Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C360] Wyciszenie kabiny, podłoga, zabudowa

102 odpowiedzi na ten temat

#61 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 12 luty 2013 - 18:01

[Ursus C360] Wyciszenie kabiny, podłoga, zabudowa Ja mam starą wykładzinę filcową :) i ją wykorzystam do wygłuszania 904 albo 1214 :P
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C360] Wyciszenie kabiny, podłoga, zabudowa Dzisiaj, 02:18
  •  

#62 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się wszystkim co ruchome:)

Napisany 12 luty 2013 - 18:05

[Ursus C360] Wyciszenie kabiny, podłoga, zabudowa na yt na sylwek23111 masz filmik tur własnej produkcji i w 5:36 masz zdjęcie , po prostu uciąłem w połowie i do spawałem kawałek płaskownika 40x10x150mm (dość gruby ). sprzęgło miałem przerabiane wcześniej by lżej chodził pedał więc musiałem wrócić do oryginalnej długości przy korpusie. Mieszam trochę ale nie umie ci tego tak napisać, chodzi o to by po przedłużeniu nie wykonywać za dużego manewru nogą bo to nie wygodne. Po prostu jak masz oryginalnie te dźwignie sprzęgła i nic nie przedłużałeś przy niczym to spokojnie możesz przedłużyć. a jeśli miałeś kombinowane coś juz to wroć do oryginalnych wymiarów i dopiero przedłóż pedał. Pedały hamulcowe to bez problemu przedłużysz tak jak i sprzeglo. jedynie z gazem po kombinuj po trzeba zrobić taki sam pedał tylko że wyżej o kilkanaście cm

#63 Share THEUrsusPERKINS

THEUrsusPERKINS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 luty 2013 - 18:14

[Ursus C360] Wyciszenie kabiny, podłoga, zabudowa aha dzięki

#64 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:Sport motoryzacja i po trochu wszystkiego

Napisany 17 luty 2013 - 14:58

[Ursus C360] Wyciszenie kabiny, podłoga, zabudowa natknołem sie na coś takiego na agro :)
http://www.agrofoto....-ursusie-c-360/
..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

#65 Share lukaszursus904

lukaszursus904

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 26 luty 2013 - 19:41

Pobaw się z gąbką może on ci pomoże

gąbka zbytnio nsie nienadeje chociaz podglądałem w moim 7211 to niby tez dokłądali gombki :)

Najlepszym rozwiązaniem są maty z filcem, blacha 2 warstwa maty z filcem i na to gąbka + skay :) jak ktoś założy tyle warstw to nie ma ch..... że będzie w kabinie jakiś hałas:) tylko kosztowne to przedsięwzięcie jest i na dodatek troszkę miejsca ubędzie w kabinie;P

wiem wiem maty z filcem miałem kawałek wykozystałem na zabudowe tylnej sciany :P ja mam maty ze szrotu które załątwił mi kolega i to za free :) i troche kupiłem, inny kawałek bardzo dobrej maty zdobyłem ze szkoły bo jeden z nauczycieli sobie wymontował z pod maski hehe podczas praktyk :P i zapytałem czy moge zabrac i mi dał :) tak samo sklejka wygłusza :)jak bede wygłuszał podłoge to zrobie taki stelaz włoze w niego wygłuszenie sklejke i zamkne blachą :) i tak samo pod podłogą ;) ale dobre do wygłuszenia jest cos podobnego do gąbki czyli pianka politylenowa jest to w miare tanie, takie cos jak sie daje np. pod podłogi szwedzkie a jednym z moich sposobów na sprawdzenie co jakie wygłuszenie daje to poprostu puszczam muzyke ze smartwfona i jak gra to sobie zakrywam jeden kawałek tego drógi inny itp :) no bo jak sprawdzic czy bedzie jakis efekt :P

#66 Share maniek067

maniek067

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 17:42

[Ursus C360] Wyciszenie kabiny, podłoga, zabudowa Witam!jak wyciszyc ursusa 912 bo chciałbym zalozyc radio proszę o pomoc :)

#67 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 18:41

[Ursus C360] Wyciszenie kabiny, podłoga, zabudowa Posty wyżej się kłaniają.
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#68 Share maniek067

maniek067

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 16:50

[Ursus C360] Wyciszenie kabiny, podłoga, zabudowa a wiecie jak podłonczyc radio w ursusie 912 :)

#69 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się wszystkim co ruchome:)

Napisany 13 marzec 2013 - 11:00

[Ursus C360] Wyciszenie kabiny, podłoga, zabudowa możesz założyć nową skrzynkę bezpieczników i od rozrusznika ciągniesz kabel do skrzyneczki bezpiecznik i od bezpiecznika leci do plusa radia a minus na masę... możesz jeszcze zrobić on/of prądu przed skrzynką:) Ot całe cudo. Chyba że o co innego pytasz to bardzo przepraszam:) heh pozdrawiam

Edytowany przez sylwek23111, 13 marzec 2013 - 11:02.

#70 Share AsToNeK_LwG

AsToNeK_LwG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 19:40

[Ursus C360] Wyciszenie kabiny, podłoga, zabudowa Witam
Mam w posiadaniu c-355(c-360) z nową kabiną, ale mały problem jest z tym że jak dobrze wiecie w c-360 po dniu pracy można ogłuchnąć i tu moje pytanie jak wygłuszyć tylni most jakiej użyć blachy grubość itp i jakąś gombka zapewne albo coś ??
Wiem że moje pytanie może wydać się głupie ale poszło w nią dużo kasy i teraz chodzi jak marzenie tylko ten hałas w kabinie, trzeba coś z tym zrobić i będzie jeszcze 10-15 lat służył bo już i tak ponad 30 ;)
Proszę o konkretne odpowiedzi ;)
Pozdrawiam ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 20:39

[Ursus C360] Wyciszenie kabiny, podłoga, zabudowa blachy jakieś na dół by sie przyały i ile da rade tak zrobić aby ci w niczym nie przeszkadzały i ramiona od podnośnika sie unosiły :P ja bym od spodu przykleił jakąś piankę taką półtwardą 5mm a na wierzchu w kabinie kupił gumę o grubości 1 cm, myślę że byłoby ciszej :) masz nowa kobinę więc dach obity błotniki też więc juz byłoby w wiele lepiej :) najlepsza byłaby taka guma - http://allegro.pl/li...&us_id=13239431 oczywiście pasująca do c 360

Edytowany przez damianus2222, 08 kwiecień 2013 - 20:43.

sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

#72 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 20:43

[Ursus C360] Wyciszenie kabiny, podłoga, zabudowa Popatrz w galerii, ostatnio były dodawane zdjęcie z takiej zabudowy :)

#73 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 20:47

[Ursus C360] Wyciszenie kabiny, podłoga, zabudowa Kolega @gintek dodał fotki - naprawde fajnie to wyszło, zajrzyj do galeri sobie :)

#74 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 20:58

[Ursus C360] Wyciszenie kabiny, podłoga, zabudowa Wymienić koło talerzowe mechanizmu różnicowego i wałek atakujący na taki od Zetora.

#75 Share Jackie60

Jackie60

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 10:05

[Ursus C360] Wyciszenie kabiny, podłoga, zabudowa Witam :) Udało Ci się podłogę zrobić ? dłączyłem nie dawno i przegladam forum :) zajżyj do mojej galerii, jeśli chcesz, mam przerobioną oryginalną kabinę no i parę innych przeróbek :)

#76 Share jarek1992

jarek1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 30 maj 2013 - 14:54

[Ursus C360] Wyciszenie kabiny, podłoga, zabudowa ja wymieniłem ja kolega mowi atak i koło talerzowe teraz jest dużo lepiej jeszcze muszę kabinę i dach czymś obić.

#77 Share lukaszursus904

lukaszursus904

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 19:55

[Ursus C360] Wyciszenie kabiny, podłoga, zabudowa Witam kolege zaraz ci wstawie fotki jak ja to wykonłem w swojej 40 :) u mnie fabrycznie atak i koło tależowe ma skośne żęby bo to jest zetor ale wygłuszyłem bo żeby uzyskać cisze w kabince wiadomo wszystko trzeba ładnie zabudowac uszczelnić i wygłuszyć :) zrobienie zabudowy tylnej sciany nie jest aż takie trodne tyko trzeba wszystko przmyśleć kilkka razy wymierzyć dopasować i mozna wiele zdziałać :D
Na allegro mozna zakupić wiele rodzaji mat ale niekaże są tak efektywne jak by sie chciało.Ja poprostu zasięgnołem znajomosci i kilka razy wybrałem sie z kolega na szrot i powybierałem sobie maty ze starcyh samochdów,z komor silnika,podłogi na dodatek wszystko za darmo :) a są to maty poroso te z komor silnika są lepsze bo przewaznie mają dodatkowe warstwy bitumiczne czy utwardzone jakies itp. z podłogi ruznie ale i tak lepsze jak takie zwykłe maty poroso oferowane na allegro.Dodatkowo można dołożyć mat bitumicznych tych co sie stosuje na drzwi w samochodzie też są bardzo dobre tak samo te poroso są z taką warstwą.
Ale przedstawie ci jak to zbudowałem najpierw zrobiłem stelaż góry czyli ramka z kontownika dokoła przykręcona do błotnikówi i dodatkowo powstała jeszcze jedna mała szybka z plexi,na ten stelaż blacha 2mm, i ta blacha jest w 3 częsćiach żeby wrazie potrzeby było wygodniej zajżeć pod spód, sirodkowa blacha ma przyspawane szpilki do zamocowania siedzenia.
potem szczyt tak samo blacha 2mm przykręcona od góry do ramki z kontownika a na dole do podłogi :)
Orginalne dzwignie obciołem zrobiłem nowe odpowiednio wyprofilowałem i przykręciłem na śrubki M5.
Ta dzwignia od przestawiania pozycji pracy podnosnika została sobie pod podłogą jesz uzywana sporadycznie wiec poco dodatkowe dziury w podłodze :)
Mocując wygłuszenie podejżałem sobie jak to jest w zetorze i dalem maty pod elementy zabudowy (podłoge) a zamocowałem takimi blaszkami które wczesniej sobie dospawałem do blachu i potem nałozyłem maty i wystarczy je pozaginac i gotowe. i dodatkowo nic niezaszkodzi zeby przyklajic od sirodka na blache i założyć ładny dywanik z gumy (tak bedzie jeszcze nie dokończyłem)
Tymi samymi matami wygłoszyłem podłoge od spody od strony sinika dookołą baku i itd i w kabinie jest już dużo duzo ciszej mozna powiedziec ze jestem zadowolony z efektó tego jeszcze niedokończonego wygłuszania a juz maty na testy w neiwygłuszoe miejsca wkłądałem i wiem żę będzie to super efekt jak ukończe prace nad wygłuszaniem :D

Kolega @gintek dodał fotki - naprawde fajnie to wyszło, zajrzyj do galeri sobie :)

Tez lukałem świetnie mu to wyszło :)

#78 Share lukaszursus904

lukaszursus904

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 22:46

a w tej kabinie jest o tyle łatwo że progi wejściowe ma prawie równe z poziomem skrzyni dzięki czemu ładnie wygląda wtedy wnętrze.

własnie to plus twojej kabinki :P u mnie tez był plan na płaską podłoge ale kierownica byla by przynisko itp i niecy zabudowałem jak jest i wygłuszam pwowoli kazdy element :P

#79 Share michalsmoniowski

michalsmoniowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 21:27

[Ursus C360] Wyciszenie kabiny, podłoga, zabudowa możecie mi dać linka do tych zdjęc ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 28 grudzień 2013 - 21:47

[Ursus C360] Wyciszenie kabiny, podłoga, zabudowa http://www.agrofoto....834-gintek/��Tu masz link jego profilu, wejdź sobie w ,, galeria'' i tam masz wszystko

Edytowany przez kamil496, 28 grudzień 2013 - 21:49.