Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

te wszystkie wyliczenia ile to trzeba miec prosiaków od lochy czy ile to trzeba miec tucznika zeby zarobic, to wszystko bzdury, najwazniejsze to miec tania pasze dla swin, przyszłosc tego sektora to zywienie na mokro jak najtansza pasza własnej produkcji czy tez odpadami przemysłowymi, w tym lezy klucz do sukcesu a nie tam jakies obliczenia ile to tego czy tamtego trzeba miec, zywienie na sucho paszami z zakupu to zysk tylko dla koncernów paszowych

 

mozna sprzedawac 100szt tucznika rocznie i miec wiekszy z tego zysk niz ci co sprzedaja 400 czy 600 szt na paszy z zakupu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jak zostawało ze sztuki 150-200 zł to liczyła się ilość,ale teraz gdy przyszły ciężkie czasy i zarabia się koło 0 to mnożenie tys szt razy zero daje zero, mnożenie 100 szt razy 100 daje 10tys więc zgadzam się zupelnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronim    2

Obliczenie obliczeniu nie równe tak jak bzdura bzdurze. Jak do swoich odpadów nie dołożysz MPU i białka to hodowla będzie ale długich kłaków. Znam takich co zainwestowali w płynną paszę a robią ze śruty bo ich inny specjalista od resztek przemysłowych przebił cenowo i się skończyło.

Jeżeli produkcja 15 prosiąt rocznie od lochy jest tylko nieco tańsza od produkcji 30 prosiąt to do uzyskania tej samej ilości tuczników potrzeba o połowę mniej macior i adekwatnie stanowisk lub jak kto woli 2 x więcej tuczników od tej samej ilości samic. To chyba przemawia.

Cena duńczyków jest tak wysoka bo jest popyt. Jak jest potrzebna duża, wyrównana partia zdrowych (nie zawsze) o dobrej mięsności i wielkich przyrostach prosiąt to trzeba niestety kupić zachodnie, choć można nabyć coraz częściej krajowe. Można sobie też wyhodować samemu i wtedy ma się tyle i takich jak się chce albo umie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

ile posiadasz loch i jakich ? bo żeby zarabic na prosiaku to tez trzeba ich mieć przynajmniej kilkadziesiąt i od każdej odchowywać min. 22szt i naprawdę sporo zainwestować , mieć wiedze ,pilnować itp.

 

Jeżeli chodzi o mnie to aktualnie 40 produkcyjnych.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widze ze kilku ma tu dużo do powiedzenia, ale najważniejsze bardzo mądrych rzeczy, jeżeli ktoś ma powiedzmy 30 loch w cyklu zamknietym, i od lochy sprzeda rocznie powiedzmy 30 tuczników to wolę przypilnować te lochy porody i wgl, bo zysk bedzie większy.zreszta to kwestia gustu. moim zdaniem kupowania duna sprawiło ile mamy świń w tym momencie w kraju; )tak samo cena zbóż sięgała 1000 zł to wszyscy w produkcje roślinną idą , a to tylko zagranie marketingowe. i tak krajowa produkcja padła;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

ventador moje wyliczenia nie są bzdurami tylko poparte wieloletnimi doświadczeniami oczywiście każdy liczy po swojemu jeżeli tobie opłaca się dawać najtańszą pasze i mieć z tego zyski to twoja sprawa ja uważam inaczej i wyznaje zasadę żeby wyjąć trzeba włożyć wiec moim świniom daje to co najlepsze a one mi się odwdzięczają np. lochy śr.odsadzone ponad 26 prosiąt na rok zużycie paszy na kg przyrostu starter 1,5-1,6 kg grower 2,2kg finiszer 2,6kg jak myślicie co to za pasza ? tania czy dobra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No właśnie o zyski tu chodzi. Nie którzy zamykają tucz poniżej 200 zł i poniżej 100 dni i żadnego wrażenia twoje cyfry na nich nie zrobią bo liczy się kasa a nie kg paszy. Tylko trzeba mieć w pobliżu kilka firm z branży spożywczej, a takie szczęście nie każdego spotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ventador moje wyliczenia nie są bzdurami tylko poparte wieloletnimi doświadczeniami oczywiście każdy liczy po swojemu jeżeli tobie opłaca się dawać najtańszą pasze i mieć z tego zyski to twoja sprawa ja uważam inaczej i wyznaje zasadę żeby wyjąć trzeba włożyć wiec moim świniom daje to co najlepsze a one mi się odwdzięczają np. lochy śr.odsadzone ponad 26 prosiąt na rok zużycie paszy na kg przyrostu starter 1,5-1,6 kg grower 2,2kg finiszer 2,6kg jak myślicie co to za pasza ? tania czy dobra ?

 

 

co do odsadzonych prosiat to gratulacje, wynik bardzo dobry

a co do paszy to sam robisz czy kupujesz pełnoporcjowe ?

jakie koszt za tone startera, growera, finiszera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronim    2

Każdy musi znaleźć swój złoty środek, co mu się opłaci. Nie bez znaczenia jest tu zapotrzebowanie bytowe bo nie tylko świniak przyrasta ale potrzebuje coś na życie. Im dłużej rośnie tym jest drożej.Ważna jest też jakość tuszy. Ja od wielu lat rozliczam się poubojowo bo mi się opłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

dokładnie każdy z was ma racje dla mnie ważny jest koszt wyprodukowania w jak najkrotrzynm czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Może nie potrzebnie poruszam ten temat ale mam już troszkę dość sztucznie pompowanego w tkankę mięśniową prosiaka w ostnim okresie przed sprzedarzą.Zaczyna być to nagminne i 10kg przyrostu prosiaka przez tydzień od lochy bez żadnej genetyki wprowadza nas póżniej po zakupie w różne problemy.Sam tego nigdy nie stosawałem bo chcę by to było w naturalny sposób robione i nie miec później problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

nic nie rozumiem z twojej wypowiedzi jakie pompowanie na dodatek sztuczne ? co ma znaczyć 10 kg przyrostu przez tydzień od lochy i co za problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Chyba chodzi mu o sterydy przed sprzedaża prosiąt.. Jest gdzie niegdzie praktykowane takie cos przy sprzedazy tuczników ze to zatrzymuje wode i taie tam w mieśnie przez co tucznik staje sie cięzszy i lepszy na wybiciu ale jak to jest tak naprawde to nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawcio096    1

Siemka :) Mam takie pytanie czy jest tu taki użytkownik na forum co przebranżowił sie z bydła na świnie i nie żałuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wtaw sobie duniskie świnie pasze przywiozą tylko słoma twoja albo ruszta przy 500 sztukach byś miał 2500 za miesiąc i po 30 chyba od sztuki przy odbiorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

wtaw sobie duniskie świnie pasze przywiozą tylko słoma twoja albo ruszta przy 500 sztukach byś miał 2500 za miesiąc i po 30 chyba od sztuki przy odbiorze

 

Żal.pl....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Jeśli ktoś ma chlewnie pustą i nie chce sie bardzo angażować w świństwo to tylko tak jak piszesz wstawić 500 i spokojna głowa nic cię więcej nie obchodzi.Przywiązą warchlaka,pasze,o odbiór też sie nie starasz bo sami zabiorą a wypłata zostanie napewno bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie uwierze w to ze sobie wstawi w pustą chlewnie i ma miesięczną wypłate jeżeli dobrze sie na tym nie zna. zeby zarabić trzeba to wszystko przypilnować. tym bardziej przy takiej ilośći, pokaże sie jakaś choroba i trzeba bedzie dolożyć do tej imprezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Ze dwa lata temu gdy byki były po 8 a świnie po 3 wszyscy szału dostawali na punkcie bydła .Nakupili sobie cieląt po 1700

Teraz sprzedadzą byki po 6.5 i zaczynają sie zastanawiać znowu nad świniakami.Powodzenia "skoczkom " życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

 

Wysyłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Jeśli ktoś ma chlewnie pustą i nie chce sie bardzo angażować w świństwo to tylko tak jak piszesz wstawić 500 i spokojna głowa nic cię więcej nie obchodzi.Przywiązą warchlaka,pasze,o odbiór też sie nie starasz bo sami zabiorą a wypłata zostanie napewno bez problemu.

To te firmy wydzierzawiaja od nas budynek i ich pracownicy sie tym zajmuja? Bo z tego co wiem to cala odpowiedzialnosc jest po naszej stronie, a jak wejdzie jakas choroba to... masz pecha. Co do normalnej produkcji, to co kolwiek by sie nie robilo, zysk bedzie wtedy jesli sie angazujemy i przy tym caly czas chodzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
    • Przez KrzysztofKrojniak
      Witam pytanie do rolników którzy mieli już kontrole wedle ASF. jak tam sprawa z siatkami na okna jaskółkami i wróblami. przecież są pod ochroną gniazd nie rozwale a co podczas kontroli. kujawsko pomorskie 
    • Przez gutfi888
      Czy opłaca się hodować 15 sztuk rasy limousine i sprzedawać je na ubuj?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj