Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tyj123    0

mam 80 ha ziemi po żniwać wzrośnie do 88 ha na dzięń dzisiejszy chowie 480szt trzodu bez macior czy mi sie opłaca chować świnie i sprzedawać po 3zł +Vat czy sprzedawać zboze po 700 zł co o tym sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

Po takiej cenie jaka jest to się nie opłaca hodować świń-to jest rozbój w biały dzień :angry:

 

Wiele ludzi rezygnuje z trzody i przechodzi na opasy, może to jest na prawdę dużo bardziej opłacalne jak trzoda <_< Póki co to się świń nie opłaca hodować, może kiedyś się to zmieni-nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefirek    0

Z świnkami to jest różnie raz w górę raz w dół, ale mięsko jest smaczne, mniam <_< mniam no i kiełbaski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

W takim wypadku nie wiadomo co hodować-nic?Sprzedać zboże?Tylko jak każdy zacznie sprzedawać zboże to i ono będzie za bezcen <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefirek    0
W takim wypadku nie wiadomo co hodować-nic?Sprzedać zboże?Tylko jak każdy zacznie sprzedawać zboże to i ono będzie za bezcen <_<

Tak i wtedy świnki pójdą w górę, zawsze tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Nie opłaca się chodować świń.ja jestem jednym z tych którzy z tym skończyli i tymczasowo przeszedłem na sprzedaż zboża,jak cena dużo dużo spadnie wtedy zastanowię się nad czymś innym.

 

tvj123 Ja na twoim miejsu dawno temu przeszedłbym na sprzedaż zboża z tylu hektarów,rzuć w holere te świnie,bo szkoda twojej roboty niestety,na rynku wieprzowiny nigdy nie będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyj123    0

zastanawiałem sie nad bydłem kupiłem juz 6 cielaków po 700zł spróbować można zwasze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Prawdę mówiąc ja zastanawiałem się nad wszystkim co możliwe <_< ale jednak narazie zboże przynajmniej w tym roku.Pod byki już mieliśmy przygotowywać oborę ale się wstrzymaliśmy.Dużo się dowiadywałem od rodziny i znajomych co choduja krowy i byłem bardzo i jestem nastawiony na krowy mleczne tylko te nakłady finansow,strasznie wysokie....jakby nie ta kwota...Niby krowy dobre bo stały i wyskoki dochód ale roboty dużo i uwiązanie,byki znów trzebaby mieć ich dużo(długo rosną ~22 m-c) a co za ty,m idzie postawienie obory,bo warunków bardzo nie mam, no i dokupic pola by trzeba było.A tak to np. 8 krów,z 10-12 ha,żeby był zapas żarcia i git kasa jak i mleko płynie hehe cene mleka mleczarnia mi bogatą proponuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Świnie, krowy - jedno czy drugie wymaga pracy, bo to zwierzęta od ktorych nie da się odejść. Jak w każdej dziedzinie są chwilę bardzo dobrego zysku i chwile załamania gdzie produkuje się nawet poniżej kosztow. Uważam że trzeba sobie wypracować taką pozycję, w ktorej te załąmania rynku będziemy w stanie przetrwać i musimy zintensyfikować produkcję i w jednej się specjalizować...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Aktualnie świń się nie opłaca hodować - miejmy nadzieję że to wkrótce się zmieni...a dla ciebie lepiej by pewnie wyszła sprzedaż zboża, miałbyś wtedy po robocie, a cena nie jest zła (zboża)... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyj123    0

jak bym miał sie przestawić na sprzedaż zboża to najbardziej było bi mi żal jak by chlewnia która ma 3 lata stala by pusta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    2

Ja jak to przeliczyłem to świn sie nieopłaca chodowac co z tego ze cena poszla do góry jak koncentraty tez zdrożaly, a pozatym jak sie ma 30 ton pszenicy i sprzeda sie to po 820 złoty to niewarto sie ze świniami meczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3
Ja jak to przeliczyłem to świn sie nieopłaca chodowac co z tego ze cena poszla do góry jak koncentraty tez zdrożaly, a pozatym jak sie ma 30 ton pszenicy i sprzeda sie to po 820 złoty to niewarto sie ze świniami meczyć.

Na dzień dzisiejszy to lepiej sprzedać zboże niż chodować świnie. No i bez roboty jest. A z bykami też już nie jest tak jak rok temu a propo mleka to niedawno zdrożalo ale słyszalem że ma stanieć. No i nie wiadomo co tu robić. Ma ktoś jakiś pomysł????????????


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

Jak mleko stanieje 20 gr to tragedii nie będzie ;) Bydło się bardziej opłaca niż trzoda i chyba na razie tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Teraz najbardziej opłacalne jest bydło mleczne lub opasy. Ja bym ci poradził przejść na bydło, dobrze wyjdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

Co z tego że się przy bydle więcej narobisz ale chociaż cos zarobisz ;) A przy świniach się mniej narobisz ale myśl że sprzedasz to za bezcen sprawia ze się odechciewa przy tym robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3
Co z tego że się przy bydle więcej narobisz ale chociaż cos zarobisz ;) A przy świniach się mniej narobisz ale myśl że sprzedasz to za bezcen sprawia ze się odechciewa przy tym robic.

Już robić za 600 zł miesięcznie niż chdować świnie.

Jak się myle to mnie poprawcie


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

W najbliższym czasie (niekoniecznie najbliższym) mleko ma stanieć o 5% to tak jak u mnie 1.40 teraz to spadek na 1.33 a niech bedzie i po 1zl to z 10 krow (tyle bym mial mozliwosc trzymac to bogato by sie zylo ;) wejście w biznes mleczny drogie,ale sie oplaca.

 

Tomek- świnie won ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

Nie koniecznie mleczny bo na opasach też jest zarobek ;) Tylko póki co powiedzieć mojemu ojcu o bydle to jest jedna gadka"Wiesz ile to przy tym roboty?" i na tym koniec ;)

 

Już mleczne to jeszcze rozumiem to roboty jest udój-ale przy opasach to raczej nie ma tyle roboty :) Ale poki co to gadka sie konczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

kto wam naopowiadal bajek o wysokiej oplacalnosci opasow,chyba ci co chcieliby wam upchnac swoje.kup jalowki miesne,cielne po 10 tys .czekaj na dochod z cielecia 2 lata.albo cieleta po 1000 za poltora roku wezmiesz za nie 3000.atrzeba miec kapital na taka produkcje,minimum 20 sztuk opasow zeby co miesiac byl jakis dochod.teraz kup prosieta bo za 5 miesiecy wieprzowina bedzie droga.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
kto wam naopowiadal bajek o wysokiej oplacalnosci opasow,chyba ci co chcieliby wam upchnac swoje.kup jalowki miesne,cielne po 10 tys .czekaj na dochod z cielecia 2 lata.albo cieleta po 1000 za poltora roku wezmiesz za nie 3000.atrzeba miec kapital na taka produkcje,minimum 20 sztuk opasow zeby co miesiac byl jakis dochod.teraz kup prosieta bo za 5 miesiecy wieprzowina bedzie droga.

 

Skąd ta pewność...??? :);)

 

Miejmy nadzieję że tak będzie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
    • Przez KrzysztofKrojniak
      Witam pytanie do rolników którzy mieli już kontrole wedle ASF. jak tam sprawa z siatkami na okna jaskółkami i wróblami. przecież są pod ochroną gniazd nie rozwale a co podczas kontroli. kujawsko pomorskie 
    • Przez gutfi888
      Czy opłaca się hodować 15 sztuk rasy limousine i sprzedawać je na ubuj?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj