Polecane posty

martinezo    41

Pomóżcie! W zeszłą środę kupiłem 21 cieląt mięsnych waga od 70-100 kg. Cięlęta są z Austrii. Do tej pory padły mi już 3 sztuki. Są pojone mlekiem( nutrena) do tego mają koncentrat Cielak z Piasta, siano, słoma i woda. Co robić? Zmienić żywienie?

Firma zaoferowała się, że przywiezie mi 2 sztuki skoro te padły.

 

Gdzie kupiłeś te cielaki?? Może Eko- Natura??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Padły po biegunce, nie chciały nic jeść, Z resztą sztuk wszystko w porządku tylko kaszlą od czasu do czasu, wszystko przechodzi powoli. Z eko-natury nie korzystaliśmy, znajomy brał i totalna porażka podobno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilSokoowski    109

Padły po biegunce, nie chciały nic jeść, Z resztą sztuk wszystko w porządku tylko kaszlą od czasu do czasu, wszystko przechodzi powoli. Z eko-natury nie korzystaliśmy, znajomy brał i totalna porażka podobno.

Kolego radze zmienic mleko. Jak takie rzeczy sie dzieja to raczej wina mleka. Lepiej kupic drozsze nizsze wyciagac zdechle cielaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7165

Dzieki za odpowiedz a wiec w moim stadzie jest dobrze . Brak tylko parametrów zapomniałem napisać że odstawiłem te 880 litrów ale 120 litrów spajam na Cieleta a wiec jest ten 1000 tylko człowiek o tym nie pamieta bo zawsze te mleko idzie na Cieleta . Ale kupie tej soi i dam to podskoczą trochę te parametry . Ja oksytocyne stosuję żadko wrecz wcale kilka razy czasem krowa ma wiemie jak wanna bo jest spuchnięte po prostu po porodzie np ostatnio było wycielenie pierwszy uduj 1.5 litra drugi uduj 3 litry potem było 10 teraz jest prawie 20  sama dochodzi do siebie . Tez miałem tak jak kolega pisał po wycieleniu pasza treściwa wrecz im szkodziła dlatego teraz nawet jak jest zasuszona to dostaje te 1.5-2 kg na dzień by komurki nie zgłupiały i trawiły paszę potem po wycieleniu stopniowo im zwiekszam do tych 6 kg i daje przez pierwszy tydzień glikol i problemu nie ma .

 

 

Przy tej cenie mleka lejesx swoje cielakom? Hardkor policz 1,3zł/L i już masz 156 za ta kasę kupisz super preparat, 25kg pójdzie Ci przez 2 dni? liczyli w temacie cieląt przy dobrym mleku wychodziło ok 90gr litr 

 

 

Dzieki za odpowiedz a wiec w moim stadzie jest dobrze . Brak tylko parametrów zapomniałem napisać że odstawiłem te 880 litrów ale 120 litrów spajam na Cieleta a wiec jest ten 1000 tylko człowiek o tym nie pamieta bo zawsze te mleko idzie na Cieleta . Ale kupie tej soi i dam to podskoczą trochę te parametry . Ja oksytocyne stosuję żadko wrecz wcale kilka razy czasem krowa ma wiemie jak wanna bo jest spuchnięte po prostu po porodzie np ostatnio było wycielenie pierwszy uduj 1.5 litra drugi uduj 3 litry potem było 10 teraz jest prawie 20  sama dochodzi do siebie . Tez miałem tak jak kolega pisał po wycieleniu pasza treściwa wrecz im szkodziła dlatego teraz nawet jak jest zasuszona to dostaje te 1.5-2 kg na dzień by komurki nie zgłupiały i trawiły paszę potem po wycieleniu stopniowo im zwiekszam do tych 6 kg i daje przez pierwszy tydzień glikol i problemu nie ma .

 

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Ja cieliczki też odpajam mlekiem a byczki preparatem. Efekt jest nieporównywalny, a preparaty stosowałem już chyba wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja tak samo zerwałem z odpajaniem preparatem od pierwszych dni. Przez pierwsze 3-4 tyg czasem dłużej krowie mleko a potem preparat dla najmłodszych. Wcześniej mimo najlepszych preparatów przechodzenie po tygodniu na preparat nie dawało zadowalających rezulatatów. Biegunki niemal wyeliminowane, chyba że dam za dużo, ale zmniejszam i jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7165

Kto co woli, ja cieliczki tydzien dwa na krowim zależy ile szt. Ale miesiecznie 2.5tys dla cielaczkow to trochę bogato dolicz pasze (nie byle jaka cjtkę) oj..... ;) nie wiem co to biegunka, jak przesadzisz to wiadomo... trzeba się pilnować


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakie 2,5 tyś, bo nie u mnie. U siebie mam max 4-6 szt miesięcznie do odpojenia. Dobry preparat też tani nie jest, chyba że za mleko liczysz jak teraz 1,3 a preparat jakiś gó.. po 100 zł za 25 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na sano kompleksowo wychodzi około 1zł  i było to wyliczone pieknie na kursach nie raz ale nie policzyli wody< prądu do grzania jej< twojego mojego czasu, i znacznie gorsze przyrosty . Wówczas jak to policzysz to preparaty wychodzą gorzej . Chyba że masz stacje do odpajania to inna bajka . Jak dla mnie idelanie pasuje to rozwiązanie nic nie muszę grzać mieszać i porcjować ide i daje :D A przecież czas to tez pieniądz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kto ma automaty pozbywa się ich szybciej niż kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7165

Pisze o zkodarski, tak liczę po 1,4 Chociaż aktualnie wyjdzie więcej. milsan daje i jestem zadowolony, 132 chyba. Dlaczego od razu wyskakujesz z gownem i się burzysz jeśli ktoś ma inne zdanie? ;) pisze dlatego "kto co woli"


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak napisałem i wybacz, że źle napisałem o kiepskich produktach. Jeśli porównujesz do praparatów mlekozastępczych to wylicz sobie np Milli po 180 zł lub Sprayfo niebieskie czy fioletowe po 160 zł za 20 kg. Wtedy daj znać o ile taniej wyjdzie. Droższy odchów na mleku odbiję sobie przy sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci    6

Niedawno byłem na zebraniu tam facet mówił aby nie dawać mleka od matki bo z tego są problemy bo z dnia na dzień może sie zmienić skład mleka przy ketozie tluszcz 5% a zaraz może wpaść w kwasice i tluszcz 3% i aby od 3 dnia dawać proszkowe albo ogólne że zbiornika (ale z takim jest problem bo trzeba by podgrzewać) od razu zacząłem tak robić i jestem zadowolony daje sprayfo żółte 215zł worek 25kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7165

Wodę mam ze studni, ciepła z odzysku mleko kupuje, rozrabianie to działka mamy. Robię tak i mi to pasuje, daje sano zaden o$rany nie biega, jeśli komuś to nie odpowiada to robi inaczej. Nikomu nie narzucam i przekonać się też nie dam ;)
Koniec już tego offa porozmawiajmy o krowkach.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe kto sponsorował tego eksperta? O żółtym nie słyszałem. 215 to lekkie przegięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chciałem o to samo zapytać. Mówią za co im płacą. Tak samo jest z podawaniem glikolu i gliceryny. Na czym więcej zarabiają to bardziej to chwalą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7165

Daniel będzie kosil ostrzeżenia, ale jeszcze jedno wyrzucajcie cielaki z obory. U mnie od 3 mies w stodole porobilem boksy na klepisku bo starą przerabiam, 18szt małych stoi. klepisko 20cm niższe co spływa to przez drzwi za stodole. Wcześniej w starej oborze niski strop i mimo nowej wentylacji zaduch wilgoć. Zapalenie płuc lapaly czasami, a tak jak nie dziwne parskanie to jakaś wydzielina z nosa, i inne dolegliwości otworzysz drzwi to przeciąg. Żywienie bez zmian, a cielaczki piękne gładkie i wesołe szaleją, temperatura jak na dworze. Dookoła wszystko zawalone belami nic nie wieje, jeśli ktoś się zastanawia to szczerze polecam


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ja też jadę teraz na krowim. Po wpadce z jasera goldenspacisl nik mnie juz nie namowi na mleko w proszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

A w moim przypadku cielaka kupiłem w wadze 80 kg który ssał matkę to przez ile podawać mu preparat mlekozastępczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

80kg jak ssał matke to pewnie ma 4-5tyg, ja bym jeszcze miesiąc podawał mlekozastępczy tylko w mniejszym stężeniu niż podane na opakowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj