Polecane posty

Zenonim    223

A ja stosuję starter z michela za 44zł. ale przymierzam zakupić gniotownik, i czy większym bykom dawać też gniecione 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

podczas gniecenia ziarna nie traci się tyle białka jak podczas śrutowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Bobik też gnieciony może być , a i czy dobrze to się wymiesza z rzepakową i witaminami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

właśnie przynajmniej u mnie jest problem z gnieceniem gruboziarnistych podbno inne gniotowniki dają radę ale w moim sporo wyrzucają walce..........dlatego np łubin srutuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnsoon    7

soltys48, a dodajesz jeszcze do tej mieszanki jakieś dodatki, czy soję oprócz tych zbóż ktore wymieniles

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W takim wieku to śmiało prosto z wiaderka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    106

Higiena i jeszcze raz higiena.Warto stosować wapno pod sciółkę.

Edytowano przez Eliot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3216

Siemka ,

potrzebuje pomocy mam jednego byczka hf który jest troche chudy , i chciałbym coś dokupić zeby poprawić jego . Jak pasze bym musiał dokupić?  Teraz dostaję sruta jeczmiena z pszenżytem lub pszenica +CJ , siano do woli i mleko . Wiek prawie 3 miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Takie ma geny. Ma u Ciebie wszystko czego potrzebuje plus wode jakby miał do woli ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3216

oczywiście ze woda do woli  też ,dzisiaj kupiłem sanbulla po trochu bede przechodził na to.

 

Od ilu tygodni mogę dawać ziemniaki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ujowym mlekiem to i rok może go poić. Podawanie mleka w wieku 3 msc jest już nieekonomiczne. Niech zjada więcej treściwej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Od kiedy dajecie tresciwa? U mnie mają już od początku ziarno owsa jęczmienia qq otręby i wit może być na start? Niektóre już po tygodniu jedzą, nie za wcześnie?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Ja daje granulki z deheusa daje je od początku i tak jak mówisz jedzą je bardzo wcześnie i moim zdaniem to dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj