Skocz do zawartości

Żywienie Cieląt

1453 odpowiedzi na ten temat

#781 Share Tomek1215

Tomek1215

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 25 październik 2013 - 09:43

Żywienie Cieląt Witam.Mam 2 cielęta rasy RW (czyli czerwono-białej) 18 miesięczne w wadze ok.600 kg każdy....karmię ich pszenżytem z ziemniakami lub pszenżytem z dynia + na koniec siano lub słoma.
Za 3 miesiące chciałbym je sprzedać a moje pytanie brzmi :Czym karmić cielaki na końcu aby najwięcej przybrały na wadze???macie jakieś pomysły lub własne doświadczenia???
z góry dzięki za odp.

Edytowany przez Tomek1215, 25 październik 2013 - 09:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie Cieląt Dzisiaj, 01:01
  •  

#782 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 30 październik 2013 - 18:28

Żywienie Cieląt ostatnio zakupiłem 15 szt cielaków takich 100 kg i mam z nimi mały problem a mianowicie coś słabo jedzą. Daję im do woli siano super jakości, starter megi z sano wymieszany z płatkami owsa i pszenżyta. Jutro kupię im jakieś granulki może to zaczną lepiej jeść. Kiedy mogę zacząć dawać im kiszonkę z qq i sianokiszonkę?

#783 Share Marcinos512

Marcinos512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Żywienie - bydło mleczne

Napisany 30 październik 2013 - 18:34

Żywienie Cieląt 100 kg czyli ok 3 mies? Czy wiesz jak były żywione do tej pory??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#784 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 30 październik 2013 - 22:31

Żywienie Cieląt nie wiem bo cielęta są z firmy i co wynika z paszportów nie przez jedne ręce przeszły a wiek to różnie są nawet i 7 tygodniowe

#785 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 31 październik 2013 - 12:36

Żywienie Cieląt

Kiedy mogę zacząć dawać im kiszonkę z qq i sianokiszonkę?

U mnie cielaki mające po 100 kg już szamają QQ i sianokiszonkę, do tego śruty zbożowe. Oczywiście dawałem im najpierw po trochu, a później systematycznie zwiększałem dawkę.

#786 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 31 październik 2013 - 19:08

Żywienie Cieląt nie dawaj pszenżyta jest zbyt ciężkie dla małych cielaków otręby pszenne owies ,jęczmień ,pszenica i ziarno qq z objętościówki słoma najlepiej jęczmienna lub owsiana lizawka z selenem i pilnować temp. w ciągu kilku dni będą chore.

#787 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 12:32

Żywienie Cieląt krzysiek 79w a jak mieszanka z łubinem słodkim dla takich od 100 kg w górę czy mozna

#788 Share Marcinos512

Marcinos512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Żywienie - bydło mleczne

Napisany 02 listopad 2013 - 16:29

Żywienie Cieląt Z łubinami trzeba ostrożnie u młodzieży. Jeżeli nie musisz dawać to nie dawaj.

#789 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 12:05

Żywienie Cieląt dokładnie jak napisał przedmówca strączkowe to sporo białka ale duże ryzyko wzdęć ja bym proponował dodawanie do paszy dopiero od 150-180 kg w górę układ pokarmowy jest już w pełni wykształcony inaczej się zachowują a takie małe więcej leżą gazy się zbierają i potem jest problem i nie potrzebne koszty

#790 Share Bolsick

Bolsick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 14:14

Żywienie Cieląt Witam jestem początkującym i mam do was pytanie co dawać cielętom 5 -tygodniowym ??? Narazie dostają mleko i siano i nawet ladnie rosną dodam że niechcę kupywać tych starterów koszta;/ na które mnie narazie niestać . Mam swoje zboża warzywa które mogę im podawać.Co i w jakich ilosciach dawać ?? Posiadam owies, mieszanke (pszenica-jęczmien) i troche żyta do tego marchew ziemniaki. Proszę o porady;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#791 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 08 grudzień 2013 - 14:55

Żywienie Cieląt To zrób własny starter. Całe ziarno owsa i kukurydzy do tego otręby pszenne. Wymieszaj to ładnie i masz starter. Marchwi nie mam ale mam buraki, które podaje od 3 miesiąca. Tą pszenice z jęczmieniem zaczął bym podawać gniecioną lub grubo śrutowaną po zakończeniu okresu pojenia czyli po około 3 miesiącach. Ziemniaki daje dopiero takim roczniakom. A kiszonki jakieś masz?

#792 Share reebok

reebok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:żywienie bydła, trzody

Napisany 08 grudzień 2013 - 16:10

Żywienie Cieląt Aby było porządnie dodaj do mieszanki startera 25% soi i 4% witamin dla cieląt.

#793 Share SGRagrofarm

SGRagrofarm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 19:51

Żywienie Cieląt śruty sojowej dajecie 25% to nie zamało ja daje sano megi 35 w dawce 35% i rosnom bez mleka tyko zborze woda i siano

#794 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 07:10

Żywienie Cieląt Jak jest z tą megi z sano,ja to kiedyś stosowałem z własnym zbożem i śrutą sojową ,miało to fajny zapach i cielaki bardzo chętnie pobierały.Po pewnym czasie ten specyfik sie ,,popsuł '' i cielaki już niechętnie do tego podchodziły wiec zaprzestałem stosowania.

#795 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 09:15

Żywienie Cieląt dobre ale drogie jak na taki sklad, sam cos lepiej i taniej wymyslisz, o ile dobrze pamietam jest tu kilka osob, ktore maja na to wlasne przepisy

#796 Share reebok

reebok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:żywienie bydła, trzody

Napisany 09 grudzień 2013 - 19:39

Żywienie Cieląt

śruty sojowej dajecie 25% to nie zamało ja daje sano megi 35 w dawce 35% i rosnom bez mleka tyko zborze woda i siano

W meggi 35 masz 31% białka, a w soi 46%. Dlatego 25% wystarczy + witaminy oczywiście.
Pozdro.

#797 Share bycza

bycza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 19:47

Żywienie Cieląt ja dawałem cielakom taką paszę: śruta z pszenżyta +jęczmień+owies+otręby pszenne i żytnie do tego dla małych cała kukurydz na wierzch do 3 miesiąca i odmałego do pół roku CJ granulowaną trochę na wierzch wcinały super trzeba było porcjować żeby nie pobeczkowało , a po 2 miesiącach jak kończę dawać mleko tylko stopniowo daję im w korytka plastikowe :trochę tej mieszanki(bez cj i qq) i polewam ciepłym mlekiem póżniej coraz chudszym a na koniec wodą -wcinają jak prosiaki powylizują aż lśni i w ten sposób rozpychają sobie bębenki i więcej zjedzą siana czy sianokisznki i śruty też tylko to trzeba robić umiejętnie jeszcze żadnego mi nie rozerwało jak widzę że poleguje bo się objadł to: przymusowe bieganie po zagrodzie i masaż brzucha i jest ok

#798 Share 1975franki

1975franki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 20:45

Żywienie Cieląt Witam .Mam dwa cielaki jeden 2 tygodnie drugi 3 tygodnie i slabo pobieraja pasze tresciwe {mieszanka zbozowa ,otreby pszenne ,caly owies plus Meggi z sano} dostaja mleko od krowy 3l na raz no i woda caly czas ,a jeden to prawie wcale nie rusza.

#799 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 09 grudzień 2013 - 22:07

Żywienie Cieląt A długo podajesz im ten starter?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#800 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 22:23

Żywienie Cieląt ja miałem pierwszy raz to megi 35 ale fajnie jadły teraz zmieniłem na,, piasta opas"(koncentrat) też dopiero pierwszy raz tez ładnie jedzą a wcześniej miałem kilka tur josere bullenmast