Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca się hodować świnie?

1735 odpowiedzi na ten temat

#641 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 19:40

Czy opłaca się hodować świnie? To dlaczego hodują ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy opłaca się hodować świnie? Dzisiaj, 14:18
  •  

#642 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 marzec 2012 - 09:11

Czy opłaca się hodować świnie? Bo się opłaca B)

#643 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 05 marzec 2012 - 19:21

Czy opłaca się hodować świnie? jeśli mam być szczery to jak dla mnie może wam się nie opłacać:) ja z trzody nie zrezygnuje źle nie jest i nie dokładam więc jakoś będę pchał te biedę tylko na większą skale;)
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#644 Share krzysiu15

krzysiu15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 20:37

Czy opłaca się hodować świnie? Ja zamieżam powienkszyc stado do chodowania około 600-700sztuk rocznie i dokupywać pasze lub zboże mam 15ha czy z tego dam rade życ?

#645 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 04 kwiecień 2012 - 11:31

Czy opłaca się hodować świnie? z m skiba 6.50 kl E spadek 10 gr a to wina tylko samych rolnikow bo wszyscy zostawili tuczniki do ostatniego tygodnia przed swietami liczac oczywiscie na wzrost ceny a tu podaz taka ze nie chca odbierac wszystkich sztuk mysle ze po swietach bedzie brakowac zywca i cena bedzie przyzwoita

#646 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:na wsi podstawa jest znaleźć wybrankę płci pieknej,którą interesuje rolnictwo i bedzie kochała męża a nie jego pieniądze, bo w innym przypadku potem są tylko opłakane skutki takiego materializmu i bezczelności

Napisany 04 kwiecień 2012 - 19:11

Czy opłaca się hodować świnie? A ja myślę że się mylisz, po świętach nastąpią dalsze spadki zarówno tuczników jak i prosiąt na rynku, ludzie przestają jeść wieprzowinę bo jest bardzo niezdrowa, blado widzę hodowców po żniwach szczególnie tych co będą musieli kupić słomę a o cenach pszenicy nie wspomnę, u nas 4,8
Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

#647 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 20:34

Czy opłaca się hodować świnie? od kiedy wieprzowina jest nie zdrowa?? wtorek sprzedane po 5,2+VAT

Edytowany przez pabloooo, 04 kwiecień 2012 - 20:35.

#648 Share zetor1991

zetor1991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 21:40

A ja myślę że się mylisz, po świętach nastąpią dalsze spadki zarówno tuczników jak i prosiąt na rynku, ludzie przestają jeść wieprzowinę bo jest bardzo niezdrowa, blado widzę hodowców po żniwach szczególnie tych co będą musieli kupić słomę a o cenach pszenicy nie wspomnę, u nas 4,8

bo ludzie sa popie*doleni ze tak powiem bo niech sie popatrza czym karmia kurczaki w wodzie idzie antybiotyk za antybiotykiem w paszy to samo i jak tu nie zglupiec??:D

#649 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 22:16

ludzie przestają jeść wieprzowinę bo jest bardzo niezdrowa,

Tak masz rację na pewno odkryją to po świętach...

#650 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 05 kwiecień 2012 - 06:18

A ja myślę że się mylisz, po świętach nastąpią dalsze spadki zarówno tuczników jak i prosiąt na rynku, ludzie przestają jeść wieprzowinę bo jest bardzo niezdrowa, blado widzę hodowców po żniwach szczególnie tych co będą musieli kupić słomę a o cenach pszenicy nie wspomnę, u nas 4,8

to sie przeżuć na warzywa same,tam ida tony mocznika i hektolitry opryskow!!!
Zetor Team.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 05 kwiecień 2012 - 08:38

Czy opłaca się hodować świnie? Mówili że jajecznica dzień w dzień niezdrowa a teraz że jedno jajko dziennie nie szkodzi a nawet jest bardzo zdrowe a cholesterol który niby miał być szkodliwy jest usuwany wraz z lecytyną którą zawiera to jajko.

Mówili że masło niezdrowe a margaryna jest super a teraz jak mówią?

Tak samo vegetarianie i veganie - bajki plotą.

Sporo ludzi przestało wierzyć w te bzdury z telewizji czy innych mediów, ostatnio coraz częściej znajomi pytają się o świnkę choć wszyscy wiedzą że świnek praktycznie nie sprzedajemy (no trzyma się tyle co dla siebie).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#652 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:na wsi podstawa jest znaleźć wybrankę płci pieknej,którą interesuje rolnictwo i bedzie kochała męża a nie jego pieniądze, bo w innym przypadku potem są tylko opłakane skutki takiego materializmu i bezczelności

Napisany 05 kwiecień 2012 - 20:18

Czy opłaca się hodować świnie? Może świniak wyhodowany w małym gospodarstwie jest i dobry ale w większej hodowli też non stop pije antybiotyki(amoxymed,vetrimoxin,doxymed,amoksykol)itp a druga sprawa co zakłady robią z tego świniaka to się nie da jeść-syf o różnych nazwach a tym samym smaku dzięki glutaminianowi sodu itp, jest tam cała masa związków chemicznych, fosforanów ,wody i soi GMO -także smacznego
PS ;ja jem tylko z własnego przerobu

#653 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 20:59

Czy opłaca się hodować świnie? Antybiotyki piją zwykle w tuczu otwartym. W zamkniętym mało kto podaje je do wody. Jeśli chodzi o wyhodowanie dla siebie świnek to jak chcesz to zrobić bez soi GMO?? no chyba że świnia ma rosnąć rok czasu i to w sierść i słoninę to się zgodzę.
Oczywiście masz racje że ze swojego przerobu inaczej smakuje ale to już zasługa tego że jest 100% mięsa w produkcie a nie 50% jak w sklepach.
Ja też czasem ubijam we własnym zakresie świnki żywione normalnie jak reszta stada i tak różnica między sklepowym jest, mimo iż jedzą GMO i inne rzeczy

#654 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 21:02

Czy opłaca się hodować świnie? Teraz jest juz co raz mniej małych hodowli a i w takich małych też trzeba wyleczyc świniaka..

#655 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 05 kwiecień 2012 - 21:04

Czy opłaca się hodować świnie? U mnie świnie karmione dla siebie dostają łubin zamiast soi i jest wtedy dobrze. Moim zdaniem nawet świnia karmiona paszami GMO i inne podobne była by do zjedzenia gdyby nie te chemikalia, które dosypuje się do wyrobów. Tam podobno daję się tego tyle aby z 1kg mięsa zrobiło się 3. Także ja dziękuje wolę sobie upaść swoją świnie mimo dużej ilości słoniny.

#656 Share Foster

Foster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna

Napisany 06 kwiecień 2012 - 07:45

Czy opłaca się hodować świnie? Znajomy z jednego z zakładów mięsnych powiedział że są "dodatki" dzięki którym można zrobić kiełbasę w której bedzie tylko 15 % mięsa. To wszystko się odbija na wędlinach które nie mają smaku i różnią się tylko nazwami. Dlatego zawsze robię swoja wędlinkę ;)

#657 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 20:59

Czy opłaca się hodować świnie? Ale to już nie będzie kiełbasa.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#658 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 07 kwiecień 2012 - 08:48

Antybiotyki piją zwykle w tuczu otwartym. W zamkniętym mało kto podaje je do wody. Jeśli chodzi o wyhodowanie dla siebie świnek to jak chcesz to zrobić bez soi GMO?? no chyba że świnia ma rosnąć rok czasu i to w sierść i słoninę to się zgodzę.
Oczywiście masz racje że ze swojego przerobu inaczej smakuje ale to już zasługa tego że jest 100% mięsa w produkcie a nie 50% jak w sklepach.
Ja też czasem ubijam we własnym zakresie świnki żywione normalnie jak reszta stada i tak różnica między sklepowym jest, mimo iż jedzą GMO i inne rzeczy

tylko do paszy i przez iniekcje :lol:
Zetor Team.

#659 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 09:02

Czy opłaca się hodować świnie? No wyobraź sobie że ja nie stosuje wogóle antybiotyków tylko standardowe szczepienia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 20:14

Czy opłaca się hodować świnie? To gdzie ty mieszkasz że cię jeszcze zaraza świńska nie sięgła, na antarktydzie?
U nas mają wszyscy, duzi i mali ,tucz zamknięty i otwarty, może wymienię parę;
streptokokoza ,mykoplazmowe zapalenie płuc ,kolibakterioza,kokcydioza, salmonella, różyca, świerzb, parwowiroza,nosoryjówka itp,itd i raczą się prawie cały okres chowu antybiotykami z dozownika w wodzie