Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca się hodować świnie?

1735 odpowiedzi na ten temat

#321 Share kkmarcin28

kkmarcin28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 17:49

Czy opłaca się hodować świnie? Ja już bym wolał sprzedawać zboże niż hodować świnie nawet gdyby trochę bardziej opłacała się hodowla to i tak raczej bym sprzedawał zboże bo przy świniach to dużo roboty jest i bardzo miał opłacalność jak już mówiłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy opłaca się hodować świnie? Dzisiaj, 21:21
  •  

#322 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 10 listopad 2010 - 18:59

My świnie trzymaliśmy, trzymamy i trzymać będziemy. Po prostu wedle kilku lat wstecz był duży zysk, tylko były licho maciory ustawione :) Bo zwykle się prosiło kilka na raz i najczęściej trafiało na kiepską cenę :) Od początku tego roku wszystko jest zmienione i mniej więcej, 1 maciora na miesiąc będzie się prosić, także szybciej trafi się na dobrą cenę. I zostaje przy świniach. Przecież nic wiecznie trwać nie może, nawet ta ch**wa cena. Wszyscy tak rzucają się na bydło a ja tam wyrywny nie będzie wszyscy się rzucą, ja też, maszyn nakupuje i wogóle a przestanie się opłacać bo będzie za dużo będzie lipa. I mam nadzieje ze kiedyś pójdą nasze świnie do ruskich wtedy będzie git ;)

Z tych ruskich to ja bym tak nie liczył, chociaż chciałbym żeby brali. Federacja rosyjska masowo zwiększa pogłowie świń w celu samowystarczalności i przygotowują się na eksport...., a jak już będą importować to tylko trochę w celu łatwiejszej wymiany towarów.

#323 Share Firek

Firek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet,

Napisany 21 listopad 2010 - 22:05

Czy opłaca się hodować świnie? Pewnie że się opłaca, tylko jest jedna zasada trzeba wciąż trzymać maksymalną liczbę sztuk niezależnie od ceny skupu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 18 grudzień 2010 - 22:30

Czy opłaca się hodować świnie? Ja mam takie pytanie ile wam zostanie na dzień dzisiejszy z jednej świni?? Oczywiście prosiaki od własnej maciory i przy sprzedaży tuczników około 100-120kg

#325 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 00:34

Ja już bym wolał sprzedawać zboże niż hodować świnie nawet gdyby trochę bardziej opłacała się hodowla to i tak raczej bym sprzedawał zboże bo przy świniach to dużo roboty jest i bardzo miał opłacalność jak już mówiłem

Dużo roboty? :P Jak dla mnie to mniej niż przy bydle
Narobisz paszy wsypiesz w karmnik i święty spokój jak duży karmnik to u mnie na 2 3 dni starczy tyle że gnój wywalić. A w polu to samo co zawsze.

A zboże to czasami bardziej się opłaci kupić niż swoje wyhodować ;) Taki nasz kraj jest..

To jest to ze za mało ha trochę do bydła bo bydła trzeba wpuścić już konkretna ilość te 25 żeby co miesiąc sprzedać. I nie mam sprzętu zobaczymy zacznę na dobre jeździć na zachód to się przywiezie jakiś sprzęt, będzie się myśleć narazie 100% świnie jakoś żyje narazie ;) Nie jestem zachwycony ale nie narzekam
Mój Wladimirec podbija świat

#326 Share jacekw1224

jacekw1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 15:30

Czy opłaca się hodować świnie? Ja mam opasy i trzodę. Przy bydle(50szt)człowiek narobi się jak głupi: pasze objętościowe, ścielenie, pasze treściwe puszczanie i zgarnianie obornika zajmuje dużo czasu a przy warchlakach i tucznikach na głębokiej chlewni i karmnikach whcodzę rano zasypuje karmniki i raz w tygodniu wrzucam bala. Świnki mam w cyklu zamkniętym 40 macior. Żona chodzi przy maciorach i prosiakach szczepienia, okres odsadzeniowy do warchlaka później przewożę na głęboką chlewnie. Mam praktycznie zerowe upadki. I podsumuję tak świniak ok 5 miesięcy od odsadzenia sprzedajesz i masz kasę na obrót a bydło też pożre pasz na samych objętościowych nie urośnie, za dobre cielę musisz dać ok 900 zł musisz odpoić no i sprzedasz po ok 2 latach(jeśli ma mieć ok 800- 900kg)i też nie wiesz po ile sprzedasz totolotek! Więc trzymam jedno i drugie raz się uda na jednym raz na drugim :P

#327 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 20 grudzień 2010 - 23:10

Czy opłaca się hodować świnie? Witam mam 18 lat myślałem jak tu sobie dorobić do własnej kieszeni i na własne potrzeby Pomyślałem nad hodowlą świnek. Posiadamy gospodarstwo rolne posiadające prawie 100ha no ale zarobione z tego pieniądze są dla ojca no i on tym dysponuje. A wiec planuje kupić 5 macior i sprzedawać tylko i wyłącznie prosięta. A że jestem goły i wesoły w tym temacie bo nigdy nie trzymaliśmy żadnych zwierząt hodowlanych mam następujące pytania:

1 Czy to jest w ogóle dobry pomysł??
2 Jaki jest roczny koszt utrzymania jednej maciory??
3 Ile prosiąt jest w stanie dać jedna maciora?? Bo wiem że maciora prosi się 2,5 raza w ciągu roku
4 i ile miejsca potrzebuje maciora??
5 Czy może trzymać te prosięta i sprzedawać jako tuczniki tak 100-120kg??

#328 Share ursusek199520

ursusek199520

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 10 styczeń 2011 - 21:54

Czy opłaca się hodować świnie? Moim zdaniem jest to dobry pomysł.
Jedna maciora jest w stanie dać mniej więcej 12 sztuk.
czy w twoim przypadku opłaca się trzymać te prosiaki do 120kg to nie wiem jakie masz warunki do tego i musisz mieć gotówkę na pasze.

#329 Share kamil040193

kamil040193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, dziewczyny i motocykle;)

Napisany 14 styczeń 2011 - 09:13

Czy opłaca się hodować świnie? Moim zdaniem trzoda się nie opłaca. U nas w gospodarstwie było prawie 100 tuczników i teraz została połowa tego. Ceny niskie, dodatki do pasz drogie. ;[ Nie opłaca się!!!
Jeśli pomogłem naciśnij zieloną strzalkę :)

#330 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 13:32

Czy opłaca się hodować świnie? Przy tych cenach to wiadomo ze się nie opłaca, brak słów co się dzieje z cenami tuczników o cenach zboża i prowitu to nie wspomnę ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 13:59

Czy opłaca się hodować świnie? Najlepiej to zlikwidować do hu**** tą całą gospodarkę w i wyjechać z tego kraju. Chłopaki z pola się garba dorobisz. Ładujesz kasę w pole a nigdy tego nie odzyskasz

Edytowany przez andrzej2110, 14 styczeń 2011 - 17:24.
cenzura

#332 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 14 styczeń 2011 - 14:19

Czy opłaca się hodować świnie? Jeśli nie opłaci się wam to czemu się tym zajmujecie??? :huh: Proste pytanie a trudne do odpowiedzenia.

#333 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 17:08

Czy opłaca się hodować świnie? Dlaczego? Bo człowiek co roku ma nadzieję że następny rok będzie lepszy, a tu jeden lepszy 3 do d*py!!!

#334 Share rolnik111392

rolnik111392

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 18:12

Czy opłaca się hodować świnie? Zgadzam się z lebel5 też w tamtym roku chcieliśmy nie hodować świń ale tata powiedział ze jeszcze zobaczy w tym roku co będzie z tego ale już widzę ze nic ze świń nie będzie

Edytowany przez andrzej2110, 14 styczeń 2011 - 19:05.
Cytowanie poprzedniego posta

#335 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 14 styczeń 2011 - 19:40

Czy opłaca się hodować świnie? I dobrze im tak... a co do tematu to nie wiecie jak będzie z tymi cenami??? Teraz trochę jest gorzej ze świadectwem, bo wcześniej dzień wcześniej zgłaszałeś i przyjeżdżali, a teraz z powiatu to tydzień trzeba czekać<_<

#336 Share ursusek199520

ursusek199520

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 14 styczeń 2011 - 20:24

Akurat dzisiaj sprzedawałem po 3.50. Odbiorca mi mówił że ceny będą spadać na łeb na szyję na dół. Zapytacie pewnie dlaczego?? Otóż nasz kraj, a dokładniej władze tego kraju są tak nieodpowiedzialne, że nie można tego opisać. Bo jak wszystkim dobrze wiadomo w Niemczech wybuchła afera mięsa zatrutego dioksynami. Więc Niemcy pozbywają się zatrutego mięsa, a Polak się cieszy bo tanio kupi z zachodu i nie będzie musiał płacić swoim rolnikom. Ciekawi mnie tylko dlaczego Instytut Weterynaryjny nie kontroluje mięsa sprowadzanego z zachodu, tylko kontrole przeprowadza u rolnika.

Nie będą spadać tylko tak specjalnie żeby każdy sprzedał za grosze ile się da a potem zaczną podnosić cenę :rolleyes:

#337 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 20:54

Czy opłaca się hodować świnie? Mam nadzieje, że po tym kryzysie chów garażowy świń skończy się raz na zawsze. Chodzi mi o sytuacje z 2009 kiedy ceny były wysokie, to część naszego zaradnego społeczeństwa postanowiło a zrobi dobry interes. Choć w niewielkich ilościach ale w skali kraju jest to znaczny przyrost pogłowia. Teraz sytuacja cena spowodowane jest wyprzedażą znacznych ilości świń przez producentów którzy nie mogą już dłużej ciągnąc a może zboże sprzedadzą po dobrej cenie. W tygodniu skupy były dużo większe niż normalnie a kolejka na zapisy jest długa.

#338 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 22:47

Czy opłaca się hodować świnie? A nie lepiej nawiązać współpracę ze Smithfield Foods i dla nich produkować świnie. Spokój pieniążki co miesiąc wpływają na konto w du.. macie wtedy skaczącą cenę koncentratów, weterynarzy i wszystkie te świńskie dołki i górki. Pole zamiast na zboża paszowe przeznaczacie na uprawę bardziej dochodowych roślin typu rzepak, pszenica jakościowa itp.

#339 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 09:14

Czy opłaca się hodować świnie? No przecież że najlepiej oddać wszystko w ręce zachodu (zresztą pasuje to do twojego loginu), wykorzenić polskich rolników i zlikwidować programy hodowlane trzody chlewnej w Polsce oraz zniszczyć środowisko naturalne przez ten śmierdzący koncern... Radzę zapoznać się trochę literatury na temat tego koncernu oraz "spółki córki"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 15 styczeń 2011 - 09:32

Czy opłaca się hodować świnie? No świadectwa staniały, ale u nas bez świadectwa nie wezmą, u mnie nie miałem jeszcze świadectwa, ale było zgłoszone do weterynarii, że świnie są do handlu to wzięli bez świadectwa, ze względu na to że było zgłoszone, a znajomy nie miał zgłoszone i już nie mógł sprzedać<_<