Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca się hodować świnie?

1735 odpowiedzi na ten temat

#361 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 19:27

Czy opłaca się hodować świnie? hmm po 4zł? Przy tej cenie zboża jęczmień u nas po 120, pszenica po 100 a worek koncentratu strong 66zł to zostanie najwyżej obornik ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy opłaca się hodować świnie? Dzisiaj, 20:34
  •  

#362 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 19:38

Czy opłaca się hodować świnie? Gdzie ty masz jęczmień po 120??? :huh: 2 dni temu znajomemu przewoziłem zboże bo kupił jęczmień i pszenzyto. /Cena to 70 zł/q

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#363 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 19:42

Czy opłaca się hodować świnie? Właśnie 4 zł to chyba cena z kosmosu. Ktoś tam wyliczył ze zostaje 65zł. A wody te świnie nie piją? A słoma? Lub wywóz gnojowicy wszystko kosztuje,amortyzacja, a prąd? Jak masz swoja pasze to chyba śrutujesz, mieszasz? Poprawcie mnie jak się mylę? Ile teraz Ci zostanie? A jak jakieś padnie? To 10 sztuk chowasz za darmo...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#364 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 19:45

Czy opłaca się hodować świnie? Kilka postów przeniesionych z tematu o cenie trzody. Mam nadzieje ze dużo się nie namieszało.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#365 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 19:51

Czy opłaca się hodować świnie? Małopolska, powiat dąbrowski w środę byłem na jarmaku i są takie ceny, niestety u nas żniwa były kompletnie nie udane z powody wody jęczmienia prawie nikt nic nie omłócił, a co dopiero będzie na wiosnę jak przyjdą zasiewy ;[ Ci co sprzedają mówili że pszenica jara będzie kosztować od 200zł za 100kg

#366 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 19:54

Czy opłaca się hodować świnie? Ja tak dla porównania napisałem tylko pasza, wet i warchlak bo porównuje to co obecnie mam z tuczu kontraktowego dla Primy a jak by to było wrócić do własnej produkcji. Pozostałe koszty są stałe czyli woda, prąd, pracownik, słoma, wywóz obornika, amortyzacja budynków.

#367 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 styczeń 2011 - 20:25

Właśnie 4 zł to chyba cena z kosmosu. Ktoś tam wyliczył ze zostaje 65zł. A wody te świnie nie piją? A słoma? Lub wywóz gnojowicy wszystko kosztuje,amortyzacja, a prąd? Jak masz swoja pasze to chyba śrutujesz, mieszasz? Poprawcie mnie jak się mylę? Ile teraz Ci zostanie? A jak jakieś padnie? To 10 sztuk chowasz za darmo...

Nie z kosmosu tylko poczytaj uważnie temat to się dowiesz skad ta cena!

Prawda jest taka że tylko ilością można wypracować jako taki zysk... co do cen To Hubert ma racje przedstawiając ten wykres, bo od co najmniej 10lat na naszym rynku nie ma stabilizacji cenowej, zastanawiałem się sam nad budową tuczarni na jakieś 1000 sztuk ale martwią mnie trochę perspektywy na przyszłość... wielu ludzi myśli że hodowcy świń mają tak wspaniale a Ci z bydłem nie, wydaje mi się że sytuacja się odwróciła.

Pietras jeśli jesteś poważnie zainteresowany budową tuczarni i jeśli masz możliwość buduj od razu z systemem zadawania paszy na mokro do 50% oszczędności na paszy. W dodatku lepszy przyrost i mniej roboty.
Nie pchałbym się w to jeżeli nie zaspokoiłbym potrzeb paszowych własnym zbożem.

#368 Share juchaf

juchaf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 21:06

Właśnie 4 zł to chyba cena z kosmosu. Ktoś tam wyliczył ze zostaje 65zł. A wody te świnie nie piją? A słoma? Lub wywóz gnojowicy wszystko kosztuje,amortyzacja, a prąd? Jak masz swoja pasze to chyba śrutujesz, mieszasz? Poprawcie mnie jak się mylę? Ile teraz Ci zostanie? A jak jakieś padnie? To 10 sztuk chowasz za darmo...

To nie cena z kosmosu. U nas płacą po 4,5zł/kg za żywą. Ale ma iść nieco w dół!

#369 Share Damix

Damix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem i nie tylko

Napisany 15 styczeń 2011 - 21:37

Czy opłaca się hodować świnie? @juchaf chyba 3.50 za kg miałeś na myśli, bo ja w środę sprzedawałem to za 3.40+vat... :(

#370 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 15 styczeń 2011 - 21:56

Małopolska, powiat dąbrowski w środę byłem na jarmaku i są takie ceny, niestety u nas żniwa były kompletnie nie udane z powody wody jęczmienia prawie nikt nic nie omłócił, a co dopiero będzie na wiosnę jak przyjdą zasiewy ;[ Ci co sprzedają mówili że pszenica jara będzie kosztować od 200zł za 100kg

Małopolska, powiat krakowski. Dzisiaj dzwonił do mnie gościu po jęczmień i cenę uzgodniliśmy na 750/t. Przyjedzie w przyszłym tygodniu. Kupuje właśnie dla świń. Pszenice po 850 nie ma kto dać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 22:16

Czy opłaca się hodować świnie? Oczywiście te ceny co podałem to nie jest zboże paszowe. Tylko wyczyszczone ładne, gotowe do siewu. Do tego bobiki po 105 i jak się nie mylę to kukurydza po 90. A para prosiąt to 120-150.

#372 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 11:16

1) kupiony warchlak 25kg 150zł + pasza własna 220zł + weterynarz 5zł = 375zł
sprzedaż tucznik 110kg x 4zł= 440zł - 375zł= 65 zł/szt

2) własny warchlak 25kg 100zł + pasza własna 220zł + weterynarz 10zł = 340zł
sprzedaż tucznik 110kg x 4zł= 440zł - 340zł = 100 zł/szt.

Graniczna cena:
1) 3,4zł/kg
2) 3,0zł/kg

Czyli nie jest jeszcze tek źle.
Ja jak likwidowałem swoje stado to cena była 2,6 zł/kg a zboża jak obecnie.

Heh ehe. Dobre. Chłopie ochłoń!!!!!! A gdzie policzyłeś, wodę, zużyta energia, amortyzacje itp itd.

#373 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 styczeń 2011 - 12:20

Czy opłaca się hodować świnie? Pablo@ było wcześniej napisane że koszt wyprodukowania tucznika to 250-270zł a to się samo przez się rozumie, że wliczony są wszystkie koszty! I zanim kogoś obrazisz przeczytaj wątek toczącej się rozmowy a nie wyrywkowo cytujesz

#374 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 13:54

Heh ehe. Dobre. Chłopie ochłoń!!!!!! A gdzie policzyłeś, wodę, zużyta energia, amortyzacje itp itd

Te koszty są związane z organizacją gospodarstwa i jego wyposażeniem i trudno je porównywać z innymi gospodarstwami. Każdy musi je znać i wyliczać dla siebie indywidualnie. W koszcie zużytej paszy na kg przyrostu jest zawarty koszt jej przygotowania, w koszcie wsadu warchlaka jest koszt jego zakupu lub wyhodowania we własnym gospodarstwie, usługę weterynarza też łatwo wyliczyć.
Pewnie że gospodarstwo które spłaca kredyt na nowowybudowaną tuczarnie lub zainstalowane wyposażenie nie zadowoli się ceną 4zł/kg i dla niego cena graniczna będzie sporo wyższa.
Moje budynki już dawno się zamortyzowały i koszty bieżącego ich utrzymania u mnie są minimalne.

#375 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 styczeń 2011 - 15:49

Czy opłaca się hodować świnie? I dlatego jest lepiej budować chlewnie, tuczarnie za gotówkę. Jeżeli się nią dysponuje. Wówczas czy 3zł/kg czy 5zł/kg nie będziemy aż tak odczuwać dręczących odsetek

#376 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 20:11

Czy opłaca się hodować świnie? O tutaj masz wiele racji bo nie sztuka nabrać kredytu kilkadziesiąt tysięcy. Tylko spłacić przy takiej loterii cenowej
Mój Wladimirec podbija świat

#377 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 styczeń 2011 - 20:26

Czy opłaca się hodować świnie? Loteri w cenach trzody nie ma. Co roku są podobne tendencje w danych kwartałach. Koniec i początek roku ceny są najmniejsze a lipiec sierpień najwyższe. Ale to jest uwarunkowane jedną zależnością

#378 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 21:14

Czy opłaca się hodować świnie? Witam panowie to powiecie mi jak wybudować chlewnie bez kredytu bo ja jakoś nie mogę odłożyć 300tys zł muszę wziąć kredyt
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#379 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 styczeń 2011 - 21:27

Czy opłaca się hodować świnie? Złotego środka nie ma. Trzeba kombinować hehe :P Uczciwość w dzisiejszych czasach się nie opłaca

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share cwikla274

cwikla274

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 22:11

Czy opłaca się hodować świnie? @HubertOjdana a jaka przewidujesz cenę na najblizsze 3-4 miechy?

Kiedyś w jakimś poście widziałem ze mówiłeś o wzroście ceny czy mi się wydawało

Miałem zasiedlać chlewnie ale sam już nie wiem co robić zboża nie mam na cały rzut musiał bym kupić

Z moich obliczeń wynika że przy sprzedaży musiał bym uzyskać cenę 4.3-4.5 żeby wyjść na zero(przy tych cenach które są teraz)

A jak myślicie czy zboże pójdzie w dół?
URSUS C-330, URSUS-C360 3P, Zetor Proxima 8441