Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca się hodować świnie?

1735 odpowiedzi na ten temat

#401 Share Narcotic

Narcotic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, muzyka.

Napisany 18 styczeń 2011 - 22:52

Czy opłaca się hodować świnie? @Daro20 wiem że nie wszyscy mogą sobie pozwolić aby tylko sprzedawać zboże i wiem że ktoś te świnki musi hodować ale jeśli Tobie się to opłaca przy obecnych cenach to proszę bardzo hoduj sobie te świnki a na pewno zrobisz interes życia. Z ceny zbóż w tamtym roku się nie cieszyłem musiałem sprzedać ponieważ nie miałem gdzie wsypać nowego, nie mam zbyt dużych magazynów. Myślę że jednak lepiej sprzedać zboże nawet po niskiej cenie wziąć dopłaty i się nie narobić niż się narobić przy świnkach i nie wiadomo czy nie dołożysz do interesu. Wiem też że trzeba mieć dużo ha aby utrzymać się tylko z produkcji roślinnej sam niestety mam średnie gospodarstwo i z samej sprzedaży zbóż nie mógłbym żyć na odpowiednim poziomie ale pracować przy świnkach za darmo nie zamierzam nie jestem głupi. Co do cen owsa po 15zł to było super nawet nie wyobrażasz sobie ile zaoszczędziłem na ekogroszku a dom mam spory do ogrzania. Pozdrawiam myślących!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy opłaca się hodować świnie? Dzisiaj, 09:43
  •  

#402 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 21:05

Tak, Polska chory kraj. Napisać każdy może, a wyjść i zawalczyć o swoje to już się nikomu nie chce...

Już był temat o strajku to sobie najlepiej sam przeczytaj. Jedni chcieli ale wielkie bambry to mieli polewę...
Mój Wladimirec podbija świat

#403 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 22:23

Czy opłaca się hodować świnie? Kto hoduje dalej to w tym nic dziwnego, ale czy osoby które stawiają duże budynki do hodowli trzody to pasjonaci, wariaci - wątpię ????

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#404 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 02:26

Już był temat o strajku to sobie najlepiej sam przeczytaj. Jedni chcieli ale wielkie bambry to mieli polewę...

Z takich protestów co proponujecie to tylko się śmiać. Ktoś podał przykład że Francuzi wylewali gnojowicę na ulice. Jak wy tak zrobicie to nie dziwcie się później że będą was od wieśniaków wyzywać i reszta społeczeństwa będzie jeszcze gorzej nastawiona na rolników. A warto mieć poparcie także i w mieszczuchach. A brudząc stolicę też nie zarobicie. No może jakieś obiecanki i minimalną podwyższę na odczepnego. Bo coś mi świta w głowie że ktoś wysypywał zboże i blokował drogi. Tylko nie pamiętam czy coś to pomogło.
Trzeba wyciągać wnioski z historii i robić wszystko z głową.

I kto to są wielkie bambry?

#405 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 20 styczeń 2011 - 13:28

Gdy się ma swojego prosiaka i sowie zborze to zawsze coś się tam z tego zostanie. Wiadomo że kryzys był zawsze w zimę i tak zawsze będzie przyjdzie lipiec cena na pewno będzie lepsza.

No chyba kolego nie policzyłeś dokładnie. Policz sobie ile kosztuje wyprodukowanie prosiaka. To chyba taniej teraz nawet kupić niż mieć swoje.

#406 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 20 styczeń 2011 - 14:31

Z takich protestów co proponujecie to tylko się śmiać. Ktoś podał przykład że Francuzi wylewali gnojowicę na ulice.

O ile się orientuję to Francuzi wpadli na lepszy pomysł, mleko, po tym jak zakiśnie na drodze i w studzienkach to smród nieziemski, gorszy jak z gnojowicy i do tego efekt odsunięty w czasie

A co do śmiania, to na kopalni by Cię obili górnicy za taki tekst na pogotowiu strajkowym, zgranymi trzeba być a nie nabijać się z siebie, i uczyć się od tych co umieją stajkować

Edytowany przez rafff24, 20 styczeń 2011 - 14:38.

#407 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 15:26

Czy opłaca się hodować świnie? Tylko górnicy to nie rolnicy. Teraz zastanówcie się dlaczego.

I jak mi byś tak zrobił pod mieszkaniem to uwierz mi, za kilka dni miałbyś ode mnie pozew do sądu. Miasto pewnie też by się dołączyło.

Edytowany przez StasiekS, 20 styczeń 2011 - 15:26.

#408 Share AllesKamilKlar

AllesKamilKlar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Praca w polu....xD
    Dobry film ;o
    fajna gra ;)

Napisany 20 styczeń 2011 - 15:40

Czy opłaca się hodować świnie? Rocznie chowamy nie więcej niż 10 świń ;P Wszystkie zabijamy i robimy wytwory ( kiełbasę, kaszankę, salceson i pasztetową ) kiełbasy się zrobi dość sporo, i jak się sprzeda po 17zł to jest parę groszy na jakieś głupoty ;d chętnych nie brakuje....

#409 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 15:43

Czy opłaca się hodować świnie? Kolega AllesKamilKlar podsuwa wam właśnie pomysł co zrobić z niskimi cenami świń.

#410 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 16:57

Czy opłaca się hodować świnie? A zdaje sobie sprawę ze to jest nie legalne i jest na to paragraf??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share cieplym3

cieplym3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Różne takie...:)

Napisany 20 styczeń 2011 - 18:52

Czy opłaca się hodować świnie? Andrzej co jest nielegalne? Ubijanie świń dla własnych potrzeb?

#412 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 19:48

Czy opłaca się hodować świnie? Na własne potrzeby można ale na sprzedanie już nie

#413 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 19:50

Andrzej co jest nielegalne? Ubijanie świń dla własnych potrzeb?

Nielegalna jest sprzedaż mięsa i wyrobów z uboju gospodarczego. Jeśli chcesz coś takiego robić musisz mieć ubojnie i masarnie.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#414 Share angelikastalewo

angelikastalewo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 20:12

Czy opłaca się hodować świnie? W tym kraju wszystko jest opłacalne co jest nie legalne

Jak będziemy tylko narzekać na cenę świń a nie zaczniemy walczyć o swoje to za pol roku polska świnie będziemy oglądać w zoo zamiast wielbłąda

Widzę ze jednak nie ma jedności w rolnictwie polowa z was tylko narzeka zamiast brać dupsko do warszawy i strajkować

Podejmujmy decyzje strajkujemy czy nie bo takie puste pisanie bez pokrycia chyba nie ma sensu prawda??? Ja jestem za walczeniem żeby nam rolnika było lepiej

Tak nie może być ze do Polski zwożą zatrute mięso z Niemiec a nasze zdrowe i smaczne narodowe mięso skopują za bezcen

Nie bądźmy bierni!!!!!!!!!!!!!!!

#415 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 20:19

Czy opłaca się hodować świnie? Tak jest. Za widły i do Warszawy! Jest dużo fajnych rzeczy do zwiedzania jak np. Centrum Kopernika czy Zamek Królewski. Przynajmniej miłe wspomnienia i pamiątki przywieziecie z powrotem.

#416 Share angelikastalewo

angelikastalewo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 20:28

Czy opłaca się hodować świnie? rafff24 mądre słowa piszesz :) Popieram cię

Mam pytanie do staskas co robisz na tym forum jeżeli wszystkich negujesz zamiast wspierać czy tez doradzić coś mądrego

#417 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 20:35

Czy opłaca się hodować świnie? Czytam, trochę piszę i dowiaduję się wielu ciekawych lub mniej ciekawych informacji. Nie raz były na tym forum podawane przykłady co robić ale większość i tak woli strajk. Podałem też przykład co robić parę postów wyżej.

Nielegalna jest sprzedaż mięsa i wyrobów z uboju gospodarczego. Jeśli chcesz coś takiego robić musisz mieć ubojnie i masarnie.
A dlaczego by nie zorganizować tego i robić wszystko legalnie? Wiem że to jest dużo roboty, papierków i pieniędzy no ale nic za darmo na tym świecie nie ma.

#418 Share robert1226

robert1226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 20:39

Czy opłaca się hodować świnie? Oczywiście że trzeba pokazać wszystkim że z polską super wieprzowino dzieje się źle, i w jakiś sposób trzeba to zamanifestować.
StsiekS jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia to lepiej nic nie mów.

#419 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 20:41

Czy opłaca się hodować świnie? Do puki rolnicy nie będą się łączyć w grupy producenckie to zawsze w d*pie będziemy. Niestety polska natura na to nie pozwala. Moze nasze pokolenie będzie mądrzejsze niż nasi dziadkowie i rodzice. Mając 100 świń jesteś pionkiem, ale grupa mająca 10 tys tuczników może coś zdziałać i swoje wywalczyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 20:43

Czy opłaca się hodować świnie? Czytajcie dokładnie post kolegi szczewki i wyciągajcie wnioski bo on dobrze pisze.