Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca się hodować świnie?

1735 odpowiedzi na ten temat

#601 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 14:17

pokaż mi choć jeden post na którym chodowcy się wymieniają poglądami

Mój post 3 wypowiedzi wyżej :) zadowolony?

I jeszcze jedno hodowcy się wymieniają a "chodowcy" to ja już nie wiem :)

Edytowany przez lukaczmarek, 18 styczeń 2012 - 14:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy opłaca się hodować świnie? Dzisiaj, 21:28
  •  

#602 Share Zabirol

Zabirol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 15:24

Mój post 3 wypowiedzi wyżej :) zadowolony?

I jeszcze jedno hodowcy się wymieniają a "chodowcy" to ja już nie wiem :)

Jak napisałeś A to napisz i B.niech wszyscy wiedzą jak zabezbieczyć pasze by 3 tygodniowe prosie nie wyrzucić za ogon po kiklku dniach.

#603 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 styczeń 2012 - 15:24

Hubert a ty przypadkiem nie odsadzasz po 3 tygodniach. :lol:

tak..po 21 dniach

Jedziesz po mnie jakbym ci buraki wygniótł.Nie wiem konkretnie o co chodzi w tym pytaniu?Jesli o prosiaka ze 4 tydzień jest najlepszym do odsadzenia to motywuje sie tym że nie starcza im mleka i szukaja pokarmu przy tym walcząc miedzy sobą i odgryzaniu słabszych sztuk które później słabną.

Chodzi mi o to że nie wierzę w te brednie co pisałeś. Zresztą nie tylko ja. Masz niby 60 lat a piszesz takie głupoty które się kupy nie trzymają..człowiek w taki wieku nie wdawałby się nawet w dyskusje

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#604 Share Zabirol

Zabirol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 15:38

tak..po 21 dniach

Chodzi mi o to że nie wierzę w te brednie co pisałeś. Zresztą nie tylko ja. Masz niby 60 lat a piszesz takie głupoty które się kupy nie trzymają..człowiek w taki wieku nie wdawałby się nawet w dyskusje

W co nie wierzysz??? w to że koszt paszy na tucznika wyniósł 300 zł???!Tak wszystko wzrosło od stycznia do sierpnia kiedy uświadamiałeś Pablooo ze koszt jest w gracach 250-270???

#605 Share Skorpion

Skorpion

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 21:53

Czy opłaca się hodować świnie? może skończmy te kłutnie nie wiadomo o co.
ja uważam że każdy umie liczyć skoro robi to co robi. bo niby skąd by każdy brał środki na dokładanie. osczędności też się kiedyś konczą.

ja odstawiam prosięta od macior pomiędzy 3 a 4 tyg. by grupy loch sie nie sypały i były w tej samej ilości sztuk.

u mnie działa. żadnych problemów przy odsadzaniu prosiąt.

#606 Share Glon

Glon

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 22:20

Czy opłaca się hodować świnie? Skorpion-skąd dokładamy?Nie wiem jak ty ale dużo rolników-hodowców nie ma pojęcia o kosztach bo wcale nie liczą.Są takie koszty jak np. robocizna , amortyzacja budynku, a co mnie rozczula twierdzenie własne zboże to tańsza pasza.

#607 Share Skorpion

Skorpion

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 22:32

Czy opłaca się hodować świnie? a no fakt tu masz rację.

#608 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 21 styczeń 2012 - 18:37

HubertOjdana jeśli zdradzę ci podstawowe arkana chodowli to zrobie sobie równą konkurencje.Nie uważasz że już bardzo dużo cennych informacji już napisałem.Ale ok.na kilka pytań odp.do 30kg jest w nim wszystko co powinno być,przy growerze dużo oszczedzam,finiszer to już bajka tu można najwięcej zaoszczędzić.Rasa nie ma wpływu na wyniki a rynkowa zbieranina jest najlepsza.Żywie na sucho z tubomatów.Można powiedzieć że prosiaka karmie sam potem paszociąg.Byli na rusztach.

Wyjaśnij mi czemu uważasz, że rasa nie ma znaczenia? Czym chcesz zrobić sobie konkurencję? Tymi bredniami co wypisujesz?

#609 Share david697

david697

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 21:39

Czy opłaca się hodować świnie? Przy tych cenach to bardziej się opłaca sprzedawać zboże niż hodować świnie. Koedyś miałem ale już ok 10 lat nie hoduje bo ceny były słabe. Wielu hodowców jak raz skończy ze świniami to już nie chcą słyczeć o powrocie to tej słabo opłacalnej hodowli

#610 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 21:54

Czy opłaca się hodować świnie? Panowie mam pytanko? Liczę na radę. Kończy mi się zborze w magazynach. Przy obecnej chodowili starczy mi go do konca lutego- może połowy marca. Mam zaproszonych 8 macior na termin koniec stycznia. I teraz pytanie czy dokupywać zborze, lub pasze pełnoporcjową do tych miotów. Czy bardziej będzie opłacalne sprzedanie prosiaków i przetrzymanie tylko macior do żniw?
Sytuacja w rynku jest bardzo nie stabilna a tak ryzykować, to trochę ciężko teraz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#611 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 10:01

Czy opłaca się hodować świnie? Prosiaka sprzedasz teraz bez problemu z jakimś zyskiem. Tucznik to szansa na większy zysk, ale gwarancji na to żadnej nikt Ci nie da. Pasze to raczej pelnoporcjówki skoro Ci się kończy zboże, chyba że w okolicy ceny zbożą masz jako tako niskie. A decyzja należy do Ciebie.

#612 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 10:13

Czy opłaca się hodować świnie? ceny zbóż nie odbiegają zbytnio od tych na głównym rynku. A zborza u mnie w okolicy mało bo tu takie zagłębie warzywnicze

#613 Share Skorpion

Skorpion

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 01 luty 2012 - 17:12

Czy opłaca się hodować świnie? kolego musisz sam policzyć co bardziej sie opłaca. poczekaj bliżej terminu odstawiania prosiąt.
Zobaczysz ile będzie prosiąt od każdej z macior i wtedy przeliczysz sobie. sprzedać nie problem ale na tym dobrze zarobić to jest sukces.
miesiąc czasu przy hodowli świń to długo, a ok tyle bedziesz miał czasu do odstawienia prosiąt.

#614 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 04 luty 2012 - 21:44

Czy opłaca się hodować świnie? Dzisiaj z kuzynem liczyliśmy ile zarobił w 2011 roku na trzodzie chlewnej. Wstawił łącznie 400 prosiaków z Holandii. Nie będę się rozpisywał. Zostało mu na czysto 25 tys. pln.
Mam pytanie, czy to dobry wynik ? Razem zastanawiamy się czy opłaca mu się dalej w to "bawić".

#615 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 04 luty 2012 - 21:46

Czy opłaca się hodować świnie? To niech idzie do pracy i sobie porówna czy lepiej 2 000 zł/miesiąc u siebie czy u kogoś?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#616 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 04 luty 2012 - 21:52

Czy opłaca się hodować świnie? Jeszcze może rozwinąć hodowle bydła. Ja na jego miejscu bym został przy tym, ale uparł się żebym zapytał się was. Ma całkiem fajnie wykombinowaną chlewnie i się nie narobi za dużo przy tym a zysk jednak jest.

#617 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , uprawa ziemi , hodowla , przyroda , biologia , praca na wsi , muzyka , motoryzacja w rolnictwie :)

Napisany 05 luty 2012 - 14:08

Czy opłaca się hodować świnie? Trzeba być wytrwałym w tym co się robi raz wzrośnie cena bydła a raz trzody . zależy jakie kto ma warunki . wiadomo , że przy bydle jest więcej roboty ale i długo trzeba czekać na zysk.

#618 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 19 luty 2012 - 23:32

Czy opłaca się hodować świnie? Tu macie trochę propagandy

http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html

Analizę pozostawiam dla Was ....

#619 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 20 luty 2012 - 11:51

Czy opłaca się hodować świnie? no 25tys to nie jest mało na rok, siedzi w domu robotę zaczyna i konczy kiedy chce. Na państwowym czy prywatnym o takiej kasie na czysto ciężko pomyśleć za dojazdy też nic nie płaci. Na swojej paszy karmione czy kupcza?

Edytowany przez BartekM, 20 luty 2012 - 11:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#620 Share pio1

pio1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 luty 2012 - 18:03

Czy opłaca się hodować świnie? ja bym nic nie kombinował dobra kasa,pytanie czy zawsze tyle zarobi?