Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca się hodować świnie?

1735 odpowiedzi na ten temat

#341 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:na wsi podstawa jest znaleźć wybrankę płci pieknej,którą interesuje rolnictwo i bedzie kochała męża a nie jego pieniądze, bo w innym przypadku potem są tylko opłakane skutki takiego materializmu i bezczelności

Napisany 15 styczeń 2011 - 11:26

Czy opłaca się hodować świnie? Świnie dla mnie mogą być nawet po 2,5 , patrząc dwa lata wstecz gdy zboże było po 25-40 za 100kg świniarze nachłapali się do oporu i szydzili z tych co sprzedają zboże, były nawet takie sytuacje, że jedzie tir 200 km z ziarnem, przyjeżdża do chamka co ma świnie a on mówi, że za drobne albo zanieczyszczone i samochód wraca z powrotem, to po prostu wołało o pomstę do nieba, zboże powinno być po 100 zł przez 2 lata a świnie góra 3 zł to trochę im gęby opadną bo już sąsiad sąsiada nie znał, a narazie są za drogie 3,4+vat
Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy opłaca się hodować świnie? Dzisiaj, 01:10
  •  

#342 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 12:11

Czy opłaca się hodować świnie? Chcesz żeby świnie były po 2,5 ok, tyle ze nielicz ze za 2 lata dostaniesz 20 zl za zboże. Nie będzie hodowli to ciekawe kto kupi zboże paszowe. Niebedzie polskiego chamka od świń z którym niemogleś się dogadać to napewno dogadasz się ze szfabem a on kasy ci napewno nie pożałuje

#343 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 15 styczeń 2011 - 12:42

Czy opłaca się hodować świnie? binladen śledze twoje wypowiedzi i mam pytanie do ciebie-robiłeś ostatnio badania psychatryczne bo jeśli nie to radze zrób je szybko.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#344 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 12:57

Czy opłaca się hodować świnie? Bzdury opowiadasz co dajesz w ręce zachodu współpracując z nimi. A teraz nie trujesz środowiska własnymi świniami, własną fermą. Program hodowlany większość rolników i tak ma w du.. sprowadzając warchlaki z zachodu więc o co wojna?

#345 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 15 styczeń 2011 - 13:29

Czy opłaca się hodować świnie? Dla niego już jest za późno na badania, ten przypadek kwalifikuje się tylko do leczenia w "domu bez klamek"

#346 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 13:47

Czy opłaca się hodować świnie? Nie skreślajcie człowieka od razu ,z tymi skrajnymi poglądami ma szanse utworzyć partie a nawet wejść do rządu, chociaż jeden już był co z talibami się kontaktował .

#347 Share czacha17 czacha17

czacha17
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 styczeń 2011 - 14:14

Czy opłaca się hodować świnie? Binladen kogo chcesz obrazić tym "chamkiem", myślisz że jak ktoś mieszka i pracuje na wsi to jest gorszy od ciebie, może pokażesz w galerii jakie masz "posiadłości ", maszyny bo tak coś czuję że z ciebie taki rolnik jak z koziej d... trąba . ;[

#348 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 styczeń 2011 - 14:33

Czy opłaca się hodować świnie? http://www.portalhod...p?typ=1&wsk=352

Spójrzcie na ten wykres.
Co roku są podobne tendencje. W tym roku tak samo jak i w poprzednich latach najbardziej opłacalnym miesiacem pod wzgledem ceny beda czerwiec lipiec sierpien. Co roku poczatek i koniec roku to słabsze ceny, ale nie trzeba kończyc zadnej szkoly aby zobaczyc to!!
Nie wiem po panikować...kupujcie prosiaki raz do roku tak aby sprzedać w wyżej wymienionych miesiacach, wtedy nie będziecie stratni i nikt nie będzie narzekał że to się nie opłaca.
Opłacalność należy liczyć na przełomie kilku lat a nie podpierać się zyskiem bądz stratą z jednego roku.

#349 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 15:22

Czy opłaca się hodować świnie? Jak u was teraz wychodzi czysty zysk na jednej sztuce sprzedanego tucznika? Po odjęciu podstawowych kosztów paszy, weterynarii, zakupu warchlaka.

#350 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 15 styczeń 2011 - 15:33

Czy opłaca się hodować świnie? No wiesz wszyscy nie kupują prosiaka z zachodu, ale moją cechą, którą bardzo cenie jest niezależność :) I może dlatego trochę za mocno ton wypowiedzi dałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 styczeń 2011 - 15:48

Jak u was teraz wychodzi czysty zysk na jednej sztuce sprzedanego tucznika? Po odjęciu podstawowych kosztów paszy, weterynarii, zakupu warchlaka.

@West ja mam swoje zboże i swoje warchlaki. Świnia przez całe swoje życie zeżre równowartość 250-270zł do masy 100kg.
Cena tucznika na dzień dzisiejszy 4zł+VAT/kg

#352 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 16:37

Czy opłaca się hodować świnie? Binladen weź ty się ogarnij. To, że nie dogadałeś się z rolnikiem to twoja sprawa. Może faktycznie zboże było drobne, a może rolnik dogadał się z kimś innym i chciał cię w nieładny sposób spławić. Nie wiem jak było ale nie o to chodzi. Daruj sobie takie teksty bo obniżają poziom tego forum. Nie raz ci co hodują trzodę wypruwali z siebie flaki i dostawali za to okruchy z pańskiego stołu więc trochę szacunku.

#353 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 15 styczeń 2011 - 17:57

Czy opłaca się hodować świnie? @Binladen nie licz na to, że jak świnie stanieją to i w sklepie będzie taniej, bo to chyba się nie sprawdzi, jeszcze może zdrożeć, jak rolnicy w ramach strajku nie sprzedawaliby świń, ciekaw jestem co wtedy byś powiedział, jak szynki nie zjesz, bo rolnik może zabić świnię i ma szynkę i wiele innego mięsa :D

#354 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:na wsi podstawa jest znaleźć wybrankę płci pieknej,którą interesuje rolnictwo i bedzie kochała męża a nie jego pieniądze, bo w innym przypadku potem są tylko opłakane skutki takiego materializmu i bezczelności

Napisany 15 styczeń 2011 - 18:01

Binladen kogo chcesz obrazić tym "chamkiem", myślisz że jak ktoś mieszka i pracuje na wsi to jest gorszy od ciebie, może pokażesz w galerii jakie masz "posiadłości ", maszyny bo tak coś czuję że z ciebie taki rolnik jak z koziej d... trąba . ;[

Oj chyba zdziwił byś się wyglądem mego gospodarstwa i maszynami ,dziwicie się że tak pisze, sam hoduje trochę świń, ja pisze o tych co nie mają litości w ilości świń, po trupach i do przodu, jak są po 5 złotych to oni ludzi nie znają i reki nie poda a jak po 3 to na kolanach będzie szedł za złotówkę, oczywiście nie tyczy to się do wszystkich
Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

#355 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 18:08

Czy opłaca się hodować świnie? 1) kupiony warchlak 25kg 150zł + pasza własna 220zł + weterynarz 5zł = 375zł
sprzedaż tucznik 110kg x 4zł= 440zł - 375zł= 65 zł/szt

2) własny warchlak 25kg 100zł + pasza własna 220zł + weterynarz 10zł = 340zł
sprzedaż tucznik 110kg x 4zł= 440zł - 340zł = 100 zł/szt.

Graniczna cena:
1) 3,4zł/kg
2) 3,0zł/kg

Czyli nie jest jeszcze tek źle.
Ja jak likwidowałem swoje stado to cena była 2,6 zł/kg a zboża jak obecnie.

#356 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 18:10

Czy opłaca się hodować świnie? Gdzie wy macie tucznika po 4 zł?? Cena jest 3,20+vat.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#357 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 15 styczeń 2011 - 18:20

Czy opłaca się hodować świnie? Po 4 zł dostaniesz ale minimum 100 szt na raz i przy dobrej mięsności..

#358 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 styczeń 2011 - 18:44

Czy opłaca się hodować świnie? Andrzej@ tak jak Martini pisze...

#359 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 15 styczeń 2011 - 18:47

Czy opłaca się hodować świnie? Właśnie jak napisałeś nie tyczy się to wszystkich, raz jest lepiej i trafisz w cenę, a raz gorzej i dostaniesz po d*pie, ale to wszędzie jest tak, jak mleko nie było w cenie to mleczarze też strajkowali, a teraz jest cena i odrabiają straty <_< miejmy nadzieję, że świnie zdrożeją, nie muszą być zaraz po 5zł, ale jak będą po 4zł to źle nie będzie ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 15 styczeń 2011 - 19:14

Czy opłaca się hodować świnie? Prawda jest taka że tylko ilością można wypracować jako taki zysk... co do cen To Hubert ma racje przedstawiając ten wykres, bo od co najmniej 10lat na naszym rynku  nie ma stabilizacji cenowej, zastanawiałem się sam nad budową tuczarni na jakieś 1000 sztuk ale martwią mnie trochę perspektywy na przyszłość... wielu ludzi myśli że hodowcy świń mają tak wspaniale a Ci z bydłem nie, wydaje mi się że sytuacja się odwróciła.