Skocz do zawartości

Żywienie Cieląt

1431 odpowiedzi na ten temat

#521 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 02 październik 2012 - 08:10

Żywienie Cieląt kolego @zbyszek8201 co do dawkowania preparatów mlekozastępczych to najczęściej jest to 125gram na litr wody, niektóre można stosować nawet do 150gram na litr. Ja za preparaty z De Heus płacę od 108 do 128zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie Cieląt Dzisiaj, 02:25
  •  

#522 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 02 październik 2012 - 20:21

Żywienie Cieląt peres100 sam obornik jako obornik to niewiele nie ma sęsu się zagłębiać ale to że otwarte drzwi w oborze ruchy powietrza przeciągi stres i td. to często powoduje bałagan w stadzie a może poprostu się przejadły może wody nie maję na stałe jakaś przyczyna tego jest zapewne w ciągu kilku dni się sprawa wyjaśni jak już nie jest jasna.jeżeli zaczną łzawić to sprawa jasna .PIOTREK1975 ktoś kto trzyma bydło kilka lat i ma jakieś doświadczenie nie zadaje takich pytań.

#523 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 październik 2012 - 20:47

Żywienie Cieląt ale to tylko jedna klatka tak sie dziwnie zachowuje. inne jedza normalnie. wode maja caly czas. ruchy powietrza wszedzie jednakowe. oczy nie lzawia

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#524 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 03 październik 2012 - 06:54

Żywienie Cieląt Krzysiek79w ja zadaje takie pytania chodz trzymam może bydło dłużej od ciebie ale nigdy nie trzymałem typowo mięsnych i nigdy nie kupowałem bo zawsze miałem po swoich krowach. Teraz krów nie mam i kupuję cielaki a z takimi mam fakt nie za duże doświadczenie tz. rasowymi z tąd moje pytanie ,Krzysiek tyle.w temacie.

#525 Share Lordzik

Lordzik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 03 październik 2012 - 13:38

Żywienie Cieląt

jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?

Już 2 dnia życia warto zacząć podawać starter (mogą to być granulki albo granulki z dodatkiem ziarna kukurydzy i owsa, np z Promleko). Ja moczę dłoń w mleku, potem łapię granulki i wkłądam je cielakowi do pyska. cielaki są ciekawskie, do tego lubią gryźć granule. Im szybciej cielak zacznie jeść prestarter tym lepiej. tylko pasza treściwa powoduje rozwój kosmków (czyli brodawek) żwacza. Odstawia sie preparat mlek/mleko pełne, gdy cielak pobiera 1,5kg stareru/dzień. wtedy je też siano,
potem wprowadza się kiszonkę z traw,
potem kisz z kukurydzy, śruty zbożowe (pyliste mogą powodować zapalenie płuc na tle pylicy. Na pewno widziałeś cielaki, które po objedzeniu się CJ mączystą kaszlą...).
Generalnie do roku cielak (jałówka) powinien jeść wszystko co krowa w laktacji poza mocznikiem i młótem.

#526 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 03 październik 2012 - 18:49

Żywienie Cieląt peres100 to niwiem co Ci odpowiedzieć skoro tylko jedna klatka tak się zachowuje czas pokaże.może coś w paszy było(kocia robota)

#527 Share emattti

emattti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 08 październik 2012 - 09:07

Żywienie Cieląt sorry ze zapytam w tym temacie ale od jakiego miesiaca zycia mozna juz dawac kiszonke z QQ ?

#528 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 08 październik 2012 - 11:44

Żywienie Cieląt Ja podaje od 3 miesiąca życia .

#529 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 08 październik 2012 - 15:08

Żywienie Cieląt

odrobacz ją a żeby nabrała połysku możesz dodawać do paszy 1 kg. mielonego siemienia lnianego 1do 100 po kilkunastu dniach zodaczysz efekty .

Czyli ile mam dodać tego siemiena 1kg na 100kg paszy (bardzo mało)?

#530 Share osibuhaj

osibuhaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:BYDŁO RAS MM
    http://www.youtube.com/watch?v=iQDahC2nVqM&feature=channel&list=UL

Napisany 10 październik 2012 - 19:08

Żywienie Cieląt panowie szukam jakiś namiarów na przedstawicieli pasz pełno porcjowych dla opasów!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3378 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 10 październik 2012 - 19:21

Żywienie Cieląt np tu możesz sprawdzić:
http://www.sano.pl/K...kt-dla-klientów

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#532 Share osibuhaj

osibuhaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:BYDŁO RAS MM
    http://www.youtube.com/watch?v=iQDahC2nVqM&feature=channel&list=UL

Napisany 11 październik 2012 - 04:12

Żywienie Cieląt dzęki kolego!tylko że sano nie ma w swej ofercie pasz pełno porcjowych! :(

#533 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 11 październik 2012 - 07:15

Żywienie Cieląt pełnoporcjowe dla opasow napewno ma De Heus ,Cargill i Provimi na stronie provimi bedzie mial sklady tych mieszanek

#534 Share Piotrz98

Piotrz98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 11 październik 2012 - 11:43

Żywienie Cieląt Co podać albo jaką metodę zastosować żeby byczek 2,5 miesięczny jadł CJ granule lub śrutę zbożową? Nawet nie myśli o tych paszach, w korycie leży nietknięte. Siano też bardzo słabo pobiera, jedynie co to dobrze pije mleko (nie preparat tylko mleko). Co z nim zrobić? Rasa simental x limousine.

#535 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 11 październik 2012 - 11:49

Żywienie Cieląt prawdopodobnie za duzo dajesz mu mleka. dawaj mo ok 3 litrow mleka na odpój, poj 2 razy dziennie. niech cały czas ma swierza wode. na początku będzie mocno ryczał, ale w końcu żeby zaspokoić głód będzie jadł inne rzeczy.
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#536 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 11 październik 2012 - 12:50

Żywienie Cieląt zdecydowanie to wina mleka @masiew ma racje gdyby byl na preparacie napewno by jadl chetniej ale 2,5 miesiaca to juz duzy wiec powinien miec potrzeby chyba ze dostaje naprawde sporo mleka

#537 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 11 październik 2012 - 20:07

Żywienie Cieląt piotrz98 zrób stary myk (znajdziesz dokładnye proporcje w moich postach) całe ziarno QQ otręba pszenna i całe ziarno owsa i trochę mlekopanu najtańszego i tak jak koledzy radzą ujmij mleka i stały dostęp do wody i siano ze słomą jęczmienną do woli powinno zadziałać poprostu zrobiłeś błąd trzymając go zbyt długo na mleku nie podając paszy stałych marcin2057 spokojnie wystarczy 1 kg. po 4-5 dniach zobaczysz oznaki lnu w odchodach a po około 3 tygodniach zacznie się ładnie błyszczeć

#538 Share Piotrz98

Piotrz98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 11 październik 2012 - 21:03

Żywienie Cieląt To znaczy odkąd on u mnie jest to ma siano do woli i CJ podawałem też mu z dodatkiego owsa grubo mielonego, a kupiłem go miesięcznego takiego już. Możliwe że tego nie widział u poprzedniego właściciela. Dostępu do wody nie ma to fakt. Będę kombinował tak jak mówicie, dzięki bardzo

#539 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 12 październik 2012 - 18:27

Żywienie Cieląt Utnij mu całkiem to mleko i nie zawracaj sobie głowy. Z głodu nie zdechnie 2,5 msc byk jestem pewien.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 16 październik 2012 - 06:52

Żywienie Cieląt zdechnąć nie powinien, ale bardzo sie zabiedzi. ogranicz mu to mleko, ale nie odcinaj z dnia na dzień jesli nie pobiera innych pasz bo żołądek nie jest przyzwyczajony do trawienia CJ i siana skoro go nie je.
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem