Skocz do zawartości

Żywienie Cieląt

1458 odpowiedzi na ten temat

#461 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 lipiec 2012 - 10:55

Żywienie Cieląt moze za mocne to mleko?? ile sypiesz na litr? to co pisze na worku to za duzo ja zawsze daje mniej. poza mlekiem dostaja cos jeszcze jakas pasze? jesli cielaki sa w dobrej kondycji mozesz pominac 1-2 pojenia napewno im to nie zaszkodzi,a w tym czasie podawac duzo wody, najlepiej jeszcze z elektrolitem jakims.

Edytowany przez peres100, 03 lipiec 2012 - 10:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie Cieląt Dzisiaj, 20:29
  •  

#462 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 03 lipiec 2012 - 11:13

Żywienie Cieląt Daje im 2,5 kubka co są w mleku na 3 litry wody...dostają pasze granulowaną i na południe wode

#463 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 lipiec 2012 - 16:15

Żywienie Cieląt nie wiem ile to jest 2,5 kubka ale wydaje sie byc duzo. ile bialka ma granulat?maja do niej staly dostep? jesli tak to byc moze maja za duzo bialka. sproboj odstawic pasze i podac w to miejsce samego srutu jeczmiennego. jeczmien leczy zoladek. i jak pisalem wczesniej jesli cielaki sa w dobrej kondycji opuscic 1 - 2 pojenia mlekiem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#464 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 19:35

Żywienie Cieląt 2,5 kubka to nie cały pojemnik po margarynie...A białka ta pasza ma w 1kg/174g..co mam dać zamiast tego jednego poju?

#465 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 21:32

Żywienie Cieląt Mleko w proszku,tj preparat mlekozast.stosuje się w proporcji 1kg na 10l wody.Ponieważ masz nowe cielaki i nie wiesz co im podawano to musisz je przyzwyczajać stopniowo do nowej karmy I tak zaczyna się pojenie od rozpuszczenia 50g proszku w 1,5l wody i to jest dawka dla 1 -go cielaka rano i to samo wieczorem.Podaje się ciepłe .koniecznie dodaj do tego kawy zbożowej mocnej/osobno gotujemy/ w srodku dnia podaj elektrolit.Obserwuj czy biegunka ustępuje.Na drugi dzień możesz podawac dalej tak samo.Potem zwiększaj stopniowo stężenie mleka tj. do 50g dosyp płaską łyżkę mleka na 1,75l wody i tak stopniowo aż dojdziesz do 300g/3l wody.zajmie ci to ok 2tyg ale przynajmniej przestawi im się mikloflora w ukł trawiennym i nie bedzie problemów .Mleko kupuj z dużą zawartością laktozy.nie stosuj z dodatkiem siemienia lnianego, jak nie masz poideł przy cielakach to wstaw do koryta duży rondel na świeżą wodę.Z podawaniem pasz na razie się wstrzymaj,antybiotyków doustnie nie podaje się bo rozlegulujesz im całkowicie florę bakteryjną.lepszy antybiot domięśniowy.

#466 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 lipiec 2012 - 11:03

Żywienie Cieląt moje cielaki w wieku 2 miesiecy dostaja mleko siano i pasze. wydaje mi sie ze slabo przyrastaja, co moze byc przyczyna?

#467 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 11:36

Żywienie Cieląt JPH2 Właśnie tak robię i już mają mniej ale dzisiaj znowu przyjechało 8 i nie da się tego opanować.Narazie młodszy brat chodzi między nimi i sprawdza :DKawe zbożową cały czas dostawają

peres100 Dajesz im same mleko czy z lnem?

#468 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 lipiec 2012 - 13:28

Żywienie Cieląt mlekozastepczy z lnem.

#469 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 14:09

Żywienie Cieląt Dziwne troche...Moje powolniej rosły te które dostawały antybiotyki ale teraz ok..Znowu się jakieś biegunki pokazują i też dostawają niektóre antybiotyk i będą napewno rosły powoli :(

#470 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 04 lipiec 2012 - 14:33

Żywienie Cieląt Pewnie od razu wrzuciłeś nowe cielaki do obory gdzie trzymasz wszystko bydło. Wirusowa biegunka i rozeszło się na inne sztuki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 lipiec 2012 - 15:03

Żywienie Cieląt nie wiem. nie które sie wybily a nie które jakby troche spoznione.albo moze jest ok tylko ja troche przeczulony

#472 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 16:24

Żywienie Cieląt Jelcz ,cielaki powinieneś zaszczepić i nie kombinować ponieważ to mogą być płuca i stąd ta biegunka . Jeżeli dajesz preparat mlekozastępczy tym kubeczkiem z worka (pełen ma 125 g i jest to dawka na 1 litr wody ) więc z tego co napisałeś nie przedawkowałeś . Ja szczepie profilaktycznie na płuca cielaki zaraz po urodzeniu (koszt 14 zł na sztukę ) ,też odchowuje na preparatach mlekozastępczych ( nutreny, de haus ) oraz podaje im pasze w granulkach i wierzcie ,nie mam najmniejszych problemów z biegunkami czy innymi chorobami .

Edytowany przez Meg5, 04 lipiec 2012 - 16:25.

#473 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 lipiec 2012 - 19:05

Żywienie Cieląt ja tez jade na mleku z nutreny tylko daje mniejsze dawki niz na worku pisze. a ten kubeczek co jest w worku z de hausa to tez moze sie nasypac mniej lub wiecej. ja rozrabiam mleko dla wiekszej ilosci cielat to wsypuje do wiadra calosc warze, i rozrabiam wszystko w wannie :P

#474 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 19:22

Żywienie Cieląt Koledzy sory że tak zbocze z tematu ale zamierzam kupić z tamtąd kupić cielęta i nie wiem czy też chorują www.byczki.zafriko.pl

#475 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 09 lipiec 2012 - 19:59

Żywienie Cieląt Jelcz a Ty się dziwisz że mają biegunkę opnad 30 st. w cieniu zostaw te mlekopany daj im samą wodę napewno pomoże środek o nazwie *gabracol * witaminy typu vita selen z wit B mile widziane poczytaj moje wcześniejsze posty tam jest sporo opisane co do floronu podaje się powyżej 39,5 stopnia domięśniowo

#476 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 21:01

Żywienie Cieląt Ale wiesz coś o tej firmie?

#477 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 13:49

Żywienie Cieląt co lepiej kupić koncentrat z de hause za 48zl 25kg czy z nutreny opas 25kg za 54zł może już to ktoś testował. a i co powiecie na śrutę ze słonecznika czy warto w nią inwestować. dzisiaj zrobiłem tak do 100kg zwykłej śruty ze zboża dałem 25kg słonecznika 25kg koncętratu z de hause i7kg witamin z nutreny. będą to dostawać dwa razy na dzień po dużym wiadrze ok10kg na wszystkie sztuki jest ich 10 w wadze ok 150kg są to simy do tego sianko słom, sianokiszonka i ziemniaki z owsem na posypkę co sądzicię o takim dawkowaniu tylko mi nie piszcie o kuku bo nie robię i nie będę narazie

#478 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 19 lipiec 2012 - 14:19

Żywienie Cieląt Jaki skład ma zwykła śruta??

#479 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 20:11

Żywienie Cieląt owies z żytem i przenżyto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share kubu365

kubu365

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 13:28

Żywienie Cieląt mam problem
ciele 3 tygodniowe pilo od urodzenia krowe i teraz chce go nauczyc pic z wiaderka ze smoczkiem jak to zrobic moze wiecie ????
Wielki fan case jx/new holland td