Polecane posty

PatrykGY    4

U nas żywienie wygląda tak:

po tygodniu kalber z blatina do woli

po około 2 tyg dodajemy wysłodki melasowane toffi

potem jeszcze kiszonka z kukurydzy + otręby pszenne i śruta z pszenicy w stosunku 2:1(to podajemy z toffi)rano i wieczorem :(


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

Ja jak kupuje to już takie odchowane do daje dobra sianokiszonki, wysłodki toffi, śruta z koncentratem dla opasów, a jeśli trafiają się cielęta jeszcze na mleku to podaje niezmielone ziarno owsa z pasza granulowana pełno porcjowa dla cieląt. Owies dostają do momentu gdy nie pojawia się w kale całe niestrawione ziana owsa potem zamiast owsa jest śruta + pasza granulowana(stopniowo ja wycofując) i zaczynam dodawać dobrej jakości siano, wysłodki, kiszonka z kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Stosujcie coś przeciw biegunce u małych cielaków ? Mam często z tym problem u cielaków w wieku do jednego miesiąca i nie wiem jak to rozwiązać jakieś propozycje ? Ostatnio nawet cielak który miał 2 dni dostał ostrą biegunkę :huh: dostał 2 kroplówki i dochodzi do siebie :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Miki dajesz tym cielaczka mleko od krowy czy preparat mlekozastępczy? Jeśli preparat to polecam Ci kupić taki w którym są zawarte probiotyki i siemię lniane, które zapobiegają biegunka! Ja osobiście kupuje Milsan z Sano i nie mam problemów z biegunkami. Cielaka daje ten preparat, siano i cale ziarno kukurydzy na pobudzenie żwacza i nic po za tym! Taki odchów stosuje do 3 m-ca życia!

Pozdrawiam! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Przez pierwszy tydzień dostają mleko od krowy a później preparat mlekozastępczy z firmy "de heus " siemię lniane daje osobno. Do tego tak jak mówisz specjalna pasz z całymi ziarnami kuku i owsa i do tego jakieś witaminki i siano i tak wygląda mój sposób żywienia :) Ktoś już mi mówił o tym preparacie z sano że dobry więc może czas na małe zmiany :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Kiedyś tez stosowałem ten preparat z de heus i miałem takie same problemy co Ty! Zmieniłem na Milsan i jest ok! Aha i do mleka tez dosypuje witaminy! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Do preparatów mleko-zastępczych dodaję zawsze rozgotowane: siemię lniane z dodatkiem kawy zbożowej i nigdy nie było problemów z biegunkami. Jeżeli stosowałam preparat mlek z siemieniem/zalecają dla starszych cieląt/ to już nie podawałam tego w/w wywaru. Przy ostrej biegunce podawać elektrolity-kupić u weterynarza. Dawniej przy biegunkach dawali surowe jajko cielakom i było okey.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Dobrze kolego mówisz. Ja kiedyś tez stosowałem takie metody, czyli jajko i kawę. Kawę dodaje do mleka cały czas, a szczególnie na początku jak przyzwyczajam cielaka do preparatu mlekozastępczego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrius    9

Przez pierwszy tydzień dostają mleko od krowy a później preparat mlekozastępczy z firmy "de heus " siemię lniane daje osobno. Do tego tak jak mówisz specjalna pasz z całymi ziarnami kuku i owsa i do tego jakieś witaminki i siano i tak wygląda mój sposób żywienia :) Ktoś już mi mówił o tym preparacie z sano że dobry więc może czas na małe zmiany :)

Ja bym Ci radził zmienić mleko na inną firmę niż de heus, ponieważ te mleko może być problemem tych biegunek . Ja też stosowałem z de heusa i jak dostały biegunki to nie wiedziałem co się z nimi dzieje . Teraz daję mleko Sprayfo i jestem zadowolony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

Witam. nie chcę zakładać nowego tematu więc piszę tutaj.Mam pytanie dotyczące butelki do poijenia cieląt.Szukałem takiej z uchwytem ale na grene znalazłem taką za malutkie pieniądze http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/12923?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-06&utm_content=12923#nclid=1d827e80dc133366e452be4c4e96d7c9 użytkowaliście już ten typ? jak się sprawdza? a może lepiej kupić coś droższego,lepszego? może macie jakieś typy? wielkie dzięki za wszelkie sugestie ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol012011    1

A po co takie wynalaski unas cielak odrazu po urodzeniu jest pojony ze zwykłego wiadra ,jak niepije to z małą pomocą palca ale jak dobrze pociągnie to sam będzie pił a jak nie pije to na drugi dzień ze smakiem łyknie ;) ,więc niewiem poco stosować jakieś butelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

Nie zawsze cielak tym bardziej po długim i ciężkim porodzie ma siłe wstać i pić prosto od krowy(cielę musi pobrać siarę jak najszybciej z wielu powodów),a pojenie smokiem z wiadra nie sprawdza się u mnie ponieważ cilę ma cięzko pić z tego dużego smoka i w wiadrze siara szybko stygnie... jak do tej poje cielaki( tylko te uciążliwe) butelką taką zwykłą ze smokiem ale ma małą objętośc i sie tym "sprzętem" zainteresowałem.Podkreślam że ta butelka będzie mi tylko potrzebna do odpajania siarą ! thx ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol012011    1

ja to zawsze daje ze zwykłego wiadra jak nie pije to jego problem na drugi dzień wypije ,bo przyzwyczjać do smoczka to nie bardzo bo puźniej cięższko odzwyczajić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

Moje i tak stoją przy krowie pózniej chodzi mi tylko o pobranie siary,, nikt nie stosuje takich butelek?http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/51303-byczek/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

No problem ;) z tym ile doi róznie bywa wszystko zależy od mleczności krowy typowo mięsne sztuki 1 odchowują,krzyżówki matki zazwyczaj po 2 , teraz mam taka niby krzyżówka a doja ją 3 sztuki tyle ma pokarmu i tyle wykarmia ;) a z tym ile doja tez róznie ale staram się aby do zasuszenia postały przy mamkach, ale czasem odstawiam wcześniej i w ten sposób krowy odchowuje mi jeszcze 1 /2 cielaki ;) Ale zzastanawiam się czy nie odchodzić od matek a kupować trochę odchowanae cielaki(150-200 kg) bo przy mamkach troszkę roboty a bydło mięsne to u mnie dodatek bo żyję z produkcji warzyw ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablos292    0

ja po tygodniu zycia daje cielakowi starter. bardzo ladnie po nim rosnie pozniej dodaje otreby lub srute. siano i dobra sianokiszonka po min miesiacu albo pozniej. jest teraz taki trend zeby dawac cale ziarno kukurydzy i owsa zeby podraznic błone sluzowa zwacza. czy ktos to praktykuje?

Tak masz rację, stosujesz w tym celu aby podrażnić błonę sluzową żoładka, i wtedy ściany wykształcającego przedżołądków zaczynają się rozwijać a przez to tarcie wywołane grubymi ziarnami pobudzasz tkanki i szybciej cielak może rozwinąć wszystkie zołądki i szybciej mozesz przejśc do zywienia pełnego. tylko uważaj nie przesadzaj z tymi ziarnami, najlepiej umieścic je w pojemniku a cielak sam sobie bedzie dawkował, śmiało możeśz to zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    512

Witam. Mam problem z cielakiem. Nie wiem jak zmusić go do jedzenia. Ma 2 miesiące i został odsadzony tydzień temu w sobotę. Sruty i mleka niechce jeść troszkę sianko skubie i wody troszeczkę wypije. Przy krowie też nie chciał jeść z treściwych tylko mleko pił. Dawno nie było takiego uparciucha. Śruta z samego jęczmienia, może domieszać mu jakiś premiks albo starter żeby go zachęcić? co mi doradzicie???

 

Z góry dzięki za wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

karol@ ty to masz mądrości "na drugi dzień ze smakiem wypije" ciele powinno wypić siarę do 2h po wycieleniu a nie na drugi dzień ponieważ ciele nie ma w sobie przeciwciał. :rolleyes: :rolleyes: i pobiera je z siary dlatego musi jak najszybciej wypić. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol012011    1

no siare to tak pewnnie ,że musi ale chodziło mi o takiego 1-2tyg który wymyśla i nie pije ,umnie jeden zamiast ciągnąć te mleko to tak pije jak by je gryz <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

A po co takie wynalaski unas cielak odrazu po urodzeniu jest pojony ze zwykłego wiadra ,jak niepije to z małą pomocą palca ale jak dobrze pociągnie to sam będzie pił a jak nie pije to na drugi dzień ze smakiem łyknie ;) ,więc niewiem poco stosować jakieś butelki

Tylko chyba nie wiecie że gdy cielak doi czy cyca czy smoczek to poprzez to wyrabia sobie żwacz.U mnie cieleta od krów mlecznych doją krowe do miesiąca a mięsne aż krowa zapuszcza.


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj