Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak u was teraz wychodzi czysty zysk na jednej sztuce sprzedanego tucznika? Po odjęciu podstawowych kosztów paszy, weterynarii, zakupu warchlaka.

 

 

@West ja mam swoje zboże i swoje warchlaki. Świnia przez całe swoje życie zeżre równowartość 250-270zł do masy 100kg.

Cena tucznika na dzień dzisiejszy 4zł+VAT/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Binladen weź ty się ogarnij. To, że nie dogadałeś się z rolnikiem to twoja sprawa. Może faktycznie zboże było drobne, a może rolnik dogadał się z kimś innym i chciał cię w nieładny sposób spławić. Nie wiem jak było ale nie o to chodzi. Daruj sobie takie teksty bo obniżają poziom tego forum. Nie raz ci co hodują trzodę wypruwali z siebie flaki i dostawali za to okruchy z pańskiego stołu więc trochę szacunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

@Binladen nie licz na to, że jak świnie stanieją to i w sklepie będzie taniej, bo to chyba się nie sprawdzi, jeszcze może zdrożeć, jak rolnicy w ramach strajku nie sprzedawaliby świń, ciekaw jestem co wtedy byś powiedział, jak szynki nie zjesz, bo rolnik może zabić świnię i ma szynkę i wiele innego mięsa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

Binladen kogo chcesz obrazić tym "chamkiem", myślisz że jak ktoś mieszka i pracuje na wsi to jest gorszy od ciebie, może pokażesz w galerii jakie masz "posiadłości ", maszyny bo tak coś czuję że z ciebie taki rolnik jak z koziej d... trąba . ;[

 

Oj chyba zdziwił byś się wyglądem mego gospodarstwa i maszynami ,dziwicie się że tak pisze, sam hoduje trochę świń, ja pisze o tych co nie mają litości w ilości świń, po trupach i do przodu, jak są po 5 złotych to oni ludzi nie znają i reki nie poda a jak po 3 to na kolanach będzie szedł za złotówkę, oczywiście nie tyczy to się do wszystkich


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

1) kupiony warchlak 25kg 150zł + pasza własna 220zł + weterynarz 5zł = 375zł

sprzedaż tucznik 110kg x 4zł= 440zł - 375zł= 65 zł/szt

 

2) własny warchlak 25kg 100zł + pasza własna 220zł + weterynarz 10zł = 340zł

sprzedaż tucznik 110kg x 4zł= 440zł - 340zł = 100 zł/szt.

 

Graniczna cena:

1) 3,4zł/kg

2) 3,0zł/kg

 

Czyli nie jest jeszcze tek źle.

Ja jak likwidowałem swoje stado to cena była 2,6 zł/kg a zboża jak obecnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Gdzie wy macie tucznika po 4 zł?? Cena jest 3,20+vat.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Andrzej@ tak jak Martini pisze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

Właśnie jak napisałeś nie tyczy się to wszystkich, raz jest lepiej i trafisz w cenę, a raz gorzej i dostaniesz po d*pie, ale to wszędzie jest tak, jak mleko nie było w cenie to mleczarze też strajkowali, a teraz jest cena i odrabiają straty <_< miejmy nadzieję, że świnie zdrożeją, nie muszą być zaraz po 5zł, ale jak będą po 4zł to źle nie będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Prawda jest taka że tylko ilością można wypracować jako taki zysk... co do cen To Hubert ma racje przedstawiając ten wykres, bo od co najmniej 10lat na naszym rynku  nie ma stabilizacji cenowej, zastanawiałem się sam nad budową tuczarni na jakieś 1000 sztuk ale martwią mnie trochę perspektywy na przyszłość... wielu ludzi myśli że hodowcy świń mają tak wspaniale a Ci z bydłem nie, wydaje mi się że sytuacja się odwróciła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

hmm po 4zł? Przy tej cenie zboża jęczmień u nas po 120, pszenica po 100 a worek koncentratu strong 66zł to zostanie najwyżej obornik ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Gdzie ty masz jęczmień po 120??? :huh: 2 dni temu znajomemu przewoziłem zboże bo kupił jęczmień i pszenzyto. /Cena to 70 zł/q


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Właśnie 4 zł to chyba cena z kosmosu. Ktoś tam wyliczył ze zostaje 65zł. A wody te świnie nie piją? A słoma? Lub wywóz gnojowicy wszystko kosztuje,amortyzacja, a prąd? Jak masz swoja pasze to chyba śrutujesz, mieszasz? Poprawcie mnie jak się mylę? Ile teraz Ci zostanie? A jak jakieś padnie? To 10 sztuk chowasz za darmo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Kilka postów przeniesionych z tematu o cenie trzody. Mam nadzieje ze dużo się nie namieszało.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Małopolska, powiat dąbrowski w środę byłem na jarmaku i są takie ceny, niestety u nas żniwa były kompletnie nie udane z powody wody jęczmienia prawie nikt nic nie omłócił, a co dopiero będzie na wiosnę jak przyjdą zasiewy ;[ Ci co sprzedają mówili że pszenica jara będzie kosztować od 200zł za 100kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Ja tak dla porównania napisałem tylko pasza, wet i warchlak bo porównuje to co obecnie mam z tuczu kontraktowego dla Primy a jak by to było wrócić do własnej produkcji. Pozostałe koszty są stałe czyli woda, prąd, pracownik, słoma, wywóz obornika, amortyzacja budynków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Właśnie 4 zł to chyba cena z kosmosu. Ktoś tam wyliczył ze zostaje 65zł. A wody te świnie nie piją? A słoma? Lub wywóz gnojowicy wszystko kosztuje,amortyzacja, a prąd? Jak masz swoja pasze to chyba śrutujesz, mieszasz? Poprawcie mnie jak się mylę? Ile teraz Ci zostanie? A jak jakieś padnie? To 10 sztuk chowasz za darmo...

 

Nie z kosmosu tylko poczytaj uważnie temat to się dowiesz skad ta cena!

 

Prawda jest taka że tylko ilością można wypracować jako taki zysk... co do cen To Hubert ma racje przedstawiając ten wykres, bo od co najmniej 10lat na naszym rynku nie ma stabilizacji cenowej, zastanawiałem się sam nad budową tuczarni na jakieś 1000 sztuk ale martwią mnie trochę perspektywy na przyszłość... wielu ludzi myśli że hodowcy świń mają tak wspaniale a Ci z bydłem nie, wydaje mi się że sytuacja się odwróciła.

 

 

Pietras jeśli jesteś poważnie zainteresowany budową tuczarni i jeśli masz możliwość buduj od razu z systemem zadawania paszy na mokro do 50% oszczędności na paszy. W dodatku lepszy przyrost i mniej roboty.

Nie pchałbym się w to jeżeli nie zaspokoiłbym potrzeb paszowych własnym zbożem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juchaf    0

Właśnie 4 zł to chyba cena z kosmosu. Ktoś tam wyliczył ze zostaje 65zł. A wody te świnie nie piją? A słoma? Lub wywóz gnojowicy wszystko kosztuje,amortyzacja, a prąd? Jak masz swoja pasze to chyba śrutujesz, mieszasz? Poprawcie mnie jak się mylę? Ile teraz Ci zostanie? A jak jakieś padnie? To 10 sztuk chowasz za darmo...

To nie cena z kosmosu. U nas płacą po 4,5zł/kg za żywą. Ale ma iść nieco w dół!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

@juchaf chyba 3.50 za kg miałeś na myśli, bo ja w środę sprzedawałem to za 3.40+vat... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Małopolska, powiat dąbrowski w środę byłem na jarmaku i są takie ceny, niestety u nas żniwa były kompletnie nie udane z powody wody jęczmienia prawie nikt nic nie omłócił, a co dopiero będzie na wiosnę jak przyjdą zasiewy ;[ Ci co sprzedają mówili że pszenica jara będzie kosztować od 200zł za 100kg

Małopolska, powiat krakowski. Dzisiaj dzwonił do mnie gościu po jęczmień i cenę uzgodniliśmy na 750/t. Przyjedzie w przyszłym tygodniu. Kupuje właśnie dla świń. Pszenice po 850 nie ma kto dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Oczywiście te ceny co podałem to nie jest zboże paszowe. Tylko wyczyszczone ładne, gotowe do siewu. Do tego bobiki po 105 i jak się nie mylę to kukurydza po 90. A para prosiąt to 120-150.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

1) kupiony warchlak 25kg 150zł + pasza własna 220zł + weterynarz 5zł = 375zł

sprzedaż tucznik 110kg x 4zł= 440zł - 375zł= 65 zł/szt

 

2) własny warchlak 25kg 100zł + pasza własna 220zł + weterynarz 10zł = 340zł

sprzedaż tucznik 110kg x 4zł= 440zł - 340zł = 100 zł/szt.

 

Graniczna cena:

1) 3,4zł/kg

2) 3,0zł/kg

 

Czyli nie jest jeszcze tek źle.

Ja jak likwidowałem swoje stado to cena była 2,6 zł/kg a zboża jak obecnie.

 

 

Heh ehe. Dobre. Chłopie ochłoń!!!!!! A gdzie policzyłeś, wodę, zużyta energia, amortyzacje itp itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pablo@ było wcześniej napisane że koszt wyprodukowania tucznika to 250-270zł a to się samo przez się rozumie, że wliczony są wszystkie koszty! I zanim kogoś obrazisz przeczytaj wątek toczącej się rozmowy a nie wyrywkowo cytujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46
Heh ehe. Dobre. Chłopie ochłoń!!!!!! A gdzie policzyłeś, wodę, zużyta energia, amortyzacje itp itd

Te koszty są związane z organizacją gospodarstwa i jego wyposażeniem i trudno je porównywać z innymi gospodarstwami. Każdy musi je znać i wyliczać dla siebie indywidualnie. W koszcie zużytej paszy na kg przyrostu jest zawarty koszt jej przygotowania, w koszcie wsadu warchlaka jest koszt jego zakupu lub wyhodowania we własnym gospodarstwie, usługę weterynarza też łatwo wyliczyć.

Pewnie że gospodarstwo które spłaca kredyt na nowowybudowaną tuczarnie lub zainstalowane wyposażenie nie zadowoli się ceną 4zł/kg i dla niego cena graniczna będzie sporo wyższa.

Moje budynki już dawno się zamortyzowały i koszty bieżącego ich utrzymania u mnie są minimalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I dlatego jest lepiej budować chlewnie, tuczarnie za gotówkę. Jeżeli się nią dysponuje. Wówczas czy 3zł/kg czy 5zł/kg nie będziemy aż tak odczuwać dręczących odsetek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
    • Przez KrzysztofKrojniak
      Witam pytanie do rolników którzy mieli już kontrole wedle ASF. jak tam sprawa z siatkami na okna jaskółkami i wróblami. przecież są pod ochroną gniazd nie rozwale a co podczas kontroli. kujawsko pomorskie 
    • Przez gutfi888
      Czy opłaca się hodować 15 sztuk rasy limousine i sprzedawać je na ubuj?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj