Skocz do zawartości

Zdjęcie

zapowietrzone wspomaganie Zetor 12045

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Adam-94

Adam-94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 00:02

zapowietrzone wspomaganie Zetor 12045 Mam problem ze wspomaganiem w Zetorze 12045 po zmianie serwa na orbitrol i uruchomieniu silnika 4obroty do oporu kręciło się leciutko można było jednym palcem skręcać a później widocznie się zapowietrzył bo nie można kierować jedynie na wolnym biegu i dużych obrotach próbowałem już luzować węże na siłowniku i kręcić na zgaszonym i zapalonym i kręcić do oporu na obrotach ok 1800-2000 macie może jakieś pomysły jak go odpowietrzyć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zapowietrzone wspomaganie Zetor 12045 Dzisiaj, 12:22
  •  

#2 Share damo

damo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 09:02

zapowietrzone wspomaganie Zetor 12045 u mnie w 1012 też raz się zapowietrzył orbitrol ..odpowietrzyłem go w następujący sposób ciągnik pracował na wolnych obrotach 1 osoba powolutku kręciła a ty musisz wyłapać który wąż poluzować...tylko ten wąż którym olej powinien płynąć do siłownika.... bo jeżeli poluzujesz drugi to kręcąc orbitrolen zasysasz powietrze do układu...

#3 Share Adam-94

Adam-94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 09:11

zapowietrzone wspomaganie Zetor 12045 Już tak próbowałem i nic to nie dało

#4 Share damo

damo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 11:00

zapowietrzone wspomaganie Zetor 12045 to dziwne tyle razy rozpoławiałem ciągnik i zawsze w ten sposób odpowietrzałem...

#5 Share Adam-94

Adam-94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 18:11

zapowietrzone wspomaganie Zetor 12045 A może wiecie od czego ten olej ja troche pochodzi to się pieni az wylatuje ze zpiorniczka po zgaszeniu ciągnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share paragon

paragon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 08:30

zapowietrzone wspomaganie Zetor 12045 W ciągnikach na oryginalnym orbirtolu odpowietrzenie powinno polegać na uniesieniu przodu lekko na podnośniku i kręceniu najpierw na zgaszonym moto do max skrętu raz w lewo raz prawo, później na odpalonym (wolne obroty) na przemian raz wolno raz szybko kierownicą do oporu i zawsze się odpowietrzy. Jeśli olej się pieni to jest do wymiany lub miesza się jak mleko w spieniaczu expresu do kawy - czyli zawór sprawdź zakładając trójnik z mano na wąż łączący pompę z orbitrolem, odpal ciągnik i koła na max musi być ok 150 - 160 bar.

#7 Share DAREK

DAREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 08:34

zapowietrzone wspomaganie Zetor 12045 uszczelniacz na wałku pompy przepuszcza i pompa ciągnie powietrze szczególnie jak olej zimny -z tąd piana

#8 Share stefan4321

stefan4321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 08 czerwiec 2015 - 18:12

zapowietrzone wspomaganie Zetor 12045 <p>u mnie po odkreceniu wezy od tloka i ponownym przykreceniu uklad sie chyba zapowietrzyl bo ciezko sie kreci. jak to poprawic lub moze samo sie ureguluje?</p>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 01 czerwiec 2016 - 22:50

zapowietrzone wspomaganie Zetor 12045

miałem dzisiaj awarie. przetarł się wąż od siłownika. po wymianie węża koła ani w lewo ani w prawo. okazało się że brakowało oleju w takim jakby zbiorniczku wyrównawczym który znajduje się na wysokości pompy wtryskowej. po dolaniu oleju i poluzowaniu jednego z węży przy siłowniku kiera kręci się lepiej niż przed awarią