Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca się hodować świnie?

1735 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tyj123

tyj123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 10:44

Czy opłaca się hodować świnie? mam 80 ha ziemi po żniwać wzrośnie do 88 ha na dzięń dzisiejszy chowie 480szt trzodu bez macior czy mi sie opłaca chować świnie i sprzedawać po 3zł +Vat czy sprzedawać zboze po 700 zł co o tym sądzicie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy opłaca się hodować świnie? Dzisiaj, 03:33
  •  

#2 Share Zefirek

Zefirek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 10:47

Czy opłaca się hodować świnie? ale poco pytasz przyciesz masz, to musisz wiedzieć czy się opłaca

#3 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 11:00

Czy opłaca się hodować świnie? Po takiej cenie jaka jest to się nie opłaca hodować świń-to jest rozbój w biały dzień :angry:

Wiele ludzi rezygnuje z trzody i przechodzi na opasy, może to jest na prawdę dużo bardziej opłacalne jak trzoda <_< Póki co to się świń nie opłaca hodować, może kiedyś się to zmieni-nie wiem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Zefirek

Zefirek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 11:08

Czy opłaca się hodować świnie? Z świnkami to jest różnie raz w górę raz w dół, ale mięsko jest smaczne, mniam <_< mniam no i kiełbaski

#5 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 20 styczeń 2008 - 11:16

Czy opłaca się hodować świnie? tylko ze jak wszyscy przejda na opasy ti i opasy beda ponizej oplacalnosci;/

#6 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 11:18

Czy opłaca się hodować świnie? W takim wypadku nie wiadomo co hodować-nic?Sprzedać zboże?Tylko jak każdy zacznie sprzedawać zboże to i ono będzie za bezcen <_<

#7 Share Zefirek

Zefirek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 11:27

W takim wypadku nie wiadomo co hodować-nic?Sprzedać zboże?Tylko jak każdy zacznie sprzedawać zboże to i ono będzie za bezcen <_<

Tak i wtedy świnki pójdą w górę, zawsze tak jest.

#8 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 11:37

Czy opłaca się hodować świnie? Nie opłaca się chodować świń.ja jestem jednym z tych którzy z tym skończyli i tymczasowo przeszedłem na sprzedaż zboża,jak cena dużo dużo spadnie wtedy zastanowię się nad czymś innym.

tvj123 Ja na twoim miejsu dawno temu przeszedłbym na sprzedaż zboża z tylu hektarów,rzuć w holere te świnie,bo szkoda twojej roboty niestety,na rynku wieprzowiny nigdy nie będzie dobrze.

#9 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 11:38

Czy opłaca się hodować świnie? To może lepiej przejść na bydło? <_< Niż sprzedawać zboże.

#10 Share tyj123

tyj123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 11:42

Czy opłaca się hodować świnie? zastanawiałem sie nad bydłem kupiłem juz 6 cielaków po 700zł spróbować można zwasze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 11:54

Czy opłaca się hodować świnie? Prawdę mówiąc ja zastanawiałem się nad wszystkim co możliwe <_< ale jednak narazie zboże przynajmniej w tym roku.Pod byki już mieliśmy przygotowywać oborę ale się wstrzymaliśmy.Dużo się dowiadywałem od rodziny i znajomych co choduja krowy i byłem bardzo i jestem nastawiony na krowy mleczne tylko te nakłady finansow,strasznie wysokie....jakby nie ta kwota...Niby krowy dobre bo stały i wyskoki dochód ale roboty dużo i uwiązanie,byki znów trzebaby mieć ich dużo(długo rosną ~22 m-c) a co za ty,m idzie postawienie obory,bo warunków bardzo nie mam, no i dokupic pola by trzeba było.A tak to np. 8 krów,z 10-12 ha,żeby był zapas żarcia i git kasa jak i mleko płynie hehe cene mleka mleczarnia mi bogatą proponuje.

#12 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 20 styczeń 2008 - 13:15

Czy opłaca się hodować świnie? Świnie, krowy - jedno czy drugie wymaga pracy, bo to zwierzęta od ktorych nie da się odejść. Jak w każdej dziedzinie są chwilę bardzo dobrego zysku i chwile załamania gdzie produkuje się nawet poniżej kosztow. Uważam że trzeba sobie wypracować taką pozycję, w ktorej te załąmania rynku będziemy w stanie przetrwać i musimy zintensyfikować produkcję i w jednej się specjalizować...
all rights reserved

#13 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 13:20

Czy opłaca się hodować świnie? Aktualnie świń się nie opłaca hodować - miejmy nadzieję że to wkrótce się zmieni...a dla ciebie lepiej by pewnie wyszła sprzedaż zboża, miałbyś wtedy po robocie, a cena nie jest zła (zboża)... ;)

#14 Share tyj123

tyj123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 13:35

Czy opłaca się hodować świnie? jak bym miał sie przestawić na sprzedaż zboża to najbardziej było bi mi żal jak by chlewnia która ma 3 lata stala by pusta

#15 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 20 styczeń 2008 - 19:33

Czy opłaca się hodować świnie? Ja jak to przeliczyłem to świn sie nieopłaca chodowac co z tego ze cena poszla do góry jak koncentraty tez zdrożaly, a pozatym jak sie ma 30 ton pszenicy i sprzeda sie to po 820 złoty to niewarto sie ze świniami meczyć.

#16 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 19:38

Ja jak to przeliczyłem to świn sie nieopłaca chodowac co z tego ze cena poszla do góry jak koncentraty tez zdrożaly, a pozatym jak sie ma 30 ton pszenicy i sprzeda sie to po 820 złoty to niewarto sie ze świniami meczyć.

Na dzień dzisiejszy to lepiej sprzedać zboże niż chodować świnie. No i bez roboty jest. A z bykami też już nie jest tak jak rok temu a propo mleka to niedawno zdrożalo ale słyszalem że ma stanieć. No i nie wiadomo co tu robić. Ma ktoś jakiś pomysł????????????
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#17 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 19:40

Czy opłaca się hodować świnie? Jak mleko stanieje 20 gr to tragedii nie będzie ;) Bydło się bardziej opłaca niż trzoda i chyba na razie tak zostanie.

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 styczeń 2008 - 19:40

Czy opłaca się hodować świnie? Teraz najbardziej opłacalne jest bydło mleczne lub opasy. Ja bym ci poradził przejść na bydło, dobrze wyjdziesz.

#19 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 19:44

Czy opłaca się hodować świnie? Co z tego że się przy bydle więcej narobisz ale chociaż cos zarobisz ;) A przy świniach się mniej narobisz ale myśl że sprzedasz to za bezcen sprawia ze się odechciewa przy tym robic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 19:50

Co z tego że się przy bydle więcej narobisz ale chociaż cos zarobisz ;) A przy świniach się mniej narobisz ale myśl że sprzedasz to za bezcen sprawia ze się odechciewa przy tym robic.

Już robić za 600 zł miesięcznie niż chdować świnie.
Jak się myle to mnie poprawcie
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!