Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca się hodować świnie?

1735 odpowiedzi na ten temat

#421 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 20:47

Czy opłaca się hodować świnie? Hodujac 100 sztuk opalcalnosc jest okolo 3.5pln przy dzisiejszych cenach zboza jeszcze wiecej. Grupa majaca 10 tys sztuk sprzeda po 2.8 i sie bedzie oplacac. Po drugie tylko duze hodowle maja sznase i tylko takie sie utrzymaja co juz z reszta sie sprawdza.

Edytowany przez szczewko, 20 styczeń 2011 - 20:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy opłaca się hodować świnie? Dzisiaj, 23:27
  •  

#422 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 20 styczeń 2011 - 21:24

Tylko górnicy to nie rolnicy. Teraz zastanówcie się dlaczego.

I jak mi byś tak zrobił pod mieszkaniem to uwierz mi, za kilka dni miałbyś ode mnie pozew do sądu. Miasto pewnie też by się dołączyło.

I jak w tym kraju ma być dobrze jak grupa zawodowa co wbrew propagandzie "wyscigu szczurów" na jednym wózku jedzie ma coś osiągnąć?
jak woli się z siebie nabijać, a jak coś to po sądach ciągać, zawsze jakaś to rozrywka, pytanie do czego nas to zaprowadzi, żeby było jasne nie miałem nikogo bić, chciałem tylko uzmysłowić różnicę w rozumowaniu

tak długo jak nie zaczniemy patrzeć na siebie jak na ludzi, nie pazernych konkurentów, to będą rozgrywać nami ponad nami, ale przynajmniej ja widzę poprawę, no ale ciągle są tacy zazdrośnicy co za cel będą stawiać sobie torpedowanie wszystkiego co może przynieść zmianę na +, jak w tym skeczu KMN o ławce przed blokiem, choć dotyczy innego środowiska to oglądając go czuje się człowiek w temacie

zboże jest w świetnej cenie, a świnki lepiej nie mówić, gdzie są tzw, związki zawodowe, zamelinowały się w COPA COGECA i jakby nie widzą choćby dysproporcji w dofinansowaniach w UE, bo takiej awangardy jak działanie na rzecz krajowych świniarzy to już w ogóle nie chcę wymagać

a Szczewko dobrze mówi, tylko mając w pamięci historyczne zaszłości nie jest to łatwe zwłaszcza paradoksalnie w rozdrobnionym rolnictwie, gdzie przeważnie każdy sobie....

Edytowany przez rafff24, 20 styczeń 2011 - 21:32.

#423 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 20 styczeń 2011 - 22:13

Czy opłaca się hodować świnie? @Narcotic też mam średnie gospodarstwo i ziemie nie zaspecjalne tak że nawożenie mam za darmo ;) Jeden postepuje tak a drugi tak. Jeden woli Kaśke a drgi Maryśke i nikt tego niezmieni :D też Cię pozdrawiam :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#424 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 20 styczeń 2011 - 23:42

Czy opłaca się hodować świnie? szczewko to nie do końca jest tak ze jesteśmy w grupie i od razu dostaniemy super cenę 10 tys se tucznika rocznie to dla zakładu ok. 4 dni pracy wiec nie dużo prawda u nas to jest % 8 DO KL S E A cena żałosna 4.1wbc kl E

#425 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 23:51

Czy opłaca się hodować świnie? Powiedz mi rafff24 jakie masz argumenty żeby przekonać obecny lub przyszły rząd żeby przyjęli postulaty na poważnie i zrobili zmiany w prawie lub wprowadzili nowe? Czym możesz przestraszyć, zastraszyć władzę do tego aby was posłuchali? Wylewaniem gnojowicy, mleka pod sejmem? Blokowanie miast czy autostrad? Z autostradami to przesadziłem to może dróg krajowym? Bo jeśli macie tylko takie argumenty to tylko wkurzycie obywateli którzy i tak maja o nas złe zdanie. A jeśli będą mieli jeszcze gorsze to rząd nie kiwnie nawet palcem bo po co? Wyborcy będą go i tak popierać. Pracę rolnika można dość łatwo zastąpić importem żywności z zagranicy a klient i tak to będzie musiał kupić. Pracę górnika, lekarza, prokuratora czy nauczyciela już tak łatwo i szybko nie zastąpisz innymi pracownikami. Właśnie w tym tkwi problem.
Jeśli macie jakieś dobre pomysły sam się do nich z chęcią przyłączę.

#426 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 09:21

szczewko to nie do końca jest tak ze jesteśmy w grupie i od razu dostaniemy super cenę 10 tys se tucznika rocznie to dla zakładu ok. 4 dni pracy wiec nie dużo prawda u nas to jest % 8 DO KL S E A cena żałosna 4.1wbc kl E

Przede wszystkim nie należy się wiązać z dużymi zakładami bo z małymi lepszą cenę można wynegocjować. Zakład do którego ja oddaje świnie przerabia chyba 5 tys na rok

#427 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 21 styczeń 2011 - 12:33

Powiedz mi rafff24 jakie masz argumenty żeby przekonać obecny lub przyszły rząd żeby przyjęli postulaty na poważnie i zrobili zmiany w prawie lub wprowadzili nowe? Czym możesz przestraszyć, zastraszyć władzę do tego aby was posłuchali? Wylewaniem gnojowicy, mleka pod sejmem? Blokowanie miast czy autostrad? Z autostradami to przesadziłem to może dróg krajowym? Bo jeśli macie tylko takie argumenty to tylko wkurzycie obywateli którzy i tak maja o nas złe zdanie. A jeśli będą mieli jeszcze gorsze to rząd nie kiwnie nawet palcem bo po co? Wyborcy będą go i tak popierać. Pracę rolnika można dość łatwo zastąpić importem żywności z zagranicy a klient i tak to będzie musiał kupić. Pracę górnika, lekarza, prokuratora czy nauczyciela już tak łatwo i szybko nie zastąpisz innymi pracownikami. Właśnie w tym tkwi problem.
Jeśli macie jakieś dobre pomysły sam się do nich z chęcią przyłączę.

Może czas uzmysłowić kupującym, że to po ile teraz jest chleb to jest po części pokłosie tego, że ciągle ktoś nam mówi "jak wam nie pasuje to zaimportujemy" pytam skąd w sytuacji takiej jak w tym roku że ogólnie większość europy nawiedziły jakieś powodzie, czy inne klęski, przecież jak się okazało te duże zapasy którymi nam mydlili oczu po żniwach wcale nie są takie duże, co gorsza z magazynów zapasy "parują" jak ten rzepak u chyba dudy

A co to działania na krótką metę tu masz propozycję:
http://www.portalspo...winy,44237.html

Czemu my mamy przejadać ich dioksyny, rozumiem że większość Polaków żyje poniżej średniej, ale takiej decyzji na pewno by nie zaskarżyli, w końcu o zdrowie chodzi, ale co tam Polak wszystko zje, i jeszcze będzie zadowolony, nawet Chiny podziękowały za takie mięso
http://www.portalspo...winy,43826.html

#428 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 13:30

Czy opłaca się hodować świnie? O widzisz rafff24, już dobrze kombinujesz. Trzeba zrobić tak żeby społeczeństwo było po naszej stronie. Bo w mediach teraz się bębni że wzrost cen chleba, mięsa i innych wynika tylko z pazerności rolnika. Trzeba pokazać że my nie mamy takich kokosów jak się im wydaję. Że to pośrednicy windują ceny i zwalają na nas, że importują żywność i sprzedają jako produkt polski. Ale to trzeba zrobić pokojowo, to trzeba zachęcić a nie zniechęcić.
Jeśli społeczeństwo będzie przychylne to śmiało można tworzyć ustawę o oznakowaniu pochodzenia produktów, zbieramy podpisy i do sejmu. Im więcej podpisów tym większa presja na posłach aby ją przyjąć. A Polak jednak woli jeść krajowe jedzenie.

Przede wszystkim nie nalezy się wiązać z duzymi zakładami bo z małymi lepszą cenę można wynegocjować. Zakład do którego ja oddaje świnie przerabia chyba 5 tys na rok

Oj nie zgodziłbym się z tym. Odstawiałem kiedyś tuczniki do zakładów gdzie 5 tys. sztuk to przez dwa dni przerabiają na umowę kolegi to nie dość że normalna cena była wyższa niż u innych to jeszcze dodatki do umowy wynosiły więcej niż 50gr za kilogram.

Edytowany przez StasiekS, 21 styczeń 2011 - 13:30.

#429 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 13:34

Czy opłaca się hodować świnie? Dziś w Agrobiznesie mówili, że Belgijscy rolnicy przez pewien okres nie będą blokować punkty skupu żywca. Jak wiadomo kiełbasę nie zrobi się tylko z mięsa mrożonego, więc pewnie jakiś to skutek przyniesie. Jako formę strajku najlepsze byłoby nie płacenie w całym kraju przez wszystkich rolników podatku gruntowego i od budynków. No i trzeba byłoby rozwiązać organizacje, która kieruje pan Serafin( przypomina mi ona nasz PZPN), bo nic ona dobrego dla nas rolników nie zrobiła. A zastanowiliście się kiedyś dlaczego rolnicy zbytnio nie mogą się dogadać??? Polityka jest prosta, rolnicy nie mogą mieć za dużo kasy, bo jak by ja mieli to by zaczęli, gdzieś jeździć, uczęszczać itp. A jak nie maja kasy to cicho siedzą w domu i myślą tylko o tym jak przeżyć, albo bardziej się nie stoczyć na dno. Ciągle mi ojciec opowiada ile to im na obiecywali i nic z tych obietnic nie wynikało, wiec cześć rolników jest już zmęczona tym całym cyrkiem i dlatego twierdzi ze to nic nie da, wiec ciężko jest w ogóle strajkować, bo z kim. Zobaczcie wprowadzili fundusz promocji mięsa mija już rok lub więcej i co i gdzie oni się wypromowali. My płacimy za każdy kilogram sprzedanego żywca na fundusz, a rzeźnie które sprowadzają tysiące ton mięsa nie płaca ani grosza na ten fundusz. To musi ulec zmianie. Po drugie równanie regresji dla badania mięsności tusz jest stare jak świat bodajże z 93 roku, i co się okazuje nikt nie stara się tego zmienić choć nie od dziś wiadomo ,że zmierzenie tymi aparatami tusz z zagranicy nie dają takich wyników jakie te tusze mają po zbadaniu np. w Danii, jawnie oszukując nas w biały dzień. No i w końcu powinniśmy się troszeczkę postawić starej piętnastce UE, bo na razie nasza polityka to jest po najprostszej linii oporu, czyli zbytnio się nie odzywać. Bo jak ktoś daje kasę na programy unijne to znaczy ze ma racje. Nasz kraj słynie tylko z szumnych zapowiedzi i manipulowania rolnikami, jeszcze przed oczyma mam prezesa ARiMR mówiącego że 70 % rolników otrzyma dopłaty do końca grudnia. A ile dostało?? Moim zdaniem nie więcej niż 30 % rolników. Kto za składanie na wyrost takich deklaracji poniesie konsekwencje?? Nikt. I od cała prawda o naszym zarządzaniu, w tym państwie nikt za nic nie jest odpowiedzialny i nie ponosi konsekwencji. Są równi i równiejsi, ot to cała nasza demokracja.

#430 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 styczeń 2011 - 14:34

Czy opłaca się hodować świnie? W grupy producenckie będą się łączyć młodzi wykształceni ludzie, którzy mają inne pogląd na świat. Wątpię by stare pokolenie poszło na taki układ, a to z prostych przyczyn: każdy będzie chciał iść po swojej myśli budząc tym samym konflikty w Grupie Producenckiej. Jak to mówi przysłowie ,,Wolność Tomku w swoim domku'' ,,mówiły jaskółki, że nie dobre są spółki''

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share Narcotic

Narcotic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, muzyka.

Napisany 21 styczeń 2011 - 20:06

Czy opłaca się hodować świnie? Protesty, grupy producenckie. Chyba nie wiecie jaka jest mentalność niektórych rolników: Nie ważne że ja mam źle, ważne że sąsiad ma jeszcze gorzej. HubertOjdana ma 100% racji. Daro20 przynajmniej zaoszczędzisz na nawozach azotowych:-)

#432 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 20:17

Chyba nie wiecie jaka jest mentalność niektórych rolników: Nie ważne że ja mam źle, ważne że sąsiad ma jeszcze gorzej.

Zmiana tej mentalności wiele by zmieniła w naszym kraju.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#433 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 21 styczeń 2011 - 20:55

Czy opłaca się hodować świnie? @ pabloooo W tym państwie są zawody w których ludzie ponoszą dużą odpowiedzialność, ale niestety politycy nieponoszą żadnej odpowiedzialności. Gdyby się podpisywali ograniczeniem wolności za złe decyzje w kwestii państwowej to by to inaczej wyglądało...
Bo Sawicki jakoś się specjalnie nie przejmuje, czy do kraju sprowadzą 10000 ton wieprzowiny czy 100000t, jemu to LOTO, ma pensje i jest OK, tzn. powinni bardziej zabiegać o polskie interesy

>>>>>> 

#434 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 styczeń 2011 - 21:18

Zmiana tej mentalności wiele by zmieniła w naszym kraju.

Nie zmienisz w ciągu 10 lat mentalności wpajanej przez ponad 50 lat!

#435 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 21 styczeń 2011 - 21:56

Czy opłaca się hodować świnie? Ale może to zmienić następne pokolenie... przynajmniej częściowo...

#436 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 22:22

Czy opłaca się hodować świnie? Jakby nie było trzeba coś z tym robić i nie można tego tak zostawić. Blokowaniem dróg za dużo nie wskóramy bo tylko ludzi wk****my. To trzeba do samego ministra dotrzeć. Może do Pani Jaworowicz się udać albo cuś innego :D

Edytowany przez Daro20, 21 styczeń 2011 - 22:22.

#437 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 22:24

Czy opłaca się hodować świnie? Ale jest panowie coś takiego jak inicjatywa ustawodawcza. Wystarczy 100tys. podpisów.

#438 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 22:32

Czy opłaca się hodować świnie? A na af jest 23870 kont. Odlicz osoby ponizej 18 lat, nieużywane konta i mluiti to zostanie połowa.
Liczysz ze miastowy ci się podpisze żebyś drożej świniaka sprzedał a on później drożnej kiełbasę kupił??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#439 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 22:39

Czy opłaca się hodować świnie? Ale jak to może tak być???
Pieczywo co raz drożeje wędliny tak samo a świnki tanieją ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 22:46

Czy opłaca się hodować świnie? To jakim cudem w Polsce jest 1,5 mln "rolników". Świat Andrzeju na AF się nie kończy. A ustawami bezpośrednio nie podniesiesz cen. Bo jest to niezgodne z unijnym prawem. Ale można zrobić to pośrednio. Na przykład zmuszając do oznakowania pochodzenia mięsa. Po ostatniej aferze w Niemczech uwierz mi większość Polaków by nawet nie dotknęła by mięsa z Niemiec. I import ciach.