Skocz do zawartości

Żywienie Cieląt

1460 odpowiedzi na ten temat

#1061 Share seba07101

seba07101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 11 luty 2015 - 21:44

Żywienie Cieląt

Może troszkę nie w temacie, miał ktoś z was może problemy z pojeniem cieląt mam takiego jednego niejadka już będzie tydzień za żadne skarby świata nie chce jeść ani z wiaderka ze smoczkiem, ani z wiaderka, wlewam mu za każdym pojeniem 3 l mleka rano i wieczorem taką butelką ze przewodem w przełyk i tak codzienne męczarnie inne piją ładnie a on nic, przez to wlewanie jest też dużo słabszy od innych, jak ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać będe wdzięczny . na marginesie dawałem mu eloktrolity gluetac, taki proszek na apetyt i nic -nie mam już do niego siły. 

A po palcu też nie chce pić jak mu włozysz do pyszczka ? ja miałem takiego tez to nie chciał pić ale kupiłem wiaderko ze smoczkiem i pije... A to jest kupiony cielak ? może inne mleko i dlatego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie Cieląt Dzisiaj, 00:42
  •  

#1062 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 11 luty 2015 - 21:47

Żywienie Cieląt

u mnie było podobnie jakkupiłem cielaka który ssał krowe a u mnie musiał pić z wiadra i to preparat mlekozastepczy i było cięzko przezwyczaic całe palce miałem pogryzione ale jakoś powoli załapał 1.5 tyg się z nim mordowałem takiego jeszcze nie miałm zazwyczaj to 2 dni i ładnie piją

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#1063 Share LukaszSiedlce

LukaszSiedlce

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 11 luty 2015 - 21:57

Żywienie Cieląt

Kupiony-stał przy krowie, ani po palcu ani nic w żaden sposób nie chce pić, mam 2 rodzaje mleka zastępczego i kupiłem mu nawet normalne mleko i nic, boje się aby nie zdechł wlewam mu na siłe te mleko ale taki słabawy jest jakby miał ze 4 tyg to inna sprawa. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1064 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 11 luty 2015 - 22:05

Żywienie Cieląt

to podobnie jak u mnie na początku wcale nie chchiał palca ssać póżniej go jakoś wyczułem. A jak mu dasz cycek od wiadra to ssie go?

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#1065 Share seba07101

seba07101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 12 luty 2015 - 08:43

Żywienie Cieląt

ja na chama nigdy nie robiłem jak nie chcesz to nie pij jeden dzień drugi dzień i po troszeczku zaczynały pić po zgłodniały i robie tak cały czas bo tez kupuje cielaki . maja cały czas sianko cj i najwarzniejsze woda 

#1066 Share LukaszSiedlce

LukaszSiedlce

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 12 luty 2015 - 16:16

Żywienie Cieląt

też tak zawsze robiłem tylko żec nigdy z takim małym cielakiem 2 dni u takiego cielaczka bez jedzenia i odwodniony. A ten normalnie to ewenement

#1067 Share seba07101

seba07101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 12 luty 2015 - 19:53

Żywienie Cieląt

no to tylko ci moge zyczyć powodzenia w odchowańu :) i podstawa to dobre mleko bo dobre mleko to dobrze odchowane ciele :)

#1068 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 12 luty 2015 - 20:42

Żywienie Cieląt

To jakie polecacie mleko?

#1069 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 12 luty 2015 - 20:54

Żywienie Cieląt

W postaci czego najlepiej dostarczać cielętom energii?  

#1070 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 12 luty 2015 - 21:05

Żywienie Cieląt

nie karm sonda za dlugo, bo cielak nigdy nie przezwyczai sie do ssania, ja sonda max 2-3 dni daje nawodnienie jak ma biegunke, zaniknie mu odruch ssania, po palcu i powoli trzeba sie meczyc, poza tym jeszcze ci zachlystowe zapalenie pluc zlapie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1071 Share seba07101

seba07101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 13 luty 2015 - 02:53

Żywienie Cieląt

To jakie polecacie mleko?

takie mleko które ma dużo białka !

#1072 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 13 luty 2015 - 05:13

Żywienie Cieląt

Nie liczy sie jego ilość tylko jakość.

Ja stosuje ostatnimi czasy Mlekowit z pollmasu i jest ok.Wcześniej stosowałem primolac(też pollmas) ale przy małych i nowo zakupionych cieletach nie do końca zdawał egzamin(biegunki)

#1073 Share ORaczkowski123

ORaczkowski123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 13 luty 2015 - 08:16

Żywienie Cieląt

Njalepiej jest poprosić sprzedawców o jakieś rady lub katalogi i przejrzeć zawartość takiego mleka. Sam musisz zadecydować jakie wybrać, ale najlepsze jest takie z największą ilościa białka.

#1074 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3189 postów

Napisany 13 luty 2015 - 08:44

Żywienie Cieląt Przestańcie pisać głupoty o największej ilości białka, bo wszystkie preparaty mają je na podobnym poziomie. Dowalą białka roślinnego i co Ci po takim mleku? Tu chodzi o najniższą zawartość włókna, popiołu i w miarę wysoką zawartość laktozy. Liczy sie również skład surowcowy. Przeczytajcie temat o preparatach od początku to zobaczycie na co jeszcze zwracać uwagę. Jest tam również test topagraru z 10 preparatami mlekozastępczymi.

#1075 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 13 luty 2015 - 22:19

Żywienie Cieląt

ja stosuję mleko z josery

#1076 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 14 luty 2015 - 11:22

Żywienie Cieląt

Skorzystajcie z dobrej rady Thomasa i przeczytajcie to co poleca, bo informacje tam  zawarte są na wagę złota. Tej wiedzy żaden sprzedający Wam nie przekaże a wepchnie kazde badziewie.Więc czasu nie żałować i przeczytać, i podziękować Tym co zadali sobie trudu, żeby się z nami podzielić tymi wiadomościami, bo jakby nie było są to cenna wiedza.Nie będzie wtedy wątpliwości czy takie mleko czy inne kupić a jak np.,ktoś poleca mleko naprawdę\ę dobre to już będziesz wiedział dlaczego to a nie inne jest właśnie dobre. MIŁEJ LEKTURY!

#1077 Share seba07101

seba07101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 14 luty 2015 - 21:24

Żywienie Cieląt

Piotrek ja doskonale o tym wiem. Luk trochę kultury, bo to nie było, żebu Cię obrazić yulko pobudzić do działania. Niektórym przydaje się taki kopniak, żeby zmotywować. Co z tego, że producenci ładują siemię. Dobry preparat siemia mieć nie powinien i jest to tylko wypełniacz,żeby wyprodukować tanio i sprzedać drogo. Producenci żywności też pchają ogromną chemię w jedzenie i co skoro tak robią to musi być dobre. Niech ktoś napisze konkretny dobroczynny wpływ siemia na tygodniowego cielaczka. To zbędny dodatek a w nadmiarze szkodliwy i gdybyś przeczytał chocby kilka stron tematu o preparatach mlekozastępczych to nie pytałbyś więcej.

ok masz moze troche racji co do preparatóow mleko zast bo tez nie uwarzam mleka z siemieniem  ale czyste mleko i siemie ugotowane samemu to jest super !!!! i do tego cj kuku i owies :) 

#1078 Share kraEski

kraEski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 luty 2015 - 01:47

Żywienie Cieląt

Witam. Mam pytanie a mianowicie w jakiej wadze mogę odstąpić od podawania mleka i preparatu mlekozastępczego i podawać same pasze? Dziękuję za odpowiedź :)

#1079 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 21 luty 2015 - 05:05

Żywienie Cieląt

Dobrze by było jak by miał cielak choć koło 100 kg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1080 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 21 luty 2015 - 14:18

Żywienie Cieląt

Są dwie szkoły odchowu cieląt.Pierwsza - tzw skrócony odchów,odpojenie mlekiem kończy się w wieku 6- 8tygodni,kiedu cielę zjada  2kg prestartera /dobę.Natomiast tradycyjna to 12-14 tyg.