Skocz do zawartości

Zdjęcie

wskażnik od temperatury

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share RobertKazimierczak

RobertKazimierczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 19:23

wskażnik od temperatury Witam posiadam BELARUSA 820 z roku 2012 i od pewnego czasu świeci mi się taka kontrolka czerwona przy wskażniku temperatury a wskazówka pokazuje 80 do 90 stopni czyli dobrze ale czemu się świeci lampka czerwona ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wskażnik od temperatury Dzisiaj, 16:04
  •  

#2 Share szdetez

szdetez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 22:32

wskażnik od temperatury to pewno czujnik wspomagania

#3 Share RobertKazimierczak

RobertKazimierczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 12:48

wskażnik od temperatury czujnik wspomagania to nie raz się wyświetla na desce rozdzielczej taka czerwona kierownica gdy się na maxsa podetnie koła u ciągnika a to jest tylko mała czerwona lampeczka ktura się świeci przy wskażniku od temperatury od czego ona może być?

#4 Share munioo

munioo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 21:38

wskażnik od temperatury moim zdaniem ona soe powinna zapalac jak silnik osiagnie za wysoka teperature.a jesli mowisz ze caly czas sie swieci to moze masz gdzies jakies zwarcie

#5 Share RobertKazimierczak

RobertKazimierczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 19:30

wskażnik od temperatury też mi się tak wydaje że morze być gdzieś jakieś zwarcie musze jeszcze popatrzeć w tych kabelkach co są pod deską

#6 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 03 marzec 2014 - 20:03

wskażnik od temperatury Jeśli Ci się zapala przy tych 80-90 stopniach to jest wina na 100 % czujnika. Nie wiem dokładnie gdzie on sie znajduje w tym modelu, ale u mnie w 1221.3 jest wkręcony w obudowe termostatów przy tym czujniku co pokazuje temperature.

#7 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu :D

Napisany 03 marzec 2014 - 22:01

wskażnik od temperatury ja zas mam problem ze swoim wskaznikiem albo czujnikiem. Nowy wskaznik stary czujnik. pokazywał ok przez kilka razy. po przekreceniu stacyjki podchodził pod około 40 stopni a teraz jak przekrece stacyjke to pokazuje juz 55-60 stopni. nie wiem czy wskazniki takie d*piate robia bo juz z nim robilem bo cewka sie masowała z obudową.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share RobertKazimierczak

RobertKazimierczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 19:25

wskażnik od temperatury U mnie w termostacie tego czujnika nie ma bo już patrzyłem właśnie za tym czujnikiem i nie moge znależć tego czujnika już tak patrzyłam bo jest w głowicy czujnik i to czasem chyba od tego jest chciałem go odkręcić ale nie moge a siłą nie chce go odkręcać bo się ukręci jeszcze i będe miał problem lakierem jest zamalowany a wiadomo jak w głowicy tempeatura jest poważna

#9 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 19:53

wskażnik od temperatury A jeszcze się tak zapytam; przy tym czujniku to ile pinów wychodzi ( 1 czy 2 )? Bo jeśli 1 to musi gdzieś być jakiś ,, przekaźnik '' który zaświecał by tą diodę, w przypadku 2 to ten czujnik miał by 2 funkcję ( pokazywania temperatury i zaświecania diody ) u mnie jest to rozwiązane dwoma czujnikami osobno. I mam rozumieć że ona się zapala w optymalnej temperaturze czyli te 80-90 stopni?

#10 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 04 marzec 2014 - 20:46

wskażnik od temperatury Co Ty wypisujesz? Jaki przekaźnik?

#11 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 20:54

wskażnik od temperatury Zauważ że przekaźnik napisałem w cudzysłowiu a to dlatego że nie wiedziałem jak konkretnie to nazwać -_- Teraz już wiem że ten czujnik z 2 pinami to jest od temp. i od lampki, to pewnie on taki ma i musiało sie coś w nim popsuć. Koszt 20 zł

#12 Share RobertKazimierczak

RobertKazimierczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 21:06

wskażnik od temperatury ten czujnik ma dwa wyjścia i może tak jest jak mówisz a ta lampka to mi się świeci gdy zapale ciągnik gdy jest nie rozgrzany nawet i jeszcze jakiś sygnał jest do tego i piszczy mi nad głową dobrze że jest radio bo takto by nie wysiedział a patrzyłem na termostat i jest w porządku wszystko z nim i do chłodnicy czy się płyn przelewa i jest wpożądku chłodzenie cieczy jest więc nie mam obaw że się zagotuje płyn i że dojdzie do jakiegoś uszkodzenia większego musze po kablach przeleciec i to znależć o czym ty właśnie mówiłeś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 21:13

wskażnik od temperatury To spróbuj jeszcze odłączyć tą kostkę od czujnika i wyjdzie na jaw czy jest czujnik zepsuty czy gdzieś kabel się przetarł i masy dotyka

Dodaj odpowiedź