Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca się hodować świnie?

1735 odpowiedzi na ten temat

#481 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 06 luty 2011 - 22:22

Czy opłaca się hodować świnie? osiągasz takie wyniki bo stosujesz moczkę mięsno-kostna czyli białko odzwierzęce czyli takie ,które organizm sam odkłada, a on nie(nie ma lepszego). wiesz przyrost w tuczu jest trochę mało obiektywny , a jaki masz przeżyciowy,w papierach masz napisane kiedy się urodziły i od wagi ubojowej odejmij 1,5 kg(standardowa waga prosięcia) i podziel przez liczbę dni od urodzenia do uboju.Mam pytanie do Ciebie sprzedajesz na WBC czy na żywą?? Jaką mięsność osiągają średnio twoje partie?? Bo chciałbym do końca dowiedzieć się czy rzeczywiście te ich świnki są takie super.A wiesz , że Duńczycy zaczynają wracać do starych ras swoich świń które nie są tak produktywne(zaczynają odchodzić od wszelakich świń hybrydowych)??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy opłaca się hodować świnie? Dzisiaj, 01:19
  •  

#482 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 07 luty 2011 - 09:41

Czy opłaca się hodować świnie? Rasa jaką kupujemy to LYD. Mięsności nie znam, bo odstawiam na żywą. No przyrosty to są normalnie liczone. Waga tucznika minus waga prosiaka podzielić przez dni tuczu.

#483 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 07 luty 2011 - 19:12

Czy opłaca się hodować świnie? to Twój wujek miał lewe kolczyki z Dania...Holandii???:rolleyes:

Edytowany przez tomaszs88, 08 luty 2011 - 14:41.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#484 Share lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 12 luty 2011 - 19:14

Czy opłaca się hodować świnie? Czy opłaca się hodować świnie?

taki cyt. dla przykładu:

jest to cena minimalna.Ogólnie wiadomo,żeby wyprodukowac 1 kg miesa to trzeba dać tucznikowi 3 kg zboża + komponenty premiksy prace prąd elektryczny olej napędowy podatek rolny KRUS ZUS itd Przy cenie zboż dochodzących do 1 zł za kg cena 4,40zł jest ceną wyjścia na 0 dla producenta wieprzowiny.A gdzie zysk????Przeciez nie po to człowiek się meczy pracuje zabiega żeby wyjść na 0 tytlko po to zeby zarobić,czyli osiągnąc dochód.Jeżeli nie ma dochodu to lepiej polezeć na kanapie i pooglądac film w TV,a nie cieżko pracowac w znoju i w gnoju.Zadenn chłop w Niemczech Angli USA itd nie kiwnie palcem jeżeli nie zarobi.A w Polsce jak nie dołoży to w najlepszym wypadku wyjdzie na 0 .Dziwny kraj ta Polska.!Dopłaty bezpośrednie dla rolnictwa bardzo się opóżniają w tym roku z powodu kryzysu światowego,ktorego jak wiadomo w Polsce nie ma?Jest za to propaganda sukcesu...

#485 Share cieplym3

cieplym3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Różne takie...:)

Napisany 12 luty 2011 - 20:08

Czy opłaca się hodować świnie? Z tymi dawkami dla tucznika troche przesadziłeś ale ogólnie jest słabo z opłacalnością, myślę, że obecnie przy cenie 4zł coś tam zostaje, przecież musi zostać, bo niby skąd dołożyć?

#486 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 17 luty 2011 - 19:06

Czy opłaca się hodować świnie? Jak chcesz aby ceny wędlin były o połowę większe to proszę bardzo popieraj ich. ;[

A to i tak nic nie da, bo tacy hodowcy znajdą rozwiązanie na to. A jeśli nawet to co myślisz, że np, POLDANOR zlikwiduje całą hodowle. A jeśli tak myślisz to się grubo mylisz kolego.

#487 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 17 luty 2011 - 19:32

Czy opłaca się hodować świnie? FarmerPawlos można wiedzieć ile rocznie produkujesz tuczników ??

#488 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 17 luty 2011 - 22:04

Czy opłaca się hodować świnie? W granicach 800, ale na wiosnę rusza dobudowa komory to powinno być coś koło 1200szt/rok.

#489 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 18 luty 2011 - 08:49

Czy opłaca się hodować świnie? FarmerPawlos przy takiej ilości w cyklu otwartym przy tych cenach pasz i prosiaka to zarabiasz może na lizaki i nic więcej i nie wiem zkąd u ciebie taki optynizm-kolego wez jeszcze raz wszstko sobie przelicz proponuje.

#490 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2011 - 11:49

Czy opłaca się hodować świnie? Przemek@ idiota tylko liczy opłacalność w danej chwili. Pośmiejesz się za 2-3 miesiące, a płakać będziesz za 5-7 miesiecy

Wszystko wskazuje na to, że ceny w tym roku pobiją rekordy z 2009r. Pogłówie trzody jest mniejsze niż w marcu 2009r przy czym cena wyższa. Dodatkowo Unia uruchomiła dopłaty do przechowywania półtuszy wiec lada moment zwykły obywatel będzie płakał, że żywność w sklepach znowu wzrosła

Edytowany przez HubertOjdana, 18 luty 2011 - 11:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 18 luty 2011 - 12:38

Czy opłaca się hodować świnie? hubert jeśli twoje prognozy sie sprawdzą to przyjade do ciebie i postawie ci tyle dobrego alkocholu ile tylko zdołasz wypić.

#492 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 18 luty 2011 - 12:57

Czy opłaca się hodować świnie? No jak powiem tak na moim przykładze zeby zboze było po 450 (pszenzyto) to jabym nie płakał nawet jak bym odstawiał po 3,5+vat jakos sie by to pchał ale teraz praktycznie cała chodowla na kupnym zbozu a ceny zboza juz niektory to sami nie wiedza ile powiedzec ostatnio goscu proponował mi owies po 800zł nawet juz nie pytałem czy bruto czy neto zamowiłem pasze ze hegepolska po 1100za tone i niech sie walii jeszcze jedna moja rada odstawiajcie na WBC jak nie wyjdze to zawsze pare groszy do przodu a w ostatecznosci wyjdze tyle co na zywa
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#493 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2011 - 14:09

Czy opłaca się hodować świnie? PRZEMEK@ pamiętaj Niebieski Johny Walker.

#494 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 18 luty 2011 - 15:41

Czy opłaca się hodować świnie? moje słowo droższe pieniedzy.

#495 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 18 luty 2011 - 17:22

Czy opłaca się hodować świnie?

PRZEMEK@ pamiętaj Niebieski Johny Walker.

Muszę sprubować. :D

Kolego może milionerem nie jestem, a wszystkie maszyny, teraz nowy samochód, remont chlewni i dobudowa nowej części to wszystko biorę na kredyt, ale myślisz że skąd mam na to wszystko kasę. Irytują mnie takie głupie komentarze, a jak komuś czegoś zazdrościsz to zachowaj to dla siebie. A wogule już tyle razy pisałem, że pasze mam swoje więc cena jest dużo niższa.

#496 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 18 luty 2011 - 20:00

Czy opłaca się hodować świnie? Poprę kolegę @FarmerPawlos z tym zazdroszczeniem. Taki koleś co ma 1h gleby i rower na podwurku mówi ci że ty śmierdzisz gnojem, słoma ci z butów wyłazi albo wyglądasz jak parobek ( tak mówi z rana ) a na wieczur przychodzi porzyczyć na piwo. Nygol śmierdzący. I czego to zazdrości to ja nie wiem, po co to mówi też nie wiem? By się wzioł do roboty a nie stoi w kolejce do MOPsu.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#497 Share inwa

inwa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 16:35

Czy opłaca się hodować świnie? Panowie a co sądzicie o hodowli świń w systemie jakościowym P Q S może to poprawić opłacalność hodowli dla małych producentów korzystających z własnych pasz ?

#498 Share pawlo25

pawlo25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 18:22

Czy opłaca się hodować świnie? intersujaca sprawa PQS
http://www.cobico.pl...CFUcQfAodASMZDg

#499 Share inwa

inwa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 15:09

Czy opłaca się hodować świnie? Widzę ,że nie ma wielu chętnych chcący zająć się hodowlą w systemie PQS ja mam ochotę zająć się taką hodowlą bo nie będzie problemu ze spełnieniem wymogów z tym związanych mam odpowiednia rasę świń z certyfikatem o mięsności i o genetyce mam małe gospodarstwo więc korzystam z własnych pasz jedyny problem to kto w Świętokrzyskim skupuje takie świnie,może ktoś wie więc proszę o posty z góry dziękuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share Jarpo16x

Jarpo16x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 22:19

Czy opłaca się hodować świnie? Normalnie szlak . Mam 40 ha zboża , średnio 6 ton z ha zboża. Świnie ze 100 loch zjadają paszy za 400 tysięcy rocznie. Jak tu zarobić???Komuno wróć...Maszyny chociaż mam nowe , i to moje