Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
UrsusCzesio    310

O tutaj masz wiele racji bo nie sztuka nabrać kredytu kilkadziesiąt tysięcy. Tylko spłacić przy takiej loterii cenowej


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Loteri w cenach trzody nie ma. Co roku są podobne tendencje w danych kwartałach. Koniec i początek roku ceny są najmniejsze a lipiec sierpień najwyższe. Ale to jest uwarunkowane jedną zależnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie to powiecie mi jak wybudować chlewnie bez kredytu bo ja jakoś nie mogę odłożyć 300tys zł muszę wziąć kredyt


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Złotego środka nie ma. Trzeba kombinować hehe :P Uczciwość w dzisiejszych czasach się nie opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cwikla274    2

@HubertOjdana a jaka przewidujesz cenę na najblizsze 3-4 miechy?

 

Kiedyś w jakimś poście widziałem ze mówiłeś o wzroście ceny czy mi się wydawało

 

Miałem zasiedlać chlewnie ale sam już nie wiem co robić zboża nie mam na cały rzut musiał bym kupić

 

Z moich obliczeń wynika że przy sprzedaży musiał bym uzyskać cenę 4.3-4.5 żeby wyjść na zero(przy tych cenach które są teraz)

 

A jak myślicie czy zboże pójdzie w dół?


URSUS C-330, URSUS-C360 3P, Zetor Proxima 8441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Cwikla274 daj se spokój sprzedaj zboże i żyj spokojnie ja już też powoli pasuje jeszcze 5 lat i zwijam świński biznes niech złotem płacą nie wrócę do hodowli ale narazie muszę się mordować


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cwikla274    2

hehehe zboża to już nie mam

A co do hodowli nie zamierzam rezygnować co najwyżej zawiesić, przeczekać gorszy okres ale się zastanawiam


URSUS C-330, URSUS-C360 3P, Zetor Proxima 8441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaki gorszy okres?? Co roku zimą wieprzowina jest tania. Najdrożej jak co roku będzie czerwiec,lipiec.

 

http://www.portalhodowcy.pl/minrol/wyk.php?typ=1&wsk=352

 

Ten wykres pokazuję te same ruchy cenowe od 2009r. Ale tak samo było i w poprzednich latach.

Tuczniki są najdroższe w czerwcu-lipcu bo wtedy jest ich najmniej - a przyczyną tego jest zapładnianie macior w letnich miesiącach, każdy wie ze przy upale skuteczność krycia spada drastycznie co przekłada się na mała ilość rodzonych prosiąt, które są sprzedawane właśnie w czerwcu-lipcu następnego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cwikla274    2

@HubertOjdana gorszy okres dlatego że drogie jest zboże. Jeśli ktoś jedzie na swoim to tego nie odczuwa.


URSUS C-330, URSUS-C360 3P, Zetor Proxima 8441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

jan2130 da się uzbierać tylko trzeba trochę po oszczędzać.

Co do cen. Od zawsze były górki i dołki cenowe, są i zapewne zawsze będą. Najgorsze co można zrobić to to rezygnacja z hodowli przy niskich cenach i ponowne jej rozpoczynanie gdy ceny pójdą w górę. Ja trzymałem świnię niezależnie od ceny i jakoś nie narzekam a ze raz się bierze więcej, raz mniej to trzeba się do tego przyzwyczaić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makler37    0

Witam jestem nowicjuszem na forum ale szukam kontaktów z osobami co są na kontrakcie z agri plus, jeśli ktoś zna takie osoby to proszę o jakiś kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipooo    0

jan2130 da się uzbierać tylko trzeba trochę po oszczędzać.

Co do cen. Od zawsze były górki i dołki cenowe, są i zapewne zawsze będą. Najgorsze co można zrobić to to rezygnacja z hodowli przy niskich cenach i ponowne jej rozpoczynanie gdy ceny pójdą w górę. Ja trzymałem świnię niezależnie od ceny i jakoś nie narzekam a ze raz się bierze więcej, raz mniej to trzeba się do tego przyzwyczaić

I to jest bardzo dobre myślenie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narcotic    0

No jasne że się opłaca hodować świnie u mnie dziś była naprawdę wygórowana cena 2,70zł a wy się dziwicie czy się opłaca. Jak ja się cieszę że nie mam nawet jednej świnki od 6 lat niedługo zapomnę jak wyglądają świnie. Od 6 lat nie widziałem z bliska żywej świni no z wyjątkiem przejeżdżającego samochodu ze świnkami. Jak już zrezygnowałem to nie wrócę nawet jakby cena była 10zł uważam że minimum to powyżej 5zł a takiej ceny nie było przez dłuższy czas więc jak dla mnie sprawa bardzo prosta. Uważam że rolnicy którzy hodują trzodę chlewną mają delikatnie mówiąc problemy z głową lub jak kto woli nierówno pod sufitem (nie linczujcie mnie bo nie zależy mi na tym żeby obrażać producentów trzody chlewnej; sam jestem rolnikiem który kiedyś hodował świnki). PS Nie liczcie na to że cena świnek kiedykolwiek wzrośnie w całej UE spożycie wieprzowiny spada wszyscy wolą wołowinę lub drobiowe.

Edytowano przez Narcotic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Dajcie spokój, oglądałem dziś Agrobiznes i mówili że żywiec 2,80zł a prosiaki już od 80 zł za parę. Co to k**wa ma znaczyć? Pamiętam jak sprzedawaliśmy kiedyś żywca po 6zł a prosiaczki po 320zl za parkę. I zboże było o połowę tańsze... Aż szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Czy naprawdę w tym śmiesznym kraju nic zrobić? Tylko gówno ściągać od Niemca a tutaj nie dać grosza. Ten kraj sprzedali niedługo spłynie z ściekami!


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

Problem jest w tym że polscy rolnicy nie umieją skutecznie walczyć o swoje gdy zboże było z bezcen w ubiegłym roku, czy mleko to wszyscy narzekali ale nikt nic nie robił żadnych protestów czy interwencji liderów związkowych w innych krajach mleko lało się strumienia po ulicach stolic np: w Paryżu stolice były zablokowane przez cięgniki farmerów przynajmniej i znalazły się środki dla sektora mleczarskiego trzeba brać przykład z Fracuzów czy innych zachodnich farmerów oni potrafią dbać o swoje interesy tam jak coś się zgrubsza popir.... to zaraz jest wyjazd na stolice a jak to nie pomaga to na Bruksele a wracając do naszej trzody to 2,7pln za kg to nie jest żaden dołek cenowy tylko paranoja przy tych cenach pasz i innych środków do produkcji to o dołku można mówić przy cenie 3,7 a nie w tych warunkach czy zwykły mieszkaniec dużego miasta np Warszawy czy Poznania odczuł te obniżki w sklepach ceny są po staremu wszystko tak jak było tak jest a jak żywiec drgnie lekko w górę to podwyżki napewno wszystko pójdzie w gorę bo surowiec drożeje tak jak z pieczywem czy innymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

No jasne że się opłaca hodować świnie u mnie dziś była naprawdę wygórowana cena 2,70zł a wy się dziwicie czy się opłaca. Jak ja się cieszę że nie mam nawet jednej świnki od 6 lat niedługo zapomnę jak wyglądają świnie. Od 6 lat nie widziałem z bliska żywej świni no z wyjątkiem przejeżdżającego samochodu ze świnkami. Jak już zrezygnowałem to nie wrócę nawet jakby cena była 10zł uważam że minimum to powyżej 5zł a takiej ceny nie było przez dłuższy czas więc jak dla mnie sprawa bardzo prosta. Uważam że rolnicy którzy hodują trzodę chlewną mają delikatnie mówiąc problemy z głową lub jak kto woli nierówno pod sufitem (nie linczujcie mnie bo nie zależy mi na tym żeby obrażać producentów trzody chlewnej; sam jestem rolnikiem który kiedyś hodował świnki). PS Nie liczcie na to że cena świnek kiedykolwiek wzrośnie w całej UE spożycie wieprzowiny spada wszyscy wolą wołowinę lub drobiowe.

 

Nigdy nie będzie tak że wszyscy będą sprzedawać zboże a nikt nie będzie trzymał świń.

Ciekawe czy w tamtym roku tak się cieszyłeś jak było zboże dużo tańsze??? Albo 2 czy 3 lata wstecz co można było kupić owies po 15zł a pszenżyto po 30zł <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Nie przesadzajmy że cena powyżej 5 zł musi być aby utrzymać opłacalność. Już nie raz pamiętam że cena była 3.30 a zboże po 80 zł i jakoś się przetrwało. W zeszłym roku świnie były po 5 a zboże po 30 zł i jakoś narzekania nie było. Teraz jest dołek ale za kilka miesięcy cena pójdzie napewno powyżej 4 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No ale w tym kraju nie da się wyjść na ulice i walczyć o swoje. Bo choć ktoś wpadnie na taki pomysł i znajdzie paru chętnych to i tak połowa się śmieje z tamtych.. Jakoś Niemcy, Francuzi umieli się zmobilizować... Wylewali gnojówkę na ulice.. Ale u nas oczywiście nigdy nic nie wyszło. Polska chory kraj..


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Zgadzam się. Do walki o swoje nikogo nie ma, a jak coś się wywalczy to wszyscy cisną się do koryta ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy się ma swojego prosiaka i sowie zborze to zawsze coś się tam z tego zostanie. Wiadomo że kryzys był zawsze w zimę i tak zawsze będzie przyjdzie lipiec cena na pewno będzie lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Odnośnie zmowy. Polak myśli tak że walcząc o Swoje walczy też o sąsiada, a walczyć dla kogoś to mu się nie podoba, i dlatego jest jak jest.

 

Sąsiadowi jak się wszystko nie opłaciło to żeby nie córka to by z głodu umarł.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

No ale w tym kraju nie da się wyjść na ulice i walczyć o swoje. Bo choć ktoś wpadnie na taki pomysł i znajdzie paru chętnych to i tak połowa się śmieje z tamtych.. Jakoś Niemcy, Francuzi umieli się zmobilizować... Wylewali gnojówkę na ulice.. Ale u nas oczywiście nigdy nic nie wyszło. Polska chory kraj..

 

Tak, Polska chory kraj. Napisać każdy może, a wyjść i zawalczyć o swoje to już się nikomu nie chce...


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
    • Przez KrzysztofKrojniak
      Witam pytanie do rolników którzy mieli już kontrole wedle ASF. jak tam sprawa z siatkami na okna jaskółkami i wróblami. przecież są pod ochroną gniazd nie rozwale a co podczas kontroli. kujawsko pomorskie 
    • Przez gutfi888
      Czy opłaca się hodować 15 sztuk rasy limousine i sprzedawać je na ubuj?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj