Skocz do zawartości

tuczarnia na płytkiej sciółce + zgarniacz obornika

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 marzec 2014 - 11:33

tuczarnia na płytkiej sciółce + zgarniacz obornika posiada ktos taka tuczarnie ?
zastanawiam sie na przerobieniem obory po bydle i zastosowaniem takiego systemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
tuczarnia na płytkiej sciółce + zgarniacz obornika Dzisiaj, 11:28
  •  

#2 Share JARAS

JARAS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 21:41

tuczarnia na płytkiej sciółce + zgarniacz obornika Ja mam na głębokiej ściółce :) obornik bardziej przerobiony jest :) a zwierzęta u mnie rzadko chorują:)

#3 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1711 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 22:30

tuczarnia na płytkiej sciółce + zgarniacz obornika Kiedyś po moich rodziców była płytka scióka, daj sobie z tym spokój lepiej głęboka ściółka albo ruszta, obecnie jest ruszt i jest ok a tak słoma, ścielenie, usuwanie obornika możesz założyć najlepszy zgarniacz i tak widłami będziesz zapier...ł to było dobre 20-30lat temu, a teraz to jak na szybko, tanio i na krótko to głęboka ściółka ładowacz do ciągnika i po sprzedaży wywozisz obornik a jak chcesz bardziej zainwestować i na dłużej to rusz betonowy dla tuczników a dla warchlaków plastik, koszty montażu są spore ale odpada koszt słomy i duży koszt robocizny na co dzień w porównaniu z płytką sciółką

Edytowany przez wojtal24, 02 marzec 2014 - 22:31.

ZETOR TEAM

#4 Share Kogut

Kogut

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 23:09

tuczarnia na płytkiej sciółce + zgarniacz obornika Ja przerobilem obore po bydle na gleboka sciolke. Z plytka sciolka mozna sie zarobic. Tak jak mowi wojtal24. Moim zdaniem swinki uwielbiaja buszowac w slomie:-D

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 marzec 2014 - 09:28

tuczarnia na płytkiej sciółce + zgarniacz obornika ruszta odpadaja bo potrzebuje duzo obornika, bo mam słabe ziemie, no i ruszta to za duzy koszt w moim przypadku, no i zbyt duzo problemów technicznych w starej oborze

#6 Share Kogut

Kogut

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 23:05

tuczarnia na płytkiej sciółce + zgarniacz obornika Moja przerobiona obora ma 40m dlugosci i 10m szerokosci. Podzielilem ja na 7 kojcow. Najgorsze te slupy w oborze...

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 marzec 2014 - 11:38

tuczarnia na płytkiej sciółce + zgarniacz obornika masz przerobione na ruszt ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Kogut

Kogut

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 11:59

tuczarnia na płytkiej sciółce + zgarniacz obornika Nie,na glebokiej sciolce.

#9 Share LUKASZ14

LUKASZ14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 26 październik 2014 - 13:33

Kiedyś po moich rodziców była płytka scióka, daj sobie z tym spokój lepiej głęboka ściółka albo ruszta, obecnie jest ruszt i jest ok a tak słoma, ścielenie, usuwanie obornika możesz założyć najlepszy zgarniacz i tak widłami będziesz zapier...ł to było dobre 20-30lat temu, a teraz to jak na szybko, tanio i na krótko to głęboka ściółka ładowacz do ciągnika i po sprzedaży wywozisz obornik a jak chcesz bardziej zainwestować i na dłużej to rusz betonowy dla tuczników a dla warchlaków plastik, koszty montażu są spore ale odpada koszt słomy i duży koszt robocizny na co dzień w porównaniu z płytką sciółką

Nie mam pojęcia jak wybrać z pod tych ruszt tą gęstą gnojowicę. Czy potrzeba dolewać wody /?? jakim wozem ją pompujesz wywozisz ??

#10 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1711 postów

Napisany 26 październik 2014 - 17:28

to samo spływa rura (fi 220cm) do szamba po wyjeciu korka chodź jest gestę dobrze jest to czymś rozmieczać pod rusztami, ale jak wyciagniesz korek to wytwarza sie podcisnienie i samo zaczyna splywac te wanny aby szeby nie były za szerokie max 2,5M 

ZETOR TEAM

#11 Share LUKASZ14

LUKASZ14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 02 listopad 2014 - 18:13

A co ile taki korek musi być umieszczony ? Nie do końca jestem przekonany do takiego rozwiązania bo nie mam u kogo podejrzeć :( Obawiam sie że po kilku latach na dnie wanien będzie osiadał "szlam" który nie spłynie. Mieszanie to podstawa ale czy uda się rozmieszać wszytko aż do samego dna ?? Też zastanawiam się nad założeniem wyciągu tylko nie do końca wiem jak to zrobić. Jest to budynek 20X9 metrów. Duże drzwi z jednej i drugiej strony o szerokości 3 m. No i te słupy. podpowie ktoś ?

#12 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 18:32

Przede wszystkim w chlewniach kożuch robi się na wierzchu a nie na dnie. Na dnie zbiera się sama woda. Na tuczarni trzeba mieszać przed spuszczeniem bo inaczej spłynie ci rzadkie z dna a cały kozuch zostanie w kanale i nie ma szans żeby spłynęło.

#13 Share LUKASZ14

LUKASZ14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 16:11

AA to zmienia postać rzeczy. Ja mając zbiornik na gnojowice przy płytkiej ściółce to na dnie owego zbiornika zostaje same gęste co przy dużej ilości wody nie sprawia probelu ale gdy by było 50/50 albo więcej.  

AA to zmienia postać rzeczy. Ja mając zbiornik na gnojowice przy płytkiej ściółce to na dnie owego zbiornika zostaje same gęste co przy dużej ilości wody nie sprawia probelu ale gdy by było 50/50 albo więcej.  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 07 listopad 2014 - 15:54

jak miałeś płytką ściółkę to miałeś zbiornik na gnojówkę a nie gnojowicę, a to duża różnica