Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Tylko już pisałem, że na tych prosiakach dostaje się więcej niż na polskich. Też tak kiedyś myślałem, ale zmieniłem zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

ja także prowadzę hodowle w cyklu zamkniętym i tez nie rozumie jak ktoś mówi że zachodnie są lepsze niż polskie. Ja za swoją genetykę dostaje nawet 60 gr więcej jak to ująłeś.Tylko że genetyka to nie wszystko.Mam przykład jak na dłoni, mój wujek kupił 100 szt. Duńczyka 31 kg średnia waga, pech chciał że pokazał mi papierki od tych świń i okazało się że są o tydzień młodsze od moich.Moje urodzone 10 września ,a tamte 17. Ja już jutro sprzedaje 30szt. i 21 kolejne 16, a wujek mi mówi że jak w marcu je sprzeda to będzie dobrze. Jak ktoś umie coś dobrze robić to wiesz mi czy polski czy dun osiągnie takie same wyniki.A polskie są jednak troszkę tańsze z tego co mi wiadomo.Jak brał to płacił 175 zł za szt., polaczka w tamtym okresie bym za 150 zł wyrwał...Ciągle też tu powtarzacie że tylko duzi będą mieli szanse, a ja sądzę trochę inaczej. Polska to patologiczny kraj z wieloma lukami prawnymi , dlatego jest jak jest,a co gorsza my praktycznie tkwimy w systemie komunizmu (kolesiostwo, cwaniactwo). Często oglądam Program "Sprawa dla reportera" i niekiedy to co widzę to nie mogę uwierzyć ze coś takiego może się wydarzyć w cywilizowanym , demokratycznym kraju....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem jak on hoduje. U mnie jak przejdą po 34kg to za 12 tygodni ze średnią wagą 120kg na ubój, a dzienne przyrosty wynoszą ponad 1000g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Czy duży będzie miał szanse, tak jeżeli jest to produkcja rodzinna (tzn w czasie kryzysu wszyscy zaciskamy pasa), bo jeżeli duży i pracownik najęty to automatycznie koszty nam się podnoszą.

 

A czy pasza taniej ???? Część firm paszowych wychodzi z takiego założenia że trzeba dać dziś szanse przetrwać rolnikowi (zabezpiecza sobie zbyt na przyszłość) i dziś jest tak bynajmniej w moim przypadku z wytwórni wyjeżdża beczka 24t czy 3 t to cena jest taka sama co nie miało miejsca jak cena żywca była bardziej opłacalna.

 

 

Kilka lat temu znajomy skupywał prosiaka po targach, sortował i sprzedawał jako Duńczyka, Holendra szczerze mówiąc miał to co klient chciał. Dziś już nie ciągnie tego procederu (ma swoje lata).

 

Moje zdanie jest takie zagraniczny czy krajowy ważne z jakiej fermy wyjechał tzn czy dbano tam o prosiaka czy nie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Często oglądam Program "Sprawa dla reportera" i niekiedy to co widzę to nie mogę uwierzyć ze coś takiego może się wydarzyć w cywilizowanym , demokratycznym kraju...

To przestań, oglądać <_< znacząca część reportarzy oskarża bogu ducha winnych ludzi, po prostu kto pierwszy się do niej zgłosi i przedstawi swoje racje to jest w TV święty. ;[ Swojego czasu w Rzepie i Wybiórczej było że ludzie jej samej i TVP zakładają sprawy o zniesławienie :blink:.

Osobiście nikogo takiego nie znam, ale kolegi z grupy wuj ma przez nią nieprzyjemności bo zaorał drogę którą sam sobie zrobił przez własne pole dla potrzeb budowy chlewni ludzie się nauczyli i zaczęli tamtędy jeździć, drogę zlikwidował i już wielkie halo :o bo się droga do sklepu, kościoła i na pocztę wydłużyła o 2km :huh:

 

Znajomi, którzy hodują świnie już dawno przeszli na cykl zamknięty gdyż jak twierdzą jest to dla nich bardziej opłacalne, mają już swoją genetykę i twierdzą, że ci co kupują zachodnie prosiaki często im nie dorównują. Więc czy nasze czy zachodnie jak ktoś umie to wyhoduje bardzo dobrej jakości :) Wiem po Ojcu jak ma z bydłem


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

osiągasz takie wyniki bo stosujesz moczkę mięsno-kostna czyli białko odzwierzęce czyli takie ,które organizm sam odkłada, a on nie(nie ma lepszego). wiesz przyrost w tuczu jest trochę mało obiektywny , a jaki masz przeżyciowy,w papierach masz napisane kiedy się urodziły i od wagi ubojowej odejmij 1,5 kg(standardowa waga prosięcia) i podziel przez liczbę dni od urodzenia do uboju.Mam pytanie do Ciebie sprzedajesz na WBC czy na żywą?? Jaką mięsność osiągają średnio twoje partie?? Bo chciałbym do końca dowiedzieć się czy rzeczywiście te ich świnki są takie super.A wiesz , że Duńczycy zaczynają wracać do starych ras swoich świń które nie są tak produktywne(zaczynają odchodzić od wszelakich świń hybrydowych)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rasa jaką kupujemy to LYD. Mięsności nie znam, bo odstawiam na żywą. No przyrosty to są normalnie liczone. Waga tucznika minus waga prosiaka podzielić przez dni tuczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3
Napisano (edytowany)

to Twój wujek miał lewe kolczyki z Dania...Holandii???:rolleyes:

Edytowano przez tomaszs88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

Czy opłaca się hodować świnie?

 

taki cyt. dla przykładu:

 

jest to cena minimalna.Ogólnie wiadomo,żeby wyprodukowac 1 kg miesa to trzeba dać tucznikowi 3 kg zboża + komponenty premiksy prace prąd elektryczny olej napędowy podatek rolny KRUS ZUS itd Przy cenie zboż dochodzących do 1 zł za kg cena 4,40zł jest ceną wyjścia na 0 dla producenta wieprzowiny.A gdzie zysk????Przeciez nie po to człowiek się meczy pracuje zabiega żeby wyjść na 0 tytlko po to zeby zarobić,czyli osiągnąc dochód.Jeżeli nie ma dochodu to lepiej polezeć na kanapie i pooglądac film w TV,a nie cieżko pracowac w znoju i w gnoju.Zadenn chłop w Niemczech Angli USA itd nie kiwnie palcem jeżeli nie zarobi.A w Polsce jak nie dołoży to w najlepszym wypadku wyjdzie na 0 .Dziwny kraj ta Polska.!Dopłaty bezpośrednie dla rolnictwa bardzo się opóżniają w tym roku z powodu kryzysu światowego,ktorego jak wiadomo w Polsce nie ma?Jest za to propaganda sukcesu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Z tymi dawkami dla tucznika troche przesadziłeś ale ogólnie jest słabo z opłacalnością, myślę, że obecnie przy cenie 4zł coś tam zostaje, przecież musi zostać, bo niby skąd dołożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz aby ceny wędlin były o połowę większe to proszę bardzo popieraj ich. ;[

 

A to i tak nic nie da, bo tacy hodowcy znajdą rozwiązanie na to. A jeśli nawet to co myślisz, że np, POLDANOR zlikwiduje całą hodowle. A jeśli tak myślisz to się grubo mylisz kolego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

FarmerPawlos przy takiej ilości w cyklu otwartym przy tych cenach pasz i prosiaka to zarabiasz może na lizaki i nic więcej i nie wiem zkąd u ciebie taki optynizm-kolego wez jeszcze raz wszstko sobie przelicz proponuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przemek@ idiota tylko liczy opłacalność w danej chwili. Pośmiejesz się za 2-3 miesiące, a płakać będziesz za 5-7 miesiecy

 

Wszystko wskazuje na to, że ceny w tym roku pobiją rekordy z 2009r. Pogłówie trzody jest mniejsze niż w marcu 2009r przy czym cena wyższa. Dodatkowo Unia uruchomiła dopłaty do przechowywania półtuszy wiec lada moment zwykły obywatel będzie płakał, że żywność w sklepach znowu wzrosła

Edytowano przez HubertOjdana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

hubert jeśli twoje prognozy sie sprawdzą to przyjade do ciebie i postawie ci tyle dobrego alkocholu ile tylko zdołasz wypić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

No jak powiem tak na moim przykładze zeby zboze było po 450 (pszenzyto) to jabym nie płakał nawet jak bym odstawiał po 3,5+vat jakos sie by to pchał ale teraz praktycznie cała chodowla na kupnym zbozu a ceny zboza juz niektory to sami nie wiedza ile powiedzec ostatnio goscu proponował mi owies po 800zł nawet juz nie pytałem czy bruto czy neto zamowiłem pasze ze hegepolska po 1100za tone i niech sie walii jeszcze jedna moja rada odstawiajcie na WBC jak nie wyjdze to zawsze pare groszy do przodu a w ostatecznosci wyjdze tyle co na zywa


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

PRZEMEK@ pamiętaj Niebieski Johny Walker.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PRZEMEK@ pamiętaj Niebieski Johny Walker.

 

Muszę sprubować. :D

 

Kolego może milionerem nie jestem, a wszystkie maszyny, teraz nowy samochód, remont chlewni i dobudowa nowej części to wszystko biorę na kredyt, ale myślisz że skąd mam na to wszystko kasę. Irytują mnie takie głupie komentarze, a jak komuś czegoś zazdrościsz to zachowaj to dla siebie. A wogule już tyle razy pisałem, że pasze mam swoje więc cena jest dużo niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Poprę kolegę @FarmerPawlos z tym zazdroszczeniem. Taki koleś co ma 1h gleby i rower na podwurku mówi ci że ty śmierdzisz gnojem, słoma ci z butów wyłazi albo wyglądasz jak parobek ( tak mówi z rana ) a na wieczur przychodzi porzyczyć na piwo. Nygol śmierdzący. I czego to zazdrości to ja nie wiem, po co to mówi też nie wiem? By się wzioł do roboty a nie stoi w kolejce do MOPsu.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwa    0

Panowie a co sądzicie o hodowli świń w systemie jakościowym P Q S może to poprawić opłacalność hodowli dla małych producentów korzystających z własnych pasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwa    0

Widzę ,że nie ma wielu chętnych chcący zająć się hodowlą w systemie PQS ja mam ochotę zająć się taką hodowlą bo nie będzie problemu ze spełnieniem wymogów z tym związanych mam odpowiednia rasę świń z certyfikatem o mięsności i o genetyce mam małe gospodarstwo więc korzystam z własnych pasz jedyny problem to kto w Świętokrzyskim skupuje takie świnie,może ktoś wie więc proszę o posty z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarpo16x    3

Normalnie szlak . Mam 40 ha zboża , średnio 6 ton z ha zboża. Świnie ze 100 loch zjadają paszy za 400 tysięcy rocznie. Jak tu zarobić???Komuno wróć...Maszyny chociaż mam nowe , i to moje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
    • Przez KrzysztofKrojniak
      Witam pytanie do rolników którzy mieli już kontrole wedle ASF. jak tam sprawa z siatkami na okna jaskółkami i wróblami. przecież są pod ochroną gniazd nie rozwale a co podczas kontroli. kujawsko pomorskie 
    • Przez gutfi888
      Czy opłaca się hodować 15 sztuk rasy limousine i sprzedawać je na ubuj?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj