Skocz do zawartości

Żywienie Cieląt

1435 odpowiedzi na ten temat

#581 Share Styrciak

Styrciak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo , Układanie kostki brukowej

Napisany 09 styczeń 2013 - 20:21

Żywienie Cieląt Witam. Mam pytanie : Co myslicie o podawanie jajek surowych do mleka dla cielat? Slyszalem ze cielaki po jajaku ladnie sie lsia i duzo lepiej przybieraja na wadze.
Moj sasiad troszke starszy i "małorolny" zawsze podaje swoim cielakom jajako i naprawde lsnia sie jak lustro :P I rosna dlugie i nabite. Jaka jest wasza opinia na ten temat?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie Cieląt Dzisiaj, 20:27
  •  

#582 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 11:23

Żywienie Cieląt Dawałem jak były chore lub biegunka nawet te przy matkach bardzo młode.Podawałem ze skorupą zmiażdżone,pomagało i ładnie wyglądały.Nie było to składową dawki pokarmowej lecz jako lek.Skutek zawsze był pozytywny.Skoro masz sąsiada który to robi to więcej porozmawiaj o rezultatach i dawkowaniu.

#583 Share Piottrek

Piottrek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 19:09

Żywienie Cieląt .

Edytowany przez Piottrek, 07 kwiecień 2013 - 10:28.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#584 Share daro090

daro090

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 11:04

Żywienie Cieląt Panowie i Panie Czym karmicie cielaki od pierwszego dnia życia i w jakich ilościach ?? Ile dajecie takiemu 5 dniowemu cielakowi mleka od krowy i co jaki czas zwiększacie mu dawke tak by nie dostał biegunki. W jakiej proporcji dajecie mleko w proszku i do jakiego wieku je dajecie ??? Czy dajecie młodym cielakom śrutę parzoną ??

Połączone

Edytowany przez razor275, 14 styczeń 2013 - 11:06.

#585 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 14 styczeń 2013 - 18:26

Żywienie Cieląt Ja daje cielakom od 1dnia do do 10dni 2Litry swojego mleka a potem od 10dni do 3tygodni po 3Litrt i tak stopniowo zwiększam do tego dostają moją wymyśloną mieszanke (Ziarno kukurydzy,owies,jęczmień + Meggi 35

#586 Share Rapcio14

Rapcio14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 09:57

Żywienie Cieląt Od ilu tygodni podaje się siemię lniane?
Czy słyszeliście o takim sposobie!

#587 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 15 styczeń 2013 - 14:08

Żywienie Cieląt no to inaczej LEN.To sobie możesz pozwolić jak masz tego mało.Ale też mama daje len ugotowany do mleka jak są chude cielaki.A znam tez takiego gościa co daje cielakom len do 3miesięcy i nawet ładne są te cielaki

#588 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 10:16

Żywienie Cieląt witam. potrzebuję jakiegoś dobrego starteru który mógłbym wymieszać ze śrutą, ma być taki żeby cielęta go chętnie pobierały. proszę o jakieś propozycje..

#589 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 11:25

Żywienie Cieląt

Ja daje cielakom od 1dnia do do 10dni 2Litry swojego mleka a potem od 10dni do 3tygodni po 3Litrt i tak stopniowo zwiększam do tego dostają moją wymyśloną mieszanke (Ziarno kukurydzy,owies,jęczmień + Meggi 35

Dobrej jakości kupujesz tą Meggi , ja to kiedyś stosowałem i było za***iste ale póżniej sie to popsuło i zaprzestałem to kupować. Niedługo ma mi facet przywieżć jakiś premix stosuje go sie około 4% do własnej śruty i też ma być bardzo dobry.... Jak sie sprawdzi to dam znać...

Edytowany przez konrad82, 16 styczeń 2013 - 11:28.

#590 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 12:28

Żywienie Cieląt premix to inaczej witaminy wiec musisz dolozyc jeszcze suty poekstrakcyjne do wlasnego zboza lub koncentrat dla cielat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 15:08

Żywienie Cieląt Dokładnie tak. Mieszasz to ze śrutą zbożową + soja i cielaki mają to chętnie pobierać....

#592 Share tomtom22

tomtom22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 20:48

Żywienie Cieląt witam, mam pytanko. czytałem poprzednie posty i wiele osób mówi o stałym dostępie do wody. mam małe cielaki 6szt od 2 do 5 tyg, niestety temperatura w oborze jest niska i boje się na stałe dawać im wody ponieważ po godzinie staję się ona bardzo zimna. dodatkowo 2 z nich maja problemy z płucami (jednego już oglądał weterynarz, a do drugiego przyjedzie jutro) i prawie wszystkie z biegunką się męczyły, na szczęście póki co im przeszło, mam nadzieję że na stałe:). te problemy dodatkowo powodują że boje dawać na stałe wodę mimo że mam warunku. coś poradzicie?

#593 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 08:21

Żywienie Cieląt Możesz założyć poidło podgrzewane, myślę że stały dostęp do wody im nie zaszkodzi nawet gdy będzie ona zimna.

#594 Share daro090

daro090

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 09:54

Żywienie Cieląt masz racje nie ma co dawać im wody cały czas bo na pewno po przepijały sie o dostały tej biegunki. ja to kiedyś jak 2 cielaki miały biegunkę to kawe zbożową dawałem i pomogło na ale takie coś to można sobie dawać 2 sztukom a nie całemu stadu

#595 Share tomtom22

tomtom22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 10:06

Żywienie Cieląt konrad82. poidło podgrzewane ok ale po 1: jak regulować temperaturę? woda za gorąca tez nie może być a chodzic i ciągle sprawdzać to to samo co w wiaderku cieplej zaniosę. po 2: wodę maja w kasterce, nie ma pojedynczych poideł, podgrzać taka ilość wody to masa prądu pójdzie. jeśli czegoś nie wiem to mnie popraw;)

daro090: właśnie nie miały dostępu do stałej wody wcześniej bo bałem się im zimną zostawiać

Edytowany przez tomtom22, 17 styczeń 2013 - 10:09.

#596 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 12:41

Żywienie Cieląt W takim poidle temperatura wody jest stała około 15 stopni, także gorąca ona nie jest...

#597 Share tomtom22

tomtom22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 14:49

Żywienie Cieląt

W takim poidle temperatura wody jest stała około 15 stopni, także gorąca ona nie jest...

dzieki

#598 Share pawel85

pawel85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 09:43

Żywienie Cieląt Ja podaje wode dla cieląt w zasadzie od tygodnia ich życia , do tego w korytkacha pasza i trochę siana .
Nie było jeszcze u mnie przypadku żeby się cielak przepił wodą i dostał biegunki ,
nawet jak woda była lodowata to popijały w bardzo małych ilościach i nigdy się nic nie stało .

#599 Share daro090

daro090

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 11:26

Żywienie Cieląt Panowie jaki preparat mleko zastępczy(mleko w proszku) stosujecie dla cielaków i gdzie i za ile to kupujecie ????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 11:33

Żywienie Cieląt Ja stosuje z bllatiny 1- 150 a 2- 140 coś koło tego.... Jest dobry 46% pochodzenia zwierzęcego....Z josery wcześniej stosowałem jest ze 20 zł tanszy , ale ten z bllatiny jest lepszy..