Pufcorek

[Ursus C360] Wyciszenie kabiny, podłoga, zabudowa

Polecane posty

Pufcorek    0

Witam

 

6_92.jpg

 

 

Jak ta podłoga się fachowo nazywa ? Co sądzicie o takiego rodzaju podłodze do c-4011 / c-360 ?

 

I czy jest droga ?

 

Z góry dzięki za odpowiedź .


URSUS - YEA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

My robiliśmy podłogę w poprzedniej C-360 u tapicera.

Sąsiad takimi rzeczami się zajmował i robił to za z tego co pamiętam 100 lub 150 zł

 

Ale oczywiście trzeba było dać swój materiał. (wszystko fajnie docinał, doklejał, uszczelniał)

 

Czy takie gotowce są dostępne, nie wiem, ale popytam.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chorzel221    183

Siemaneczko <!

Mam do was pytanko... czy macie pomysły na wygłuszenie URSUS'a c-360 ?

Jeżeli tak to proszę tylko o sprawdzone i dobre wyniki.

 

Jak na razie powkładałem pomiędzy maskę a bak ( w tą szparę) kawałki starego dywanu, trochę jest różnicy ale to za mało.

Z GÓRY THX. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Obawiam się, że najskuteczniejsze ale zarazem najtańsze są zagłuszki lub stopery do uszu :) . Minimum zachodu - efekt murowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Chyba nie do końca zrozumiałeś nasze intencje :) . Myślę , że po wielu przyszłych doświadczeniach przyznasz, że słuchawki lub stopery są najskuteczniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chorzel221    183

Możliwe ale wiesz... wole po próbować :D

Bo założyłem się z kolegą że będe miał tak c-360 cichą że da rade słuchać radia...

O CAŁE 200 ZŁ więc POMÓŻCIE :D

;P hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2213    0

To zacznij od zwolnic wyremontuj je, później wymień atak na zetorski. kup kabinę naglaka, maty wygłuszające i można słuchać radia tylko że to będzie trochę kosztować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorek13169    7

Siemaneczko <!

Mam do was pytanko... czy macie pomysły na wygłuszenie URSUS'a c-360 ?

Jeżeli tak to proszę tylko o sprawdzone i dobre wyniki.

 

Jak na razie powkładałem pomiędzy maskę a bak ( w tą szparę) kawałki starego dywanu, trochę jest różnicy ale to za mało.

Z GÓRY THX. ;]

wiesz co ja bym ci poradził napisac do proroka on wyciszał kabine a jego nick to prorok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Już możesz kumplowi te 200 zanieść. taniej cię to wyjdzie niż inwestycje w grata. Ktos pisał o zwolnicach i ataku. Może to pomoże ale i tak pozostaje wyjąca skrzynia. Nie wiem czego musiał byś na podloge nakłasć. Może wieź z domu ze 2 pieżyny grube na podłogę. Kiedyś kierowcy tak w jelczach, starach i liazach robili. Piezyna szła na silnik i cichutko było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1166    10

hubertuss w 60 wyje właśnie atak i zwolnice po wymianie ich na zetoroskie(z ukośnymi trybami) jest dużo ciszej, do tego bak pod podłogę i maty (kilka) wygłuszające pomiędzy silnik i kabine :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Może i te zabiegi coś poprawią, ale dobrze i tak nie będzie. Może zrozumiesz co w radiu mówią. Ale na dłuszą mete praca w jazgocie odgłosów radia i ciągnika przyprawi tylko o ból głowy i głuchotę na starość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiec panowie powyżej nieżartujące sobie z kolegi i nie mówcie ze z kabina w c-360 nic nie da się zrobić,bo jesteście w dużym błędzie po pierwsze najtańszym sposobem będzie zakupienie mat proso z filcem na allegro w cenie około 17-20 zł za 2m kwadratowe,ja osobiście będę kupował takie do wygłuszania ciągników są dosyć dobre i sprawdzone przeze mnie :) po wygłuszeniu 904 zrobiło się cichutko można bez problemu słuchać radyjka i rozmawiać :D ale wróćmy do 360 :) A więc powiem tak w zeszłym roku zachciało mi się radia w 4011 (zetor 76r) mam na niej kabinę szyszkę (chyba) zacząłem od wygłuszenia przestrzeni dookoła zbiornika paliwa włożyłem tam te maty i jeszcze jakieś tam ze szrotu sklejkę i dociąłem ładnie elementy z blachy i zabudowałem ładnie z dwóch stron a na uszczelki tych elementów zastosowałem gumowe węże i sam się zdziwiłem bo po uruchomieniu silnika zrobiło się wiele ciszej :D tata też był zdziwiony :D radyjka da się słuchać teraz zaczynają się wakacje i zabieram się za wygłuszanie kolejnych elementów.

planuje jeszcze wygłuszyć przód zbiornika paliwa od szczytu silnika i ładnie zabudować pod zbiornikiem zbiornik paliwa od str kabiny i w kabinie wyłożyć cały zbiornik do okola a na to założyć tapicerkę która już dawno leży kupiona :D następnie blacha pod pulpitem żeby zamknąć instalacje i oczywiście też wygłuszyć potem zabudować wyjście dźwigni biegów za skrzyni jak w zetorze potem skrzynia to by wymagało dodatkowego budowania z blachy,potem podłoga czyli te maty potem na to sklejka aha i pod sklejkę jakiś stelaż żeby było do czego ładnie przykręcić i na to guma następnie zabudowa podnośnika. No jest sporo grzebania ale wystarczy trochę chęci i może być cichutko :D

jak coś pisz na gg 7945059

 

Może i te zabiegi coś poprawią, ale dobrze i tak nie będzie. Może zrozumiesz co w radiu mówią. Ale na dłuszą mete praca w jazgocie odgłosów radia i ciągnika przyprawi tylko o ból głowy i głuchotę na starość.

 

Jak ja podczas koszenia rotacyjnom radio słyszę :P a jaki chałas jest :P

 

nic z tych żeczy zrobi tak jak ja planuje i jak zaczołęm i będzie cicho tata też niedowierzał i mówił ze niema sposobu na wygłuszenie 4011/360 ale go zatkało jak zacząłem wygłuszać i juz jest ciszej :P

Edytowano przez lukaszursus904
analfabetyzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bies11kgr    5

ja uwielbiam jazde c360 ten jej ryk :) ale jak chcerz wyciszyc jedziesz do sklepu kupujesz najlepszy olej jaki jest i nie potrzeba rzadnych wygluszen moj znajomy tak ma az trudno uwiezyc przez telefon mozna gadac a ma stara polska kabine z tymi czwiami otzuwanymi B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

ja jestem na etapie wyciszania c360 most i skrzynie już mam pokrytą matą wygłuszającą i filcem oraz blacha na tym. zrobiona podłoga, teraz mi zostało wyciszyć przednią ścianę. mam bak w oryginalnym miejscu tak też zastosowałem piankę montażową między maskę a zbiornik i jest o niebo ciszej, muszę jeszcze wyciszyć przód podłogi i do okoła kokpitu coś pokombinować z blachy. Robię przy tym już 3 dzień i prawie skończyłem;) może kiedyś tapicerka przyjdzie i pod nią gąbka na błotnikach i w całym wnętrzu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

ja jestem na etapie wyciszania c360 most i skrzynie już mam pokrytą matą wygłuszającą i filcem oraz blacha na tym. zrobiona podłoga, teraz mi zostało wyciszyć przednią ścianę. mam bak w oryginalnym miejscu tak też zastosowałem piankę montażową między maskę a zbiornik i jest o niebo ciszej, muszę jeszcze wyciszyć przód podłogi i do okoła kokpitu coś pokombinować z blachy. Robię przy tym już 3 dzień i prawie skończyłem;) może kiedyś tapicerka przyjdzie i pod nią gąbka na błotnikach i w całym wnętrzu;)

 

Jakich mat dokłądnie uzyłeś są efekty ??? do okoła kokpitu jak zrobisz to efekt bedzie napewno duzy jak u mnie ale trzeba też wyłozyc cały zbiornik paliwa dokoła od zewnątrz a z zewnatrz chociarz szczyt ja włąsnie planuje kupic te pianke POLITYLENOWĄ ale potrzebuje opini na jej temat bo mam tylko taką cieniutka i wpadłem na pomysł jak sprawdzic czy cos daje poprostu złozyłem ją na 4 to daje jakies 0,8mm puszczam muze z tel i zakrywam i efekt jest inne materiały niezagłuszają myzki wiec to jestchba dobry pomysł :P a i sklejka bardzo duzo daje

 

Ej lukaszursus904 weź nagraj jakiś filmik ze środka z kabiny swojej "czterdziestki" i pokaż jak jest tam cicho :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=2AjWUAWL988

 

lukaj :) mam jeszcze nagrane filmiki jak słychac podczas kultywatorowania :)

Edytowano przez lukaszursus904

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wygłuszałęm troche 904 :) wymontowałem nagrzewnice która juz dawno była dziurawa i tom przestrzen po niej dokąłdnie wygłuszyłem i co sie okazało naprawde super efekt i ruznica :D zrobiło sie prawie jak w nh :P chociaz tak bym chciał, mic w 4011 :D a to nie koniec wygłuszania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Celownik07
      Jak osiagnac taka wysokosc siedzenia jak na zalaczonym obrazku- to jest "fabryczna" wysokosc? Aktualnie u mnie lezy na plecaku a nie widze mozliwosci jakiejkolwiek regulacji. Dzis troche tam podlubalem : sworznie( te grube)  troche zpracowane ale nie jakos drastycznie- fabrycznie poblokowane, tulejki kompletne, sprezyny nie wyciagniete. Szukam jakiegos punktu zaczepienia od czego zaczac remont by osiagnac to co na zdjeciu. 

    • Przez tomb2
      Poszukuje w trbie pilnym sybole lakierów do C-360 Głównie chodzi mi o zółty ktorym malowane były blachy. Jakby ktoś miał jeszcze symbol siwego (blok silnika) i kremowego (felgi) Będe bardzo wdzięczny.
      Pozdrawiam
    • Przez krzys924
      Witam.. ostatnio miałem mały wypadek polegający na tym ze cofną sie wałek od pośredniego koła rozrzadu i zahaczył o przeciwwagę... rozebrałem silnik i okazało sie ze przeciwwaga jest strasznie luźna i zaczepia o blok silnika a wałek od tego koła pośredniego jest zgięty i mam w związku z tym parę pytań.. czy mogłem uszkodzić wał korbowy to znaczy czy mógł pęknąć lub zgiąć sie . czy dokupię oddzielnie jedna przeciwwagę i czemu ona sie poluzowała ???
    • Przez Marionos
      Witam
      Do pacjenta C360 z kabiną Sokółka przypasowałem Tura z prlu i o dziwo wieżyczki kolidują z kabiną.
      Po maksymalnym przespawaniu mocowań na sankach będzie oki, czy odpuścić?
      Sanki i kabina jak na zdjęciach:


    • Przez Maciek90
      Mam problem z obrotomierzem w C-360. Kupiłem linkę potrzebną do jego działania i wkręciłem ją na swoje miejsce tzn. pod prądnicą. Po uruchomieniu silnika linka nie kręci się. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj