Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Luke16

Ciągnik zamiast 7211 +/-5 tyś zł.????

Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

Co byście polecili by swobodnie chodziło w prasie w sianokiszonce 8145 czy renault 103-54??? Ciągnik musi mieć jakiś przyzwoity komfort ( by radyjko było słychać swobodnie), banalną obsługę mechaniczną.... Ciągnik oprócz prasy by musiał orać ok 10ha rocznie oraz chodzić z agregatem 2,2 m, broną aktywną, sieczkarnią jednorzędową... Ciągnik musi mieć napęd 4x4 i dobrze by miał szybką skrzynie.... Co byście polecili tak max do 40 tyś zł???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ja bym już z twoich propozycji wybrał Zetora 8145... <_<

 

Na przykład...

 

http://allegro.pl/item300186001_zetor_8145...rdzo_dobry.html

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B26167

 

http://allegro.pl/item300130337_zetor_8145...owe_opony_.html

 

A tak poza tym, to renault 103-54 nie kupisz za 40tys, za takiego trzeba dać od 50tys w górę... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

W Renault to bym nie ryzykował-jak ci coś padnie to będziesz czekał tygodniami na części i jeszcze nie wiadomo co przywiozą <_<

 

Zastanów się nad tym 8145 lub ewentualnie rozejrzyj się za jakimś JD-do nich też będziesz musiał czekac na częsci ale nie tyle <_< Albo jakiś mf-ten 80km 3060 jest fajny tylko te skrzynie biegów :D Ale podobno od jakieś rocznika nie były takie wadliwe ale takiego chyba nie znajdzie w tej cenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Ja z tych Twoich propozycji wybrał bym Renault ponieważ jest w nim wysoki komfort pracy(min. resorowana kabina) ale fakt, tak jak napisał Pykus, duża a raczej wyższa cena niż za tego Zetorka :/


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

To Renault wydaje się fajnym ciągnikiem, tylko ciekawi mnie jego praca (jak się sprawuje, czy jest awaryjny)...czy ktoś może coś na jego temat powiedzieć...??? <_<

 

A co do ceny, to faktycznie, jest wyższa w porównaniu z np. Zetorem 8145...za takiego Renault trzeba dać gdzieś 50tys, a nawet i trochę więcej (ale coś za coś)... <_<

 

Na przykład... :D

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B30739

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Ja mogę powiedzieć tyle, że sąsiad kupił Renault 145-14 z 5 lat temu i po jakimś miesiącu, podczas pracy zgasł mu ciągnik. Zaholowali do warsztatu a tam się okazało, że nie można było go tak ciągnąć i tym sposobem rozwalili mu skrzynię :/ Sąsiadowi jakoś się udało sprzedać go i w te miejsce kupił Ursusa 1224. Ogólnie bardzo mi się spodobała jazda tym ciągnikiem a zwłaszcza komfort jaki oferował on jak na swój wiek, można by rzec, że ciągniki te wyprzedziły swoją epokę rozwiązaniami technicznymi.


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

co do renault właśnie 103-54 mogę mieć na 35 tyś zł z 93 roku w ładnym stanie od znajomego.... MF nie chce patrząc jakie męczarnie przechodzi mój sąsiad z 3095.... JD kupie dziadka.... Jak się 8145 sprawują???? Jak z nimi z komfortem w porównaniu do 7211??? Co do renault kolega ma 155-54 i nie narzeka.... Co prawda nic nie robił no ale ciekawe jak właśnie z częściami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

moj wujek ma renaulta i musze sie go zapytac jakto jest z tymi czesciami

a i w tygodniu jade ogladac renaulta ok 100 km i zapytam sie goscia gdzie morzna zdobyc czesci


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

U nas jeden gość sprowadza Renault'y a gadają że jak coś siądzie i nie można znaleźć tej części to muszą czekać aż ten facet pojedzie do Francji i tą część przywiezie <_< Ale nie wiem czy to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

chyba to będzie prawda bo jako tako serwisu w polsce do renault nie ma...w innych krajach nie ma z tym kłopotu a na polskie realia najlepszy będzie zetor lub ursus... tylko zapomnijmy o komforcie pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

zapewne cena też kosmiczna i nie wiem kto by się podjął się naprawy takiego sprzętu a jak jest z częściami do case, jd, mf, same, deutz-fahrów???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Słyszałem że w jakimś Renault siadło sprzęgło-dali do naprawy ale nasi mechanicy nie wiedzieli jak to zrobić to zespawali <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

no i sami widzimy jakich zdolnych mamy mechaników dlatego właśnie muszę się porządnie zastanowić nad renault.... u nas na wiosze panuje moda właśnie na zetory i mf takie jak 3060, 3095, 690, 699 ale ja do nich nie mam zaufania przez tą elektrykę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Jak nie masz w okolicy jakiegoś dobrego zakładu mechanicznego to nie pchaj sie w Renaut-te ciągniki to czarna magia dla przeciętnego polskiego mechanika <_< Niektórzy to nie potrafią zrobić nawet 330 a dopiero Renault.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

No chyba, że masz łeb do majsterki i potrafił byś sam wyprodukować części zamienne to kupuj Renault <_< <_<


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

no u nas w okolicy nikt takich ciągników nie kupuje jak renault bo nie ma mechanika który bo potrafił później zrobić... tak jak wyżej pisałem królują u nas ursusy, zetory i mf... 3060 by pasował mi ale ta elektryka <_< ... Chyba jak coś to zakupie zetora 8145... Ma ktoś tutaj takiego??? Czym się różni 914 od 8145??? Nazwą??? Czyli 8145 lepszy od 103.54????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

No właśnie ciągnicki fajne komforl i wgl. ale co z tego kupujesz przykładowo taki jako główny w gospodarstwie i w połowie zasiewów Ci siada i co wtedy jak musisz czekać na części co najmiej 2 tygodnie i do tego nie ma kto tego naprawić. Myślę, że mimo slabego komfortu lepiej kupić 8145 lub pokusić się o 10145 zawsze pare km więcej a komfort można jakiś tam uzyskać chodź na pewno to nie będzię taki jak w zachodnich sprzętach.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Cichy radyjko da się usłyszeć w 8145??? ;) bo to najważniejsze.... 10145 za duży bo na moje areały czyli 10ha ornych i 10 ha łąk powinien 8145 swobodnie wystarczyć.... Czym się różni 914 od 8145 i co lepsze????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Jeżeli jest gruby dach i błotniki obite to raczej da się. Można jeszcze wygłuszyć kabinke od skrzyni i wtedy napewno się da słuchać radia. A 914 to w sumie to samo różni się chyba tylko kabiną bo w 8145 już były obite błotniki i siedzenie może lepsze. No na 20ha to spokojnie wystarczy tylko musisz się liczyć, że i sprzęt odpowiedni trzeba mieć.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
To Renault wydaje się fajnym ciągnikiem, tylko ciekawi mnie jego praca (jak się sprawuje, czy jest awaryjny)...czy ktoś może coś na jego temat powiedzieć...??? ;)

 

 

Gadałem z gościem od którego kupowałem jałówke i on miał Renault-a i mówił mi że sprawuje sie świetnie bez żadnych awarii a ma go 4 lata on miał chyba 110km


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

No wiesz może chodzić kilka lat bez awaryjnie ale w końcu musi coś siąść.My mamy prasę kostkującą MF tylko nią już nie robimy to jak pęk nam łańcuch od igieł to nam igły zgieło. Żeby dostać te igły to byśmy musieli czekać na pewno około tygodnia i za 2 sztuki zapłacić 3tys ale dostaliśmy cynk że taki gościu dorabia igły i u niego zapłaciliśmy za nie 300 zeta ale przestój jednak był.

 

Tak że ja uważam bierz zetora to części taniej i szybko dostaniesz.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
No wiesz może chodzić kilka lat bez awaryjnie ale w końcu musi coś siąść.My mamy prasę kostkującą MF tylko nią już nie robimy to jak pęk nam łańcuch od igieł to nam igły zgieło. Żeby dostać te igły to byśmy musieli czekać na pewno około tygodnia i za 2 sztuki zapłacić 3tys ale dostaliśmy cynk że taki gościu dorabia igły i u niego zapłaciliśmy za nie 300 zeta ale przestój jednak był.

 

Tak że ja uważam bierz zetora to części taniej i szybko dostaniesz.

 

Też mam prase MF kostkującą mam ją 6lat i nic sie nie stało i sie nie zapowiada no ale jak chce zetora to niech bierze tylko powiedziałem co mi gościu mówił


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj