Pufcorek

[Ursus C360] Wyciszenie kabiny, podłoga, zabudowa

Polecane posty

FROG1979    11

Wywaliłem oryginalny tłumnik i zamontowałem stary, pusty w środku  z 1224. Plusy:1)lepiej wchodzi na obroty,2)końcówka jest wysoko nad kabiną i jest ciszej na wysokich obrotach. Minusy:1) głośniejszy na wolnych obrotach(bo stary),2) jest cięższy i raz mi puściły spawy na dorobionym mocowaniu. Aktualnie zamontowałem od ursusa 3512, ale podróba i zaczyna dzwonić. Najważniejsze że wystaje wysoko nad kabinę. Chce przetestować jeszcze długą rurę, owinąć wełna, o której pisałem wcześniej. Na to znowu rura nawet z PCV:)


Jaką masz kabinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba2017    1

A chciałem zapytać czy można oklejać matą wyciszającą maskę ciągnika i pokrywę maski od wewnątrz ? Oklejając maskę zapobiegamy odbiciom dźwięku i dzięki temu będzie ciszej w kabinie i na zewnątrz ciągnika (oczywiście trzeba też wcześniej zabudować i wyciszyć podłogę i kabinę od przodu). Konkretnie chodzi mi o to że taka mata oprucz izolacji akustycznej jest też izolatorem termicznym i gdyby okleić maskę i pokrywę od wewnątrz to czy nie wpłynie to niekorzystnie na chłodzenie silnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Są maty specjalnie do wygłuszania komór silników i na pewno się nada. Ktoś swojego czasu wykleił w ruskim i ponoć że było trochę ciszej. Ciężko mi powiedzieć nie byłem świadkiem. Trochę korci mnie żeby w swoim to zrobić z ciekawości.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Nie powinno wpłynąć tak żeby do prowadzić żeby ciągnik się gotował pewnie wzrośnie te 2 3 stopnie wszystko.Jak masz 82 83 to będzie 86 85 gdzie to nie szkodzi nie przekonasz sie póki nie wypróbujesz a tak są domniemania i także pomysł dobry z tym wyciszeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba2017    1

A skrzynię biegów można bez obaw oklejać matą wygłuszającą ? Nie będzie nic złego jak będzie pokryta izolacją termiczną w czasie długiej intensywnej pracy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemko564    0

Mam pytanie czym wyciszyć kabinę czeską rurowaną w c 360 I które miejsca najbardziej I czym mogę zabudować tylny most i jak to zrobić proszę o odpowiedzi zdjęcia z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1430

Które miejsca? W tym typie kabiny to wszystkie. A i tak najciszej będzie jak ją zdejmiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z góry piszę, że wydaje mi się, że kiedyś widziałem ten temat, ale teraz nigdzie nie mogę go znaleźć i jeśli to złe miejsce na temat choć wydaje mi się odpowiednie to proszę o przeniesienie lub upomnienie, że mam go przenieść. Przechodząc do sedna sprawy chcę robić zabudowę podłogi w 60-siątce i mam kilka pytań do tego. Pierwszym pytaniem jest czy blacha o grubości 2mm będzie wystarczająca. Planuję dać kontownik 30x30 3mm na przykręcenie go do błotników. Drugie pytanie ma ktoś takową zabudowę i podzieliłby się informacją jak rozwiązał problem dźwigni od podnoszenia i tej mniejszej, która odpowiada za podnoszenie maszyny ,gdy koła zaczną się ślizgać czy jakoś tak. Chodzi o to czy ta mniejsza jest też w środku czy operuje nią się od zewnątrz ,a te od podnoszenia to blacha jest zagięta na nich czy jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dźwignie zawsze można sobie przerobić i umiejscowić tak, aby była bardziej poręczna, Również dźwignia od regulacji siłowej/pozycyjnej może być przerobiona w ten sam sposób, myślę, że z tym dasz radę, bo to wystarczą jakieś pręty i przede wszystkim spawarka.
Blacha 2mm nie wiem czy starczy czy nie, najważniejsze aby się nie wginała zbytnio od byle czego,  trzeba trochę te blachy popróbować na giętkość.
a kątownik do błotników to raczej dobry pomysł, tylko cz siedzenie również zamierzasz umocować na tej zrobionej podłodze?
I ważne abyś później dał sobie na to matę bitumiczną, a potem dywaniki gumowe.
Nie zapomnij też o zrobieniu podłogi w kilku częściach, tak aby można było ja spokojnie rozkręcić i zdemontować, w razie jakichkolwiek napraw.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bardziej preferuje spawanie migomatem takich rzeczy. Spawarką elektrodową spawam rzeczy, które muszą być szczelne. Wiadomo ,że trzeba dać coś pod tą  zabudowę i nad nią. Kupiłem matę wygłuszającą pod spód ,a na zewnątrz taką jakby gumę anty poślizgową. Siedzenie planuje zamontować tak jak było oryginalnie, bo zabudowa  ma być do tych miejsc ,gdzie przykręcamy oryginalne siedzenie i wtedy na dół pójdzie więc zabudowa jak i siedzenie będzie przykręcona w oryginalnym miejscu oraz chce dać wzmocnienie pod spodem zabudowy przykręcone do plecaka, aby przykręcić tam spokojnie prowadnice siedzenia, bo mam od samochodu. No raczej będzie w kilku częściach bo będę sam wyginał blachy na mojej amatorskiej giętarce i też ,żeby można było łatwo dostać sie do akumulatorów na tą chwilę, bo planuję dać je w miejscu zbiornika, a zbiornik w miejsce skrzynek akumulatora. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Zrób jak w zetorze. Przedłużone dzwignie, i własna obudowa. Pod siedzeniem zdejmuje się cała blacha, również pod szyną tylną. Z  przodu podłoga jest podzielona na 3 części. 


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, leszekd napisał:

A w przedniej części jak chcesz odciąć hałas od silnika. 

Pisałem wyżej, że w późniejszym czasie zrobię tam akumulatory a zbiorniki pod podłogę jak będę miał dostęp do Tiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy umiejscowienie siedzenia tak jak jest w oryginale to taki dobry pomysł, ja bym jednak umocował je na podłodze. Nie wiem jak to u Ciebie wygląda, ale u mnie kabina podaje troszkę na poduszkach i jeżeli błotniki będą trochę podawać wraz z kabiną, to będzie tłukła ta podłoga po mocowaniu od siedzenia (nie bardzo,ale myślę, że lepszy efekt wyjdzie jakbyś zamontował to siedzenie na podłodze chociażby dlatego że podłoga będzie pełna bez dziur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
93karol    9
robi ktos gotowe zestawy podłóg do c360? szukam czegos co nieco wyciszy i poprawi komfort w kabinir sokołka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Celownik07
      Jak osiagnac taka wysokosc siedzenia jak na zalaczonym obrazku- to jest "fabryczna" wysokosc? Aktualnie u mnie lezy na plecaku a nie widze mozliwosci jakiejkolwiek regulacji. Dzis troche tam podlubalem : sworznie( te grube)  troche zpracowane ale nie jakos drastycznie- fabrycznie poblokowane, tulejki kompletne, sprezyny nie wyciagniete. Szukam jakiegos punktu zaczepienia od czego zaczac remont by osiagnac to co na zdjeciu. 

    • Przez tomb2
      Poszukuje w trbie pilnym sybole lakierów do C-360 Głównie chodzi mi o zółty ktorym malowane były blachy. Jakby ktoś miał jeszcze symbol siwego (blok silnika) i kremowego (felgi) Będe bardzo wdzięczny.
      Pozdrawiam
    • Przez krzys924
      Witam.. ostatnio miałem mały wypadek polegający na tym ze cofną sie wałek od pośredniego koła rozrzadu i zahaczył o przeciwwagę... rozebrałem silnik i okazało sie ze przeciwwaga jest strasznie luźna i zaczepia o blok silnika a wałek od tego koła pośredniego jest zgięty i mam w związku z tym parę pytań.. czy mogłem uszkodzić wał korbowy to znaczy czy mógł pęknąć lub zgiąć sie . czy dokupię oddzielnie jedna przeciwwagę i czemu ona sie poluzowała ???
    • Przez Marionos
      Witam
      Do pacjenta C360 z kabiną Sokółka przypasowałem Tura z prlu i o dziwo wieżyczki kolidują z kabiną.
      Po maksymalnym przespawaniu mocowań na sankach będzie oki, czy odpuścić?
      Sanki i kabina jak na zdjęciach:


    • Przez Maciek90
      Mam problem z obrotomierzem w C-360. Kupiłem linkę potrzebną do jego działania i wkręciłem ją na swoje miejsce tzn. pod prądnicą. Po uruchomieniu silnika linka nie kręci się. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj