Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca się hodować świnie?

1735 odpowiedzi na ten temat

#461 Share MATUS2

MATUS2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiscie rolnictwo :D

Napisany 04 luty 2011 - 20:31

Czy opłaca się hodować świnie? jakis tydzien temu słyszałem, ze za swinie na ubój płacą po 2,50 za kg ;/ ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy opłaca się hodować świnie? Dzisiaj, 15:01
  •  

#462 Share jacekw1224

jacekw1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 04 luty 2011 - 21:36

Czy opłaca się hodować świnie? @cieplym3 ja na twoim miejscu bym zaryzykował jak masz po 120 za parkie sprzedać prosiaki to je zostaw niektórzy płacą za warchlaki po 200 za sztukie i im się opłaca a rynek letni zawsze był cenowo najlepszy dla tucznika tak przynajmiej wynika z ostatnich lat

#463 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 05 luty 2011 - 12:39

Czy opłaca się hodować świnie? Przez taką miedialną propagande ,że świnie będą super dorgie, wielu wiejskich biznesmenów sprowadzi tysiace sztuk wrachlaków z Danii i znowu zamuli rynek. Przecież ten import warchlaków bardzo niekrzystnie oddziałowuje na nasz rynek...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#464 Share jacekw1224

jacekw1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 05 luty 2011 - 15:13

Czy opłaca się hodować świnie? No właśnie w tym sęk że duże molochy takie które sprowadzają warchlaki z zagranicy psują nasz rynek nic nie daje to że pogłowie loch spada, świni nie będzie nigdy brakowało bo z Niemiec Danii Holandi przywiozą do nas jak nie półtusze to te jak to niektórzy zachwalają te super gigantycznie genetyczne warchlaki.Pamiętacie jak było zanim weszliśmy do Unii? Nie było takiego przepływu towaru a teraz jak zboża nie ma to jeszcze nam Niemcy statkami zabierają a póżniej wewalają nam świnie z dioksynami(po co płacić za utylizacje lepiej zrobić Polakom promocje oni wszystko pożrą).Ten rynek jest nie do przewidzenia.

#465 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 05 luty 2011 - 16:19

Czy opłaca się hodować świnie? To nie wina Niemiec czy Duńczyków. To sami Polacy to robią. Kto nam każe z Niemiec czy z Danii sprowadzać warchlaki, tuczniki czy mięso? Dopóki sami nie zrobimy porządku na swoim rynku dopóty będą narzekania i zwalania winy na innych. Zauważcie jak chcą problem niskich cen rozwiązań Anglicy.

#466 Share tomcio551

tomcio551

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 05 luty 2011 - 16:47

Czy opłaca się hodować świnie? J co tu teraz trzymać jak świnie tanie. :rolleyes: a trzeba z czegoś żyć.

#467 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 05 luty 2011 - 17:07

Czy opłaca się hodować świnie? Bo Polska, podobnie jak inne kraje przyjęte ostatnio do Unii, mają być rynkiem konsumentów a nie producentów... Tak przynajmniej mi się wydaje. Nie chodzi tu tylko o rolnictwo.
Z drugiej strony może ceny tuczników wzrosną jak tu niektórzy prognozują, wtedy znowu wszyscy się rzucą i później znowu będzie dołek. Tak jak teraz wszyscy rzucili się na bydło mięsne. Inni raptem budują obory na bydło mleczne, chociaż przez ostatnie lata nie było tak różowo.. Karuzela....

Edytowany przez maniek33, 05 luty 2011 - 17:12.

#468 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 05 luty 2011 - 18:27

Czy opłaca się hodować świnie? No turasom już się odechciało naszej wołowinki, wolą irlndzką ,tańsza i smaczniejsza od naszej, no i efekt taki ,że cenniki w dół .. A tu akurat największy boom na bydło mięsne.

#469 Share cieplym3

cieplym3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Różne takie...:)

Napisany 05 luty 2011 - 18:39

Czy opłaca się hodować świnie? Bez przesady, że boom, dobra cena jest od jakiś 3 miesięcy, a wiadomo, że bydlak tak szybko nie urośnie ;)
Wracając do świń, myślę, a raczej mam taka nadzieję, że po tym tragicznym okresie jaki jest teraz Ci którzy zrezygnują z hodowli już do niej nie powrócą, ja ciągne to dalej w nadziei, że będzie lepiej, najgorzej robić biznes z doskoku.
Ave

#470 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 05 luty 2011 - 19:01

Czy opłaca się hodować świnie? Może to i dobry sposób. To tak jak z akcjami. Trzeba kupować kiedy są tanie i sprzedawać gdy są drogie. Sęk w tym, że tucznika za długo też nie można trzymać. Analiza cen z poprzednich lat może być pomocna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share cieplym3

cieplym3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Różne takie...:)

Napisany 05 luty 2011 - 19:34

Czy opłaca się hodować świnie? Dlatego dziwie się ludziom którzy kupują prosiaka za krocie, w sytuacji kiedy tuczniki są drogie, czyli najczęściej latem, a poźniej zimą sprzedają za bezcen ;) no ale...
Teraz gdybym miał środki i miejsce sam bym dokupił prosiąt bo są tanie jak barszcz, a latem powinno być lepiej.

#472 Share jacekw1224

jacekw1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 05 luty 2011 - 19:40

Czy opłaca się hodować świnie? Ja mam cykl zamknięty teraz nie ma cudów na świniach tymbardziej że zaczynam kupować zboże ,ale sprzedałem drogo bydło(uwinołem się w styczniu jak były w cenie ) i mam z czego dołożyć ale pewnie jakbym miał jednokierunkową gospodarkie tylko świnie to by nie było za rózowo:)

#473 Share xxModzelxx

xxModzelxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Ile tu tego...
    ;)

Napisany 05 luty 2011 - 20:30

Czy opłaca się hodować świnie? Jeśli chodzi o cene to słyszałem że 3,50 za kg, ale za taką cene to się nie opłaci...
:D

#474 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 06 luty 2011 - 10:54

No właśnie w tym sęk że duże molochy takie które sprowadzają warchlaki z zagranicy psują nasz rynek nic nie daje to że pogłowie loch spada, świni nie będzie nigdy brakowało bo z Niemiec Danii Holandi przywiozą do nas jak nie półtusze to te jak to niektórzy zachwalają te super gigantycznie genetyczne warchlaki.Pamiętacie jak było zanim weszliśmy do Unii? Nie było takiego przepływu towaru a teraz jak zboża nie ma to jeszcze nam Niemcy statkami zabierają a póżniej wewalają nam świnie z dioksynami(po co płacić za utylizacje lepiej zrobić Polakom promocje oni wszystko pożrą).Ten rynek jest nie do przewidzenia.

Zgodzę się z tobą, że ten rynek jest nie do przewidzenia, ale kto nam kazał wstępować do UE. Ja osobiście jak mam kupować te polskie dziadostwo (prosiaki) to wole kupić zachodnie. Idzie dostać w Polsce dobrego prosiaka, a jego cena jest porównywalna z tymi zachodnimi. Tylko ja wole tamte, bo za nie to za samą gnetykę (jakość mięsa) dostaje 0,5zł/kg netto. To jest gospodarka rynkowa, nie to co za komuny.

Z bydłem to poczekajcie do połowy 2011 roku. Jak Turcy nie przedłuż umowy na odbiór polskiej wołowiny to zobaczymy co się stanie.

#475 Share jacekw1224

jacekw1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 06 luty 2011 - 13:02

Czy opłaca się hodować świnie? Kolego Turcy już nie chcą naszej wołowiny od lutego cena spada łeb na szyje ale ja już swoje bydło opchnołem następna partia za rok ,a co tyczy się świń dlaczego tak zachwalasz warchlaki z zachodu są gospodarstwa w Polsce które także mają mięsne warchlaki to już nie te czasy żeliczy się na ilość ale na jakość ,ja także patrze żeby osiągnąć wysoką mięsność bo za to ZM płacą .Ja mam cykl zamknięty i osiągam mięsność 57- 58 %.A jakbym miał dać 200 zł za warchlaka i za jakieś 400zł go sprzedać przy tej cenie zboża,to bym dawno zwinoł interes może w ubiegłym roku jak zboże było po 400 zł by jakiś zysk z tego był.

#476 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 06 luty 2011 - 20:52

Czy opłaca się hodować świnie? Tylko już pisałem, że na tych prosiakach dostaje się więcej niż na polskich. Też tak kiedyś myślałem, ale zmieniłem zdanie.

#477 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 06 luty 2011 - 21:09

Czy opłaca się hodować świnie? ja także prowadzę hodowle w cyklu zamkniętym i tez nie rozumie jak ktoś mówi że zachodnie są lepsze niż polskie. Ja za swoją genetykę dostaje nawet 60 gr więcej jak to ująłeś.Tylko że genetyka to nie wszystko.Mam przykład jak na dłoni, mój wujek kupił 100 szt. Duńczyka 31 kg średnia waga, pech chciał że pokazał mi papierki od tych świń i okazało się że są o tydzień młodsze od moich.Moje urodzone 10 września ,a tamte 17. Ja już jutro sprzedaje 30szt. i 21 kolejne 16, a wujek mi mówi że jak w marcu je sprzeda to będzie dobrze. Jak ktoś umie coś dobrze robić to wiesz mi czy polski czy dun osiągnie takie same wyniki.A polskie są jednak troszkę tańsze z tego co mi wiadomo.Jak brał to płacił 175 zł za szt., polaczka w tamtym okresie bym za 150 zł wyrwał...Ciągle też tu powtarzacie że tylko duzi będą mieli szanse, a ja sądzę trochę inaczej. Polska to patologiczny kraj z wieloma lukami prawnymi , dlatego jest jak jest,a co gorsza my praktycznie tkwimy w systemie komunizmu (kolesiostwo, cwaniactwo). Często oglądam Program "Sprawa dla reportera" i niekiedy to co widzę to nie mogę uwierzyć ze coś takiego może się wydarzyć w cywilizowanym , demokratycznym kraju....

#478 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 06 luty 2011 - 21:55

Czy opłaca się hodować świnie? To ja nie wiem jak on hoduje. U mnie jak przejdą po 34kg to za 12 tygodni ze średnią wagą 120kg na ubój, a dzienne przyrosty wynoszą ponad 1000g.

#479 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 06 luty 2011 - 22:14

Czy opłaca się hodować świnie? Czy duży będzie miał szanse, tak jeżeli jest to produkcja rodzinna (tzn w czasie kryzysu wszyscy zaciskamy pasa), bo jeżeli duży i pracownik najęty to automatycznie koszty nam się podnoszą.

A czy pasza taniej ???? Część firm paszowych wychodzi z takiego założenia że trzeba dać dziś szanse przetrwać rolnikowi (zabezpiecza sobie zbyt na przyszłość) i dziś jest tak bynajmniej w moim przypadku z wytwórni wyjeżdża beczka 24t czy 3 t to cena jest taka sama co nie miało miejsca jak cena żywca była bardziej opłacalna.

Kilka lat temu znajomy skupywał prosiaka po targach, sortował i sprzedawał jako Duńczyka, Holendra szczerze mówiąc miał to co klient chciał. Dziś już nie ciągnie tego procederu (ma swoje lata).

Moje zdanie jest takie zagraniczny czy krajowy ważne z jakiej fermy wyjechał tzn czy dbano tam o prosiaka czy nie.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 06 luty 2011 - 22:16

Często oglądam Program "Sprawa dla reportera" i niekiedy to co widzę to nie mogę uwierzyć ze coś takiego może się wydarzyć w cywilizowanym , demokratycznym kraju...

To przestań, oglądać <_< znacząca część reportarzy oskarża bogu ducha winnych ludzi, po prostu kto pierwszy się do niej zgłosi i przedstawi swoje racje to jest w TV święty. ;[ Swojego czasu w Rzepie i Wybiórczej było że ludzie jej samej i TVP zakładają sprawy o zniesławienie :blink:.
Osobiście nikogo takiego nie znam, ale kolegi z grupy wuj ma przez nią nieprzyjemności bo zaorał drogę którą sam sobie zrobił przez własne pole dla potrzeb budowy chlewni ludzie się nauczyli i zaczęli tamtędy jeździć, drogę zlikwidował i już wielkie halo :o bo się droga do sklepu, kościoła i na pocztę wydłużyła o 2km :huh:

Znajomi, którzy hodują świnie już dawno przeszli na cykl zamknięty gdyż jak twierdzą jest to dla nich bardziej opłacalne, mają już swoją genetykę i twierdzą, że ci co kupują zachodnie prosiaki często im nie dorównują. Więc czy nasze czy zachodnie jak ktoś umie to wyhoduje bardzo dobrej jakości :) Wiem po Ojcu jak ma z bydłem
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem