Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jurmiczek    11

Nie jest tak jak piszesz!Nigdy nie podwoisz zysku bo jakby tak było to bylibyśmy w większości milionerami.Z tym obornikiem to też się wygłupiłeś.Ja jestem pewny ze do obornika się dokłada a nie liczy z niego zysk.Choć dziś różne cyrki się dzieją to może i u ciebie świnki same chodzą się załatwiać na pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277
Napisano (edytowany)

obornik to nie jest zysk a już na pewno nie 5 tyś na 100 sztuk :D

Bo najpierw słomę musisz sprasować, zwieźć, zmagazynować, rozścielić, obornik usunąć, zmagazynować na płycie i wywieźć ponownie na pole. Koszty które są na to potrzebne zapewne są wyższe niż jego wartość nawozowa a ty tu jeszcze liczysz że poza tymi kosztami jesteś 5 tyś do przodu.

 

Wg waszych wyliczeń to powinno zostawać 200 zł na sztuce. powodzenia :)

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

tak czytam te co niektórych wyliczenia i zastanawiam sie kto mi podpier**lił pieniądze zarobione na swiniach :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Mam dużą oborę i jest wykorzystana w 40% i jest na głębokiej ściółce i obornik wywalam 3x w roku wiosna - pod oziminy i przed zimą widły na taśmociągiąg na rozrzutnik i na pole, także tu nie ma kosztu przewalania i magazynowania, a nawozu prawie nie kupuję, łubin na poplon do przyorania co 2 rok i pruchnica jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162
Napisano (edytowany)

obornik to nie jest zysk a już na pewno nie 5 tyś na 100 sztuk :D

Bo najpierw słomę musisz sprasować, zwieźć, zmagazynować, rozścielić, obornik usunąć, zmagazynować na płycie i wywieźć ponownie na pole. Koszty które są na to potrzebne zapewne są wyższe niż jego wartość nawozowa a ty tu jeszcze liczysz że poza tymi kosztami jesteś 5 tyś do przodu.

 

Wg waszych wyliczeń to powinno zostawać 200 zł na sztuce. powodzenia :)

 

to powiedz mi jaki maja zysk ci co płaca po 280zł za małe skoro według ciebie na swiniakach od swoich macior nie idzie zarobic ? skad ciagle biora pieniadze na to zeby dokładac do interesu ? drukuja ?

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

policz najpierw ile kosztuje wychowanie własnego prosiaka bo one z sufitu nie spadają. Miło się czyta te niektóre wyliczenia jak to po 200 złotych na sztuce zostaje tylko uważajcie bo przeczytaja to właściciele zakładów mięsnych i ubojni i od jutra będą płacić po 3zł/kg B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11
Napisano (edytowany)

No właśnie , na jednym rzucie zarobią , na drugim nie stracą i tak leci .

 

Koszt wyprodukowania prosiaka 18-20kg na dzień dzisiejszy wynosi ok 150 zł , nie biorę tego z kosmosu tylko akurat zapamiętałem część wypowiedzi przedstawiciela na spotkaniu branżowym , ile w tym prawdy to nie wiem , miał tam wszystko rozpisane elegancko...

Edytowano przez vicia1223

wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Ci co kupują po 280 to są starzy wyjadacze i byle kto się z nimi nie zrówna.Dziś i oni nie mają zysku bo jest tucz poniżej opłacalności tzn.poniżej 5.40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162
Napisano (edytowany)

to starzy wyjadacze maja drukarnie pieniedzy i jak im zabraknie to sobie drukuja ? :)

ja wiem ze na tucznikach teraz nie ma interesu ale ludzie je choduja i jakos zyja, wiec cos tam zostaje chyba

ja ich nie choduje to nie bede sie kłócił czy to sie opłaca czy nie

 

a poza tym to czy mleko sie opłaca jezeli wszystko policzysz?

a jednak ludzie buduja obory za 1mln i wiecej

kiedy to sie zwróci ?

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Właśnie tacy jak ty mają zawsze najwięcej do powiedzenia!bo jak im może się opłacać jak to jest niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

to powiedz mi jaki maja zysk ci co płaca po 280zł za małe skoro według ciebie na swiniakach od swoich macior nie idzie zarobic ? skad ciagle biora pieniadze na to zeby dokładac do interesu ? drukuja ?

Zacytuj proszę post w którym napisałem że się nie opłaca to dopiero dalej będziemy rozmawiać.

Świnie się opłaca hodować ale na dzień dzisiejszy ci którzy kupują prosiaka są na niewielkim minusie, natomiast ci którzy produkują własnego prosiaka są może 40-50 zł do przodu.

 

Po prostu śmieszą mnie wyliczenia w których cały koszt to tylko pasza i prosiak i 200 zł zysku na sztuce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162
Napisano (edytowany)

@jurmiczek

 

to powiedz w takim razie co sie opłaca robic na wsi według ciebie

 

@lukaczmarek

 

jezeli rzeczywiscie zostaje 50zł na sztuce to 100x50zł=5tys=lipa

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Pojmijcie w końcu ze opłacalność produkcji świń nie należy liczyć na daną chwilę tylko na rok lub nawet 2 lata. Niestety taka to branża kto tego nie zrozumie wypada z gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11
Napisano (edytowany)

Truskawki i wszelkie inne owoce...

 

Ja napisałem opłacalność na 3 rzutach .. tucznik średnio 701zł, prosię 270zł /30kg. Dalej każdy doliczy..

Edytowano przez vicia1223

wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Jak na samych koncentratach pasą to na pewno mało zostaje, a jak swoje zboże i 2-5% koncentratu dla zapachu to już jest oszczędność, a i tak nim urośnie musi swoje odstać. Choćbyście samym koncentratem karmili to i tak w tydzień nie urośnie. Mi rosną 7 miechy na kartoflach, zbożu, w zimie w obiad siano by mieli co memlać, latem zielonka i kaska zostaje. Gdyby mi zostawało 50 zl na sztuce dawno bym zrezygnował, a puki co interes idzie lepiej jak na bykach. Co z tego że za byka weźmiesz 7tys i wariata paś 1.5 roku, jak za 12 świń w 7 miechy to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

zeby za byka wziasc 7 tys to trzeba 2 lata albo i dłuzej pasc, w bajki nie wierz ze po 18 miesiacach byk wazy 800kg :)

takie rzeczy to tylko w erze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97
Napisano (edytowany)

Z tą świnią to jest tak że środki na wyhodowanie wywalasz stopniowo a później przy sprzedaży masz je w całości bez specjalnego zysku(no chyba ze zysk w postaci zajęcia i gnoju)

 

Jeżeli masz dobrego cielaka dobrze odpojonego i dasz czadu z paszą to jest to możliwe do osiągnięcia tylko że wtedy więcej wydajesz na lepsze pasze.

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Do jesieni najbardziej opłacał się tucz i prosiak,na trzecim miejscu według moich wyliczeń kukurydza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162
Napisano (edytowany)

@lemysz1

 

ale jak dasz czadu z ta pasza a potem to policzysz to tak jak ze swiniami, wychodzisz na zero :)

przynajmniej u mnie tak jest z jałówkami, byc moze na bykach jest lepiej, bo byk zawsze drozszy za kg

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Jak na samych koncentratach pasą to na pewno mało zostaje, a jak swoje zboże i 2-5% koncentratu dla zapachu to już jest oszczędność, a i tak nim urośnie musi swoje odstać. Choćbyście samym koncentratem karmili to i tak w tydzień nie urośnie. Mi rosną 7 miechy na kartoflach, zbożu, w zimie w obiad siano by mieli co memlać, latem zielonka i kaska zostaje. Gdyby mi zostawało 50 zl na sztuce dawno bym zrezygnował, a puki co interes idzie lepiej jak na bykach. Co z tego że za byka weźmiesz 7tys i wariata paś 1.5 roku, jak za 12 świń w 7 miechy to samo.

 

Nie zrozum mnie źle. Masz już trochę postów nastukane ale takie głupoty gadasz że czytać się nie chce.

Jak tobie swinia rośnie 7 miesięcy to musisz mieć zużycie paszy na kg przyrostu w granicach 4 kg!!!! jakbym ja miał tyle to bym miał ze 100 zł straty na sztuce. U mnie schodzą po 5,5 miesiąca i zużycie jest w granicach 2,7 na kg przyrostu.

przez dodatkowe 1,5 miesiąca to świnia zje ci jakieś 120-150 kg paszy więcej. za ten dodatkowy koszt mógłbyś dawać normalne ilości koncentratu i jeszcze byś był dużo do przodu.

 

Zresztą każdy liczy jak uważa. Jeśli uważacie że przy obecnych cenach jesteście 200 zł do przodu na sztuce to powodzenia i oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Mi na paszy nie zależy, kartofla tańsza niż barszcz, siana kupić nie ma komu to przewalam przez świnie, a zboża idzie tyle samo co bym karmił koncentratem i 5 miechy, także tu nie mam strat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

powiedz jakie duze masz stado??bo karmienie sianem i kartoflami to zdaje egzamin w chowie kiełbasianym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Mi na paszy nie zależy, kartofla tańsza niż barszcz, siana kupić nie ma komu to przewalam przez świnie, a zboża idzie tyle samo co bym karmił koncentratem i 5 miechy, także tu nie mam strat. No teraz tańsze to mniej zostanie, ale narazie rosną i za 2-3 miesiące się zobaczy efekt. Tamten rok był git, teraz 120 na sztuce staniało, ale głowa do góry będzie dobrze, puki nie ma strat jest nadzieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63
Napisano (edytowany)

Jakies 25 lat temu robiłem podobnie jak kolega

Nieraz sie zastanawiałem czy nie powrócić do tej metody chowu ,na pewno było by taniej ale mnie odstrasza ilość pracy jaka jest przy takim chowie

 

siano to było z lucerny i koniczyny

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Jack lata 50, reszta w brzuchach, oto chodzi mało a z zyskiem niż dużo na zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
    • Przez KrzysztofKrojniak
      Witam pytanie do rolników którzy mieli już kontrole wedle ASF. jak tam sprawa z siatkami na okna jaskółkami i wróblami. przecież są pod ochroną gniazd nie rozwale a co podczas kontroli. kujawsko pomorskie 
    • Przez gutfi888
      Czy opłaca się hodować 15 sztuk rasy limousine i sprzedawać je na ubuj?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj