Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca się hodować świnie?

1735 odpowiedzi na ten temat

#501 Share DlugiLennon

DlugiLennon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 13:54

Czy opłaca się hodować świnie? Jarpo zboz e odstawisz? bo my zamawiamy śrutownik i mam pasze z włanego zboża tylko trzaba dodać komponenty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy opłaca się hodować świnie? Dzisiaj, 09:28
  •  

#502 Share marcin99pl

marcin99pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 10:12

Czy opłaca się hodować świnie? Witam
CZy opłaca się moim zdaniem tak bo zawsze coś do portfela wpadnie niema zbyt dużo roboty przy tym oczywiście z bydłem mlecznym są większe pieniądze ale praca nie jest zapłacona mnóstwo pracy :) Cena była Grypa świńska cena była krytyczna teraz jakoś cena jest w miarę nie dawno był problem z ogórkami mój kolega stracił na tym sporą kase z 20 foli zrywał je i niemił co robić bo biedronka w trosce do swoich klimatów przez stała skupować ogórki :| Więc zawsze w jakieś hodowli zwierzęcej czy w roślinnej będą zwyżki i zniżki cenowe :D Ale gdy trza było by kupować paszę to myślę że by się nie opłacało ja sam zorbie paszę i dokupuje różne premiksy . Miałem sąsiada który ściągał Prosięta z z Niemiec odchował je i sprzedawał dla mnie to jest tragedia że mu się opłacało ściągać je z Niemiec i sprzedawać na polskim rynku .

#503 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 09:50

Czy opłaca się hodować świnie? Swinki trzeba kolczykowac jak bydlo czy cos w tym stylu ??
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#504 Share piter85

piter85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 03 wrzesień 2011 - 12:14

Swinki trzeba kolczykowac jak bydlo czy cos w tym stylu ??

tak swinki trzeba kolczykowac jeden kolczyk z nr siedziby stada na lewym uchu

#505 Share piter85

piter85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 23:14

Czy opłaca się hodować świnie? witam,
widzę ze mały zastój się zrobił tutaj.

powiedzcie mi jak w obecnej sytuacji dajecie sobie rade przy tak drogim zbożu i koncentratach, przecież budynki i inne rzeczy trzeba w jakimś stopniu remontować, utrzymanie produkcji nawet przy dobrych wynikach tj, duża liczba odchowanych prosiąt od lochy i skuteczna inseminacja i wykrywanie rui oraz szybkie przyrosty, niskie upadki i tak to wszystko jest mało w stosunku do opłacalności (chodzi mi głownie o zboża i koncentraty to te dwa czynniki decydują głownie o opłacalności). wiem że nie patrzy się na opłacalność w danym momencie (w danym miesiącu) ale np. min roku lub więcej, ale .... za opłaty na utrzymanie produkcji i o jej dalsza ciągłość trzeba płacić ?!

#506 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 10:13

Czy opłaca się hodować świnie? generalnie mimo teraz niezłej ceny żywca - ok 5zł/kg; myślę że i tak bardziej opłacalne jest sprzedaż własnego zboża, które jest drogie, i które w tym roku nieźle sypnęło; niż dawać na skarmienie świniom. My mamy nie duzo, bo 20 loch, ale coraz bardziej myslimy o odejściu od hodowli, za duzo czasu i kosztów to pochłania, a niewielkie w stosunku do tego dochody. Zwłaszcza że uprawiamy sporo ziemniaka gdzie jest wystarczająco dużo pracy. Być może w wiekszych hodowlach inaczej się to rozkłada, gdzie jest automatyka itd, wtedy koszty idą w dół.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#507 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 wrzesień 2011 - 12:01

Czy opłaca się hodować świnie? Popieram zdanie PAWELCA@

#508 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 18:59

Czy opłaca się hodować świnie? zbożne jest po 600-650 zł wiec nie narzekajcie ze takie drogie a przy cenie żywca około 5 zł na pewno opłacalność jest większa niż przy sprzedaży zboża

#509 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 20:16

Czy opłaca się hodować świnie? Tylko że jeszcze teraz odrabiamy straty z I półrocza, jakby cena chociaż tak do drugie półrocze wytrzymała to można mówić o zysku..

#510 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 20:55

Czy opłaca się hodować świnie? lukaczmarek bez komentarza , sam sobie hoduj te świnie za te pieniądze skoro twierdzisz że się opłaca , życzę powodzenia 5 zeta z watem na dziś to całe 'G'

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 21:05

Czy opłaca się hodować świnie? nikt ci hodować nie każe. mi się po tej cenie opłaca. Ty możesz sobie czekać az bedzie 10 zł

#512 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 21:09

Czy opłaca się hodować świnie? Zboże po 600-650 zł/t --- żywiec 5zł z Vat, było zboże po 800 zł/t i żywiec po 4 zł i też się nie opłaciło a chlewnie się budowały.

Jestem tego zdania niech jak najwięcej ludzi twierdzi że się nie opłaci, to część z nas (oczywiście Ci którzy przetrwają) kiedyś na tym zarobi Extra.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#513 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 21:41

Czy opłaca się hodować świnie? No i się za czeło , pochwalcie się Tuskowi pewnie się ucieszy , nasz premier ostatnio powiedział że rolnikom należało by odebrać pewne przywileje i tu pytam jakie czy te sześćset kilka zł. emerytury czy może to chorobowe płatne w groszach po trzydziestu dniach , przed unią zawoziłem tucznika a z powrotem zabierałem jedną tonę saletry ,teraz prawie trzy tuczniki na tonę , obecnie cena trochę skoczyła a co było na wisnę ? trzy z groszem , co było rok wcześniej , też trzy z groszem , co do wydajności zbóż to na pomorzu słabo , sucha wiosna zrobiła swoje tu zboże za sześćset trudno było by kupić .

#514 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 06 październik 2011 - 17:19

Czy opłaca się hodować świnie? W tamtym roku straciłem dużo, W tym ceny są lepsze- załagodzą tamten rok...
I co tu pisze ktoś wyżej, ze straszny zysk.. Przypomnij sobie lata wstecz. Dodany obrazek

#515 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 06 październik 2011 - 17:50

Czy opłaca się hodować świnie? Wmojej okolicy to dużo ludzie narzekają, a chclewnie sie budują i sprzet też w miare pokaźny, czyli cos jest nie tak :huh: A chyba nie są tacy niedorozwinieci,aby inwestować w cos co nie przynosi zysku...? <_<

#516 Share Foster

Foster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna

Napisany 04 grudzień 2011 - 13:14

Czy opłaca się hodować świnie? Widzę więcej kłótni niz sensownych odpowiedzi ;)

Trzeba postawic sprawę jasno że hodowanie małej ilości jest nieopłacalne. Przy sprzedaży rocznej ponad 1000 sztuk hodowla jest opłacalna w 100 %.

Ceny skaczą to prawda. Czasami jest 3 zł a czasmi 5 zł za żywieć. Pamiętam cenę 2,70 zł.

Więc to już kwestia nastawienia i długoletniego planu.

Najlepiej powiedzieć że się nie opłaca.

Obecnie sprzedaje rocznie 500-700 tuczników i jest to jak najbardziej opłacalne. W najbliższym czasie zwiększam hodowlę do 110 macior i rocznej sprzedaży na poziomie 2500 tuczników.

Więc opłacalnośc zależy od roku ale także od wielu czynników. jednego roku jest gorzej w innym jest bardzo dobrze w sumie wszytsko się bilansuje i wychodzi na duży plus. przynajmniej w mojej hodowli patrząc na 15 lat hodowli trzody w moim gospodarstwie.

#517 Share dulcyn95

dulcyn95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Dziewczyny Motoryzacja i Mechanika

Napisany 11 grudzień 2011 - 11:08

Widzę więcej kłótni niz sensownych odpowiedzi ;)

Trzeba postawic sprawę jasno że hodowanie małej ilości jest nieopłacalne. Przy sprzedaży rocznej ponad 1000 sztuk hodowla jest opłacalna w 100 %.

Ceny skaczą to prawda. Czasami jest 3 zł a czasmi 5 zł za żywieć. Pamiętam cenę 2,70 zł.

Więc to już kwestia nastawienia i długoletniego planu.

Najlepiej powiedzieć że się nie opłaca.

Obecnie sprzedaje rocznie 500-700 tuczników i jest to jak najbardziej opłacalne. W najbliższym czasie zwiększam hodowlę do 110 macior i rocznej sprzedaży na poziomie 2500 tuczników.

Więc opłacalnośc zależy od roku ale także od wielu czynników. jednego roku jest gorzej w innym jest bardzo dobrze w sumie wszytsko się bilansuje i wychodzi na duży plus. przynajmniej w mojej hodowli patrząc na 15 lat hodowli trzody w moim gospodarstwie.

na gotowej cy na swojej paszy jedziesz i jakimi partiami oddajesz i gdzie ?

Edytowany przez dulcyn95, 11 grudzień 2011 - 11:09.

#518 Share matisz

matisz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 14:21

Czy opłaca się hodować świnie? Witam:) jestem tu nowy i chciałbym sie zajac hodowla trzody chlewnej, jestem w 4 kl technikum i po szkole najpewniej pojde gdzies do pracy ale tez wlasnie chciałbym sie zajac troche hodowla bo to lubie. Na poczatek chciałbym ok 30 szt w jednym rzucie, wszystkie maszyny mam, z pomieszczeniami tez nie bd problemu, musialbym tylko kupic srutownik i mieszalnik. jak myslicie zarobiłbym cos na tym?? czy nie ma sensu sie w to pakowac:)

#519 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 15:48

Czy opłaca się hodować świnie? przez pierwsze 2 lata bedziesz sie uczył na własnych błędach=straty. wbrew pozorom nawet przy tucznijach potrzeba sporo wiedzy, nie mówię już o własnych lochach-od kilku lat przestawiliśmy sie na same prosiaki, w chlewni prawie 50 macior a i tak często trzeba sie posiłkować a to wetem a to zootechnikiem, i uwierz ze tu każdy błąd czy niedopilnowanie to spore sumy w błoto.

jeśli chcesz próbować i masz warunki to poczytaj najpierw trochę na ten temat, potem wątpliwości rozwiej z wetem i poszukaj ładnych prosiąt na rynku-w moich stronach średniak rynkówka 150-170 za łeb;) ale nie pomieszaj kolejności;]

co do ekonomii-bądź pewny że koniunktura się pogorszy nie dalej jak za rok, wiec przeliczaj ostrożnie. i z mieszalnikiem radze sie wsztrzymać-zacznij karmić na mokro-nie bedzie takich strat w paszy i na początek mniejszy kapitał bo mieszalnik, karmniki nawet użuwane to zawsze zamrożenie pieniędzy-jak nie wypali to mniej stracisz.
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share Foster

Foster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna

Napisany 11 grudzień 2011 - 19:21

Czy opłaca się hodować świnie? Zadawanie paszy na mokro zmniejsza koszty tuczu o 1/4 ale w Polsce mało jest takich ferm gdyż są to ogromne koszty ( system mieszania, dodawania serwatki itp itp )

Na sucho najczęsciej się podaje. Osobiscie robię sam paszę.

Jestem zwolennikiem cyklu zamkniętego gdyż kupując prosiaki ( obecnie wysokie ceny, u nas 240-300 ) na tuczniku zostaje dużo mniej zysku. Kupując partię prosiaków trzeba uważać na choroby znam masę przypadków że hodowcy pokupowali z Polski i z zagranicy prosiaki z gratisową chorobą.

jednak cykl zamkniety wymaga starannej opieki i doglądania loch od krycia po porody itp.

Sam jestem w stanie załatwiania pozwoleń na budowę chlewni. Niebawem będę miał projekt i prawdopodobnie bedzie to 150 -170 loch w cyklu zamknietym ( modernizacja starej obory , zrywanie betonu itp i zrobienie rusztu ) do tego budynek 2-3 sektory porodowe oraz odchowlania połoaczona z tuczarnią na 1600 sztuk.

Jeżeli sprawy papierkowe będe ok to na wiosnę zacznie sie budowę. Planuje zasiedlić lochami DANBRED.

pozdrawiam

Edytowany przez Foster, 11 grudzień 2011 - 19:26.