Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone]

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 03 marzec 2014 - 17:00

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] Przegrzałeś go kiedyś?Wydmuchana uszczelka albo pęknięta głowica.W najgorszym przypadku tuleja pęknięta.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] Dzisiaj, 21:30
  •  

#22 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 19:51

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] A jakie mogą być skutki przegrzania silnika??

#23 Share ssiiwwyy19

ssiiwwyy19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 05:52

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] nie był przegrzany , temperatura silnika jest zawsze w jednym poziomie

#24 Share Grzesiex

Grzesiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 19:55

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] Płyn przedostaje się do miski olejowej wskutek nieszczelnych dolnych o-ringów tulei cylindrowych, ciśnienie oleju na wolnych obrotach to osobna sprawa może np mieszanina płynu i oleju nie zapewnia odpowiedniego ciśnienia?

Edytowany przez Grzesiex, 09 marzec 2014 - 20:17.

#25 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 22:07

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] Nie zapewnia odpowiedniego smarowania. Jeździłeś sobie tak od dłuższego czasu i przy okazji załatwiłeś panewki być może wał. Obyło by się może wymianą uszczelki a teraz trzeba się będzie zabrać za dół.
Przyczyn samego przecieku może być wiele. Nie znam konstrukcji tego silnika ale może być to uszczelnienie tulei lub sama tuleja jeśli tuleje są "mokre". Dalej może być to uszczelka pod głowica lub sama głowica no i pozostaje jeszcze ewentualność nieszczelności pompy wodnej jeśli napędzana jest od rozrządu lub różnych wymienników ciepła olej - woda jeśli takie są.

#26 Share ssiiwwyy19

ssiiwwyy19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 18:19

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] Witam prosze o pomoc , nagle spadło mi cisnienie oleju , sprawdziłem panewki główne i korbowodowe idealne , zawor cisnienia oleju wyglada tez na dobry , nie wiem co moze byc przyczyna .. pompa tak nagle by padła , czy ktos mial problem z takim czyms, Podam ze zimnym oleju manometr podaje 1,1 at a na ciepłym spada do 0,6 prosze o pomoc

#27 Share Ecik

Ecik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 19:45

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] w tych silnikach lubią się poluzować pompy. Także sprawdz czy nie jest popuszczona, inaczej bedzie tracił cisnienie.

#28 Share ssiiwwyy19

ssiiwwyy19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 18 kwiecień 2014 - 16:45

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] witam sprawdziłem pompe , nie poluzowana , prosze o inne porady pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] Dzisiaj, 21:30
  •  

#29 Share MrJCBx7m

MrJCBx7m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 07:49

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] a jak wyjąć tą pompę ? bo jedną śrubkę odkręciłem a do drugiej żadnego podejścia nie ma ;/ czy trzeba wyciągać chłodnicę i dekiel od rozrządu ? proszę o szybką odp !
Traktor Fendt Favorit 514C

#30 Share ssiiwwyy19

ssiiwwyy19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 08:35

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] witam tak jest ona na 3 srubkach , trzeba pokrywe rozrządu sciagnac ,chłodnice , przodem odjechac bo nie odkręcisz pokrywy rozrzadu , a skąd wiesz że Ci padła pompa??? prosze o info jak ja sprawdziłes pozdro

#31 Share MrJCBx7m

MrJCBx7m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 09:10

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] bo mam na zimnym oleju jakieś ciśnienie a jak olej się rozgrzeje to już prawie nic nie ma :/ a wiem że popuszczona bo jedną śrubkę udało mi się odkręcić a druga nie ruszana i jest luźna ... mam nadzieję że w mojej 312 lsa nie będzie trzeba odjeżdżać przodem bo było by trochę roboty ... tuz wom ;/ lepiej żeby udało się bez odjeżdżania ...
Traktor Fendt Favorit 514C

#32 Share ssiiwwyy19

ssiiwwyy19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 09:33

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] kolega ma 312 wymienial uszczelniacz na wale jest w tej pokrywie i odjezdzal przodem , to znaczy nie musisz calkowicie tylko wystarczy na szpilkach 5 cm ale roboty jest bardzo duzo , chlodnica , pompa wody , sprezarka , pompa chydrauliczna itp wszystko musisz rozebrać , a jakie masz cisnienie oleju na zimnym ? i na ciepłym ?

#33 Share ssiiwwyy19

ssiiwwyy19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 07:01

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] witam uszczelniacze tulei były przyczyną przedostawania sie płynu do oleju , już wymienione , teraz pozostaje temat spadku cisnienia oleju , panewki korbowodowe i głowne idelane , pozostaje pompa olejowa i zawór ale nie wiem jak sprawdzic pompe???

#34 Share Montifan

Montifan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 21:09

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] moze masz luzna pompe by to sprawdzic trzeba mise olejowa zdjac...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share ssiiwwyy19

ssiiwwyy19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 06:33

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] witam popmpa byla zamocowana bardzo dobrze kupiłem nowy zawór cisnienia oleju i jest ok , na wolnych oborotach 3 at