Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca się hodować świnie?

1735 odpowiedzi na ten temat

#381 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 22:17

Czy opłaca się hodować świnie? Cwikla274 daj se spokój sprzedaj zboże i żyj spokojnie ja już też powoli pasuje jeszcze 5 lat i zwijam świński biznes niech złotem płacą nie wrócę do hodowli ale narazie muszę się mordować
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy opłaca się hodować świnie? Dzisiaj, 12:49
  •  

#382 Share cwikla274

cwikla274

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 22:54

Czy opłaca się hodować świnie? hehehe zboża to już nie mam
A co do hodowli nie zamierzam rezygnować co najwyżej zawiesić, przeczekać gorszy okres ale się zastanawiam
URSUS C-330, URSUS-C360 3P, Zetor Proxima 8441

#383 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 styczeń 2011 - 23:45

Czy opłaca się hodować świnie? Jaki gorszy okres?? Co roku zimą wieprzowina jest tania. Najdrożej jak co roku będzie czerwiec,lipiec.

http://www.portalhod...p?typ=1&wsk=352

Ten wykres pokazuję te same ruchy cenowe od 2009r. Ale tak samo było i w poprzednich latach.
Tuczniki są najdroższe w czerwcu-lipcu bo wtedy jest ich najmniej - a przyczyną tego jest zapładnianie macior w letnich miesiącach, każdy wie ze przy upale skuteczność krycia spada drastycznie co przekłada się na mała ilość rodzonych prosiąt, które są sprzedawane właśnie w czerwcu-lipcu następnego roku.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#384 Share cwikla274

cwikla274

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 12:00

Czy opłaca się hodować świnie? @HubertOjdana gorszy okres dlatego że drogie jest zboże. Jeśli ktoś jedzie na swoim to tego nie odczuwa.

#385 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 13:01

Czy opłaca się hodować świnie? jan2130 da się uzbierać tylko trzeba trochę po oszczędzać.
Co do cen. Od zawsze były górki i dołki cenowe, są i zapewne zawsze będą. Najgorsze co można zrobić to to rezygnacja z hodowli przy niskich cenach i ponowne jej rozpoczynanie gdy ceny pójdą w górę. Ja trzymałem świnię niezależnie od ceny i jakoś nie narzekam a ze raz się bierze więcej, raz mniej to trzeba się do tego przyzwyczaić

#386 Share cwikla274

cwikla274

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 13:39

Czy opłaca się hodować świnie? @lukaczmarek a kupowałeś teraz może jęczmień?

#387 Share makler37

makler37

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 16:19

Czy opłaca się hodować świnie? Witam jestem nowicjuszem na forum ale szukam kontaktów z osobami co są na kontrakcie z agri plus, jeśli ktoś zna takie osoby to proszę o jakiś kontakt.

#388 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 17 styczeń 2011 - 18:04

Czy opłaca się hodować świnie? Monopolizacja rynku postępuje...

#389 Share Filipooo

Filipooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 18:41

jan2130 da się uzbierać tylko trzeba trochę po oszczędzać.
Co do cen. Od zawsze były górki i dołki cenowe, są i zapewne zawsze będą. Najgorsze co można zrobić to to rezygnacja z hodowli przy niskich cenach i ponowne jej rozpoczynanie gdy ceny pójdą w górę. Ja trzymałem świnię niezależnie od ceny i jakoś nie narzekam a ze raz się bierze więcej, raz mniej to trzeba się do tego przyzwyczaić

I to jest bardzo dobre myślenie!

#390 Share Narcotic

Narcotic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, muzyka.

Napisany 17 styczeń 2011 - 19:21

Czy opłaca się hodować świnie? No jasne że się opłaca hodować świnie u mnie dziś była naprawdę wygórowana cena 2,70zł a wy się dziwicie czy się opłaca. Jak ja się cieszę że nie mam nawet jednej świnki od 6 lat niedługo zapomnę jak wyglądają świnie. Od 6 lat nie widziałem z bliska żywej świni no z wyjątkiem przejeżdżającego samochodu ze świnkami. Jak już zrezygnowałem to nie wrócę nawet jakby cena była 10zł uważam że minimum to powyżej 5zł a takiej ceny nie było przez dłuższy czas więc jak dla mnie sprawa bardzo prosta. Uważam że rolnicy którzy hodują trzodę chlewną mają delikatnie mówiąc problemy z głową lub jak kto woli nierówno pod sufitem (nie linczujcie mnie bo nie zależy mi na tym żeby obrażać producentów trzody chlewnej; sam jestem rolnikiem który kiedyś hodował świnki). PS Nie liczcie na to że cena świnek kiedykolwiek wzrośnie w całej UE spożycie wieprzowiny spada wszyscy wolą wołowinę lub drobiowe.

Edytowany przez Narcotic, 17 styczeń 2011 - 19:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 20:02

Czy opłaca się hodować świnie? Dajcie spokój, oglądałem dziś Agrobiznes i mówili że żywiec 2,80zł a prosiaki już od 80 zł za parę. Co to k**wa ma znaczyć? Pamiętam jak sprzedawaliśmy kiedyś żywca po 6zł a prosiaczki po 320zl za parkę. I zboże było o połowę tańsze... Aż szkoda gadać.

#392 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 20:42

Czy opłaca się hodować świnie? Czy naprawdę w tym śmiesznym kraju nic zrobić? Tylko gówno ściągać od Niemca a tutaj nie dać grosza. Ten kraj sprzedali niedługo spłynie z ściekami!
Mój Wladimirec podbija świat

#393 Share APPACZ1

APPACZ1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza rolnictwo sport muzyka imprezy itp. itd.

Napisany 18 styczeń 2011 - 10:48

Czy opłaca się hodować świnie? Problem jest w tym że polscy rolnicy nie umieją skutecznie walczyć o swoje gdy zboże było z bezcen w ubiegłym roku, czy mleko to wszyscy narzekali ale nikt nic nie robił żadnych protestów czy interwencji liderów związkowych w innych krajach mleko lało się strumienia po ulicach stolic np: w Paryżu stolice były zablokowane przez cięgniki farmerów przynajmniej i znalazły się środki dla sektora mleczarskiego trzeba brać przykład z Fracuzów czy innych zachodnich farmerów oni potrafią dbać o swoje interesy tam jak coś się zgrubsza popir.... to zaraz jest wyjazd na stolice a jak to nie pomaga to na Bruksele a wracając do naszej trzody to 2,7pln za kg to nie jest żaden dołek cenowy tylko paranoja przy tych cenach pasz i innych środków do produkcji to o dołku można mówić przy cenie 3,7 a nie w tych warunkach czy zwykły mieszkaniec dużego miasta np Warszawy czy Poznania odczuł te obniżki w sklepach ceny są po staremu wszystko tak jak było tak jest a jak żywiec drgnie lekko w górę to podwyżki napewno wszystko pójdzie w gorę bo surowiec drożeje tak jak z pieczywem czy innymi

#394 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 18 styczeń 2011 - 13:53

No jasne że się opłaca hodować świnie u mnie dziś była naprawdę wygórowana cena 2,70zł a wy się dziwicie czy się opłaca. Jak ja się cieszę że nie mam nawet jednej świnki od 6 lat niedługo zapomnę jak wyglądają świnie. Od 6 lat nie widziałem z bliska żywej świni no z wyjątkiem przejeżdżającego samochodu ze świnkami. Jak już zrezygnowałem to nie wrócę nawet jakby cena była 10zł uważam że minimum to powyżej 5zł a takiej ceny nie było przez dłuższy czas więc jak dla mnie sprawa bardzo prosta. Uważam że rolnicy którzy hodują trzodę chlewną mają delikatnie mówiąc problemy z głową lub jak kto woli nierówno pod sufitem (nie linczujcie mnie bo nie zależy mi na tym żeby obrażać producentów trzody chlewnej; sam jestem rolnikiem który kiedyś hodował świnki). PS Nie liczcie na to że cena świnek kiedykolwiek wzrośnie w całej UE spożycie wieprzowiny spada wszyscy wolą wołowinę lub drobiowe.

Nigdy nie będzie tak że wszyscy będą sprzedawać zboże a nikt nie będzie trzymał świń.
Ciekawe czy w tamtym roku tak się cieszyłeś jak było zboże dużo tańsze??? Albo 2 czy 3 lata wstecz co można było kupić owies po 15zł a pszenżyto po 30zł <_<

#395 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 14:08

Czy opłaca się hodować świnie? Nie przesadzajmy że cena powyżej 5 zł musi być aby utrzymać opłacalność. Już nie raz pamiętam że cena była 3.30 a zboże po 80 zł i jakoś się przetrwało. W zeszłym roku świnie były po 5 a zboże po 30 zł i jakoś narzekania nie było. Teraz jest dołek ale za kilka miesięcy cena pójdzie napewno powyżej 4 zł

#396 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 16:25

Czy opłaca się hodować świnie? No ale w tym kraju nie da się wyjść na ulice i walczyć o swoje. Bo choć ktoś wpadnie na taki pomysł i znajdzie paru chętnych to i tak połowa się śmieje z tamtych.. Jakoś Niemcy, Francuzi umieli się zmobilizować... Wylewali gnojówkę na ulice.. Ale u nas oczywiście nigdy nic nie wyszło. Polska chory kraj..
Mój Wladimirec podbija świat

#397 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 18 styczeń 2011 - 19:01

Czy opłaca się hodować świnie? Zgadzam się. Do walki o swoje nikogo nie ma, a jak coś się wywalczy to wszyscy cisną się do koryta ;[

#398 Share ursusek199520

ursusek199520

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 18 styczeń 2011 - 19:41

Czy opłaca się hodować świnie? Gdy się ma swojego prosiaka i sowie zborze to zawsze coś się tam z tego zostanie. Wiadomo że kryzys był zawsze w zimę i tak zawsze będzie przyjdzie lipiec cena na pewno będzie lepsza.

#399 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 21:49

Czy opłaca się hodować świnie? Odnośnie zmowy. Polak myśli tak że walcząc o Swoje walczy też o sąsiada, a walczyć dla kogoś to mu się nie podoba, i dlatego jest jak jest.

Sąsiadowi jak się wszystko nie opłaciło to żeby nie córka to by z głodu umarł.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 22:09

No ale w tym kraju nie da się wyjść na ulice i walczyć o swoje. Bo choć ktoś wpadnie na taki pomysł i znajdzie paru chętnych to i tak połowa się śmieje z tamtych.. Jakoś Niemcy, Francuzi umieli się zmobilizować... Wylewali gnojówkę na ulice.. Ale u nas oczywiście nigdy nic nie wyszło. Polska chory kraj..

Tak, Polska chory kraj. Napisać każdy może, a wyjść i zawalczyć o swoje to już się nikomu nie chce...
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę