Polecane posty

przezuwaczka    446

Wiaderko ze smoczkiem obowiązkowo. U mnie spradzają się tylko żółte, miękkie smoczki. Czerwone tylko dla dużych i dobrze ssących cielaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Mam takie wiaderko ze smoczkiem ale on z niego nie chce pić .Ale dziś wreszcie zaczął pić z wiaderka ale bez smoczka daję mu preparat mleko zastępczy z dodatkiem siemienia cztery czubate łyżki stołowe wagowo nie wiem ile to jest na 2l wody. Co oprócz preparatu mleko zastępczego dawać takiemu cielakowi w wadze 85kg i czy zrezygnować z tej marchewki skoro ją lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podejrzewam, że to mleko jest tak ujowe, że aż mu nie smakuje. Cielak może i duży, ale nie przyzwyczajony do roślinnych dodatków. 4 łyżki stołowe to będzie jakieś 80 g. 100 g to daje się na litr dobrego preparatu. Tylko patrzeć jak zacznie chudnąć lub dostanie biegunki. Spokojnie możesz podawać mu starter dla cieląt w postaci całych lub gniecionych ziaren kukurydzy, jęczmienia, owsu, przenicy. Jak zacznie wydalać całe niestrawione to zmienić na gniecione lub śrutowane. W wieku 6-8 tyg pewnie zacznie interesować się sianem, więc możesz podać. Tak na przyszłość kup bardzo dobry preparat mlekozastępczy dla nowozakupionych cieląt i oszczędzisz sobie ewentualnych problemów z pobieraniem i biegunkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

Thomas, jaki preparat mlekozastępczy uważasz za bardzo dobry?

4 czubate łyżki to będzie coś koło 200g i na początek ok, będzie bez biegunki to zacznie zwiększać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bardzo dobry to taki po którym cielęta nie miały biegunek. Pisałem już kilka razy w tym temacie i innym o preparatach. Nie ma mowy by 4 łyżki ważyły 200 g. 200 g to będzie mniej więcej jedna szklanka 230 ml. Najlepiej to mieć wagę. Preparaty mimo tek samej objetości znacznie różnią się ciężarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

ja właśnie ważyłem i 200g to mi wychodzi szklanka. Nie dawno zmieniłem na LNB i odpukać biegunek nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej chlopaki planuje kupic cztery cielaki.. powiecie mi czy moge juz ich zacząć karmic normalnie czyli kiszonka jaka pasza koncentrat? i witaminy? pozdrawiam dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hej , zależy od wieku , wagi i tego jakie pasze posiadasz . Pozdrawiam , proszę . :rolleyes:  Ps. myślę że dziewczyny też mogły by Ci pomóc , a nie tylko chłopaki. :P

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niech przeczyta kilka ostatnich stron. Kilka razy było już pisane jakie pasze i kiedy należy podawać. Po co pisać w kółko to samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flakns    16

Stosujecie to naturalne suszone mleko dla cieląt, którego na olx pełno?? 

 

Nie mogę linka wstawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flakns    16

Tak, dokładnie te... a konkretnie 5

Edytowano przez flakns

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a to nie są tak zwane zmiotki?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

biegunki to nie tylko wina mleka ale takze systemu i sposobu utrzymania cielat co z tego ze mleko bedzie jak najlepsze jak cieleta bedą leżeć na mokrej sciółce itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Albo będą lizać jakieś brudne rzeczy, ściany itd, do tego stanie na wietrze, przeciągi... Sam się przekonałem, że wychować dobrze cielaka to sztuka dla sztuki ;)

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Jaka mokra ściółka jakie lizanie stanie na wietrze Jak wy te cielaki trzymacie w zamkniętych na wszystkie zamki oborach to macie problemy Moje w niedziele wróciły w pobliże obory ale nie maja zamiaru do nich wchodzić śpią na śniegu choć we wiatach maja sucho i zacisznie Dzis w nocy chyba urodzi się nowe cielątko pewno na śniegu bo mamcia nie bardzo zagląda do wiaty. Porzućcie stare myślenie o bydle  ,to nie zwierzęta tropikalne   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Jaka mokra ściółka jakie lizanie stanie na wietrze Jak wy te cielaki trzymacie w zamkniętych na wszystkie zamki oborach to macie problemy Moje w niedziele wróciły w pobliże obory ale nie maja zamiaru do nich wchodzić śpią na śniegu choć we wiatach maja sucho i zacisznie Dzis w nocy chyba urodzi się nowe cielątko pewno na śniegu bo mamcia nie bardzo zagląda do wiaty. Porzućcie stare myślenie o bydle  ,to nie zwierzęta tropikalne   

Bydło to też nie zwierzęta polarne .

​czym się różni mokra ściółka od zimnego śniegu???

​czy ja napisałem ze u mnie cielaki maja mokro?????

jeszcze coś ciekawego do powiedzenia?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flakns    16

Zrób eksperyment ,a jak dobrze będzie to może ktoś się skusi Nie wiem tylko czy gra warta świeczki skoro sprawdzone np. nutreny kosztuje parę groszy wiecerj

 

Właśnie po to tu pisałem z myślą że ktoś już eksperymentował i się swoją wiedzą podzieli. Wygląda kożystnie pod względem ekonomicznym, może następnym razem zaeksperymentuje. Ostatecznie kupiłem josery optimal a za miesiąc przejde na fe-trank tak jak zwykle.

Ile płacisz za nutrene??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Przeglądałem sobie gazetki i znalazłem wielki test preparatów mlekozastępczych kilku firm z Top Agraru sprzed 3 lat. Jakby ktoś chciał to mogę udostępnić ;)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skorpion2021    38

Witam stosuje ktoś z was produkt z fitobiotykami przeciw kaszlowi u cielat Blattisan Plantasan  jakie opinie na temat tego produktu pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Przeglądałem sobie gazetki i znalazłem wielki test preparatów mlekozastępczych kilku firm z Top Agraru sprzed 3 lat. Jakby ktoś chciał to mogę udostępnić ;)

i według testu kture wypadło najlepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sam wrzucałem cały artykuł w temat o preparatach mlekozastępczych. Nikt nie napisał wprost który jest najlepszy. Napisali jakimi paramatrami powinien się charakteryzować a każdy sam niech zdecyduje. Ja już się przekonałem, że to co w teście wydaje się dobre w rzeczywistości jest kiepskie. Wszystko dlatego, że producent nie trzyma standardu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj