Skocz do zawartości

Żywienie Cieląt

1435 odpowiedzi na ten temat

#921 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 05 październik 2014 - 07:30

Żywienie Cieląt

Pojenie z wiadra to pewnie lepiej tylko dla tego co poi bo szybko wypije ciele. Ale nie wiem czy cielęciu to idzie na zdrowie . Od kąd przekonałem w domu do pojenia tylko smoczkiem i to jeszcze z małym otworem to diametralnie spadła ilość biegunek. Fakt że troche czasu trzeba więcej przeznaczyć na pojenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie Cieląt Dzisiaj, 07:14
  •  

#922 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 05 październik 2014 - 09:41

Żywienie Cieląt I do samego końca odpajasz przez smok?

#923 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 05 październik 2014 - 11:43

Żywienie Cieląt

Tak. Tylko potem zwiększam im przepływ w smoczkach żeby szybciej to trwało.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#924 Share mtz820narew

mtz820narew

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:gospodarstwo:maszyny rolnicze,uprawa roślin

Napisany 05 październik 2014 - 18:12

Żywienie Cieląt

Siemka,mam do was wielką prośbę czy może mi ktoś z was opisac dokłądnie zywienie cielaka od 2 tygodni zycia ????.Ponieważ zamierzam kupic a jestem początkujący  :)  z góry dzięki 

#925 Share pawelmakowski997

pawelmakowski997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 05 październik 2014 - 19:42

Żywienie Cieląt Ja od samego początku daje 2 razy dziennie preparat mlekozastępczy I pasze meggi musli a od 6-8 tyg kiszonka z kukurydzy lub jak kto ma buraki pastewne +oczywiscie okolo 2 kg śróty jeczmiennej z koncentratem

#926 Share NewHollandT4

NewHollandT4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 05 październik 2014 - 21:36

Żywienie Cieląt

A wodę w jaki sposób podajecie cielakom? Też z wiadra ze smoczkiem? Oczywiście chodzi mi o około tygodniowe cielaki 

#927 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 06 październik 2014 - 10:34

Żywienie Cieląt

Wode ja stawiam w zwykłych wiaderkach plastikowych tylko trzeba jakoś przywiązać bo zaraz u mnie nosem przewrócą . i zmieniać codzienie na świeżą a obok stawiam drugie wiaderko i wsypuje tam mieszanke z qq ziarnem całym i owsem.

Edytowany przez malorolny121, 06 październik 2014 - 10:35.

#928 Share mtz820narew

mtz820narew

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:gospodarstwo:maszyny rolnicze,uprawa roślin

Napisany 06 październik 2014 - 18:04

Żywienie Cieląt

aha oki a srute z pszenicy,jeczmienia i owsa tez mozna czy tylko z jeczmienia ??? a jak z sianem ???? i czy mozna dawac swierza trawe 

#929 Share NewHollandT4

NewHollandT4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 06 październik 2014 - 19:31

Żywienie Cieląt

Zimna woda nie przeszkadza cielakom?

#930 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 06 październik 2014 - 20:19

Żywienie Cieląt

aha oki a srute z pszenicy,jeczmienia i owsa tez mozna czy tylko z jeczmienia ??? a jak z sianem ???? i czy mozna dawac swierza trawe 

Ja bym ześrutował jęczmień i pszenice a owies do tego cały podał. siano jak uważasz twój wybór a świeża trawa to prosta droga do biegunki. Wychodze z założenia ze najlepiej zywić prosto to znaczy mało zmian dawki. Przy odpajaniu mlekiem podaje tylko mieszanke ze zbóż + cały owies + cała qq. A wode podaje prosto z kranu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share pawelmakowski997

pawelmakowski997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 08 październik 2014 - 19:36

Żywienie Cieląt Kolega co poprzednio napisal ma racje

#932 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 09 październik 2014 - 16:39

Żywienie Cieląt

Moje cielaki do 10 dnia są na mleku krowim. Żadnej wody, siana, granulatu. Od 10 dnia do końca odpajania dostają:

- preparat mlekozastępczy wg zaleceń producenta (Sanolac Rot firmy Sano)

- woda z poidła miskowego

- w jednym korytku TMR od krów mlecznych

- w drugim korytku: granulat + całe ziarno kukurydzy + całe ziarno owsa. Proporcje 4:4:1

Cielęta utrzymywane są w stodole, na stacji odpajania cieląt. Na razie się sprawdza :)

#933 Share pawelmakowski997

pawelmakowski997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 09 październik 2014 - 19:30

Żywienie Cieląt Mam cieleta 6-8tygodnii mam do dyspozycji kiszonke z qq siano lakowe IIpokos słoma jeczmienna sruta jeczmienna I pszenzytnia +koncentrat dostosowany do wieku interesyja mnie wasze propozycja dawek pokarmowych

#934 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 11 październik 2014 - 11:05

Żywienie Cieląt

Jeśli masz koncentrat to stosuj go wg zaleceń. A co do objętościowych to wydaje mi się, że 2kg siana to max, reszta to kukurydza.

#935 Share rolnik91

rolnik91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 20 październik 2014 - 09:15

Żywienie Cieląt

witam,mam pytanie odnosnie pojenia dwu tygodniowych cieląt mlekiem zastepczym, na worku doczyalem sie o dawkowaniu 100-125g/l mam to rozumiec ze jak chce podawac po 3 litry to daje 125g x3? czy to chodzi o to ze 125g na cielaka jednorazowo a wody ile chce?

#936 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 20 październik 2014 - 13:44

Żywienie Cieląt

Na 1 litr wody (w odpowiedniej temperaturze) dodajesz tyle gram ile podali. A więc jeśli chcesz uzyskać 3 litry pójła, musisz dodać 300-375 gram preparatu.

#937 Share kadore

kadore

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 19:09

Żywienie Cieląt

Koledzy proszę o waszą pomoc -jestem "zielony " w temacie odchowu cieląt i potrzebuję waszej rady na temat podawania cielakom prestarteru ...

mam cielaka który ma 10 dni , poję go mlekiem od krowy w ilości 2 Litry mleka rano i 2 litry wieczorem , ale chciałem mu jeszcze dodać prestarteru , kupiłem dzisiaj" prestarter cielak "z pro Bio ale na worku jest tylko napisane że jest to pasza pełno porcjowa anie ma nic o tym ile mogę mu tego dawać , pytanie do was koledzy, ile mu tego prestarteru podawać i czy mogę ten prestarter zmieszać z owsem bo QQ  nie mam ?

#938 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 20:02

Żywienie Cieląt Chodzi Ci o preparat mlekozastepczy?Bo dla tak małego cielaczka to tylko mleko, gdyż jego żołądek nie jest jeszcze dobrze wykształcony do trawienia masz tresciwych i objętościowych.Dajesz tylko mleko od krowy albo preparat.

A tak na marginesie dlaczego nie dowiedziałeś się wcześniej czym karmić cielaka?Czyli przed jego narodzinami(sądzę że masz swoją krowę, bo napisałeś że karmisz małego naturalnym mlekiem), pamiętaj że to też żywa istota i ma uczucia.Mam nadzieję że nic mu się nie stanie.

#939 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 20:05

Żywienie Cieląt

Na razie to nie kombinuj z prestarterem,poczekaj ze 2 tyg. teraz skup się na pojeniu mlekiem zwiększając dawki /gdzies wcześniej napisane jakie to ilości w zależności od wieku cielaka/ Po 3 tyg podawaj sam ą paszę granulowaną ale zaczynaj od małych ilości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share kadore

kadore

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 20:10

Żywienie Cieląt

a wiec tak - krowę mamy od lat ale nigdy nie podchodziłem "profesjonalnie" do odchowu cieląt bo nasze gospodarstwo było nastawione na świnki , a teraz ma zamiar zając się dodatkowo bykami , mam jednego byczka od swojej krowy i kilka dni temu kupiłem tego drugiego małego ,u tego rolnika co kupiłem tego byczka cielaki były pojone mlekiem krowim a dodatkowo sypał im starter ze zbożem i teraz ja chcę mu dawać podobne jedzenie ale tak jak wspomniałem nie wiem ile mu tego sypać bo nie zapytałem z jakiej firmy ma ten starter i ile im sypie na jednego .