Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone]

34 odpowiedzi na ten temat

#1 Share juras

juras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 20:35

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] Mam problem z Fendtem 311 LSA.Od jakiegoś czasu przedostaje się trochę oleju do płynu chłodzącego,wymiana uszczelek pod głowicami nic nie dała.Jeżeli ktoś miał z takim przypadkiem doczynienie bardzo proszę o radę.Nie sztuką jest rozebrać silnik w drobny mak i nic nie znaleźć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] Dzisiaj, 19:44
  •  

#2 Share Grzesiex

Grzesiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 21:38

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] Należy sprawdzić i wykluczyć awarię wymiennika ciepła, tam może tkwić prawdopodobna przyczyna opisanej usterki. To powinien być pierwszy krok w przypadku wykrycia oleju silnikowego w cieczy chłodzącej - może okazać się, że demontaż głowic to niepotrzebny koszt i strata czasu.
Grześ.

#3 Share favi515

favi515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 18 sierpień 2008 - 18:07

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] juras, myśle że moge pomóc, odezwij się na moje gg ;)

#4 Share hub1029

hub1029

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 18:02

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] mam problem odkrecilem korek oleju i jest woda w oleju co z tym zrobic i co to moze byc uszkodzone czy to np jest uszczelka pod głowica czy cos innego jak ktos wie ile mniej wiecej bedzie kosztowalal naprawa to niech napisze? prosze o odpowiedzi

#5 Share damian23199

damian23199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,wszystko o belarusie

Napisany 16 grudzień 2010 - 19:11

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] jesli by ci poszla uszczelka pod glowica to by oleju in ebylo wcale poniewaz by wyzygalo sprawa jest prosta panewka do wymiany mialem ostatni taki przyklad szukalem problemu u goscia a tu sie okazalo ze panewka poszla bo woda szla do oleju jedna panewka do fenda to koszt okolo 600zll ale 100%orginal

#6 Share maciek330

maciek330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 19:32

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] damian, Ty czytałeś to co napisałeś? bo z tego zrozumiałem, że panewka jest przyczyną obecności wody w oleju. Może nie myślę dobrze, ale na mój prosty rozum usterka panewki może być efektem (nie przyczyną)obecności wody w oleju. Jeśli woda jest w oleju to jeszcze nie znaczy, że cały silnik jest do remontu. A co do przyczyny obstawiałbym uszczelkę pod głowicą. Jeśli się mylę, popraw mnie ;[

#7 Share Guardian1986

Guardian1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 19:52

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] Uszczelka to raczej wątpliwa sprawa, gdyż ciśnienie wody w układzie jest raczej dużo niższe niż oleju i dlatego to olej powinien być w wodzie a nie odwrotnie. U sąsiada w case poszła woda do oleju to okazało się chyba, że jakieś guma pod tuleją skruszała i woda do misy zleciała ...

#8 Share okejas

okejas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 13:57

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] kolego może to być wymiennik ciepła przy filtrze oleju zobacz czy nie masz oleju w wodzie. bo olej do filtra idzie z małym ciśnieniem i jeżeli jest pękniecie to wiadomo, miesza się. bo jeżeli to nie to, to masz duże szanse na pęknięty blok lub głowice a w najlepszym wypadku uszczelka pod nią, innej możliwości nie widzę.

#9 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 18 grudzień 2010 - 15:24

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] pęknięta tuleja, kiedyś tak miałem, też myślałem że uszczelka pod głowicą, lecz wymiana nic nie dała,

#10 Share karolek12

karolek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 23:41

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] Ale jak peknie uszczelka i woda pójdzie nie do magistrali olejowej tylko w strone popychaczy to tez bedzie w oleju.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] Dzisiaj, 19:44
  •  

#11 Share Driver220

Driver220

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 23 wrzesień 2012 - 11:22

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] Witam, tak jak napisałem w temacie problem jest w traktorze Fendt 311 LSA Farmer Turbomatic. Przy orce uszkodziła się uszczelka pod głowicą i zaczął wyciekać płyn chłodniczy spod niej. Potem na wolnych obrotach było słychać dźwięk tak jakby ,,chlipania" na wysokich obrotach nie było tego słychać, jednak z czasem także na wysokich obrotach to słychać, lecz przestał wyciekać płyn. Postanowiłem zrezygnować z dalszej pracy tym traktorem. Proszę o rady co to może być. Z góry dziękuje.

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 wrzesień 2012 - 12:39

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] nie zastanawiaj się dłużej tylko wymień uszczelkę na nową i patrz czy nie wycieka płyn do oleju.

#13 Share Driver220

Driver220

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 23 wrzesień 2012 - 14:41

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] To wiadomo, że trzeba ją wymienić, tylko to prawdopodobnie nie jest wina uszczelki.

#14 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 23 wrzesień 2012 - 18:42

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] To będzie wina uszczelki bodajże każdy garnek ma swoją uszczelke więc nie trzeba wszystkich ściagac tylko tą w której widac przeciek
Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 wrzesień 2012 - 19:10

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] czyli ma tak jak w c360 oddzielne głowice dobre bo mało roboty przy wymianie.

#16 Share Driver220

Driver220

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 23 wrzesień 2012 - 20:36

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] No ma oddzielnie te duże traktory tak mają, z tego co sam zauważyłem, ale uszczelki to trzeba wymienić i tak wszystkie bo wymieniając jedną potem pójdzie następna. Tak jak napisałem wcześniej ten dźwięk najprawdopodobniej nie jest winą uszczelki. Proszę o rady co to może być?

#17 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 25 wrzesień 2012 - 18:29

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] Nie rozumie po co wymieniac coś jak jest dobre? Puści nastepna to wymienił bym następną tam dużo roboty nie ma
Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

#18 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 13:11

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] Odkręć kolektory ssący i wydechowy i odrazu będziesz widział na której głowicy jest problem. Następnie zdemontuj daną głowice. Zawiez głowice do szpeca do sprawdzenia, bo może być pęknięta w środku. Przy okazji niech zrobi szlif powierzchni jeśli to potrzebne. Uszczelka tylko pod jedna głowice. Resztę najlepiej nie ruszać jeśli nie ma potrzeby. Natomiast pod kolektory zalecam wszystkie nowe. Idzie ich 12 sztuk jednak nie są drogie. Przy okazji możesz obejrzeć tuleję, jeśli jest pęknięta to od góry. Pekniecie nierowne o długości ok centymetra. Najlepiej szukać przy pomocy szkła powiększającego.

#19 Share Driver220

Driver220

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 20:55

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] Dzięki Fendt310 za rady, sprawdzę to.:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ssiiwwyy19

ssiiwwyy19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 14:43

Fendt 300 lsa płyn w oleju i niskie cisnienie oleju na wolnych obrotach [połączone] Witam prosze o pomoc , mam fenda 309 lsa 1996 r, uzywam go drugi rok od dłuzszego czasu ubywa mi płyn chodniczy i trafia do bloku , na korku wlewu oelju jest biała galaretka , wczoraj zaczela mi sie swiecic kontrolka oleju na wolnych obrotach zmierzylem cisnienie oleju na wolnych obrotach ma 0.5 at na wyzyszch odrazu wchodzi na 3,4 at . silnik ciepły . co o tym myslicie ??? pozdrawiam