztuk na dzien dzisieszy 100zł dopłacam do każedej sztuki no to teraz sobie policznie i pokalkulujcie a jak jeszcze trzeba zboze kupić to kaplica. Jedno wam powiem zakłady mięsne tłumaczą ze nadwyżka a ja wam powiem niema nadwyżki i to teraz dlanich najlepszy czas bo sie bogacą te złodzieje kosztem rolnkiów

tyj123 pozdrawiam dzięki za info

#75 Share Cichy007

Cichy007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja Komputery

Napisany 25 styczeń 2008 - 21:23

Czy opłaca się hodować świnie? @AGRObombula mozesz mi wytłumaczyc jakim cudem az 100zł dopłacasz do kazdej sztuki.Ja w tamtym roku kupiłem prosiaki i zboze i jakos przy cenie 3.3 z vat nie dolozyłem ani złotówki , jeszcze nawet na lizaka mi zostało.

Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

#76 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 21:40

@AGRObombula mozesz mi wytłumaczyc jakim cudem az 100zł dopłacasz do kazdej sztuki.Ja w tamtym roku kupiłem prosiaki i zboze i jakos przy cenie 3.3 z vat nie dolozyłem ani złotówki , jeszcze nawet na lizaka mi zostało.

Witam no jezeli nie liczysz swojego zboza to moze nie dołozyłesbo ja w cuda nie wierze 300kg paszy *1000+ prosiak 40 to juz jest 340 złotych a gdze lekarstwa bo w to tesz nie uwierze ze na nic nie szczepisz do ceny nalezy zawsze doliczyc koszt energi wody i niecht nikt juz wiecej nie pisze ze przy 3,3 zarabia bo mi cisienie zaraz podnosi mam troche swin i wiem po ile powiny byc a co do cen zboz dzis jezdzilem za jeczmieniem zdobycie jeczmienia graniczy z cudem albo juz sprzedany albo czekaja na lepsz cene a juz kszycza po900

#77 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 25 styczeń 2008 - 22:27

@AGRObombula mozesz mi wytłumaczyc jakim cudem az 100zł dopłacasz do kazdej sztuki.Ja w tamtym roku kupiłem prosiaki i zboze i jakos przy cenie 3.3 z vat nie dolozyłem ani złotówki , jeszcze nawet na lizaka mi zostało.

Cudotwórca!! To może podziel się z nami wyliczeniami, co i jak?

#78 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 25 styczeń 2008 - 22:45

przygladam sie waszym wypowiedziom i wszysycy krzycza wysoka cena zboża . hodowla nie opłacalna a wróccie sie do pare lat wstecz jaka była cena zbóz ?? tez tak chętnie sprzedawaliście?? w rolnictwie nie jest tak jak np w firmie nie można zrobić bilansu jednorocznego zeby wszystkie wydatki i koszty były wkalkulowane . Trzeba patrzec tak ze raz jest gorzej raz lepiej czasami złe czasy trzbea przewegetowac pamietam raz kumple sprzedawał pszenice po 300zł tone i co wtedy majatek był z produkcji roślinnej?? poczekajcie jak na zachodzie sie urodzi zboże zobaczycie jaka bedziecie miali cene

Nie bądź taki hop do przodu bo Ci z tyłu zabraknie. Susza owszem była ale spojrz o ile wzrosła powierzchnia zasiewow kukurydzy i łąk na gruntach ornych - o tyle zmalała produkcja zboża - i to też ma wpływ na obecną cenę...

Szkoda tylko że do ograniczenia ilości rolnikow dochodzi się takimi brutalnymi sposobami i że tylko jeden musi na tym zarobić (posrednik) :angry:
all rights reserved

#79 Share adaskupodkarpacie

adaskupodkarpacie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 07:43

Czy opłaca się hodować świnie? ja sie nei chce kłócić bo forum nie jest od tego . Wiem ze cena jest daremna , ale takie są uroki trzbea czekać może kiedyś sie poprawia a jak nie to zmieniać profil produkcji przepraszam jak kogos uraziłem pozdro a jeśli chodzi o pośredników to też mnie wkurzaja ale taka ta "gospodarka wolnorynkowa "
\

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 26 styczeń 2008 - 10:29

Czy opłaca się hodować świnie? Cichy007 niechce cie urazić ale powiec mi ile ych prosiaków kupiłeś i ile było sztuk sprzedane to ci policze co do złotówki twój zysk
kupiłeś tak:
- prosiaki
- zboże
- koncentary
- szczepienia
- prąd
- woda
- no i robocizna policz sobie tyle miesięcy ile trzymałeś świnie
- ach no i jeśli karmiłeś swinki ziemniakami policz jeszcze opał co w parniku z dymem pusciłeś
chyba już nic niezapomniałem
świnie po 3,3 sprzedałeś tak jeśli miałeś 10 sztuk po 100kg to masz 3300zł jak odejmniesz zyski od strat to ci naprawde tylko na lizaka zostanie