Skocz do zawartości

Żywienie Cieląt

1459 odpowiedzi na ten temat

#561 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 20:44

Żywienie Cieląt Dzisiaj był weteryniarz i stwierdził że ma gorączkę i dał mu antybiotyk i zostawił na jutro i poniedziałek i kazał podawać mu siano niewielkie ilości śruty i narazie bez żadnych witamin i oczywiście wodę i ma być dobrze tak mówi muszę mu zaufać ale dzięki za porady zobaczymy co będzie w poniedziałek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie Cieląt Dzisiaj, 21:04
  •  

#562 Share Kristaps

Kristaps

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Visca El Barça

Napisany 13 grudzień 2012 - 20:13

Żywienie Cieląt Od czego mogą być wzdęcia u cielaka dwumiesięcznego? dostaje preparat mlekozastępczy, starter i własną śrutę oraz trochę siana. Po pojeniu ma wzdęcia.

Edytowany przez Kristaps, 13 grudzień 2012 - 20:15.

,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

#563 Share pawel85

pawel85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 21:22

Żywienie Cieląt Czy można podawać mieszankę zbozową owies + jęczmień ?? Chodzi o całe ziarka i ile tego dawać ??
chciałem to mieszać razem z gotową paszą i podawać tygodniowemu cielakowi ,

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#564 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 21 grudzień 2012 - 21:34

Żywienie Cieląt zamiast całego jęczmienia lepiej dawaj całą QQ i całe ziarno owsa a jęczmień chociaż przetrąć na pół

#565 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 22:00

Żywienie Cieląt Przejrzałem ten temat i dużo osób daje "startery" co to takiego ?

#566 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 21 grudzień 2012 - 22:10

Żywienie Cieląt gotowa pasza ja używałem z josery to było w składzie gniecione:jęczmień, qq, sorgo lub coś takiego w pelecie melasa pektyny jabłkowe + witaminy na ful to wszystko jest wymieszane i dajesz do woli inne firmu mają pelet jakieś granulat raczej ten sam skład tylko w innej formie pomaga w rozwoju układu pokarmowego i przyzwyczaja cielaka do podierania paszy stałej,a cielaki chetnie taką paszę pobierają tym bardziej ze w składzie jest melasa i qq i dośc intensywny zapach

#567 Share pawel85

pawel85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 10:25

Żywienie Cieląt Ja kupuje starter sano zawsze dla cieląt , tylko chciałem się dowiedzieć czy tej mieszanki jećż+owies mogę troche dodawać ,bo ziarka qq daje zawsze do startera ,a puźniej jak ładnie zjada cielak to daje garść mielonych drobno buraków i i garść jabłek mielonych mieszam ze starerem i wcinają jak oszalałe,

#568 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 10:36

Żywienie Cieląt Jakie witaminy dajecie? U mnie dostają z Polmassu CJ i niechętnie jedzą.

#569 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 10:37

Żywienie Cieląt ja daje małym starter z de heusa ten z owsem i kukurydzą. Kiedyś mieszałem pełnoporcjówkę dla krów z owsem i kukurydza i też dobrze jadły.

#570 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 20:46

Żywienie Cieląt @damian a nie lepiej samemu wymieszac zwykły ich starter z kukurydza u owsem zawsze taniej troche ja tak robie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 21:11

Żywienie Cieląt no kiedyś tak robiłem tylko że zamiast starteru dawałem pełnoporcjówkę 18 dla krów i całkiem tanio było. Teraz tak nie robię bo z jarego zboża mam tylko jęczmień i kukurydzy też nie mam. To było w czasach kiedy zboże było po 400zł a pełnoporcjówka po 600zł. A za mleko płacili tak jak teraz.

Edytowany przez damian40000, 22 grudzień 2012 - 21:13.

#572 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 08:56

Żywienie Cieląt no bywaly takie czasy pszenica byyla po 370zl a pelnoporcjowka najtaniej w hoistori 560zl zaplacilismy to byly czasy a mleko jak mowisz minimalnie tansze no ja kupuje sam stater Kaliber junior 44zl za worek i dokladam bo mam i owies i kukurydzy troche ale jeczmioen z tego co wiem to tez niektorzy dają.A ile placisz za ten Kaliber Corn bo chyba tak sie nazywa?

#573 Share tobiasz470

tobiasz470

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 11:38

Żywienie Cieląt Mam pytanko czy cielaki moga dostawac taka srute jezeli tak to prosze mi powiedziec w jakich ilosciach . interesuje mnie przedział wieku od 2 do 5 miesiiecy. Pozdrawiam prosze nie zamykac nie ma nigdzie innego takiego tematu :D

#574 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 28 grudzień 2012 - 11:42

Żywienie Cieląt Połączone

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#575 Share tobiasz470

tobiasz470

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 12:01

Żywienie Cieląt Mam pytanko czy srute QQ moge podawac cielaka .Jak tak to w jakich ilosciach interesuje mnie w wieku od 2 do 5 miesiecy . Pozdrawaim ,prosze nie zamykac tematu bo innego takiego nie ma :D

#576 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 28 grudzień 2012 - 12:43

Żywienie Cieląt Połączone. Skoro już zapytałeś w jednym temacie (w dodatku zdublowanym) to po co zakładasz kolejny, zdublowany temat? +1pkt ostrzeżeń za dublowanie tematu.
Jeszcze jeden punkt i pożegnamy się dożywotnio.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#577 Share rafalekL

rafalekL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 18:49

Żywienie Cieląt Witam , mam taki problem jeden z moich cielaków ciągle ma biegunke nie raz słabnie , daje mu preparat mleko zastepczy zmieniałem go 3 razy pasze które mu podaje tez zmieniałem kilka razy nawet daje mu teraz takie lekkie pasze cielak ma 3 miesiace dostaje ciagle kawe zbożową 3 razy kupywałem u weta jakieś preparaty które podaje sie z woda lub pasza i nic mu nie pomaga cielak stracił na wadze no i mało rośnie jego sierść zmieniła sie przypomina teraz takiego sierściucha , macie moze jakieś pomysły co moge zrobic ??

#578 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 19:00

Żywienie Cieląt Ja podawałem na biegunki Efektywne Mikroorganizmy (EM) Probiotyk. U mnie działają.

Edytowany przez Ursus11, 07 styczeń 2013 - 19:04.

#579 Share bartek330

bartek330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 21:50

Żywienie Cieląt W tym roku robiliśmy 1 raz kiszonkę z kukurydzy i mam pytanie od jakiego wieku mogę podawać ją cielętom.
Ursus jest bogiem, orka nałogiem, ropa podstawą, a żniwa zabawą..... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 10:40

Żywienie Cieląt @rafalekL cielak który ma już 3 miesiące nie powinien dostawać już mleka tylko powinien pobierać paszę obiętościowe i nie powinno się zmieniać tak często pasz, bo nie żywi się cielaka tylko bakterie które ma w żwaczu a bakterie nie lubią zmian. Zacznij mu dawać dobre sianko, całe ziarna jęczmienia i kukurydzy i jakieś granulki do cieląt choć powinien to dostawać już od małego, możesz również dołożyć siemie lniane. Najlepiej jak by miał stały dostęp od wody.