Polecane posty

flakns    16

Cielę które nie chciało smakować je coraz więcej CJ, natomiast od 3 - 4 dni drugi który tak chętnie jadł kompletnie przestał, wypije mleko i CJ z owsem nawet nie powącha. Tak nagle z dnia na dzień przestał kompletnie to jeśc. Dałem mu garśc śruty wczoraj i nic. Co może być?? Wkrótce odstawiam im mleko a on teraz nie chce tego żreć. Przegłodzić go jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Poobserwuj go na spokojnie jak się zachowuje, jak oddycha, czy z nosa nie ma wycieków, czy nie kaszle, czy mu się odbija, jakie kupy robi, czy nie utyka, czy pije wode. Może ciężko znosi upały. Podanie elektrolitu dobrze wpływa na samopoczucie cielaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flakns    16

Wiesz co włąśnie o to chodzi że nic odbiegającego od normy nie było... ale jak z dnia na dzień przestał tak szybko zaczął na nowo, że aż korytko wylizuje.

Dopiero wchodzę w tą branże i z elektrolitami doczynienia nie miałęm, one nie są tylko potrzebne w razie biegunki?? Dostane je w każdym lepszym punkcie paszowym czy raczej tylko u weterynarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

elektrolity kupisz w punkcie paszowym, stosuje się przy biegunkach, w czasie upałów, na wzmocnienie po chorobach, dla cieląt z zakupu po transporcie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scarlet    0

Witam, kilka dni temu kupiłam tygodniową jałóweczke h-f. Mam jedno pytanie, czy mogę dawać jej troche trawy, czy jest jeszcze za młoda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

absolutnie nie podawac zielonki,bo ja na tamty świat wyślesz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zacznij od siana po 2-3 tyg. Trawę dopiero po 6 tyg.i to w niewielkiej ilości na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Hej, znalazłem jakieś receptury pasz dla cieląt, jest tam między innymi pszenica i jęczmień? Czy jeśli dam samą pszenicę lub jęczmień wpłynie to jakoś na wartość paszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7

Co dajecie do jedzenia byczkom około 100-120kg?by jak najszybciej przybierały na masie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

  Mam pytanie od jakiego wieku mozna podawać cielakom kiszonkę z kukurydzy bo maja już po 5 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spokojnie możesz już podawać. Ja takim daję ok. pół 12l wiaderka. Można podawać nawet młodszym, ale niewielkie ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Witam. Mam takie pytanie odnosnie wysłodek buraczanych surowych nie kiszonych -ile moge dac jałówce 4 miesiecznej w wadze około 250 kg. kupiłem też cj i nie chce tego żreć a swoją srute wpieprza jak dzika. Wymieszanie pol na pol nic nie dalo. Podstawiac aż zacznie żreć bo śruty samej nie bede dawal. A byczkowi 2 miesiecznemu waga ponad 100 kg te cj mozna podawac bo juz cos tam skubie od krowy z koryta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

A oznaczają to kolego że bez lekarza się nie obejdzie,jeszcze przy tym jak jest kaszel prawdopodobnie płuca. Pokasłują Ci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Witam. Mam takie pytanie odnosnie wysłodek buraczanych surowych nie kiszonych -ile moge dac jałówce 4 miesiecznej w wadze około 250 kg. kupiłem też cj i nie chce tego żreć a swoją srute wpieprza jak dzika. Wymieszanie pol na pol nic nie dalo. Podstawiac aż zacznie żreć bo śruty samej nie bede dawal. A byczkowi 2 miesiecznemu waga ponad 100 kg te cj mozna podawac bo juz cos tam skubie od krowy z koryta?

 

Zgłodnieje  to zacznie  jeść   a wysłodki  masz zakiszone  czy  świerze podajesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Mam małe pytanko ponieważ odchów cieląt dopiero u mnie raczkuje dlatego mam pytanie.
Posiadam 3 jałóweczki jedna HF, a dwie Simental bliźniaczki. Na razie dostają jeszcze siare. Jak długo dajecie preparat mlekozastępczy? Teściowa zawsze z Sano kupuje. Od kiedy można i w jakiej ilości dawać starter?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Ja preparat mlekozastępczy podaje ok 3 miesięcy /zależy jak worek sie skończy/ 2x  dziennie. Starter od drugiego tygodnia Mleko zaczynam od 1/3 zalecanej dawki na jeden litr to znaczy 3x rzadsze niż przepis Do zalecanej gęstości dochodzę 3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

chodzi o sam proszek, dajesz do końca powiedzmy te 100-125gr/litr czy zmniejszasz już pod koniec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Daje te 100-125gr/litr prawie do końca Na kilka dni przed końcem zmniejszam stopniowo prawie do zera 

​giec7 Gdybyś dał od pierwszego dnia taka gęstość jak pisze na worku to sraka pewna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj