Polecane posty

pawelol111    1342

Pewnie że bez hodowli nie ma szans na drogie zboże, szkoda tylko że tak nas kantują na cenie i to od wielu lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

obecnie na żywcu nie jest wcale tak źle przy swojej paszy.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Przelewanie z pełnego w puste. Policz zakup prosiąt/utrzymanie maciory, koncentraty i do tego koszty uzyskania swojej paszy. Wychodzi że lepiej mieć czyste ręce i sprzedać zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Nie. :)

Liczyłem i przy obecnie dobrym trendzie opłaca mi się to robić. Obecnie sztuka wychodzi mi ok 750zł z premiami i vatem. Zboże własne mam na cały rok. Prosięta swoje. Nie ma tego dużo ale dobrze że jest.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja też dobrze liczyłem wszystkie koszty i przy obecnej cenie żywca, własnym prosiaku bardziej opłaca mi się sprzedawać świnie niż zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Przelewanie z pełnego w puste. Policz zakup prosiąt/utrzymanie maciory, koncentraty i do tego koszty uzyskania swojej paszy. Wychodzi że lepiej mieć czyste ręce i sprzedać zboże.

 

 

To ciekawe z czego żyjemy i inwestujemy, bo na pewno nie z samego zboża.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Dobre pytanie, ciągle słyszę że cena żywca wieprzowego jest marna i zostaje kupa gnoju a nie zysk. Widać to pic na wodę, z zakupionej paszy nie opłaci się produkować, ze swojej tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBONQ    34

a co to za różnica czy z zakupu czy swoja? jak masz swoje zboże to nie wliczasz w koszta? bo u mnie różnica pomiędzy paszą własną a z mieszalni to ok 100zł/t na korzyść swojej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

To pytanie co jest teraz opłacalne ???????


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBONQ    34

a po ile liczysz zboże??

swojego wystarcza mi w 15% (reszta z zakupu), liczę je w tej cenie po której aktualnie kupuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

lukasz, ile potrzebujesz zboza na rok?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBONQ    34

ponad 1000t, odstawiam 4-5 tys. tuczników rocznie, cykl otwarty, a ziemi tylko niecałe 30ha

Edytowano przez LukaszBONQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9914

My teraz likwidujemy prawie wszystkie zostaną z 3 maciory i prosiaki bedziemy sprzedawac mieliśmy zawsze te 200-250 sztuk ale teraz nie warto zboza i tak trzeba było dokupywac bo z 30 ha to starczało do marca/kwietnia a teraz zimą odśnierzanie to całe dnie po za domem i nie miał by kto robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

To jak ci swoja pasza wychodzi 100 zł taniej to się nie opłaca?? Mi idzie tona paszy dziennie i wg wyliczeń moja pasza jest tansza o 150 zł czyli mam 150 zł dziennie oszczędności czyli 4500 zł na miesiąc jak dla mnie się opłaca robić swoją a nie kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBONQ    34

źle mnie zrozumiałeś, ja nie pisałem że mi się nie opłaca robić swojej paszy, bo właśnie ją robię. Pisałem tylko, że czy zboże swoje czy z zakupu to należy i tak policzyć w koszcie paszy - gdzieś w tym wątku natknąłem się na stwierdzenie że ze swojego zboża się opłaca robić paszę, a z zakupu zboże to już pasza nieopłacalna. A czym niby to się różni, swoje można sprzedać zamiast zmielić. I tak własnie trzeba przyjmować koszt swojego zboża we własnej paszy - aktualna cena rynkowa. Wiadomo - zmielisz i spasiesz to już nie sprzedasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

U mnie kiedyś było tak zawsze 150-200 szt tuczników, potem coraz mniej i na dzień dzisiejszy mamy około 40-50 szt (dokładnie nie wiem bo dopiero się urodziły) a tato cały czas myśli o tym aby to całkiem zlikwidować i zrobić na to miejsce magazyn na zboże i ogólnie gada że nie opłaca mu się hodować świń przy zbożu po 1000zł/t.

Niestety ja nie znam odpowiedzi na pytanie opłaca się czy nie bo nie mam dokładnych kosztów, tato nieraz coś tam sobie piąte przez dziesiąte liczy to mówi że przy tej cenie świn i zboża coś tam z nich zostaje.

 

Świnie np.u mnie mają taki plus że co jakiś czas coś się sprzeda i jest na bieżąco kasa.

A zboże sprzedaje raz, kasa na koncie i wtedy ma się odczucie że dużo sie wydaje jak kasa z konta ubywa jednak może to być tylko mylne odczucie :)

 

Ja osobiście całkiem nie likwidowałabym produkcji bo potem trudno to odbudować likwidując pomieszczenia itd.

 

A dokłądna opłacalność, każdy musi policzyć każdy kg zboża, prąd,woda i koncentraty jakie zakupuje oraz swoją pracę (choć często swojej pracy się nie liczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foster    2

Skoro trzoda się nie opłaca to ciekawe dlaczego powstaję nowe fermy ?

Sam kończę właśnie budowę 3 budynków gdzie rocznie bedzie wyjeżdzać 4,5 tys tucznika w cyklu zamkniętym.

 

Mając dobre warunki w chlewni, cykl zamknięty, dobrą odchowalność min. 11,5 szt własną pasze i większą ilość świń zarabia się na tym interesie i to bardzo dobrze.

 

PS. to tylko moje zdanie patrząc na dotychczasową hodowlę trzody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Opłaca się pod warunkiem że ma się swoje prosięta czyli od własnych macior.W innym wypadku przy dobrej cenie zboża nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

przeciez napisał że w cyklu zamkniętym. czytaj ze zrozumieniem.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

a co to za różnica czy z zakupu czy swoja? jak masz swoje zboże to nie wliczasz w koszta? bo u mnie różnica pomiędzy paszą własną a z mieszalni to ok 100zł/t na korzyść swojej

Jak to nie wliczasz w koszta? Własne zboże kosztuje ciebie tylko tyle ile wynoszą kaszta produkcji każdej tony.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBONQ    34

Jak to nie wliczasz w koszta? Własne zboże kosztuje ciebie tylko tyle ile wynoszą kaszta produkcji każdej tony.

ale masz też koszt alternatywny, sprzedaj zboże i masz kasę, a nie sprzedasz to kasy nie masz. Dlatego żeby liczenie opłacalności miało sens przyjmuje się cenę rynkową dla swojego zboża. Przeznaczając je na paszę automatycznie rezygnujesz z zysku z jego sprzedaży

Edytowano przez LukaszBONQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Nie zgodzę się z tobą, ponieważ własne zboże kosztuje ciebie równowartość kosztów ponoszonych do produkcji a nie tyle ile kosztuje na rynku, bo w takim przypadku idąc twoim tokiem myślenia sprzedając zboże wychodzimy na zero. A tak dla przykładu koszt produkcji jednej tony wynosi powiedzmy 300 zł, a cena na rynku np. 600zł. Czyli sprzedając zboże z jednej tony zostaje nam 300zł a gdy na zostać skarmione własne zboże to tona zboża kosztuje 300zł a nie 600 tak jak zakupione.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
    • Przez KrzysztofKrojniak
      Witam pytanie do rolników którzy mieli już kontrole wedle ASF. jak tam sprawa z siatkami na okna jaskółkami i wróblami. przecież są pod ochroną gniazd nie rozwale a co podczas kontroli. kujawsko pomorskie 
    • Przez gutfi888
      Czy opłaca się hodować 15 sztuk rasy limousine i sprzedawać je na ubuj?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj