Polecane posty

patrykb2736    87

Karol2121 napisał:

Witam kupiłem cieliczkę na oko ma tak 140-150 kg była na mleku matki i łapała siano jakie karmienie teraz wprowadzić mam mleko od swojej krowy i mogła by je pić 3 razy dnia jakieś granulki czy coś takiego swoją śrutę ? i jak to podawać przy mleku ?

Przeczytaj kilka stron do tylu to cos s9e dowiesz więcej. Powiem ci jak ja to robię u sb. Tez uzywam mleka od krowy mam jedna taka co odchowuje mi cieleta.Mleko dostają tak dlugo dopuki nie zaczna pobierac musli granulatu i siana ,później dolewam trochę wody do mleka i stopniowo przechodze na wode i w późniejszym etapie na kiszonki.Mozesz sobie robić wlasne musli kup jeden worek zobacz co w nim jest i działaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87
Jak masz mleka to możesz i dłużej.Ja odchowuje sporo cielakow to schodze po 3,4 miesiącach z mleka,bo kolejne się rodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
placebo    19
jak cielaki dobrze wygladaja to mozna odlaczac od mleka szybciej a jesli nie to powinno sie czekac nawet do 6msc u mnie sąsiad blisko emerytury ma jedna krowe dolacza do niej dwa cielaki i caly rok pija mleko tzn do momentu zasuszenia. @nokia6002 jak masz co zrobic z mlekiem to odlaczaj a jak nie to niech sobie doja ja do zasuszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    73

Witam czy dla cielęcia 8 tyg wystarczy 3, 5 l mleka z dodatkiem wody 3 razy dziennie ? do tego coś siana poskubie i trochę śruty jutro mam mieć jakiś preparat dla cieląt starter i podawał będę z własną śrutą czy oprócz tego mleka sama woda powinna być podawana ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    73

Teraz trochę niechętnie piję z wiadra bo była na cycku u poprzedniego właściciela, biegunki nie ma ale wypija połowe tego co podaję np pociągnie 3-4 razy i przestaje palec lekko ssie i gryzie a np w sobotę dzień po zakupie rano i w południe wypiła w 2 minuty do zera a teraz tak niechętnie a mleko to samo, siano skubie ładnie wygląda na bardzo zdrową i energiczną ale jaka może byc przyczyna że w jeden dzień wypiła a na kolejne dwa tak sobie ? darła się dośc często i bardzo głośno czy może być tak że np rozkręciła sobie pysk i ją boli i niechętnie piję ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    73

Witam mam takie pytanie cieliczka ponad dwa miesiące i niechętnie pobiera paszę tzn śrutę z dodatkiem paszy z sano meggi 35 w pierwszy dzień po podaniu jadła bardzo dobrze a pozniej coraz mniej i teraz praktycznie nie je jej  śruta z owsa kukurydzy i odrobiny pszenicy grubiej zmielona dziennie wypija  9 l mleka i dodatkiem wody, je siano i słomę tez lubi co moze yć przyczyną że nie je tej paszy tak jak powinna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    73

Biegunki nie ma, to do jakiej ilości zejść ? daję mleko z wodą 1l wody 2 l mleka na raz i to 3 razy dziennie ? dwa razy by wystarczyło i w jakiej ilości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nokia6002    9

tak dwa razy dziennie spokojnie wystarczy. A wodę lepiej jak zastąpisz parzonym siemieniem lnianym. W ogóle po co ta woda? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    73

Dwa razy dzienne po ile tego mleka i czy czystego  bez dodatku wody ? podaję mleko od krowy nie sztuczne

Ile mleka a ile lnu na raz licząc że będę podawał dwa razy dziennie ?

A jak z dostępem do wody stały dostęp czy dopajać pomiędzy podawaniem mleka ?

Edytowano przez Karol2121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

dawaj tak jak dajesz tylko 2 razy dziennie tzn 2x3l + stały dostęp do wody i cały owies +ziarno qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    73

3 l samego mleka bez wody ? i len mogę dodawać w nie dużych ilościach ? i w odstepie około 12 będzie ok, sorry że tak pytam ale pierwszy raz odchowuję cielę od małego i czy konieczny jest stały dostęp do wody czy mogłoby być dopajnie w niewielkich ilościach wodą pomiędzy pojeniem mlekiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

dostęp do wody powinno mieć cały czas

3l już z wodą(2l mleka 1l wody), len najlepszy jest zmielony ale chyba nie warto się przy 2 miesięcznym cielaku z nim bawić. A jak koniecznie chcesz to garść do mleka.

Tak fachowo to len się parzy i powstaje taki kleik , ale to roboty że chyba nie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    73

Ok dzięki za odpowiedzi myślałem właśnie na gotowaniem lnu i podawanie takiego gotowanego, narazie będę dawał 2x3 l mleka z woda meggi śruta i ziarna owsa i kuku siana słoma i dostęp do wody, dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

bawić sie w wiadra ... poidło pływakowe, metr rurki, kilka m węża żeby do kranu sięgło, godzina roboty i poidło gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nokia6002    9

Dlaczego nie warto parzyć lnu? Ja kupuję worek 25 kg, śrutuję i tak ok 150g zaparzam w 2,5 l gorącej wody. Po prostu wsypuję do wiaderka i zalewam wodą z czajnika. Daję dwóm cielakom po litrze i do tego 3l mleka wychodzi 4 litry, cielaki po 2 miesiące mają. 
Taki worek mam na 3 miesiące koszt 80 zł. :) Polecam, cielaki się świecą a i jelita mają zdrowsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj